چگونه می توان مکالمات WhatsApp خود را ذخیره کرد | VPNoverview

در این زندگی موارد کمی وجود دارد که می توانید به آنها وابسته باشید و تغییر یکی از آنهاست. اما با هر تغییر ، شما این خطر را به وجود می آورید که چیز مهمی را پشت سر بگذارید. اگر تصاویر ، جعبه ها و مکالماتی که در WhatsApp داشته اید برای شما مهم هستند ، ممکن است بخواهید در صورت تغییر بزرگ ، یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا از از دست دادن آنها در امان باشید. شما می توانید فقط در چند مرحله ساده از واتساپ خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.


چرا تهیه نسخه پشتیبان ایده خوبی است

همه چیزهای خوب به پایان رسیده است. حتی آن تلفن شیرین که شما فقط دو سال پیش خریداری کرده اید. شما می توانید آن را رها کنید ، صفحه را خرد کنید. ممکن است آن را در مسیر فرودگاه گم کنید. یا شاید شما فقط با جدیدترین تلفن موجود در بازار اغوا شده باشید. در هر صورت ، روزی خواهد آمد که به یک تلفن جدید نیاز دارید.

در حالی که واتس اپ به صورت خودکار مکالمات شما را بر روی تلفن شما ذخیره می کند ، در صورت وقوع اتفاقی برای تلفن شما ، تهیه نسخه پشتیبان دیگر می تواند اطلاعات شما را ذخیره کند. یك راه برای اطمینان از اینكه هیچ یك از آن گفتگوهای سرگرم كننده را كه از طریق واتس اپ انجام داده اید ، از دست نخواهید داد دسترسی به نسخه پشتیبان.

یک نکته را باید در خاطر داشته باشید ، به خصوص اگر از iPhone به Android استفاده می کنید یا برعکس – نمی توانید از یک سیستم عامل به سیستم دیگر نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر از یک آیفون به دیگری تغییر دهید ، خوب کار خواهد کرد ، یا اگر از یک تلفن Android به دیگری تغییر دهید که خوب کار می کند. شما فقط نمی توانید یک نسخه پشتیبان را از یکی به دیگری بازگردانی کنید.

پشتیبان گیری WhatsApp از آی فون خود را

واتس اپ از iCloud برای تهیه نسخه پشتیبان از آیفون ها استفاده می کند. قبل از تهیه نسخه پشتیبان ، باید اطمینان حاصل کنید که WhatsApp به iCloud در دستگاه شما دسترسی دارد. از صفحه اصلی iPhone خود ، “تنظیمات” را راه اندازی کنید. روی “iCloud” ضربه بزنید تا گزینه های iCloud را مطرح کنید و سپس روی “iCloud Drive” ضربه بزنید تا در صورت خاموش بودن iCloud روشن شود. برای یافتن WhatsApp ، در پایین لیست برنامه ها حرکت کنید. اطمینان حاصل کنید که در صورتی که قبلاً وجود نداشته باشد ، با کلیک بر روی کشویی ، دسترسی روشن شده است.

بازگشت به صفحه اصلی ، WhatsApp را راه اندازی کنید. برای راه اندازی تنظیمات WhatsApp ، روی نماد چرخ دنده نزدیک به پایین ضربه بزنید. روی “چت ها” کلیک کرده و سپس روی “چت پشتیبان” پیدا کرده و روی تنظیمات نسخه پشتیبان تهیه کنید.

روی “پشتیبان گیری اکنون” ضربه بزنید تا بلافاصله نسخه پشتیبان تهیه سابقه چت خود را شروع کنید. ممکن است این کار در هنگام اتصال به Wi-Fi ایده خوبی باشد ، به خصوص اگر با ارائه دهنده خدمات تلفن همراه خود در یک برنامه داده محدود قرار دارید. برای روشن کردن ویژگی می توانید این روش را در آینده به صورت خودکار با ضربه زدن روی “پشتیبان گیری خودکار” به طور خودکار انجام دهید. تهیه نسخه پشتیبان برای برنامه ریزی بصورت خودکار ماهانه ، هفتگی یا روزانه. شما همچنین می توانید فیلم ها را در نسخه پشتیبان خود گنجانده یا آن ها را برای صرفه جویی در وقت و ذخیره سازی انتخاب کنید.

اکنون از گپ های شما پشتیبان تهیه شده است ، به این معنی است که وقتی واتس اپ را برای اولین بار از طریق تلفن جدید یا بعد از نصب مجدد برنامه ، راه اندازی می کنید ، می توانید تاریخچه خود را از نسخه پشتیبان تهیه کنید. در هنگام تنظیم اولیه از شما سؤال شود ، به سادگی گزینه “بازیابی سابقه چت” را انتخاب کنید و نسخه پشتیبان شما از iCloud راه اندازی شود.

پشتیبان گیری از WhatsApp از Android

واتس اپ از Google Drive برای تهیه نسخه پشتیبان از دستگاه های Android استفاده می کند. اگر می خواهید این کار را انجام دهید ، باید فضای کافی در Google Drive برای ذخیره نسخه پشتیبان تهیه کنید. علاوه بر این ، برای ایجاد نسخه پشتیبان نیز به فضای کافی در تلفن خود نیاز دارید.

از صفحه اصلی WhatsApp ، روی سه نقطه در گوشه بالا و سمت راست ضربه بزنید و “تنظیمات” را انتخاب کنید. “

تنظیمات پشتیبان گیری WhatsApp

از فهرست تنظیمات ، “گپ ها” را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید تا تنظیمات گپ ها را باز کنید.

چت های پشتیبان WhatsApp

اکنون گزینه “پشتیبان گپ” در پایین لیست را پیدا کنید تا از فهرست تنظیمات پشتیبان تهیه کنید.

پشتیبان گیری از چت پشتیبان WhatsApp

برای تهیه نسخه پشتیبان از WhatsApp اکنون ، روی کادر سبز با عنوان “پشتیبان گیری” کلیک کنید. بسته به برنامه داده خود ، ممکن است مایل باشید تا زمانی که در یک اتصال Wi-Fi قرار دارید این مرحله را انجام دهید. می توانید WhatsApp را در آینده تنظیم کنید تا فقط از طریق Wi-Fi نسخه پشتیبان تهیه کنید. با تنظیم “پشتیبان گیری بیش از حد” می توانید تصمیم بگیرید چه زمان واتساپ نسخه پشتیبان تهیه خواهد کرد.

WhatsApp را تنظیم کنید تا مکالمه های پشتیبان را به طور خودکار پشتیبان تهیه کنید تا هر زمان که می خواهید. روی گزینه “پشتیبان گیری از Google Drive” ضربه بزنید و فرکانس مورد نظر خود را انتخاب کنید ، یا “روزانه” ، “هفتگی” ، “ماهانه” ، یا “فقط وقتی به” پشتیبان گیری “ضربه بزنید..

در آخر ، می توانید فیلم ها را در مکالمه خود نیز در نسخه پشتیبان تهیه کنید یا با چک کردن کادر در پایین منوی دارای مارک “شامل فیلم ها” ، آنها را کنار بگذارید. این کادر به طور پیش فرض بررسی نشده است.

بازیابی چت های خود بر روی تلفن جدید یا بعد از حذف و نصب مجدد واتس اپ نیز ساده است. در هنگام راه اندازی بعد از باز کردن WhatsApp برای اولین بار ، از شما سؤال می شود که آیا می خواهید پیام های قبلی خود را بازیابی کنید. برای بازگشت گفتگوهای ذخیره شده از پشتیبان خود ، روی “بازیابی” ضربه بزنید.

گزینه های موجود دارید

WhatsApp باعث می شود پشتیبان گیری از همه چیز در برنامه آسان باشد. همچنین امکان تهیه نسخه پشتیبان از مکالمه یا گفتگوی گروهی را به صورت جداگانه به شما می دهد. از صفحه اصلی WhatsApp ، چت گروهی یا مکالمه ای را که می خواهید پشتیبان تهیه کنید ، انتخاب کنید. با ضربه زدن روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالا ، منو را بالا بکشید. “بیشتر” را انتخاب کنید ، و سپس روی “صادر کردن گپ” ضربه بزنید.

از این منو می توانید نحوه ارسال نسخه پشتیبان خود از چندین گزینه از جمله ایمیل ، تهیه نسخه پشتیبان از درایو ابری و موارد دیگر را انتخاب کنید. انتخاب کنید که آیا “پیوست کردن رسانه” شامل عکس و فیلم و WhatsApp یک نسخه پشتیبان تهیه خواهد کرد. گفتگو در قالب پرونده .txt ارسال می شود. در صورت انتخاب رسانه ، آنها در پرونده های جداگانه ارسال می شوند.

افکار نهایی

دانستن مکالمات شما به راحتی ذخیره می شود ، نه تنها باعث می شود فضای تلفن خود را ذخیره کنید ، بلکه می تواند به شما آرامش بخشد. به این ترتیب هیچ مکالمه خود را از دست نخواهید داد. بنابراین ، حتی وقتی تلفن را تغییر می دهید ، مکالمات شما به جایی نمی روند.

مهم است که هنگام استفاده از WhatsApp ، حریم شخصی خود را نیز در نظر بگیرید. صرفه جویی در اطلاعات شخصی خود با یک شرکت به این معنی است که باید به آنها اعتماد کنید. این عاقلانه است که بفهمید چه کسی به نسخه پشتیبان شما دسترسی دارد.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map