سرقت هویت چیست و چگونه آن را به چنین مشکلی مبدل کرده است؟

آیا تاکنون هویت خود را دزدیده اید؟ در سال 2017 بیش از 16 میلیون نفر در ایالات متحده قربانی سرقت هویت شدند و این تعداد همچنان رو به افزایش است. در دنیای فناوری پیشرفته ما نسبت به سرقت اطلاعات شخصی خود آسیب پذیرتر هستیم. آنچه در مورد سرقت هویت و آنچه می توانید برای محافظت از اطلاعات خود انجام دهید وجود دارد.


سرقت هویت چیست?

سرقت هویت زمانی است که شخصی اطلاعات شخصی را سرقت می کند و سپس از آن برای قرار دادن به عنوان شخص دیگر استفاده می کند. آنها غالباً از این اطلاعات برای خرید ، حساب های باز یا حتی برای شناسایی هویت کاذب به پلیس استفاده می کنند.

دو دسته اصلی سرقت هویت وجود دارد: نام واقعی و تصاحب حساب. در سرقت هویت با نام واقعی ، فرد تحمیلی از اطلاعات شخصی برای باز کردن حساب های جدید به نام قربانی استفاده می کند. این موارد ممکن است شامل کارت اعتباری ، چک یا حساب خرید آنلاین باشد. تصاحب حساب زمانی است که دزد از این اطلاعات برای دسترسی به حسابهای موجود شخصی استفاده می کند. سپس آنها صورت حساب های بزرگی را به حساب شخص دریافت می کنند.

نمونه های متداول سرقت هویت عبارتند از:

 • سرقت هویت مربوط به مالیات
  هنگامی که یک مأمور تحویل ، اظهارنامه مالیاتی کاذب را با یک شماره تأمین اجتماعی سرقت شده ثبت کند.
 • سرقت هویت پزشکی
  در این موارد ، مرتکب اطلاعات بیمه درمانی را برای دریافت مراقبت های پزشکی از حساب قربانی خود سرقت می کند.
 • سرقت هویت کودک
  هنگامی که شماره تأمین اجتماعی کودک به سرقت رفته و برای درخواست منافع دولت و باز کردن حساب استفاده می شود.
 • سرقت هویت ارشد
  نوعی سرقت هویت که به طور خاص مورد هدف شهروندان سالخورده قرار گرفته است.

چگونه مجرمان به اطلاعات شخصی دسترسی دارند?

فیشینگ Fishhook با رمز عبورروش های مختلفی وجود دارد که مجرمان می توانند اطلاعات شخصی را بدست آورند. باور کنید یا نه ، روشهای کم فناوری مانند غواصی دامپر و سرقت نامه های افراد هنوز هم استفاده می شود. با گرفتن قبض از سطل زباله شما ، مجرمان اغلب می توانند اطلاعات کافی را برای سرقت هویت شما بدست آورند. یا ممکن است آنها پیشنهادات کارت اعتباری از قبل تأیید شده را در نامه شما دریافت کنند و یک حساب به نام شما باز کنند. و برخی از آنها برای بدست آوردن اطلاعات دیگران ، به انتخاب وانت و سرقت کیف پول متوسل می شوند.

روش های دیگر پیشرفته تر هستند و شامل فیشینگ ، نقض داده ها و هک کردن اطلاعات ورود به سیستم هستند. فیشینگ زمانی است که مجرمان سایبری به عنوان یک بانک یا موسسه دیگر مطرح می شوند و از طریق ایمیل ، متن یا تماس تلفنی با شما تماس می گیرند. آنها سعی می کنند شما را متقاعد کنند که اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساب خود را به آنها بدهید. سپس آنها برای دسترسی به حساب های شما از این اطلاعات استفاده می کنند. در سالهای اخیر ، نقض داده ها رایج شده است. هنگامی که این اتفاق می افتد ، سارقان می توانند به راحتی به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند.

اینها فقط برخی از روشهای متداول دسترسی مجرمان به اطلاعات شما است. متأسفانه تعداد روشهای ممکن عملاً نامحدود است.

سرقت هویت چقدر شایع است?

سرقت هویت رایج است و تعداد مبتلایان به آن رو به افزایش است. یک نظرسنجی آنلاین در سال 2018 توسط هریس پال نشان داد که نزدیک به 60 میلیون آمریکایی سرقت هویت را تجربه کرده اند. و یک مطالعه 2018 توسط Javelin Strategy & تحقیقات نشان داد که تعداد قربانیان ایالات متحده در سال 2017 به 16.7 میلیون نفر رسیده است. در سال 2017 ، سارقان هویت حتی مشکل تر است که با استفاده از روش های پیچیده تری برای سرقت اطلاعات شخصی استفاده می کنند. به طور خاص تصرف حساب در حال افزایش است و تعداد آنها بین سال های 2016 و 2017 به سه برابر افزایش یافته است. هرچه روش های سرقت هویت پیشرفته تر می شوند ، این تعداد در حال افزایش است.

چگونه سرقت هویت به چنین مشکل بزرگی تبدیل شد?

هکرسرقت هویت مدتهاست که اتفاق افتاده است اما در دنیای فناوری پیشرفته ما بیش از پیش مشکل ساز است. سالها پیش از شروع اینترنت ، مجرمان از روش هایی مانند غواصی دامپر ، وانت و یا کلاهبرداری تلفنی استفاده می کردند. متأسفانه با ظهور اینترنت و فناوری پیشرفته تر ، سرقت هویت بسیار رایج تر شده است. همچنین ردیابی این مجرمان بسیار سخت تر است و بسیاری از آنها هرگز گرفتار نمی شوند.

اکنون که اینترنت داریم ، بخش اعظم اطلاعات شخصی ما بصورت آنلاین منتقل می شود. ما از بانکداری آنلاین استفاده می کنیم ، از خرده فروشان آنلاین خرید می کنیم و صورت حساب های خود را با استفاده از حساب های آنلاین پرداخت می کنیم. در حالی که این روشها راحت است ، آنها اغلب اطلاعات شخصی ما را به خطر می اندازند. با انتقال داده ها به صورت الکترونیکی ، افراد و مشاغل در برابر هکرها و مجرمان سایبری آسیب پذیرتر هستند.

در سالهای اخیر ، نقض اطلاعات به یک تهدید عمده برای اطلاعات شخصی ما تبدیل شده است. وقتی هکرها اطلاعات محرمانه و ایمن را از سیستم یک شرکت دریافت می کنند و اطلاعات استخراج می کنند ، نقض داده ها است. هکرها می توانند از هر روشی که انتخاب کنند از داده استفاده کنند. در نتیجه نقض داده ها ، می توان اطلاعات شخصی محرمانه منتشر کرد.

متأسفانه ، نقض داده ها در حال افزایش است. مرکز شناسایی سرقت هویت نقض داده ها را ردیابی می کند و یافته های آنها را به طور مرتب منتشر می کند. در سال 2017 ، آنها رکورد بالای 1.579 نقض داده را در ایالات متحده گزارش دادند. این تخلفات منجر به نشت بیش از 178 میلیون رکورد شد. یکی از بزرگترین تخلفات مربوط به آژانس گزارش اعتباری Equifax بود. این تخلف 147.9 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده و نام های در معرض آن ، شماره های تأمین اجتماعی ، شماره گواهینامه راننده و سایر اطلاعات بسیار شخصی را در معرض دید قرار داده است.

آیا می توانید از خود در برابر سرقت iIdentity محافظت کنید?

با توجه به تمام راه هایی که مجرمان می توانند هویت شما را بدزدند ، محافظت کامل از خود غیرممکن است. هیچ فرد مجرد نمی تواند از سرقت هویت جلوگیری کند ، زیرا برخی از انواع امنیت خارج از اختیار شما است. به عنوان مثال با نقض داده ها ، هیچ کاری نمی توانید انجام دهید تا از وقوع آنها جلوگیری شود. گفته می شود ، برای کاهش ریسک خود اقداماتی انجام می شود. در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید برای کاهش خطر سرقت هویت بصورت آنلاین و آفلاین انجام دهید.

محافظت از هویت آنلاین شما

 • مراقب باشید که چگونه و کجا اطلاعات شخصی را به صورت آنلاین به اشتراک می گذارید.
 • فقط در سایت های ایمن که “https” دارند در URL خرید کنید.
 • برای همه حساب های آنلاین خود از کلمات عبور بی نظیر و منحصر به فرد استفاده کنید. از همان رمز عبور برای چندین حساب استفاده نکنید.
 • هنگام استفاده از Wi-Fi مراقب باشید. در هنگام نامگذاری شبکه خود از استفاده از نام خیابان خودداری کنید و رمز عبوری را انتخاب کنید. از ورود شبکه های عمومی Wi-Fi برای ورود به حساب های خود یا انجام معاملات خودداری کنید. اگر باید از Wi-Fi عمومی استفاده کنید ، راه اندازی VPN اکیداً توصیه می شود.
 • هرگز اطلاعات شخصی را در رایانه عمومی وارد نکنید.

محافظت از هویت خود را بصورت آفلاین

 • وقتی در مکان عمومی هستید کیف پول و کیف پول خود را تماشا کنید.
 • هنگام پرداخت کارت اعتباری یا بدهی ، مراقب باشید و هرگز پین خود را با کسی به اشتراک نگذارید.
 • قبل از پرتاب ، اسناد را با اطلاعات شخصی خرد کنید.
 • صندوق پستی خود را ایمن کنید.
 • اسناد شخصی مهم خود را در یک جعبه قفل نگه دارید.

چگونه می دانید هویت شما به سرقت رفته است?

چندین نشانه وجود دارد که می تواند به شما بگوید هویت شما به سرقت رفته است. اگر اتفاقی برای شما بیفتد مهم است سریع عمل کنید. هر ساعتی که عمل نکنید می توانید خسارت مالی بیشتری به دنبال داشته باشد. در اینجا چندین نشانه وجود دارد که می تواند به معنای آن باشد که شما به موضوع کلاهبرداری هویت تبدیل شده اید.

صورتحساب ناآشنا

هنگامی که شما برای محصولات صورتحساب دریافت می کنید ، هرگز سفارش آن را ندادید. این می تواند بدان معنی باشد که داده های بانکی شما به سرقت رفته است و جنایی در حال خرید محصولاتی با نام شما است. در مورد هر صورت بانکی که به خاطر نمی آورید ، همین مسئله صادق است.

اطلاعیه تحویل ناآشنا

یک سیگنال دیگر می تواند این باشد که شما اعلامیه های تحویل محصولاتی را که سفارش داده اید دریافت نکنید. جنایتکاران احتمالاً حساب شما را هک کرده اند و محصولاتی را با پول سخت درآمد شما خریداری کرده اند.

فعالیت غیرمعمول حساب

سیگنال سوم می تواند این باشد که از سرویس هایی دریافت می کنید که می گویند فعالیت غیرمعمول در حساب شما مشاهده کرده اند از طریق ایمیل دریافت می کنید. این همچنین ممکن است ایمیلی باشد که به شما اطلاع می دهد جزئیات حساب شما تغییر کرده است. اگر شما این اطلاعات را تغییر ندادید ، زمان آن رسیده است که اقدامی انجام دهید.

نشانه ها در رسانه های اجتماعی

راه نهایی که اغلب می توانید به شما بگویید که حساب های شما هک شده اند از طریق رسانه های اجتماعی است. ممکن است دوستان و خانواده در مورد پیامهای عجیب و غریبی که ارسال کرده اید به شما نزدیک شوند. هکرها غالباً حساب های فیس بوک ، توییتر ، اینستاگرام یا اسنپ چت را برای کلاهبرداری در اختیار افراد قرار می دهند. در صورت دسترسی به حساب شما ، می توانند برای همه دوستان و خانواده خود درخواست پول کنند. از آنجا که از فاکتور شخصی برخوردار است ، مردم تمایل به راحتی بیشتری خواهند داشت. حساب های رسانه های اجتماعی همچنین ممکن است برای پخش لینک های خراب و هک کردن حساب های بیشتر استفاده شود.

چه کار باید کرد که هویت شما به سرقت رفته است?

قربانی تقلب در هویت می تواند بسیار ناامید کننده باشد. اگر گمان می کنید این مورد است ، بسیار سریع باید سریع عمل کنید. مراحل زیر به شما كمك می كند تا حد ممكن آسیب ها را به حداقل برسانید.

حساب بانکی خود را مسدود کنید

اگر داده های بانکی شما به سرقت رفته است ، مهم است که بلافاصله با بانک خود تماس بگیرید تا حساب خود را مسدود کنید. به این ترتیب می توانید از پول بیشتر جنایتکاران جلوگیری کنید. بانک شما احتمالاً می تواند در پیگیری و بازگرداندن حساب شما به شما کمک کند.

برگشت حساب

اگر قربانی سرقت هویت آنلاین هستید ، بهتر است وارد حساب های خود شوید و رمزهای عبور را در سریعترین زمان ممکن تغییر دهید. اگر دیگر نمی توانید وارد حساب کاربری خود شوید ، با پشتیبانی مشتری از آن سرویس آنلاین تماس بگیرید. وضعیت را برای آنها توضیح دهید و سعی کنید حساب خود را پس بگیرید.

گزارش کلاهبرداری

اگر حساب های آنلاین و حساب کاربری خود را ایمن کرده اید ، گزارش کلاهبرداری به پلیس مهم است. سعی کنید تا حد امکان شواهد جمع کنید و اوضاع را برای آنها توضیح دهید. اگر اطلاعات کافی به آنها بدهید ، ممکن است آنها مقصر باشند. علاوه بر این ، در بعضی موارد مجرمان از هویت شما برای ارتکاب جنایات حتی بیشتر استفاده می کنند. اگر این مورد باشد بسیار مهم است که با پلیس تماس بگیرید تا آنها را متقاعد کنید این شما نیستید که مرتکب این جنایات شده اید.

با نمایندگی های جمع آوری بدهی تماس بگیرید

تقلب در هویت می تواند شما را به مشکلات مالی بزرگی تبدیل کند. حتی ممکن است شما جمع کننده بدهی بزنید که در را می کوبند. اگر این مورد باشد ، ایده خوبی است که به این آژانس ها مراجعه کرده و اوضاع را توضیح دهید. اگر بدهی نگیرید به سادگی افزایش می یابد. به آنها بگویید که شما قربانی کلاهبرداری در هویت شده اید و شاید آنها بتوانند به شما کمک کنند. در بیشتر موارد ، تا زمانی که با آنها درمورد آنچه اتفاق می افتد ، دلالان بدهکار دلسوز باشند.

افکار نهایی

سرقت هویت رواج بیشتری پیدا می کند ، و مجرمان سایبری از روش های پیشرفته تری برای به دست آوردن اطلاعات شخصی استفاده می کنند. شما می توانید برای اطمینان از اطلاعات شخصی خود قدم بردارید ، اما هیچ کس نمی تواند از سرقت هویت جلوگیری کند.

حتی اگر تمام تلاش خود را برای محافظت از داده های خود انجام دهید ، برخی از جنبه های امنیتی خارج از کنترل ماست. تعداد فزاینده نقض داده ها این نکته را نشان می دهد. با این حال ، با رعایت نكات احتیاطی ، می توانید احتمال سرقت هویت را كه برای شما می افتد ، كاهش دهید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me