מה הם Keyloggers ואיך אתה יכול להגן על עצמך?

Keyloggers הם סוג נפוץ יותר ויותר של תוכנות זדוניות המאיימות על צרכנים כיום. תוכניות אלה רושמות כל הקשה על הקשות שהמשתמש מבצע, וההאקרים יכולים להשתמש בנתונים אלה כדי לפענח את הסיסמאות שלך ומידע סודי אחר. למרבה הצער, קשה מאוד לזהות מקשי-מפתח. המשמעות היא שניתן יהיה להתפשר על המידע שלך במשך זמן רב מבלי שאתה יודע זאת. המשך לקרוא לקבלת מידע נוסף על מה הם keyloggers, איך הם עובדים ואיך אתה יכול למנוע מהם גישה למחשב שלך.


מה זה Keylogging?

האייל של Keylogger Lookingglassמקש keylogger, או רושם הקשות מקשים, הוא תוכנית הפועלת ברציפות במחשבך ומתעדת כל הקשה הקשה שאתה מבצע. חלק מההורים או המעסיקים משתמשים בהם כדי לפקח על הפעילות המקוונת של ילדיהם או העובדים, אך פושעי רשת משתמשים בהם כדי לגנוב נתונים של אנשים. במקרים אחרים, האקרים משתמשים ב- Keyloggers כדי לרגל עסקים ו ממשלות ולקבל גישה לנתונים שלהם.

כאשר keylogger עוקב אחר הקשות על הקשות שלך, המידע נשלח למסד נתונים של האקר באופן מקוון. כאן האקרים ממיינים את הנתונים ויכולים להבין את שם המשתמש והסיסמה עבור חשבונות הקניות הפיננסיים והמקוונים שלך.

Keyloggers אינם מאטים את מחשבי המשתמשים, מה שמקשה עליהם לאתר. חלקם אף הטמיעו את עצמם במערכת ההפעלה. סוגים אלה של keyloggers נקראים נגישי rootkit. סוגים אחרים של keyloggers משפיעים על דפדפנים, אפליקציות ודפי אינטרנט, ומעמידים את כל מי שמשתמש בהם בסיכון.

ישנם כמה סוגים שונים של האקרים יכולים להשתמש בהם. גרסאות החומרה הן מכשירים זעירים המונחים בין המקלדת למחשב כדי ללכוד מאות הקשות. עם זאת, לא סביר שמישהו יטמין אחד בביתך. גרסאות התוכנה מהוות יותר איום על המשתמשים. תוכנות keyloggers מבוססות תוכנה מטמיעות את עצמן במחשב, באפליקציות או בדפדפן שלך.

עד כמה נפוצים Keyloggers?

Keyloggers זדוניים כמו זאוס טרויאני הופכים נפוצים בהרבה. למעשה, דוח של סימנטק גילה שכמעט 50% מהתוכנות הזדוניות אינן פוגעות במחשבים, אלא משמשות לאיסוף נתונים אישיים..

קשה להשיג נתונים סטטיסטיים מדויקים, אך חוקר מכון SANS, ג’ון במבנק, מעריך כי כעשרה מיליון מחשבים בארצות הברית נדבקים מתוכנות זדוניות באמצעות keylogging. ומעבדות קספרסקי זיהו מעל 300 סוגים של keyloggers. נתונים סטטיסטיים אלה מציעים כי keyloggers הם סוג נפוץ ביותר של תוכנות זדוניות וצומחים בפופולריות רבה.

מהן הסיכונים?

Keyloggers נבדלים מסוגים אחרים של תוכנות זדוניות מכיוון שהם אינם פוגעים במחשב או במערכת ההפעלה שלך. הסכנה העיקרית של keyloggers היא שהאקרים יכולים להשתמש בהם כדי לפענח סיסמאות ומידע אחר שהוזן באמצעות המקלדת.

משמעות הדבר היא כי פושעי רשת יכולים להבין את מספר הזיהוי האישי שלך, מספרי החשבון ומידע ההתחברות לחשבונות כספיים, משחקים וקניות מקוונות. ברגע שיש להם מידע זה, הם יכולים להעביר כסף מהבנק שלך, להפעיל חשבונות יקרים בכרטיסי אשראי או להיכנס לחשבונות שלך.

האקרים משתמשים גם ב- keyloggers כדי לרגל אחרי ארגונים וממשלות, מה שעלול לגרום להפרות אבטחה והרס נתונים.

בנוסף, קשה לזהות מקצרי keyloggers. הסיבה לכך היא שהם אינם משפיעים על המחשב שלך בשום דרך ברורה. Keylogger עשוי להיות בעבודה הרבה זמן לפני שהמשתמש מבין שמשהו לא בסדר.

כיצד Keyloggers מדביקים את המחשב שלך?

לרוב, keyloggers מדביקים את המחשב שלך באמצעות וירוס טרויאני. זהו סוג של תוכנה שמתיימרת להיות כלי שימושי אך למעשה מהווה אמצעי להעברת תוכנות זדוניות. כאשר המשתמש מוריד את הכלי, יתכן שהוא יעבוד או לא. בשני המקרים, התוכנית מתקינה תוכנה זדונית למחשב שלך.

האקרים משתמשים לרוב בדיוג כדי להשיג את נגיף הטרויאני במחשב שלך. Keylogger מותקן כאשר המשתמש לוחץ על קישור או פותח קובץ מצורף מהודעת דיוג. ניתן להתקין אותו גם אם משתמש מבקר באתר זדוני באמצעות דפדפן פגיע. Keylogger מופעל כאשר המשתמש ניגש לאתר.

גם אם יש לך תוכנית נגד תוכנות זדוניות במחשב שלך, יתכן שהיא לא תמנע מ- Keyloggers להיכנס למערכת שלך. הסיבה לכך היא שיש keylogging בשימושים לגיטימיים ותכניות אבטחה לרוב מתעלמות מכך. בפעמים אחרות מותקן keylogger במהלך עדכון. למרבה הצער, זה יכול להיות קשה מאוד להגן על המחשב שלך מפני תוכנת keylogging.

איך אתה יכול להגן על עצמך מפני Keyloggers?

ההגנה הטובה ביותר שלך כנגד keyloggers היא למנוע את כניסתם למחשב שלך. להלן כמה מהצעדים החשובים ביותר שתוכלו לנקוט כדי להגן על עצמכם מפני מפתחי מפתח:

השתמש בתוכנת אנטי-וירוס

תוכנת אנטי-וירוס חיונית להגנה על המחשב שלך מפני סוגים שונים של תוכנות זדוניות. זה יכול להגן עליך מפני keyloggers, אך ייתכן שיהיה עליך לנקוט בצעדים נוספים כדי שהתוכנה תעשה זאת. לרוב חברות האנטי-וירוס יש רשומות של Keyloggers במאגר המידע שלהן, אך הן נוטות לקטלג keyloggers ככאלה שעלולות להזיק. עליך לבדוק אם הגדרת ברירת המחדל של האנטי-תוכנות זדוניות תגלה אותם. אם לא, קבע את התצורה של התוכנה כך שתגן עליך לפחות מפני מפתחי Keyloggers נפוצים.

עדכן את המחשב שלך

חיוני לשמור על המחשב והתוכנה שלך מעודכנים בכדי לספק הגנה נוספת מפני תוכנות זדוניות. הסיבה לכך היא כי keyloggers וסוגים אחרים של תוכנות זדוניות לעתים קרובות מגלים ומנצלים נקודות תורפה במערכת שלך כדי להדביק את המחשב שלך. כדי להפחית את הסיכוי שלך שזה יקרה, עדכן את מערכת ההפעלה, היישומים, התוכנות והתוכנות שלך לעיתים קרובות.

שנה את הסיסמאות שלך באופן קבוע

כדאי להשתמש בעדכון הסיסמאות שלך באופן קבוע, כמו כל כמה שבועות. גם אם הסיסמה שלך נגנבה, ההאקר כנראה לא ישתמש בה מייד. אם תשנה את זה די מהר, זה כבר לא יועיל להאקר. על ידי שינוי הסיסמה שלך בתדירות גבוהה, אתה יכול לעזור בהגנה על חשבונותיך מפני מפתחי Keyloggers. מכיוון שעשוי להיות מהמם לעקוב אחר כל הסיסמאות הללו, שקול להתקין מנהל סיסמאות שיעזור לך.

השתמש במקלדת שעל המסך

למרות שזה לא מאוד ידוע, ל- Windows יש מקלדת על המסך שתוכל להשתמש בה בעת הקלדת סיסמאות ומידע סודי אחר. Keyloggers בדרך כלל לא רושמים קליקים שאתה מבצע במקלדת שעל המסך. מסיבה זו, השימוש במקלדת שעל המסך להזנת מספרי חשבון, סיסמאות ומידע רגיש אחר הוא דרך טובה לעזור בהגנה על המידע שלך..

איך מסירים keyloggers?

בעוד שתוכנות נגד תוכנות זדוניות או תוכנות נגד ריגול יכולות לעזור באיתור והסרת keyloggers, האפשרות הטובה ביותר שלך היא להשתמש בתוכנת Anti-keylogger. תוכנה מסוג זה בודקת את כל התהליכים הפועלים במחשב שלך. זה כולל את מערכות ההפעלה, שירותי הרקע והיישומים, ה- BIOS, הגדרות הרשת והדפדפנים. תוכנה מסוג אחר שיכולה להסיר keyloggers היא תוכנית אנטי-שורש, שמכוונת לווירוסים שמתקינים keyloggers..

בנוסף לשימוש בתוכנת אנטי-keylogging, דרך נוספת לבדוק זאת היא לפתוח את מנהל המשימות ולראות אילו תוכניות פועלות. אם אתה רואה תוכניות לא מוכרות, בצע חיפוש מקוון כדי לבדוק אם ישנם מקשי-מפתח עם שמות אלה. זה יכול לעזור לך להבין אם ישנם keyloggers במערכת שלך.

להלן כמה מאפשרויות התוכנה הטובות ביותר שיכולות לעזור לך להסיר keyloggers:

SpyShelter

SpyShelter מבצע מגוון פונקציות כדי להגן עליך מפני keyloggers. אם אתה ממשיך לפעול באופן רציף, הוא מזהה מקש-מקשים שמנסים להיכנס למערכת שלך ולמנוע מהם להדביק את המחשב שלך. זה גם סורק את המחשב שלך כדי לזהות keyloggers קיימים ולהסיר אותם. לבסוף, תוכנה זו תצפין את הקשות המקשים שלך כך שהן יהיו חסרות תועלת עבור מפתחי Keyloggers. תוכנה זו זמינה כעת רק עבור מערכות הפעלה של Windows.

זמנה

בנוסף לתוכניות נגד תוכנות זדוניות, לזמנה יש גם מערכת נגד keylogger. תוכנית זו פועלת ללא הרף, עוקבת אחר הפעילות שלך וסורקת את ההורדות שלך. זה גם מריץ סריקות מערכת רגילות כדי לבדוק אם מדובר בפעילות זדונית. בנוסף, לזמנה יש תכונת הצפנה כשאתה מעביר נתונים באופן מקוון, סורק תוכנות זדוניות והגנה על תוכנות רנסומטיות. יש לו יותר פונקציות מאשר SpyScanner, אם כי זה לא יכול לאתר כמעט כמו הרבה Keyloggers כמו SpyScanner. זמנה זמינה כרגע רק למשתמשים ב- Windows.

Malwarebytes Anti-Rootkit

אם תוכניות אנטי-keylogging לא יכולות להסיר את keyloggers, נסה תוכנית אנטי-שורש. Malwarebytes Anti-Rootkit היא תוכנה חינמית מעולה הסורקת את כל מערכת ההפעלה שלך אחר Keyloggers וירוסי השורש המשמשים להתקנתם. עליך לפקוד על התוכנית לבצע סריקות אלה מכיוון שאינן פועלות ללא הפסקה. אם תבחר לבצע סריקה מלאה, התוכנית תבצע אתחול מחדש של המערכת גם כן. התוכנית Anti-Rootkit זמינה רק עבור Windows.

סריקת אבטחה של קספרסקי

סריקת אבטחת Kaspersky היא תוכנית אנטי-וירוס מעולה שמזהה תוכניות rootkit ו- keyloggers וכן סוגים אחרים של תוכנות זדוניות. קיימת גרסה חינמית של התוכנית שמריצה סריקות אבטחה מעמיקות, וכן גרסאות בתשלום הכוללות מודולי הגנה על זהות מקוונת. סריקת האבטחה של קספרסקי זמינה עבור חלונות, מק, iOS ואנדרואיד.

מחשבות אחרונות

Keyloggers הם סוג של תוכנות זדוניות שיכולות לפעול במשך חודשים או שנים במחשב שלך ללא ידיעתך. האקרים יכולים להשתמש בהם כדי לפענח את המידע שלך, לגשת לחשבונות שלך, להעביר כסף או להוציא הוצאות גדולות.

כדי להגן על עצמך ועל חשבונותיך מפני keyloggers, גישה מרובת פנים היא הטובה ביותר. השימוש בתכנית יעילה נגד תוכנות זדוניות הסורקת אחר keyloggers, שינוי קבוע של סיסמאות ושמירה על מערכת מעודכנת, כל הפעולות החשובות לביצוע. בנוסף, נקיטת צעדים לחינוך עצמך בנושא גלישה בטוחה וכיצד לזהות תוכניות זדוניות הן דרכים חשובות להגן על עצמך ועל המחשב שלך מפני keyloggers..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me