امن نرم افزار کنفرانس ویدیویی: چگونه می توان از حریم شخصی شما اطمینان حاصل کرد |

بخش بزرگی از نیروی کار جهانی در حال حاضر از راه دور از خانه کار می کند. به همین دلیل است که ما قبلاً این راهنمای کامل را برای کار با خیال راحت از خانه نوشتیم. برای بسیاری از ما دفتر خانه به طور موقت تنظیم شده است و بحث و گفتگو با همکاران با استفاده از نرم افزار ویدئو کنفرانس بصورت آنلاین صورت می گیرد. شما ممکن است از WhatsApp یا FaceTime به صورت خصوصی استفاده کنید تا با دوستان و خانواده در تماس باشید اما سایر برنامه ها معمولاً برای کار استفاده می شوند. برنامه های کمی در دسترس است که به شما امکان برقراری تماس ویدیویی و مشورت با همکاران و تماس های تجاری را می دهد.


نظرسنجی که ما در اواخر مارس 2020 بین آنها انجام دادیم نشان می دهد که حدود 70٪ از پاسخ دهندگان کار از نرم افزار ویدئو کنفرانس برای کار خود استفاده می کنند. همچنین ، حدود 65٪ از پاسخ دهندگان شاغل نشان می دهند که در حال حاضر از زمان شیوع بحران تاج ، بیشتر از گذشته از چنین برنامه هایی استفاده می کنند..

نرم افزار محبوب کنفرانس ویدیویی

حدود 44٪ از پاسخ دهندگان شاغل اظهار داشتند كه حریم خصوصی هنگام استفاده از نرم افزار ویدئو كنفرانس جنبه مهمی دارد. در این مقاله ، بنابراین ما تعدادی از برنامه های خوب را برای جلسات آنلاین و کنفرانس های ویدئویی ذکر می کنیم ، اما همچنین در مورد برنامه هایی که اغلب استفاده می شود بحث می کنیم که اگر ارزش حفظ حریم شخصی خود را داشته باشید ، در واقع باید از استفاده خودداری کنید..

مروری بر ابزارهای کنفرانس و همکاری ویدیویی

VPN-حریم خصوصی-ایمن-اینترنت-امنیت سایبریدر حین کار از راه دور ، بیشتر بحث ها و جلسات بصورت آنلاین برگزار می شود. در نتیجه ، باید از ابزارهای همکاری ایمن استفاده شود. بسیاری از شرکت ها برای برگزاری جلسات از کنفرانس ویدئویی استفاده می کنند. این بسیار خوشایند است زیرا افراد می توانند هنگام صحبت ، یکدیگر را ببینند ، دقیقاً مانند انجام جلسه در دفتر. گزینه های مختلفی برای انجام وجود دارد تماس های ویدیویی ایمن, هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. همچنین برنامه هایی وجود دارد که فقط امکان مکالمه چت یا صوتی را فراهم می کند. در اینجا چند گزینه محبوب است. همه برنامه های ذکر شده در زیر عملکرد اشتراک گذاری صفحه را ارائه می دهند ، به جز واتس اپ.

نام
قیمت در هر ماه
حریم خصوصی
حداکثر تعداد شرکت کنندگان در تماس ویدیویی
تمهیدات امنیتی
ایزونرایگان / 9 – 299 دلارمتوسط4-100SSL / TLS + DTLS / SRTP
Google Hangoutsرایگانبد150نه رمزگذاری پایان به پایان
GoToMeeting12 – 16 دلارخوب150-250رمزگذاری نهایی به پایان (SSL) و رمزگذاری AES 128 بیتی
جامیرایگانخوب4کلید TLS 1.3 + RSA
جیتسیرایگانمتوسطبدون محدودیت ، اما کندتر با 10+ نفر استرمزگذاری نهایی به پایان استاندارد نیست
به من ملحق شورایگان / 9- 24 €خوب5-250رمزگذاری 256 بیتی TLS
تیم های مایکروسافترایگان / 4،20 یوروبد5000تأیید هویت اجباری دو مرحله ای
میرورایگان / 8 تا 16 دلارخوب2-50رمزگذاری SSL / TLS + AES 256 بیتی
علامترایگانخوب2رمزگذاری نهایی به پایان
اسکایپرایگانبد50رمزگذاری TLS + AES 256 بیتی
لاغررایگان / 6،23- € 11،75 یورومتوسط15 (با اشتراک پولی)EKM + DLP
WebExرایگان / 9 – 299 دلاربد1000رمزگذاری نهایی به پایان
واتس اپرایگانبد4رمزگذاری نهایی به پایان
به موجب آنرایگان / 9،99 دلارمتوسط4 (12 تا 50 با نسخه های پرداخت شده)DTLS-SRTP و رمزگذاری نهایی به پایان
ویکررایگان / 4،99 دلار – 25،00 دلارخوب30 (50 نسخه با نسخه)رمزگذاری نهایی به پایان
سیم4،00-8،00 €خوب10رمزگذاری نهایی به پایان
بزرگنماییرایگان / 13،99 یوروبد100 (حداکثر 40 دقیقه)رمزگذاری TLS + AES 256 بیتی

ایزون

آرم چشممزیت Eyeson این است که داده های بسیار کمی را مصرف می کند و شما مجبور نیستید هر چیزی را بارگیری یا نصب کنید. بنابراین ، شما می توانید جلسه ای را در چند ثانیه تنظیم کنید. Eyeson دارای نسخه رایگان و چندین برنامه پرداخت شده است (یعنی 9 دلار ، 99 دلار یا 299 دلار در ماه ، بسته به گزینه های انتخاب شده). ارزانترین نسخه فقط به چهار شرکت کننده اجازه می دهد ، در حالی که نسخه های گران قیمت تر می توانند تا 100 شرکت کننده داشته باشند.

Eyeson استفاده می کند رمزگذاری SSL / TLS و از جریانهای ویدئویی و صوتی خود محافظت می کند DTLS / SRTP. علاوه بر این ، تمام داده های کاربر در مراکز داده بسیار امن اروپا ، که به آنها پایبند هستند ، ذخیره می شوند GDPR. ما در مورد سیاست حفظ حریم خصوصی اظهارات انتقادی داریم ، به ویژه امکان به اشتراک گذاشتن مقدار قابل توجهی از اطلاعات با اشخاص ثالث.

Google Hangouts

hangouts_icon-138x138Google Hangouts سکویی است که هم در مرورگر شما ، هم در یک برنامه یا از طریق برنامه افزودنی کار می کند. می توانید از Hangouts به صورت رایگان برای گپ زدن ، برقراری تماس ویدیویی یا تماس صوتی استفاده کنید. از آنجا که Google Hangouts بخشی از Google است ، احتمالاً خصوصی ترین سیستم عامل نیست. اما این امکان را به شما می دهد تا با حداکثر 150 نفر به طور همزمان تماس تلفنی برقرار کنید. با به اشتراک گذاشتن پیوند ، می توانید افراد را به مشارکت در مکالمه خود دعوت کنید.

بزرگترین اشکال Google Hangouts این است که برخلاف بسیاری از سیستم عامل های دیگر ، آن را دوست دارد از رمزگذاری نهایی تا انتها استفاده نمی کند. این بدان معنی است که Google می تواند تمام مکالمات شما را که در سرورهای آنها ذخیره شده است بخواند. با این حساب ، مکالمات به لطف رمزگذاری مورد استفاده گوگل در سرورهایشان ، برای دیگران غیر قابل مشاهده هستند.

GoToMeeting

آرم GoToMeetingGoToMeeting سرویسی است که به طور خاص برای شرکت ها ایجاد شده است. این امکان را به شما می دهد تا کنفرانس های تلفنی و ویدئویی را شروع کنید ، صفحه خود را به اشتراک بگذارید و ضبط کنید و همچنین رونوشت کنید. این نسخهها کار در هر دو تلفن همراه و دسک تاپ است و نسخه آزمایشی رایگان آن چهارده روز است. برای استفاده از این نسخه رایگان ، جزئیات پرداخت لازم نیست. GoToMeeting دارای اشتراک “حرفه ای” (12 دلار در هر برگزار کننده در هر ماه با حداکثر 150 شرکت کننده) و نسخه “Business” (16 دلار در هر برگزار کننده در هر ماه با حداکثر 250 شرکت کننده) است. شرکت کنندگان تا زمانی که برگزارکننده داشته باشد ، به یک حساب GoToMeting احتیاج ندارند.

از GoToMeeting استفاده می کند رمزگذاری نهایی به پایان با رمزگذاری SSL و 128 بیتی AES. به عبارت دیگر ، غریبه ها نمی توانند مکالمات شما را بخوانند. این سرویس همچنین بیان می کند که اطلاعات رمزگذاری نشده هرگز در سیستم های آنها ذخیره نمی شوند. LogMeIn ، شرکتی در پشت GoToMeeting ، مطابق با GDPR فعالیت می کند. در سال 2019 ، Swascan ، یک مقام امنیت سایبری اروپا ، یک ضعف در سیستم GoToMeeting را کشف کرد و با این شرکت برای وصل نشت.

GoToMeeting سیاست حفظ حریم خصوصی خود را ندارد ، و این باعث می شود که دقیقاً چگونگی ترتیب همه چیز دشوار شود. خط مشی رازداری LogMeI بیان می کند که آنها می توانند اطلاعات شخصی خود را با سایر ارائه دهندگان خدمات ، شرکای تجاری ، شرکت های وابسته در ساختار شرکتی خود و برای اهداف قانونی به اشتراک بگذارند. از طرف دیگر ، البته GoToMeeting به خوبی رمزگذاری شده و با آژانس های معتبری همچون Swascan همکاری می کند.

جامی

jami-logo-300x138جامی یک بستر ارتباطی است که از آن استفاده می کند رمزگذاری نهایی به پایان و TLS 1.3. علاوه بر این ، پیام ها با یک کلید RSA محافظت می شوند. این پلتفرم به صراحت از حریم شخصی کاربران در ذهن دارد. جامی توسط شرکت کانادایی Savoir-faire Linux توسعه یافته و کنفرانس ، اشتراک فایل و پیام رسانی را ارائه می دهد. این سیستم عامل همچنین غیرمتمرکز است ، به این معنی که از سرورهای متمرکز برای ذخیره داده های شخصی استفاده نمی کند. این مانع از نظارت گسترده و هک شدن هدفمند سرورها می شود.

جامی همچنین کلیدهای خصوصی رمزگذاری و اعتبار ورود به سیستم را فقط در دستگاهی که برای جامی استفاده می کنید ، ذخیره می کند. جامی خود را به عنوان یک جایگزین دوست داشتنی تر برای اسکایپ به بازار عرضه می کند. علاوه بر این ، جامی رایگان و منبع آزاد است. جامی سیاست مختصری برای حفظ حریم خصوصی دارد. جدا از برخی از آمارهای وب ناشناس هنگام حرکت در وب سایت جامی ، این شرکت هیچگونه اطلاعات کاربر را ذخیره نمی کند (مجدداً به دلیل عدم وجود سرورهای متمرکز). این باعث می شود آن را به یک انتخاب عالی برای کاربران با حریم خصوصی تبدیل کنید.

جیتسی

جیتسیJitsi آسان برای استفاده و کاملاً رایگان است. شما حتی به حساب کاربری احتیاج ندارید. نرم افزار است متن باز, یعنی هر کسی می تواند پشت صحنه برنامه نگاهی بیندازد. با این وجود ، برخی از snag ها وجود دارد ، به خصوص وقتی که به نسخه استاندارد نرم افزار می پردازیم. متأسفانه ، رمزگذاری نهایی به انتها ندارد, این بدان معنی است که صاحب سروری که با آنها ارتباط برقرار می کنید فقط می تواند مکالمات شما را تماشا کند. در بسیاری موارد ، این خود جیتسی است. Jitsi همچنین نشان می دهد که شرکت آدرس IP شما را ذخیره می کند و هنگام مراجعه به وب سایت آنها ، کوکی ها را قرار می دهد. بسیاری از افراد از طریق وب سایت رسمی از جیتسی استفاده می کنند که قطعاً چیزی است که باید در خاطر داشته باشید. Jitsi Meet به طور موقت اطلاعات مربوط به مکالمات و جلسات را ذخیره می کند ، اما آن را به طرف های دیگر منتقل نمی کند. با این حال ، این شرکت اطلاعات را در وب سایت خود جمع آوری کرده و این داده های ناشناس را به اشخاص ثالث ، از جمله برای اهداف بازاریابی ، منتقل می کند. علاوه بر این ، اگر سعی کنید همزمان با ده یا بیشتر از افراد تماس ویدیویی برقرار کنید ، احتمال تأخیر بیشتر است.

بسیاری از سیستم عامل ها Jitsi را توصیه می کنند. این امر به این دلیل است که راهی برای ایمن تر کردن جیتس وجود دارد. ابتدا همه ترافیک بین شما و جیتسی به صورت پیش فرض رمزگذاری می شود تا افراد خارجی نتوانند پیامهای شما را ببینند. علاوه بر این ، اگر سرور خود را به عنوان یک شرکت تنظیم کنید ، Jitsi دیگر نمی تواند مکالمات شما را ببیند. فقط صاحب سرور می تواند این کار را انجام دهد. علاوه بر این ، روش هایی برای استفاده از Jitsi با رمزگذاری نهایی وجود دارد. با این حال ، این گزینه های امنیتی جزئی از نسخه استاندارد Jitsi نیستند. فقط اگر دانش فنی زیادی دارید و گزینه ها را به درستی مطالعه می کنید ، می توانید از طریق جیتس واقعاً با خیال راحت ارتباط برقرار کنید. نسخه استاندارد Jitsi بسیار آسان و سریع است ، اما مطمئناً امن ترین گزینه برای تماس ویدیویی نیست.

به من ملحق شو

به من بپیوندیدنکته مناسب در مورد join.me این است که می توانید با یک کد ساده در جلسه شرکت کنید. بسته به بسته ای که انتخاب می کنید ، join.me به شما امکان می دهد همزمان با 250 نفر در یک جلسه آنلاین شرکت کنید. این برنامه به ترتیب امنیت و حریم خصوصی خود را دارد. به عنوان مثال ، هیچ داده ای از جلسه ، مانند تصاویر ، فیلم ها یا سیاهههای مربوط به چت ، روی سرورها ذخیره نمی شوند ، مگر اینکه تصمیم بگیرید ضبط را با ویژگی ضبط انجام دهید..

یکی دیگر از ویژگی های خوب این است که شما می توانید شرکت کنندگان را ملزم به “زدن” کنید اگر می خواهند در یک جلسه شرکت کنند. این تضمین می کند که فقط افرادی که در جلسه مورد نظر استقبال می کنند به چت دسترسی پیدا کنند. درباره این ویژگی می توانید اطلاعات بیشتری در اینجا بیابید.

تیم های مایکروسافت

microsoft-team-icon-138x138تیم های مایکروسافت چت ، تماس و تماس ویدیویی را آسان می کند. همچنین می توانید هنگام مشاهده و ویرایش پرونده ها همکاری کنید. این برنامه با مایکروسافت آفیس 365 ارائه می شود و نسخه پولی و رایگان نیز دارد. نسخه رایگان به شما امکان می دهد تیم هایی با هزاران نفر ایجاد کنید و 2 گیگابایت فضای ذخیره سازی را برای هر کاربر ارائه می دهد. با نسخه پرداخت شده (با شروع 4.20 یورو در ماه برای ملزومات تجاری Office 365) می توانید جلسات را نیز برنامه ریزی و ضبط کنید. علاوه بر این ، نسخه پرداخت شده به شما امکان دسترسی به عملکردهای اداری بیشتری را می دهد.

علاوه بر این ، تیم مایکروسافت از تأیید هویت دو عاملی استفاده می کند و داده ها را هم هنگام ارسال و هم در هنگام بارگذاری ، رمزگذاری می کند.

همین اعتراضات در مورد حریم خصوصی با Skype هم صدق می کند: از این گذشته ، هر دو سرویس مکالمه صوتی تحت همان گروه والدین ، ​​یعنی Microsoft قرار دارند. در هر صورت ، موضوعات لازم در سایت هایی مانند Reddit وجود دارد که از محافظت از حریم خصوصی در آن سوال می شود. مایکروسافت همچنین قبلاً مورد حمله ویندوز 10 در مورد شیوه جمع آوری اطلاعات در مورد کاربران در مقیاس بزرگ مورد حمله قرار گرفته بود. به همین دلیل رانش برای جمع آوری داده ها موجود است و همیشه مورد توجه است ، به خصوص با توجه به محافظت از حریم خصوصی که با برنامه هایی مانند تیم های مایکروسافت.

میرو

آرم میروMiro برنامه ای است که مخصوصاً برای افرادی که در دنیای طراحی بصری کار می کنند مفید است. این نرم افزار برای مشاوره در مورد توسعه محصول ، تحقیقات UX در نظر گرفته شده است & طراحی ، نوآوری و نقشه برداری ذهن. Miro از نظر زیبایی شناختی یک برنامه کاربردی بسیار خوب برای کار با آن است و این برنامه برای به اشتراک گذاری صفحه و ارائه بسیار ساده کار می کند.

اگر از منظر حریم خصوصی به Miro نگاه کنیم ، می بینیم که این برنامه از جمله موارد دیگر سازگار با GDPR است. در اصل ، دسترسی به داده های شما فقط در صورت درخواست شما برای دستیابی به عیب یابی و پشتیبانی فنی است.

علامت

علامتسیگنال یک بستر ارتباطی کاملاً رایگان است متن باز و در Android ، iOS ، Windows ، Mac و Linux کار می کند. با استفاده از سیگنال می توانید پیام های گپ ارسال کنید ، اما همچنین مکالمه های صوتی و تصویری برقرار کنید (اگرچه این دومی فقط از طریق موبایل قابل انجام است). همچنین می توانید اسناد و تصاویر را به صورت رایگان به اشتراک بگذارید. برنامه از طریق شماره تلفن همراه شما کار می کند ، اما هزینه تماس اضافی را متحمل نمی شود. پیام های شما با سیگنال رمزگذاری می شوند رمزگذاری پایان به پایان, تا کسی نتواند آنها را ببیند. سیگنال توسط بسیاری از متخصصان به عنوان یک راه حل اضطراری خوب در طول بحران Corona توصیه می شود. به عنوان مثال ، در بخش مراقبت های بهداشتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

یک ویژگی مفید سیگنال این است که می توانید تاریخ پیام خود را بعد از مدت معینی ناپدید کنید. می توانید این کار را در هر مکالمه تنظیم کنید. بنابراین پیامهای خصوصی با همکاران می توانند تنها پس از ده دقیقه از بین بروند ، در حالی که پیامهای گروهی برای کل تیم برای 24 ساعت یا بیشتر در دسترس است. متأسفانه ، تماس ویدیویی فقط بین دو نفر امکان پذیر است. بنابراین این برای کنفرانس ویدیویی با گروه ها کار نمی کند.

اسکایپ

skype-logo-new-138x138Skype یکی از محبوب ترین برنامه ها برای تماس ویدیویی است. علاوه بر تماس های ویدیویی ، می توانید از اسکایپ برای تماس صوتی ، تبادل پرونده ها و پیام های فوری استفاده کنید. می توانید از آن در مرورگر خود استفاده کنید ، اما می توانید یک برنامه جداگانه یا برنامه دسک تاپ نیز بارگیری کنید. اسکایپ رایگان است و برای تماسهای گروهی (فقط از طریق ویدیو و صدا) تا 50 نفر قابل استفاده است.

مزیت اسکایپ این است که می تواند به راحتی با ایمیل کار شما ادغام شود. علاوه بر این ، کلیه ارتباطات با استفاده از Skype رمزگذاری می شوند. اسکایپ استفاده می کند رمزگذاری TLS و AES 256 بیتی, که پروتکل های امنیتی بسیار قوی هستند. با این حال ، اگر از اسکایپ برای تماس با شماره های تلفن استفاده می کنید ، این محافظت را ندارید.

مراقب باشید: اسکایپ تمام پیام ها و اطلاعات مربوط به تماس را ذخیره می کند. بنابراین ، اگر امنیت یک دستگاه به خطر بیفتد ، ممکن است این اطلاعات نیز فاش شود. علاوه بر این ، در سال 2014 ، به دنبال نشت ادوارد اسنودن ، به نظر رسید سرویس های مخفی آمریکا می توانند به مکالمات اسکایپ گوش دهند. علاوه بر این ، کورت Sauer ، رئیس سابق امنیت اسکایپ ، یک بار گفت: “ما یک گزینه ارتباطی ایمن ارائه می دهیم. من به شما نخواهم گفت که آیا می توانیم گوش کنیم یا نه. گرچه این گفته سالها پیش ساخته شده است ، اما بدیهی است که از دیدگاه حفظ حریم خصوصی اعتماد به نفس القا نمی کند.

لاغر

لاغرSlack نسخه رایگان و پولی دارد. نسخه رایگان فقط امکان ارسال پیام چت و به اشتراک گذاری اسناد را ارائه می دهد ، اما برای تماس با کنفرانس به اشتراک پولی نیاز دارید. ما قبلاً در مورد ایمنی Slack نوشتیم. متأسفانه ، Slack در گذشته با چندین آسیب پذیری روبرو بوده است.

در سال های اخیر ، Slack یک سیاست فعال برای مبارزه با هک ها دارد. این نرم افزار معمولاً برای چت ها و تبادل پرونده ها استفاده می شود ، اما برای تماس های ویدیویی ، شرکت ها معمولاً برنامه های جایگزین را انتخاب می کنند.

WebEx

Cisco WebexCisco WebEx یک راه حل جامع کنفرانس ویدیویی برای مشاغل است. هر دو نسخه رایگان و متفاوت پرداخت می شود که به شما امکان برقراری تماس صوتی و تصویری را می دهد. همچنین می توانید پرونده ها را به اشتراک بگذارید. قابل توجه: با حداکثر 1000 کاربر می توانید به همان تماس صوتی یا تصویری بپیوندید. همه این شرکت کنندگان همچنین می توانند پیام های گپ را به یکدیگر ارسال کنند. البته نسخه رایگان WebEx در برخی از موارد محدود است. به عنوان مثال ، حداکثر تعداد شرکت کنندگان 50 نفر است. خبر خوب این است که شرکت ها همچنین می توانند از Cisco درخواست آزمایشی رایگان کنند ، که در آن ویژگی های پرداخت شده در دسترس است. Cisco WebEx را می توان در ویندوز ، Mac OS ، Linux و سیستم عامل Chrome استفاده کرد.

علاوه بر این ، WebEx دارای بسیاری از کارکردهای مفید در اشتراک گذاری صفحه است. این اجازه می دهد تا میزبان جلسات بتوانند دسک تاپ یا یک برنامه یا پرونده خاص را به اشتراک بگذارند. این حتی می تواند یک فایل ویدیویی باشد. سرانجام ، یک تخته سفید می تواند در گپ به اشتراک گذاشته شود ، جایی که شرکت کنندگان می توانند با هم یادداشت بگیرند. بنابراین گزینه های اشتراک صفحه نمایش چیزی است که سیسکو از آن برتری دارد ، به ویژه که برخلاف بسیاری از برنامه های دیگر ، می توانید از آنها همزمان با گپ تصویری استفاده کنید. سرانجام ، میزبان همچنین می تواند تمام جلسات ، عناصر صوتی و تصویری را ضبط کند.

در قسمت جلسات نرم افزار WebEx استفاده شده است رمزگذاری پایان به پایان. این نرم افزار می تواند تنظیم شود تا شرکت کنندگان بتوانند به مکالمه بپیوندند تنها در صورتی که برنامه WebEx آنها برای موفقیت در رمزگذاری نهایی تنظیم شده باشد. نکته ای که باید بدانید این است که در صورت فعال کردن رمزگذاری نهایی ، برخی محدودیت ها وجود دارد و برخی از عملکردها کار نمی کنند. در اینجا می توانید ببینید چه محدودیت هایی وجود دارد. به هر ترتیب ، به نظر می رسد سیسکو ایمنی کاربران را جدی می گیرد. خوب است بدانیم که دفتر مرکزی سیسکو در ایالات متحده (در سان خوزه) قرار دارد. در نتیجه ، سیسکو تحت نظارت صلاحیت یک کشور 5 چشم دار است. علاوه بر این ، ما خط مشی رازداری را طی کرده ایم و به خصوص قابل اعتراض داریم که شما صریحاً نیاز به انصراف دارید تا داده های خود را با اشخاص ثالث به اشتراک نگذارید.

واتس اپ

واتساپWhatsApp اغلب برای ارتباطات خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد ، اما مطمئناً برای ارتباط با روابط تجاری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اما واتس اپ به عنوان گزینه ای برای برقراری تماس های ویدئویی تجاری یا بحث در مورد امور شرکت ها در یک گروه چقدر جدی است?

یک نکته مهم در واتس اپ این است که برنامه وب اجازه تماس ویدیویی یا تماس صوتی را نمی دهد. فقط از طریق واتس اپ می توانید پیام و فایل ارسال کنید. علاوه بر این ، فقط 4 نفر می توانند در گفتگوی گروهی شرکت کنند. در بسیاری موارد ، واتس اپ به گزینه ای مناسب برای تیم های بزرگتر تبدیل نمی شود.

واتس اپ نیز اخیراً با توجه به حفظ حریم خصوصی و امنیت اپلیکیشن ، توپ را کنار گذاشته و علاوه بر این ، سرویس فیس بوک است. ممکن است رمزگذاری نهایی تا انتها وجود داشته باشد ، اما اگر حفظ حریم خصوصی یک موضوع مهم برای شماست ، واتس اپ ممکن است یک برنامه ارتباطی تجاری مناسب برای شما نباشد.

به موجب آن

به موجب آن-logo-138x138به موجب آن یک پلتفرم ارتباطات صوتی و تصویری برای متخصصان است که نسخه رایگان و پولی دارد. نسخه رایگان این امکان را به شما می دهد تا در یک اتاق جلسه با حداکثر چهار کاربر ملاقات کنید. می توانید صفحه خود را به اشتراک بگذارید و حتی به راحتی فیلم های YouTube را در طول جلسه مشاهده کنید. نسخه های مختلف پرداخت شده از 9/9 دلار تا 59/99 دلار در ماه متغیر است و به شما امکان می دهد به طور همزمان با 12 تا 50 کاربر ملاقات کنید. با نسخه پرداخت شده نیز می توانید جلسات را ضبط کنید.

بدین وسیله بر روی تلفن همراه خود و همچنین روی دسک تاپ شما کار می کند. همچنین می توانید اتاق ها را ببندید تا افراد غریبه نتوانند به جلسه شما متصل شوند. علاوه بر این ، در نتیجه از DTLS-SRTP و رمزگذاری پایان به پایان با نسخه رایگان آنها نسخه پرداخت شده نیز از سرورهای اختصاصی استفاده می کند. ما احساس می کنیم که سیاست حفظ حریم خصوصی نشان می دهد جمع آوری داده های غیر ضروری و اشتراک گذاری با اشخاص ثالث وجود دارد. برای این مشاهدات باید نکاتی را از منظر حفظ حریم خصوصی استنباط کنیم.

ویکر

ویکرWickr به دلیل برنامه پیام رسانی رمزگذاری شده به خوبی شناخته شده است ، اما همچنین طیف وسیعی از ویژگی ها را برای استفاده در یک محیط تجاری ارائه می دهد. Wickr کنفرانس ویدئویی رمزگذاری شده را ارائه می دهد ، و کد منبع را برای این ویژگی از طریق Github فراهم می کند (متن باز) با Wickr می توانید در آن شرکت کنید رمزگذاری شده به پایان تماسهای ویدیویی را گروهی کرده و صفحه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید از طریق اتصال ایمن پرونده ها را ارسال و دریافت کنید.

علاوه بر نسخه رایگان ، Wickr بسته های نقره ای ، طلایی و پلاتینیوم پرداخت می شود. این بسته ها عملکردهای حریم خصوصی بیشتری را ارائه می دهند. به عنوان مثال ، در این بسته ها قابلیت VPN گنجانده شده است. Wickr به دلیل عدم ذخیره اطلاعات در مورد کاربران ، انتخاب خوبی برای حفظ حریم شخصی کاربران است. حتی با حکم جستجوی رسمی ، ویکر می گوید که اطلاعات را به کاربران تحویل ندهید زیرا داده های کاربر به صورت محلی در دستگاه های کاربران رمزگذاری می شوند و در سرورهای Wickr ذخیره نمی شوند. بنابراین هیچ اطلاعاتی در دسترس نیست که دولت ها یا هکرها بتوانند از آنها استفاده کنند.

سیم

سیمWire برنامه ای برای تماس های صوتی و تصویری از Wire Swiss GmbH است. سیم همچنین کاربران را در اختیار شما قرار می دهد رمزگذاری شده به پایان قابلیت کنفرانس ویدیویی. نرم افزار رایگان و برنامه است متن باز. این اجازه می دهد تا کارشناسان امنیتی شخص ثالث سیم را برای مشکلات احتمالی حفظ حریم خصوصی و امنیتی بررسی کنند. نرم افزار منبع باز اغلب نشانه ای مثبت از شفافیت یک شرکت است. علاوه بر این ، نرم افزار منبع باز تحت کنترل کیفیت خارجی قرار می گیرد.

سیم به شما امکان می دهد تا حداکثر ده نفر تماس ویدیویی برقرار کنید ، همچنین این برنامه شامل چندین ابزار همکاری است. می توانید چت های گروهی با حداکثر 128 نفر داشته باشید ، اشتراک گذاری پرونده ایمن ، به اشتراک گذاری صفحه در جلسات و حتی امکان حذف خودکار پیام ها پس از مدت معینی.

در مورد حریم شخصی کاربران خود می توان اظهار داشت که سیم طبق مقررات مختلف محافظت از داده عمل می کند و بنابراین اقدامات احتیاطی لازم را برای محافظت از داده های شخصی کاربران انجام می دهد. سیم همچنین درباره نحوه کار نرمافزار و اقدامات امنیتی موجود شفاف است.

بزرگنمایی

بزرگنمایی اخیراً در بین کارمندان دوربینی بسیار محبوب شده است. نسخه رایگان این نرم افزار به شما امکان می دهد جلساتی با حداکثر 100 شرکت کننده برگزار کنید. با این وجود ، 40 دقیقه در هر جلسه وجود دارد. نسخه های پرداخت شده زوم (از 13.99 یورو تا 18.99 یورو در ماه) دارای محدودیت زمانی طولانی تری هستند ، امکان مکالمه همزمان با شرکت کنندگان بیشتر و شامل موارد اضافی مفید.

بزرگنمایی در درجه اول کارفرمایان است. با این حال ، باید در نظر داشت که به همه مکالمات دسترسی دارد و می تواند موجب صرفه جویی در تمام مکالمات شود. علاوه بر این ، شرکت داده ها را برای اهداف بازاریابی با Google به اشتراک می گذارد ، بنابراین است نه خیلی از حریم شخصی آگاه. بزرگنمایی از پروتکل های رمزگذاری قوی استفاده می کند ، یعنی TLS با رمزگذاری AES 256 بیتی, به جز مکالمات تلفنی با استفاده از شبکه تلفنی.

اخیراً ، زوم تبلیغات منفی زیادی به خصوص در مورد حریم خصوصی و محافظت از داده ها به دست آورده است. آنها بیانیه ای را منتشر کرده اند که در آن ذکر شده است که در حال افزایش ایمنی سیستم عامل هستند. در میان چیزهای دیگر ، آنها در حال اطلاع رسانی به کاربران خود در مورد روشهایی هستند که از طریق آنها می توانند تماسهای خود را تأمین کنند. با این حال ، از آنجا که این یک روند در حال انجام است ، ما پیشنهاد می کنیم که در صورت حفظ حریم خصوصی برای شما گزینه های دیگری را در نظر بگیرید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map