גש לסקייפ בחו”ל: כיצד לעקוף חסימות! | VPNOverview

מאז הקמתה בשנת 2003, תוכנת הטלקום לתקשורת VoIP (Voice Over Internet Protocol) של Skype אפשרה למשתמשים שלה להשקיע בערך 2 טריליון דקות כדי לפנות לאנשים שאכפת להם מכל רחבי העולם. עם 300 מיליון משתמשים חודשיים ומעל מיליארד הורדות באנדרואיד, סקייפ הפך להיות כל כך פופולרי שהוא אפילו נכנס לשפה שלנו. כאשר “סקייפינג” תופס את מקומו במילון אוקספורד לצד אוקטובר מונחים נוספים בהשראת טק כמו “גוגללינג”, “Whatsapping” ו- “Facetiming.”


מחשב נייד חסום של סקייפבנוסף להיותו חלק מהלקסיקון שלנו, Skype הפכה גם לאחד משירותי ה- VoIP המוגבלים ביותר. ביותר מ- 20 מדינות Skype, יחד עם חלופות אחרות ב- VoIP, חסום או מוגבל. למרבה המזל, סקייפ שנחסם במדינה שאתה חי בה או שאתה מבקר בה הוא לא סוף העולם. ישנן מספר דרכים להתגבר על בלוקים מסוג זה, והישירות ביותר היא להירשם לשירות רשת פרטית וירטואלית (VPN). במאמר זה נבחן אילו מדינות חוסמות את סקייפ ושירותים דומים. יתר על כן, נבדוק מדוע הם חסומים וכיצד ניתן לעקוף את המגבלות הללו. לאחר מכן תוכל לחזור לשוחח עם חבריך ומשפחתך.

מדוע סקייפ נחסם בארצות מסוימות?

ישנן סיבות רבות לכך שסקייפ עשוי להיחסם או להיות מוגבלים במדינות בודדות. עם זאת, ברוב המוחלט של המקרים מדובר באחד משלושה גורמים: פרוטקציוניזם, פיקוח ממשלתי או מגבלות רגולטוריות.

פרוטקציוניזם

מרבית חסימות ומגבלות שירותי ה- VoIP מיושמות כסוג של פרוטקציוניזם על ידי חברות טלקומוניקציה. ליכולת של סקייפ להציע שיחות קול ווידיאו בחינם ברחבי העולם יש השפעה שלילית על ההכנסות שמניבים השירותים של חברת טלקום. מסיבה זו הם חוסמים את השימוש בסקייפ ובפלטפורמות דומות.

זה נכון במיוחד לגבי אמריקה הדרומית והמרכזית, שם אותה חברה מטפלת לעתים קרובות בגישה טלפונית ואינטרנט. סקייפ נחסם על ידי ספקי הטלקום בבליז, ברזיל, מקסיקו וונצואלה כדי לאלץ משתמשים לתקשר בטלפון או להשתמש בשירות ה- VoIP של חברת הטלקום. היעדר תחרות הטלקום במדינות אלה רק מגביר את הבעיה. לדוגמה, בבליז, Belize Telemedia Limited בבעלות ממשלתית היא ספקית הטלקום היחידה. הם חוסמים את השימוש בסקייפ על מנת להגן על הכנסותיהם הטלפוניות ולקדם את שירות ה- VoIP שלהם.

מעקב

במדינות מסוימות, בייחוד סין ומספר מדינות במזרח התיכון, הממשלה אוכפת הגבלות על סקייפ ושירותי VoIP אחרים. הם טוענים כי עצמאות הפלטפורמה ומדיניותה “ללא מעקב טלפוני” מהווה סיכון ביטחוני.

סקייפ הוסרה מכל חנויות האפליקציות המקומיות בסין בדצמבר 2017. הם מצטרפים לג’ימייל, פייסבוק, סנאפצ’ט, טוויטר, ליין ופינטרסט ברשימת התוכנות הלא-ממשלתיות שצונזרו על ידי ממשלת סין. לממשלת מצרים יש מדיניות רשמית של חסימת שירותים שאינם יכולים לפקח עליהם, כולל סקייפ.

בינואר 2018, מיקרוסופט הודיעה כי Skype תיישם פונקציה של “שיחה פרטית” שתציע הצפנה מקצה לקצה. הודעה זו הובילה להשערות כי מדינות בודדות יעברו לחסום את סקייפ. באופן דומה כמו שהציבו מגבלות על WhatsApp וטלגרם ושיחות. מדינות מצדיקות זאת בכך שהם לא יוכלו יותר לעקוב אחר שיחות סקייפ ומיקומי המתקשר.

הגבלות תקנות

במדינות מסוימות, שירותי VoIP כמו Skype צריכים לקבל רישיון להפעלה. דוגמה מצוינת לכך היא איחוד האמירויות (איחוד האמירויות הערביות) הדורשת רישיון לשירותי ה- VoIP על ידי הרשות הרגולטורית שלהם בתחום התקשורת. סקייפ אינו זמין כרגע באיחוד האמירויות כיוון שלא הצליחו להשיג את הרישיון הנכון להפעלה.

מדינות בהן סקייפ נחסם או מוגבל

חסום לחלוטין

 • גיאנה
 • ונצואלה
 • כווית
 • לוב
 • צפון קוריאה
 • עומאן
 • קטאר
 • איחוד האמירויות

הגבלות שירות

 • בליז – סקייפ נחסם כרגע על ידי בליז טלמדיה מוגבלת, ספקית הטלקום היחידה של בליז, המציעה שירות שיחות VoIP משלהם..
 • ברזיל – ספקית הטלקום הגדולה בברזיל, ברזיל טלקום, חוסמת את סקייפ אך מאפשרת שיחות VoIP באמצעות השירות שלהם.
 • הקאריביים – LIME, ספקית הטלקום הדומיננטית בקריביים, חוסמת את לקוחותיה משימוש בסקייפ.
 • חרסינה – כל שירותי ה- VoIP חסומים למעט אלה הניתנים על ידי סין יוניקום וסין טלקום.
 • קובה – Skype זמין בקובה, אך שיחות עולות 1.15 דולר לדקה, ומהירות אינטרנט איטית במיוחד מגבילות את השימוש בה.
 • מצרים – ממשלת מצרים משבשת או חוסמת באופן קבוע את כל שירותי ה- VoIP שלא ניתן לפקח עליהם באופן ישיר.
 • איראן – נראה כי סקייפ זמין, אך קישוריות כל כך גרועה שהשירות למעשה בלתי שמיש.
 • הודו – שיחות סקייפ בתוך הודו מסקייפ לניידים וקווי טלפון אינם זמינים עוד. עם זאת, שיחות סקייפ לסקייפ בחינם בהודו עדיין פועלות.
 • ירדן – כל שירותי ה- VoIP חסומים מסיבות אבטחה.
 • מיאנמר – שירותי סקייפ ושירותי VoIP אחרים זמינים רק בשעות מסוימות ובאזורים ספציפיים.
 • פקיסטן – שיחות סקייפ, אפילו ממחשבים למחשב, הן בעלות מונטיזציה משמעותית, ועולות 0.14 דולר לדקה.
 • פנמה – מטיל מס של 12% על כל שיחות ה- VoIP.
 • סוריה – הגישה לסקייפ מוגבלת ואינה זמינה בבתי קפה באינטרנט.
 • וייטנאם – הגישה לסקייפ מוגבלת. עם זאת, שירות פרוקסי שהוקם כדי להקל על שיחות סקייפ זמין בחלק מבתי הקפה באינטרנט.
 • ונצואלה – ספקיות מקומיות חוסמות את סקייפ ושירותי VoIP אחרים באזורים ספציפיים אך מציעות אלטרנטיבות משלהן.

כיצד אני עוקף חסימות VoIP?

אם אתה מוצא את עצמך מתגורר במדינה שמטילה מגביל או חוסם שירותי VoIP כמו סקייפ, או נוסע למדינה, אל תיבהל. ישנן דרכים לעקוף הגבלות אלה. אתרי פרוקסי, תוכנת Tor ו- VPN הם כמה מהדרכים הטובות ביותר להתגבר על חסימת סקייפ. אתה יכול לחזור לשוחח תוך זמן קצר.

אתרי פרוקסי

מכיוון שניתן להגדיר את סקייפ לרוץ באמצעות פרוקסי, ניתוב שיחת ה- Skype שלך ​​דרך אתר פרוקסי בחינם הוא דרך אחת להתגבר על חסימת סקייפ. מכיוון שאתר ה- Proxy מתארח במדינה ללא מגבלות על Skype, לא ניתן לחסום את החיבור על ידי הממשלה או ספקי האינטרנט המקומיים..

החיסרון בשימוש באתרי פרוקסי בחינם הוא שהם מושכים מספר רב של לקוחות ורוחב הפס המוגבל שלהם נאכל על ידי אלפי אנשים שכולם מנסים לגשת לשירותים מוגבלים. התוצאה היא שיחות באיכות נמוכה ברגעים הטובים ביותר. יתר על כן, שירותי ה- VoIP עלולים להפוך לבלתי שמישים בעיקר בשעות השימוש הגבוהות.

תוכנת טור

תוכנת Tor עובדת באופן דומה לאתרי פרוקסי. הם משתמשים ברשת שכבת-על מתנדבת בחינם, העולמית, המונה למעלה משבע אלפי ממסרים. זה מאפשר להם להסתיר את מיקום המשתמש ואת ארץ המוצא שלו. בדומה לאתר פרוקסי, טור מאפשרת למשתמשים שלה להתחבר לסקייפ על ידי עקיפה של כתובות IP שנחסמו על ידי הממשלה, או ספק שירותי האינטרנט המקומי, על ידי הופעתן במדינה אחרת.

כמו באתרי פרוקסי, הבעיה העיקרית עם תוכנת Tor היא חביון. כדי להסתיר את מיקום המשתמש שלו ולהימנע ממעקב, טור מעביר את התנועה שלו על פני צמתים מרובים. התוצאה היא כמות פיגור בולטת שיכולה להסיח את דעתך מאוד במהלך שיחת קול או וידאו. כמו כן, לא כל שירותי VOIP תואמים את טור, שכן טור מגיע בצורת דפדפן אינטרנט. שירותי ואפליקציות VOIP רבים אינם מתחברים לאינטרנט דרך הדפדפן, ולכן אינם משתמשים ברשת שכבת העל של טור.

VPN

חיבור VPN-Internetתוכנת VPN היא ללא ספק הדרך הטובה ביותר לעקוף מגבלות על ה- VoIP, ומאפשרת לך להתחבר לשירותים ואתרים חסומים ללא מגבלות רוחב הפס החמורות או בעיות החביון הקשורות לאתרי Tor או פרוקסי..

VPN מאפשר לך להתחבר לאינטרנט דרך שרת פרוקסי, נותן לך כתובת IP זרה ועוקף מגבלות על שירותי VoIP. ההבדל העיקרי בשירותי פרוקסי רגילים הוא ש- VPN מצפין גם את החיבור שלך בכדי למנוע מעקב נוסף. מכיוון שרוב שירותי ה- VPN מציעים מנוי בתשלום, הם מסוגלים לספק מהירות ואמינות טובה בהרבה משירותי VPN או פרוקסי בחינם.

בנוסף למהירות גבוהה יותר, אבטחה ואמינות, שירותי VPN מובחרים לרוב מציעים תמיכה באיכות לקוחות. צוות תמיכה טכני זמין בדרך כלל כדי לעזור לך להתחבר לשירותים מוגבלים באמצעות תוכנת VPN. המשמעות היא שיש לך אפשרות להתקשר לצוות התמיכה הטכנית שלהם אם אתה מתקשה לגרום לסקייפ לעבוד.

שירותי VPN רבים מציעים גם שירות “IP ייעודי” המאפשר לך לקבל IP מותאם אישית משלך לעומת שירות משותף. היתרונות של קיום IP ייעודי כוללים היכולת לגשת לשירותי הזרמת וידאו כמו Netflix, חשבונות בנקאות מקוונת ואתרי משחק מקוונים, החוסמים באופן שגרתי כתובות IP משותפות. אם בסופו של דבר ה- IP הייעודי שלך יתגלה ונחסם, שירות ה- VPN שלך יוכל במהירות להציע לך חדש.

מחשבות אחרונות

מבין כל האפשרויות האפשריות להתגברות על מגבלות VoIP ושירותי גישה כמו Skype, VPNs מייצגים את התמהיל הטוב ביותר של מהירות, שירות, אמינות ואבטחה. כך שאם אתם נוסעים למדינה עם הגבלת VoIP, או שאתם מקומיים שרוצים רק לדבר עם סקייפ, הרשמה לשירות VPN תאפשר לכם להמשיך ולשתף את החוויות שלכם ללא הגבלה. כדי לעזור לך לבחור את שירותי ה- VPN המתאימים לך, הרכבנו רשימה של ספקי ה- VPN הטובים ביותר בחוץ..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map