מה הם טרויאנים ואיך אתה יכול להגן על עצמך?

סוסים טרויאניים הם סוג של תוכנות זדוניות המופיעות כתוכנית לגיטימית להערמת משתמשים. אך כאשר המשתמש מוריד את התוכנית, הטרויאני מדביק את המערכת שלו. הם שואבים את שמם מהמיתולוגיה היוונית. ישנם סוגים רבים ושונים של טרויאנים, שיכולים לבצע מגוון רחב של פעילויות זדוניות. הנה מה שאתה צריך לדעת על סוסים טרויאניים וכיצד אתה יכול להגן על המכשירים שלך מפניהם.


מהם טרויאנים?

סוס טרויאני או סוס טרויאני הוא סוג נפוץ של תוכנות זדוניות שמתחפשות לתוכנת פיסת תוכנה לגיטימית. הם לא נגיפים אמיתיים מכיוון שהם לא יכולים להתפשט בכוחות עצמם. במקום זאת, המשתמש מוריד אותם, מתוך אמונה שהם כלי או תוכנית לגיטימית.

ברגע שטויאני נמצא במחשב שלך, ישנם סוגים רבים של פעולות מזיקות שהוא יכול לבצע. להלן כמה מהסוגים הטרויאנים הנפוצים ביותר:

 • Trojan-Downloader: וירוס שמוריד ומתקין תוכנות זדוניות.
 • טרויאני-טראפרס: תוכניות בהן משתמשים האקרים להתקנת וירוסים. תוכנת אנטי-וירוס בדרך כלל אינה מגלה אותם.
 • כופרה: טרויאני שמצפין את הנתונים שלך כך שלא תוכל עוד לגשת אליהם. אז פושע הרשת דורש ממך לשלם כופר בתמורה למפתח הפענוח. עם זאת, הם לא תמיד מספקים את המפתח וקשה מאוד או בלתי אפשרי לפענח את הנתונים שלך בלעדיו.
 • טרויאני-בנקאי: תוכנה זדונית הגונבת את המידע הכספי שלך כמו פרטי כרטיסי אשראי וחשבונות בנקאיים מקוונים.
 • שורשי טרויאנים: תוכניות שמסתירות פעילויות נבחרות במחשב שלך ומונעות ממך לאתר תוכנות זדוניות. משמעות הדבר היא כי התוכנה הזדונית יכולה לרוץ זמן רב יותר במחשב שלך לפני שאתה מבין שמשהו לא בסדר.
 • טרויאני אחורי: זוהי צורה טרויאנית נפוצה במיוחד. זה מעניק לפושעי רשת גישה מרחוק למחשב שלך כך שיש להם שליטה עליו. המשמעות היא שההאקרים יכולים לשלוח, לקבל או למחוק קבצים, להתעסק בנתונים שלך, לאתחל את המחשב שלך ועוד ועוד. לפעמים האקרים משתמשים בהם כדי ליצור רשת שלמה של מחשבי “זומבי” הנקראים Botnet ומבצעים פשעי רשת.
 • Trojan-FakeAV: סוגים אלה של סוסים טרויאניים מופיעים כתוכנת אנטי-וירוס. הם טוענים שיש איומי אבטחה במחשב שלך ומציעים להסיר את האיומים בתמורה לתשלום. האיומים לא באמת קיימים, ובמציאות, התוכניות מנסות לסחוט ממך כסף.

מהם הסיכונים של טרויאנים?

ישנם עשרות סוגים שונים של טרויאנים, והנזק שהם גורמים משתנה מאוד. סוסים טרויאניים של Ransomware יכולים להצפין את הנתונים שלך כך שלא תוכל לשחזר אותם, וסוגים אחרים של סוסים טרויאניים יכולים לגנוב את הסיסמאות שלך, להרוס או למחוק את הקבצים שלך, או לבטל את תוכנות האנטי-וירוס והחומת אש שלך. סוסים טרויאנים יכולים גם להתקין keyloggers, המזהים את הקשות המקשים שלך ויכולים לפענח את פרטי הכניסה שלך לחשבונות מקוונים.

עברייני רשת יכולים להשתמש בטרויאנים כדי להשתלט על המחשב שלך ולשלוט בו מרחוק כדי לבצע את הצעות המחיר שלהם. בכך, האקרים יכולים לגשת לכל הקבצים והחשבונות שלך, לגנוב את זהותך, או אפילו להשתמש במחשב שלך כדי לבצע התקפות סייבר..

סוסים טרויאנים הם סוג מסוכן של תוכנות זדוניות להפליא, ופושעי רשת יכולים להשתמש בהם למטרות זדוניות רבות ומגוונות. בנוסף, הם קשים ביותר לגילוי על ידי משתמשים ולעיתים קרובות הם מוחמרים על ידי תוכנת אנטי-וירוס.

איך סוסים טרויאניים מדביקים את המחשב שלך?

סוס טרויאני מחשבסוסים טרויאניים מתחפשים לתוכניות לגיטימיות, והם מדביקים מחשבים כאשר המשתמש מוריד אותם. לעתים קרובות הם מופיעים כקבצים מצורפים לדוא”ל מארגונים אמינים או כאנשי קשר מרשימת אנשי הקשר שלך. ההאקר משתמש בשמות אלה כדי לנסות לשכנע אותך לפתוח קישורים, קבצים או אתרי אינטרנט. ניתן להסוות סוסים טרויאנים כהורדות משחק בחינם, אתרי אינטרנט, כלי דפדפן או אפליקציות. לאחר שתוריד את התוכנית, הטרויאני מתקין ופועל בכל פעם שהמחשב מופעל. טרויאנים אינם מתפשטים מעצמם והם בדרך כלל דורשים מהמשתמש להוריד את התוכנית השגויה. אתה יכול לעזור במניעתם להדביק את המחשב שלך על ידי לעולם לא לפתוח קובץ או להוריד תוכנית שאינך מכיר.

מה אוכל לעשות אם סוסים טרויאניים מדביקים את המחשב שלי?

שתי הדרכים העיקריות בהן ניתן להסיר טרויאנים מהמחשב הן תוכנות להסרת טרויאנים או על ידי הסרת התוכנה הזדונית באופן ידני.

חברות אנטי-וירוס רבות מציעות מסיר טרויאני כחלק משירותיהן. אפשרות אחת היא אנטי-וירוס Avast Free, שיש בו מסיר טרויאני בחינם. תוכנית זו תזהה טרויאנים במחשב או במכשיר שלך ותסיר אותם עבורך. חברות אחרות המציעות כלים להסרת טרויאנים הן MalwareFox ו- Bitdefender.

אם אתה מעדיף לנסות להסיר את הטרויאני באופן ידני, יש סדרה של צעדים שעליך לבצע. אם המערכת שלך נגועה בטרויאני, לרוב תקבל שגיאת DLL. אתה יכול להעתיק את השגיאה ולבצע מחקר מקוון כדי לעזור לך לזהות את קובץ ה- exe המושפע. בשלב הבא תצטרך לבטל את פונקציית שחזור המערכת ולהפעיל מחדש את המחשב. תוך כדי הפעלה מחדש, לחץ על F8 ובחר במצב בטוח. ואז פתח את לוח הבקרה שלך והסר את הקבצים הטרויאניים. השלב האחרון הוא לפתוח את תיקיית מערכת Windows ולמחוק את שאר קבצי התוכנית.

כיצד אוכל להגן על המכשירים שלי מפני סוסים טרויאנים?

בדומה לצורות אחרות של תוכנות זדוניות, ישנם דברים שאתה יכול לעשות כדי להגן על המחשב והמכשירים שלך מפני סוסים טרויאניים. להלן החשובים ביותר:

 • לעולם אל תפתח קובץ מצורף או הורד תוכנית אלא אם כן אתה יודע בדיוק מה זה. זה נכון לגבי כל מיני תוכנות זדוניות, אך סוסים טרויאניים הם מקרה מיוחד מכיוון שהם דורשים פעולה מצד המשתמש כדי להדביק את המחשב שלך.
 • כדי להגן על עצמך עוד יותר מפני סוסים טרויאנים ותוכנות זדוניות אחרות, השתמש בתוכנת אנטי-וירוס מחברה מהימנה. אתה יכול לבחור אחד שכולל מסיר טרויאני, אשר יסרוק את המערכת שלך כדי לוודא שלא הורדת בטויאנה בטעות ויסיר אותם מהמחשב שלך אם יתגלה. הקפד לסרוק את המחשב באופן קבוע. אנו אוהבים את Bitdefender כחברה המספקת תוכנות אנטי-וירוס טובות.
 • שמור את התוכנה מעודכנת, כולל מערכת ההפעלה והדפדפן שלך. פושעי רשת לרוב מזהים פגיעויות בתוכנות ומנצלים אותם להתקנת תוכנות זדוניות. יצרני תוכנה משחררים לעיתים קרובות עדכונים המטפלים בפגיעויות אלה, ולכן חיוני שתוריד את העדכונים כאשר הם זמינים.
 • השתמש בחומת אש כדי לשמור על חיבור האינטרנט שלך מאובטח. תוכניות אלה פועלות לחסימת חיבורים שאינם מבוקשים ויכולים לעזור במניעת סוסים טרויאנים. למשתמשי Windows יש גישה לחומת האש של Windows והם צריכים לוודא שהוא מופעל להגנה נוספת.

מחשבות אחרונות

סוסים טרויאניים הם סוג רב של תוכנות זדוניות המסוגלות לבצע פעילויות זדוניות רבות ומגוונות במחשב שלך. פעילויות אלה עשויות לכלול גניבת המידע הכספי שלך, רישום הקשות או אפילו הפיכת המחשב לזומבי הנשלט על ידי פושעי רשת..

למרות שהם מורידים לעתים קרובות על ידי משתמשים, המשתמש יכול גם לנקוט בפעולות למניעת סוסים טרויאנים. על ידי הפעלת אמצעי אבטחה בסיסיים ושימוש בתוכנת אנטי-וירוס באמצעות מסיר טרויאני, אתה יכול להפחית במידה ניכרת את הסיכון שלך להידבק על ידי סוסים טרויאנים..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map