Botnets: צבאות של ימינו. כיצד להגן על עצמך!

חלק הולך וגדל מחיינו מתרחש באופן מקוון. מסיבה זו אין זה מפתיע שפעילות פלילית הסתגלה ועכשיו מתרחשת באופן מקוון. Botnets הם הרכב המושלם לפשע מקוון, אך מה זה botnet ואיך תוכלו להגן על עצמכם מפני זה?


במאמר זה תוכלו לגלות מהם בוטנים, למה הם משמשים וכיצד הדבר משפיע על מי שנדבק. לבסוף תגלו כיצד תוכלו להגן על המכשירים שלכם מפני שהפכו לחלק מבוטנט.

מה זה Botnet ואיך זה עובד?

Botnet הוא שילוב של המילים “רובוט” ו- “רשת”. בוטנט קיים מתוך שלל מכשירים שונים שלעתים קרובות אינם יודעים שהם חלק מרשת זו. מכשירים אלה נדבקו בבוט, מה שאומר שהאקר יכול להשתלט על המכשירים.

רועה בוטים או אדון בוטים הוא האדם ששולט בבוטים. אדם זה יכול לעשות זאת דרך שרת פקודה ובקרה. ניתן להגדיר זאת בדרכים שונות אך בסופו של דבר מסתכם באותו דבר. אדם אחד יכול לשלוט בכמות גדולה של מכשירים במרחק. רועה הבוט יכול לשלוח את אותה הפקודה לכל הבוטים ברשת בו זמנית. לדוגמה, הנחיית כולם לבקר באתר בו זמנית, מתקפת DDoS כביכול.

האקר השולט במערכות נגועות

ישנם כמה הבדלים קלים בשיטה, אך מרבית הבוט-נטים מתפקדים כך:

  1. מכשירים נדבקים בבוטים, למשל, על ידי ביקור באתר מוצל או לחיצה על קישור פגום.
  2. הבוטים מאלצים את המכשירים הנגועים להתחבר לשרת פקודה ובקרה.
  3. רועה הבוטים יכול כעת להשתמש במכשירים אלה בכל דרך שהוא אוהב. מאסטר הבוט יכול גם להשכיר או למכור את הבוטנט ברגע שהוא יצר אותו.

כל המכשירים המחוברים לאינטרנט יכולים להידבק בבוט, כך שלא רק המחשב שלך. בדרך זו האקרים יכולים ליצור רשת של אלפים ואפילו מיליוני מכשירים. רועי בוט יכולים להשתמש ברשת הבוטים שלהם למטרות שונות.

שימושים בבוטנט

כפי שאתה עשוי לדמיין, לבוטנט יכולות להיות שימושים רבים. פירטנו את הנפוצים ביותר להלן.

1. התקפות DDoS

השימוש הנפוץ ביותר בבוטנט הוא לביצוע התקפות DDoS. המכתב ב- DDoS מתייחס לשלילת השירות המופץ. משמעות הדבר היא שמכשירים רבים מדי ינסו לגשת לאתר בו זמנית. שרת האתר אינו יכול להתמודד עם כמות אינסוף של מבקרים.

לפעמים זה קורה במקרה כאשר להרבה אנשים יש סיבה לבקר באותו אתר באותו הרגע, למשל, כדי לראות אם הם זכו במשהו בהגרלה. עם זאת, באמצעות botnet אתה יכול ליצור עומס יתר על ידי הפניית כל הבוטים ברשת לבקר באתר מסוים מסוים בו זמנית.

מתקפת DDoS כזו עלולה לגרום לאתר בלתי ניתן להשגה עבור משתמשים אמיתיים. ההתקפות הן לרוב מפגן כוח ומשמשות להראות את חולשותיהן של חברות גדולות.

2. ספאם

ספאםמבלי שבעלי המכשירים יידעו, ניתן להשתמש בהם להפצת דואר זבל. מאסטר הבוט יכול לשלוח מיילים או לפרסם בפייסבוק, והכל תחת שמך. החברים והמשפחה שלך עשויים לפתוח מיילים אלה או ללחוץ על קישורים מכיוון שהם סומכים עליך. בלי לדעת זאת אתה עלול להדביק את כל הסובבים אותך בבוטים או בווירוסים ותוכנות ריגול אחרות. עם בוט לעדר הבוט לרוב יש גישה לכל אנשי הקשר שלך, מה שמקל על רועי הבוט להפוך את הרשת שלהם גדולה יותר.

3. מכירת אישורים

לאחר שהאקר הניח בוט במכשיר שלך יש להם גישה לכל המידע עליו. פירוש הדבר שהם בטח מכירים סיסמאות ופרטי התחברות. בדרך זו הם יכולים לגנוז את זהותך ולעשות דברים על שמך. יתר על כן, הם עשויים למכור מידע זה לאחרים. ניתן להשתמש במידע האישי שלך למשל בסחר בבני אדם. גניבת זהות היא סכנה ממשית בעידן המודרני הזה. האישורים שלך עשויים להימכר גם באינטרנט האפל.

4. כריית ביטקוין

זהו שימוש חדש יחסית בבוטנט. כדי לכרות ביטקוין אתה צריך הרבה כוח מעבד. רועה הבוט יכול להשתמש בעוצמת המעבד של המכשירים הנגועים בבוט כדי לכרות bitcoins. זה קורה בלי שבעלי המכשירים ידעו. הדבר היחיד שתבחין בכך הוא שהמחשב האישי או ה- Mac שלך עובדים קשה ומערכת האוורור שלך עשויה לעבוד שעות נוספות. עם זאת, ספק אם שיטת הכרייה הזו אכן כדאית, מכיוון שאתה צריך הרבה בוטים כדי לייצר סכום כסף קטן.

5. זיהום / התפשטות זדונית

כאשר לרועה בוטים יש גישה למכשיר שלך הם יכולים גם להדביק אותו בתוכנה זדונית. ישנם סוגים רבים של תוכנות זדוניות. לדוגמה, תוכנות ransomware הופכות ליותר ויותר ידועות. במקרים אלה ההאקר יחזיק את המכשיר שלך כבן ערובה וישלח לך הודעת כופר. הם יכולים לבקש מכם לשלם להם ובתמורה תקבלו שוב גישה למכשיר שלכם. עם זאת, לעולם אינך יודע אם תחזור לשליטה במכשיר האהוב שלך; אם אין לך מזל שההאקר פשוט יבקש יותר כסף.

האם אני חלק מבוטנט?

קשה מאוד לגלות אם אתה חלק מבוטנט או לא. סימן אחד המרמז על כך שאולי קורה משהו דגי שקורה, הוא כשאתה חווה קשרים איטיים ולא יציבים. עם זאת, זה יכול לנבוע מבעיות אחרות במכשיר שלך.

נתינה אחת מוחלטת היא שכאשר פרסמת פרסמת משהו במדיה החברתית שלא פרסמת בעצמך. זה סימן שלמישהו אחר יש גישה למכשיר שלך, או לפחות לחשבון שלך. באירוע כזה כדאי להודיע ​​לאנשי הקשר שלך שהם לא צריכים לפתוח ממך קישורים מוזרים.

עם זאת, עדיף למנוע הפיכה לחלק מבוטנט!

הגנה מפני בוטנים

כדי להגן על המכשירים שלך מפני זיהום בבוט, ישנם מספר דברים שאתה יכול לעשות. ראשית, חשוב מאוד לשמור על כל התוכנות במכשירים שלך מעודכנות. התקן תמיד את הגרסה העדכנית ביותר של התוכנה ודאג להפעיל עדכונים אוטומטיים. עדכונים אלה עשויים להיראות לפעמים מעצבנים, אך הפיכה לחלק מבוטנט בהחלט מעצבנת יותר.

יתרה מזאת, שימו לב כשאתם מחוברים. אל תלחץ על קישורים שאינך סומך עליהם וודא שאתה מוריד רק קבצים ממקורות אמינים. כתובות דוא”ל וקישורים מזויפים משמשים לרוב כדי להדביק משתמשים בוטים ללא חשד.

חשוב מאוד להגן על המכשירים שלך תמיד עם אנטי-וירוס ואנטי-ריגול. זה חיוני כדי להיות מוגן באופן מקוון. תוכנה מסוג זה תזהיר אותך כשמשהו נראה מוצל ויחסום את האקרים לקבל גישה למכשיר שלך.

לבסוף, למען ההגנה הטובה ביותר באינטרנט, כדאי לשקול להשתמש ב- VPN. רשת פרטית וירטואלית מצפינה את כל הנתונים שלך כך שאף האקר לא יכול לפצח אותם. יתר על כן, זה אנונימי את כל מה שאתה עושה באופן מקוון. עם VPN זה יהיה כמעט בלתי אפשרי עבור האקרים לקבל גישה לחשבונות שלך.

כיצד עובד איור VPN

יתר על כן, תוכלו לגלוש באינטרנט ללא הגבלה כלשהי. ספק VPN סופר בטוח שאולי תרצה להסתכל עליו הוא NordVPN. הם חלק מחמשת המובילים שלנו מבין ספקי ה- VPN הטובים ביותר.

מחשבות אחרונות

בוטנט הם הצבא המודרני. בלי לדעת זאת המכשירים שלך יכולים להיות חלק מהתקפות סייבר רחבות היקף. מסיבה זו, חשוב לשמור על ההגנה מעודכנת. ודא שתמיד מותקנת במכשירים שלך תוכנה טובה נגד תוכנות זדוניות. כדי להגן באופן מלא על כל הפעילויות המקוונות שלך תוכלו גם להשתמש ב- VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me