הגבלות בפייסבוק בחו”ל: כיצד לעקוף אותה | VPNOverview

פייסבוק היא אחת מפלטפורמות המדיה החברתית הפופולריות והכי נפוצות בהיסטוריה המודרנית. האתר מתגאה ביותר מ- 1.23 מיליארד משתמשים מרחבי העולם וממוצע 486,183 משתמשים ניגשים לפייסבוק בכל דקה.


למרות הפופולריות המוחצת שלה, עדיין יש מדינות שהגבילו או אסרו באופן משמעותי את השימוש בפייסבוק. במקרים קיצוניים ממשלות טוטליטריות, כמו אלה שנמצאו בצפון קוריאה או באיראן, כללו את פייסבוק באיסורי שמיכה באתרי מדיה חברתית מסיבות פוליטיות..

באופן מפתיע, כמה מדינות וממשלות ליברליות יותר גם מגבילות או מסננות תנועה לפייסבוק. למרות שאולי תצפו להגבלות כאלה בקובה או בסין, ממשלות מדינות כמו בנגלדש, הודו וויאטנם אסרו על פייסבוק בזמן זה או אחר.

הארגון ללא מטרות רווח “כתבים ללא גבולות” כלל אפילו מדינות כמו בריטניה, ארה”ב וגרמניה ברשימת “אויבי האינטרנט”. זאת, לאחר שהנהיגו חקיקה המאפשרת להם לסנן תוכן באינטרנט ומדיה חברתית למטרות “ביטחון לאומי.”

אז אם אתה מגלה שהגישה שלך לפייסבוק נחסמת, או שאתה חושש שהתוכן שלך מסונן או מעקב, איך אתה עוקף את ההגבלות האלה?

במאמר זה נבדוק כיצד ומדוע פייסבוק מוגבלת, אילו מדינות מגבילות אותה וכיצד ניתן להשתמש בטכנולוגיה כמו רשתות פרטיות וירטואליות (VPN) ואתרי פרוקסי כדי להתגבר על מגבלות אלה..

מדוע מדינות מגבילות את פייסבוק?

חסימת פייסבוקכמו באתרי מדיה חברתית רבים, פייסבוק נאסרת לרוב מכיוון שהיא משמשת כפורום למחשבות חברתיות, דתיות או פוליטיות שממשלות מסוימות אינן מעוניינות כי לאזרחיהן תהיה גישה. הגבלת הגישה לפייסבוק היא בדרך כלל, אם כי לא תמיד, כחלק ממאמץ משמעותי יותר להגביל את הגישה לאינטרנט.

במקרים של מדינות כמו איראן ופקיסטן, איסורים בפייסבוק יכולים להיות בעלי מוטיבציה דתית. דוגמה מצוינת לכך היא כאשר ממשלת פקיסטן חסמה את הגישה לפייסבוק בשנת 2010 בתגובה לתחרות מקוונת עולמית להגיש ציורים של הנביא מוחמד המתארח בעמוד פייסבוק. על פי חוקים אסלאמיים מסוימים, כל תיאור של הנביא מוחמד אסור בהחלט.

במדינות כמו טורקיה וסין נקבעות מגבלות על המדיה החברתית כדי למנוע מאזרחיהן לגשת לרעיונות פוליטיים הנחשבים כמסוכנים למדינה. עדויות לכך ניתן לראות במגבלה הגוברת של טורקיה בנושא דיבור חופשי, מדיה חדשותית ומדיה חברתית לאחר ההפיכה הכושלת בשנת 2016.

כיצד אסור או מוגבלת פייסבוק?

באופן כללי, מגבלות פייסבוק מתרחשות במדינות בהן יש לממשלה מידה רבה של שליטה על החברות הפועלות כספקי שירותי אינטרנט. לאחר התקנת החקיקה המאפשרת לממשלה לרשימה שחורה באתרים מסוימים, ספקי שירותי אינטרנט אלה נדרשים בדרך כלל לחסום את לקוחותיהם מלהיכנס לתוכן אסור.

ממשלות מדינות כמו טורקיה והאיחוד האירופי מפעילות שליטה קפדנית על ספקיות האינטרנט שלהן. הם דורשים מהם להירשם בממשלה. חברות אלה צריכות “תעודת פעילות” כדי לעשות עסקים. כחלק מהרישום הזה הם צריכים לעמוד בפעילות הצנזורה של הממשלה או לעמוד בעונשים קשים.

ישנן מספר דרכים בהן ספק שירותי האינטרנט יכול לחסום תנועה לאתר מסוים. אחת השיטות הנפוצות ביותר היא על ידי חסימת דומיינים ברמת DNS. ממשלות אינדיבידואליות, כמו אלה בטורקיה ואיראן, משתמשות בטכנולוגיה מתוחכמת יותר כמו סינון מנות כדי למנוע באופן פעיל מהמשתמשים גישה לתוכן אסור..

אילו מדינות מגבילות את פייסבוק?

כל המדינות המפורטות להלן הגבילו את הגישה לפייסבוק בשלב זה או אחר. במדינות המוגבלות יותר, צפון קוריאה כזו ואירן, הגישה לפייסבוק אסורה לחלוטין. באחרים, כמו טורקיה וקובה, אתר המדיה החברתית אינו רשום ברשימה השחורה, אם כי ספקי שירותי האינטרנט הלאומיים אכן משתמשים במצערת קשרים כדי להקשות מאוד על הגישה.

צפון קוריאה

באופן לא מפתיע עבור אחת המדינות החשאיות והמוגבלות ביותר בעולם, לרוב הצפון קוריאנים אין גישה לאינטרנט. במקום זאת, המדינה הטוטליטרית מפעילה אינטראנט מוגבל מאוד, המכונה קוואנגמיונג. רשת 3G זמינה למבקרים זרים. עם זאת, המשתמשים בה מנוטרים בכבדות ומוגבלים מגישה לרוב המוחלט של אתרי האינטרנט, כולל פייסבוק.

איראן

איראן אסרה בתחילה את פייסבוק לאחר הבחירות במחלוקת ב -2009, בתגובה לחששות שתנועות האופוזיציה וגם קבוצות רדיקליות משתמשות במצע לצורך תכנון אירועים והחלפת מסרים. בדומה לצפון קוריאה, הגישה למדיה החברתית באיראן מוגבלת מאוד. מספר גדול של אתרי אינטרנט מופיעים ברשימה השחורה על ידי ממשלת איראן.

חרסינה

יוזמת הצנזורה והמעקב בחסות ממשלתית הידועה בכינויה “חומת האש הגדולה של סין” חסמה את הגישה לפייסבוק מאז שנת 2009. הגבלה ראשונית זו הושמה לאחר מהומות Urümqi בשנת 2009. הממשלה הציעה כי פעילי שינג’יאנג משתמשים בפייסבוק כדי לתקשר ולתכנן את המהומות.

במאמץ לרצות את המשקיעים הזרים הפוטנציאליים, גישה לפייסבוק זמינה אם אתם נמצאים באזור הסחר החופשי בן 17 מ”ר בשנחאי..

קובה

על פי החוק הקובני, רק פוליטיקאים, עיתונאים וסטודנטים לרפואה נבחרים רשאים לגשת לאינטרנט מבתיהם. כל מי שמחפש להתחבר נאלץ להשתמש בבתי קפה מורשים באינטרנט. בקשת 6 עד 10 דולר לשעה של גישה לאינטרנט אולי לא נראית כמו במקומות מסוימים בעולם. עם זאת, היא נמצאת במדינה בה השכר הממוצע הוא סביב 20 $ לחודש. זה הופך את הגישה לאינטרנט ליקרה מאין כמותה.

בנוסף דווח כי ספקיות האינטרנט בבעלות ממשלתית משתמשות באופן שגרתי במצערת מהירות החיבור על מנת להגביל את הגישה לאתרי מדיה חברתית, כאשר עמודים נמשכים מספר דקות לטעינה..

בנגלדש

בשנת 2010 ממשלת בנגלדש חסמה את הגישה לפייסבוק. זאת לאחר שקריקטורות סאטיריות של פקידי ממשל והנביא מוחמד התארחו בעמוד הפייסבוק. האיסור הוסר מאז, אולם ממשלת הוואמי-ליגה ממשיכה לפקח על הגישה לאתר המדיה החברתית. הם מכוונים למשתמשים שמפרסמים “תוכן מרגיע או חילול השם”.

מצרים

מצרים חסמה תחילה את הגישה למגוון אתרי מדיה חברתית במהלך ניסיון הפלת נשיא מצרים, חוסני מובארק. מאז אותה תקופה לא נרשמה הרשמה שחורה רשמית. עם זאת, הממשלה משתמשת בקביעות במצערת קשרים כדי להגביל את הגישה למדיה החברתית. יתר על כן, הם עוקבים אחר השימוש באינטרנט והתקשורת של אנשים במצרים מסיבות של “ביטחון לאומי.”

טג’יקיסטן

מאז נובמבר 2012 חסם טג’יקיסטן את הגישה לפייסבוק. הגבלה זו הושמה בתגובה לתגובות שליליות שפורסמו ברשת על הנשיא אמומאלי רחמון ועל גורמים ממשלתיים אחרים.

הודו

בתגובה לטענות לפיהן משתמשים במדיה החברתית על ידי גורמים אנטי-לאומיים ואנטי-חברתיים המגובים על ידי צבא פקיסטן וסוכנויות הביון של פקיסטן, הודו הטילה איסור של שישה חודשים על פייסבוק, טוויטר ואתרי רשת חברתית אחרים בעמק קשמיר. בשנת 2016.

היו כמה מקרים נוספים של פייסבוק שנחסמו בהודו, כולל איסור לשלושה ימים בפייסבוק, ומגוון אתרי אינטרנט חברתיים אחרים, במהלך המהומות בפונג’אב, הריאנה, וצ’אנדיגאר, שגרמו למעצרו של באבא ראם רחים סינג.

פקיסטן

פקיסטן אסרה על פייסבוק בתגובה לאותו עמוד פייסבוק, שקידם תחרות מקוונת עולמית לייצור רישומים של הנביא מוחמד, שגרם לבנגלדש לחסום את הגישה לאתר..

הגישה הוחזרה מאז, אך ממשלת פקיסטן ממשיכה לחסום דפי פייסבוק בודדים על מנת לסנן תכנים דתיים ופוליטיים הנחשבים כמזיקים לאזרחיהם..

וייטנאם

במאי 2016, ממשלת וייטנאם חסמה רשמית את הגישה לפייסבוק למשך שבועיים כדי להגביל את התקשורת בין קבוצות סטודנטים המוחים. למרות שלא הוצאו יותר איסורים רשמיים, מצפה הכיבורים של רשת Netblocks ציין כמה מקרים שבהם פייסבוק לא הייתה נגישה בווייטנאם בתקופות של אי שקט אזרחי ופוליטי..

איך אתה יכול לעקוף הגבלות בפייסבוק?

ישנן מספר דרכים בהן אתה יכול לעקוף מגבלות על הגישה לפייסבוק, פשוט משינוי הגדרות ה- DNS שלך לשימוש בדפדפן ה- Tor. עם זאת, ללא ספק השיטה היעילה ביותר היא להשתמש בשירות VPN. להלן תוכלו לגלות כיצד שיטות אלה עשויות לעזור לכם לעקוף מגבלות.

שינוי הגדרות שרת ה- DNS שלך

אחת השיטות הפשוטות יותר, ולכן הנפוצות ביותר, להגבלת הגישה לפייסבוק היא של ספק שירותי האינטרנט לסנן תנועה העוברת דרך שרתי ה- DNS שלה. על ידי שינוי שרת ה- DNS המועדף עליך ל- DNS הציבורי של Google, אתה יכול לעקוף מגבלות אלה.

כדי לשנות את שרת ה- DNS שלך במחשב Windows, בצע את הצעדים הבאים:

 • נווט ללוח הבקרה > רשת ואינטרנט > מרכז הרשת והשיתוף ובחר “שנה הגדרות מתאם”.
 • לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על מתאם החיבור הפעיל ובחר “מאפיינים”.
 • לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הערך “פרוטוקול אינטרנט גרסה 4 (TCP / IPv4)” ובחר “מאפיינים”.
 • הפעל את האפשרות “השתמש בכתובות ה- DNS הבאות” והזן 8.8.8.8 ככתובת שרת ה- DNS שבחרת.

עם קצת מזל זה יהיה הדבר היחיד שעליך לעשות כדי לעקוף את מגבלות הממשלה.

רשת טור

אם אין די בשינוי שרת ה- DNS שלך בכדי לעקוף מגבלות של ספק שירותי האינטרנט בגישה לפייסבוק, ייתכן שדפדפן ה- Tor הוא המפתח שלך לחזור למדיה החברתית..

דפדפן ה- Tor פועל על ידי ניתוב התנועה שלך דרך מספר ממסרים מבוזרים ברחבי העולם. השימוש בממסרים אלה מקשה מאוד על ממשלות או ספקי שירותי האינטרנט לפקח על פעילויותיך.

החיסרון לדפדפן Tor הוא כי ניתוב התעבורה שלך מגדיל משמעותית את ההשהיה שלך. זה מאט את החיבור ואת מהירות ההורדה. כתוצאה מכך יכול להיות קשה להשתמש באפליקציות צ’אט קולי, כגון סקייפ. יתרה מזאת, כפי שראינו, מדינות מסוימות מאפשרות לך לעבור לפייסבוק, אך מנסים להפוך את זה לבלתי אפשרי על ידי מצערת האינטרנט שלך. דפדפן ה- Tor רק יאט אתכם עוד יותר, מה שהופך אותו לבלתי אפשרי באמת לעבור לפייסבוק.

VPNs

חיבור VPN-InternetVPNs מהווים ללא ספק את האפשרות הטובה ביותר לגישה לפייסבוק בכל מקום בו אתם נמצאים בעולם. VPN, או רשת פרטית וירטואלית, יוצר חיבור מוצפן בין המחשב שלך למגוון שרתים ברחבי העולם. זה מסתיר את שתי הפעילויות המקוונות שלך ומונע מספקי שירותי אינטרנט לחסום את הגישה שלך לאתרים או לתוכן.

השימוש ב- VPN כולל גם יתרונות אחרים. האופי המוצפן של התקשורת של המחשב שלך עם שרת ה- VPN עוזר להגן עליך מפני פשעי רשת בזמן שהיכולת שלך לנתב תנועה דרך שרתים במגוון מדינות מאפשרת לך להתגבר על חסימת גיאוגרפי ולצפות בכל אירועי הספורט האהובים עליך..

אילו VPNs הטובים ביותר לגישה לפייסבוק?

אם אתה רוצה להתחיל להשתמש ב- VPN כדי לקבל גישה לפייסבוק, עליך לוודא שאתה בוחר את ספק ה- VPN הנכון. אתה זקוק ל- VPN אמין וכולל את כל התכונות הדרושות לך כדי להגן על הנתונים שלך מפני ממשלה מגוששת. להלן תוכלו למצוא כמה מההמלצות שלנו.

NordVPN

NordVPN מציע חבילה פנטסטית במחיר תחרותי. ידועים בזכות השירות המהיר והמאובטח שלהם, יש להם מספר רב של שרתים ברחבי העולם, המציעים לך מגוון אפשרויות לניתוב התנועה שלך.

באמצעות Obfsproxy כדי למנוע בדיקת מנות עמוקה ולהפעיל מדיניות “ללא רישום”, NordVPN מאפשר לך לגשת לכל התוכן הרצוי. לא תצטרך לדאוג שמישהו יפקח עליך. אם אינך מרוצה לחלוטין מהשירות שלהם, או שאתה רוצה לבדוק אותו לפני שתתחייב, NordVPN מציע ערבות להחזר כספי של 30 יום למשך 30 יום.

CyberGhost

עם מוניטין של היותה קלה להתקנה ושימוש, התוכנה של CyberGhost מאפשרת לך להתחבר לשירות שלהם משבעה מכשירים שונים, אידיאליים להתעדכנות במדיה החברתית שלך בכל האלקטרוניקה שלך..

עם מספר לא מבוטל של שרתים המוצעים ומהירויות חיבור מעולות, CyberGhost תחבר אותך לפייסבוק תוך זמן קצר. אם אינך מרוצה במאה אחוז, הם מציעים גם ערבות להחזר הכסף עבור 30 יום.

IPVanish

אם אתה מרגיש צורך במהירות, IPVanish הוא שירות ה- VPN עבורך. IPVanish נחשב לאחד משירותי ה- VPN המהירים ביותר בסביבה. הם מציעים מהירויות חיבור מעולות למגוון השרתים הגלובלי שלהם.

השירותים של IPVanish הם במחיר סביר מאוד. הם עומדים באיכות המערכת שלהם, ומציעים ללקוחותיהם ערבות להחזר הכסף של 7 יום אם אינך מרוצה לחלוטין מהקשר שלך.

מחשבות אחרונות

עבור אנשים רבים, פלטפורמות המדיה החברתית כמו פייסבוק הן הדרך העיקרית שלהם להתחבר לחברים ובני משפחתם. העובדה שהקשר הזה נלקח בגלל המדינה שאתה נמצא בה יכולה להיות מאוד מתסכלת, שלא לדבר על מעט בידוד.

לרוע המזל מדינות רבות ברחבי העולם עדיין חוסמות או מסננות גישה לפייסבוק מסיבות פוליטיות ודתיות כאחד. הם פשוט מנתקים את אזרחיהם ומבקריהם מקשרים של מדיה חברתית.

לעקוף את המגבלות האלה זה לא קל, אבל זה גם לא בלתי אפשרי. קביעת תצורה מחדש של שרת ה- DNS שלך לשרת ה- DNS הציבורי של גוגל יכולה להביא אותך למגבלות הפשוטות ביותר. עם זאת, לצורך סינון חודר יותר תצטרך להשתמש בדפדפן ה- Tor או ב- VPN.

אמנם דפדפן ה- Tor הוא דרך מעולה לגלוש בעילום שם, אך יש לו כמה חסרונות. השימוש בממסרים הרבים שלה כדי להפנות מחדש את התנועה שלך אכן מביא לאיחור שלך. פירוש הדבר שתבחין בלא מעט האטה בחיבור שלך. בנוסף, מדינות מסוימות המגבילות באופן שגרתי את הגישה לתכני אינטרנט, כמו סין, עושות מאמצים הולכים וגדלים למצוא ולחסום את חנויות Tor Tor.

ללא ספק הדרך הטובה ביותר להתחבר לפייסבוק במדינה מוגבלת היא להשתמש בשירות VPN. VPNs קלים להתקנה, קלים לשימוש ומגיעים עם מגוון יתרונות החורגים רק מאפשרים לך גישה לאתר אינטרנט אחד. עם VPN במקום, אתה יכול להיות סמוך ובטוח שאיש אינו עוקב אחר פעילויות האינטרנט שלך. החיבור המוצפן של ה- VPN פירושו שלממשלות ולא פושעי רשת לא תהיה גישה לנתונים שלך.

אם אתה חובב ספורט, או סתם רוצה לצפות ב- BBC iPlayer מחו”ל, VPN הוא בדיוק מה שאתה מחפש. מכיוון שנראה כי התנועה שלך מגיעה מכל מדינה, VPN מעניק לך חסימה גיאוגרפית מעורפלת זו. בדרך זו תוכלו לצפות בתוכנית המועדפת עליכם ולעדכן את המדיה החברתית שלכם ללא הגבלות כלל.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map