עקיפת צנזורה מקוונת: כיצד לגשת באופן חופשי לאינטרנט

אנו מקשרים צנזורה מקוונת עם מדינות כמו סין וטורקיה, אך זה יפתיע אתכם עד כמה הבעיה נפוצה. כדי לעקוף מגבלות גאוגרפיות מסוג זה תוכלו להשתמש ב- VPN. אם, למשל, השימוש בפייסבוק נאסר במדינתך, אתה יכול לגשת לאתר דרך שרת VPN במדינה אחרת. בדרך זו, נראה כאילו אתה ניגש לאינטרנט כאילו היית במדינה אחרת ובכך אתה מקבל גישה לאתרים ולשירותים המוגבלים..


במאמר זה תוכלו לקרוא הכל אודות הצורות השונות של צנזורה מקוונת וכיצד תוכלו לעקוף אותן באמצעות VPN. בעינינו חופש הביטוי הוא אחת מזכויות האדם הבסיסיות החשובות ביותר ועלינו להגן עליו בכל עת. תוכלו לגלות את כל מה שצריך לדעת על צנזורה של מדיות חברתיות, אתרי חדשות ושירותים אחרים בהמשך. יתר על כן נסביר כיצד VPN או Tor יכולים לעזור לך.

VPN לא יכול רק לעזור לך לעקוף מגבלות גיאוגרפיות אלה; יש לו יתרונות רבים אחרים. זה מציע חופש, ביטחון ואנונימיות. כשאתה ניגש לאינטרנט דרך השרתים של ספק ה- VPN שלך, התוכנה מצפינה את כל התעבורה שלך באינטרנט ומסתירה את כתובת ה- IP האישית שלך. אתה יכול לקרוא עוד כיצד VPN עובד ואילו יתרונות הוא יכול להציע לך. Tor הוא דפדפן שיכול לעזור לך לעקוף את כל הצנזורה בדפדפנים. כפי שנסביר, זה לא יספיק בכדי לגשת לכל האתרים והשירותים האסורים.

צנזורה של מדיה חברתית

כלי מדיה חברתית הם מקומות שבהם אנשים יכולים להביע את מחשבותיהם ודעותיהם הלא מסוננות. זה יכול להוות איום על כמה ממשלות. מדיה חברתית היא דרך מושלמת עבור קבוצות גדולות של אנשים עם אותם רעיונות להרכיב. ממשלות שאינן מאפשרות שום אופוזיציה חוששות כי המדיה החברתית יכולה לעורר התנגדות. מסיבה זו הם יגבילו או יאסרו לחלוטין על השימוש במדיה מסוימת במדינתם. למרבה המזל, ישנן דרכים סביב זה ואחת מהן היא שימוש ב- VPN.

צנזורה בפייסבוק וטוויטר

טוויטר ופייסבוק אסורים בכמה מדינות, כמו סין וצפון קוריאה. יתר על כן, היו כמה מקרים שבהם מדינות אסרו באופן זמני את השימוש בפלטפורמות השיתוף הללו. לעתים קרובות זה קורה כפעולה פזיזה נגד מרד. פייסבוק אידיאלית ליצור אירועים ולקבץ קבוצות גדולות של אנשים יחד. לפיכך, זה יכול להיות שימושי מאוד כשרוצים לארגן מחאה. משטרים טוטליטריים, שאינם מאפשרים התנגדות, עוקבים מקרוב אחר המדיה החברתית ובמקרים מסוימים ממשיכים לאסור אותם. כמובן, היינו מתייגים את זה כצנזורה בוטה.

איסור טוויטר יעלה במקביל לאיסור פייסבוק. בדומה לפייסבוק, טוויטר אף נאסר או מוגבל באופן זמני. יש ממשלות הרואות בטוויטר כאיום מכיוון שתוכלו להשתמש בה להפצת הודעות לא מסודרות. טווח ההגעה של חוות דעתם של האופוזיציה עשוי להיות גדול בטוויטר שיכול לאיים על משטרם. כל אחד יכול להוציא בקשה להסרה בטוויטר. יש לציין כי טוויטר פרסמה כי 90% מכל בקשת ההסרה מגיעה מטורקיה. נכון לעכשיו, טורקיה לא חסמה את טוויטר לחלוטין, באופן זמני בלבד.

בעוד שחסימת אתרים לחלוטין היא צנזורה בוטה, מקרים אחרים מורכבים מעט יותר. פייסבוק וטוויטר התקשו לבדוק באתרי האינטרנט שלהם תוכן בלתי חוקי, כמו נאום שנאה וטרור. יתר על כן, החוקים שונים בכל המדינות. יש ממשלות שלחצו על פייסבוק לקחת דפים מסוימים במצב לא מקוון. לרוב מדובר בדפים המנוגדים לחוקי אותה מדינה. יתכן שלא תראו באיסור דפי טרור צנזורה, מכיוון שזה נראה להגנתכם. אבל תאר לעצמך שממשלתך מוציאה את זה לחתלתולים והם אוסרים אותם על כל כלי המדיה החברתית, האם אתה עדיין חושב שזה סביר? מובן, שפעולות צנזורה ממשלתיות עוררו דיונים גדולים. למזלנו, אנו יכולים למצוא דרך לעבר צנזורה עם VPN.

בסין, שם נאסר על פייסבוק וטוויטר, הם יצרו אלטרנטיבה לשירותים אלה. השירות, שנקרא Weibo, הוא פלטפורמת שיתוף גדולה. עם זאת, ממשלת סין מנטרת ומצנזרת את וויבו. לא תוכל לפרסם את כל מה שאתה רוצה ב- Weibo. יש רשימה ארוכה של מילים וביטויים אסורים. לפיכך, למרות שהיא מציגה את עצמה כחלופה, היא ממש לא. כך שאם המדינה שלך מציעה אלטרנטיבה לשירותים אסורים, תמיד טוב לבדוק את החופש בפועל שהפלטפורמה תציע לך.

צנזורה של WhatsApp ו- Skype

מחשב נייד חסום של סקייפ

אפליקציות כמו WhatsApp ו- Skype שמציעות תקשורת קלה וחינמית יכולות להוות איום הן על חברות התקשורת והן על הממשלות. יישומים אלה מציעים שירותי VoIP כביכול. שירותי VoIP (Voice over Internet Protocol) הם דרך לתקשר בחינם, דרך האינטרנט. ממשלות החוסמות את השימוש בשירותים אלה אומרות לעתים קרובות כי הן עושות זאת כדי להגן על ספקי הטלקום והאינטרנט. או שספק האינטרנט עשוי לחסום שירותים אלה מכיוון שלעתים קרובות הם גם בעלי חברת הטלקום. חברות אלה שאתה משלם כדי שתוכל להתקשר או לשלוח מישהו, מאבדות הכנסות רבות כאשר שירותי VoIP מותרות. במובן מסוים, הם שומרים מלאכותית על צף החברות שאחרת היו יורדות.

ישנן גם ממשלות המגבילות את השימוש בסקייפ וב- WhatsApp מסיבות אחרות. כמו המדיה החברתית שהוזכרו בעבר, סקייפ ו- WhatsApp יכולים להוות איום על משטרים טוטליטריים. הם דרך של תקשורת קלה ללא פיקוח. מסיבה זו, מדינות מסוימות מחליטות לאסור אותן. במקרים מסוימים הם מאפשרים את שירות ה- VoIP אך מיישמים עליהם תוכנות ריגול למעקב אחר שיחות. לדוגמא, בסין תוכלו להוריד גרסה מותאמת בלבד של סקייפ. בגרסה זו יש תוכנות ריגול המאפשרות לממשלת סין לפקח על צ’אטים ולבדוק אם מילים אסורות.

שוב, ממשלת סין איפשרה לשירות סיני חלופי להשתלט על השוק שבמדינות רבות אחרות שייך ל WhatsApp. שירות זה נקרא WeChat, וכמו וויבו, ממשלת סין מפקחת עליו בכבדות.

צנזורה ביוטיוב

לחסימה של YouTube לרוב מוטיבציה דומה לשירותים שהוזכרו לעיל. החופש לפרסם מה שאתה רוצה ואולי להגיע לקהל גדול הוא איום על משטרים טוטליטריים. עם זאת, ביוטיוב יש גם סוגיית זכויות ההפצה. בדומה לשירותי סטרימינג כמו נטפליקס, YouTube נאלץ לפעמים להתמודד עם זכויות יוצרים ומפיצים. מפיצים מגבילים את המדינות בהן מוצג סרטון. תראה הודעה כזו:

באופן קפדני זו אינה צנזורה, אך אתה יכול גם לעקוף אותה באמצעות VPN. כל שעליך לעשות הוא לבחור מדינה שתאפשר לך לגשת לסרטון שאתה בוחר. תוכלו לקרוא עוד על תהליך זה במאמר שלנו בנושא צפייה ברשת נטפליקס האמריקאית ברחבי העולם.

אתרי אינטרנט חסומים

כמו פלטפורמות המדיה החברתית הגדולות הללו, גם אתרים בודדים כפופים לצנזורה. הם עלולים להוות איום על ממשלה או על הסדר החברתי במדינה. ישנם יותר מדי אתרים שונים שנאסרים. נדון בחסימה של אתרי חדשות מכיוון שמדובר בהפרה חשובה של העיתונות העצמאית.

אתרי צנזורה

חסימת אתרי חדשות מהווה סכנה גדולה לחופש הביטוי. נוהג זה הוא ככל הנראה הדוגמה הברורה ביותר לצנזורה. אם מדינה אינה מתירה עיתונות עצמאית היא פוגעת בחופש הביטוי. לעתים קרובות הם יחסמו אתרי חדשות התומכים באופוזיציה, או באתרי חדשות זרים. דוגמאות למדינות בהן צונזר העיתונות הוא טורקיה ואיראן. למרבה המזל, לרוב אתרי חדשות אלה יכולים להיות גישה באמצעות VPN. תופעת לוואי של חסימת אתרי חדשות על ידי ממשלות היא שאתרי חדשות אחרים ישגיחו על תוכנם. הם מצנזרים את עצמם כי הם לא רוצים להיחסם. בדרך זו לא נותרו חנויות עיתונאים עצמאיים.

לאחרונה, מדינות החלו לחסום אתרים “חדשות מזויפות”. זה דבר שיש לשים לב אליו, כי מי יכול לקבוע מהי חדשות לא מזויפות? לדוגמה, האיחוד האירופי הקים כוח משימה שיבדוק באינטרנט חדשות מזויפות, ובמיוחד מעוניין בחדשות מזויפות מרוסיה. חדשות מזויפות יכולות להיות מסוכנות מאוד אך צנזורה אולי אפילו יותר. אף שהתפשטות המידע אינו הופך לבעיה יותר ויותר, אנו חייבים להיות ערניים על ממשלות החוסמות בשקיקה מדי אתרים.

צנזורה של גוגל

גוגל תחסום אתרים מסוימים אם הם חושבים שניתן לתאר זאת כצנזורה מוצדקת. אלה דפים המפרים את החוק ברוב המדינות כמו טרור ופורנוגרפיית ילדים. עם זאת, ברור להם העובדה שהם לא רוצים לסייע בצנזורה פוליטית. מכיוון שגוגל לא תכבד את כל הבקשות שהיא מקבלת, מדינות מסוימות מחליטות לחסום את היישומים שלהן. לדוגמה, סין כרגע אוסרת על כל יישומי גוגל.

אתרים פורנוגרפיים צונזרו

אתרים פורנוגרפיים הם סוג אחר של אתרים הסובלים מצנזורה רבה. יש מדינות שאינן מאפשרות שום חומר מגונה ברשת. לא כל הממשלות והתרבויות מסכימות על מה מגונה ומה לא. בעוד שמדינה אחת אוסרת רק על אתרים פורנוגרפיים, מדינה אחרת עשויה אפילו לאסור אתרים שמוכרים ביקיני. כדי להטיל מערך מוסר מסוים על אזרחי מדינותיהם מדינות אלו משתמשות בצנזורה.

עקיפת צנזורה עם VPN

VPN הוא פיתרון טוב לבעיית הצנזורה המקוונת. עם VPN אתה יכול לעקוף מגבלות גיאוגרפיות במדינה שלך. כשאתה משתמש ב- VPN אתה יכול לבחור את המחוז ממנו תרצה לגשת לאינטרנט. ה- VPN שולח את התנועה שלך דרך שרת באותה מדינה ואתה ניגש לאינטרנט לא עם כתובת IP משלך, אלא עם כתובת ה- IP של אותו שרת. לאתרים זה נראה כאילו אתה ניגש אליהם מהארץ שבחרת. בדרך זו תוכלו לעקוף בקלות את הצנזורה המקוונת במדינה שלכם.

ל- VPN יש גם יתרונות רבים אחרים. אתה מקבל חופש עם אפשרות לעקוף מגבלות גיאוגרפיות. זה יכול, למשל, לעזור לך לצפות בתכני Netflix במדינה אחרת. אבל יש עוד! ה- VPN מספק לך גם אנונימיות מכיוון שכתובת ה- IP שלך לא תהיה גלויה לאף אחד. עם VPN אף אחד לא יוכל לחבר את הפעולות שלך באופן מקוון למיקום או לאדם שלך. קרא עוד על היתרונות של גלישה אנונימית זו. לבסוף, VPN מציע נהדר ביטחון. תוכנת VPN מצפינה את כל הנתונים במחשב שלך. אף האקר או ממשלה לא יוכלו לפענח תנועה מוצפנת זו. המידע האישי שלך ותעבורת האינטרנט שלך בטוחים באמצעות VPN.

ספקי ה- VPN הטובים ביותר לצנזורה עוקפת

יצרנו רשימה של שלושת ספקי ה- VPN הטובים ביותר שיכולים לעזור לכם לעקוף צנזורה. לרשימה זו שילבנו את הרשימה הכללית שלנו עם ספקי ה- VPN הטובים ביותר, עם התכונות ש- VPN צריך להיות חייב להילחם בצנזורה. קושי אחד הוא שכמה מדינות החלו לחסום אתרים של ספקי VPN. בחרנו את אותם ספקים שהצליחו להישאר זמינים (כמעט) בכל מקום. מאפיין חשוב נוסף הוא הערבות להחזר הכסף. בדרך זו תוכלו לנסות בקלות את השירות כדי לבדוק אם הוא עובד. אם זה לא יעבור לטעמך תוכל לבטל את המנוי ולקבל את הכסף שלך בחזרה. למרות שישנם ספקי VPN בחינם הגונים, אנו לא נמליץ עליהם לצורך עקיפת הצנזורה המקוונת.

מתכננים להשתמש ב- VPN מכיוון שאתה יוצא לחופשה במדינה בה השירותים חסומים? אנו ממליצים לך להתקין את ה- VPN לפני היציאה. מכיוון שכאמור, ניתן לחסום את אתר הספק באותה מדינה.

עקיפת צנזורה עם ExpressVPN

ExpressVPN נמצא בראש רוב הרשימות שלנו מסיבה כלשהי. ExpressVPN עוזר לך להשיג חיבור יציב ובטוח בכל מקום שאתה נמצא. יש להם תמיכה נהדרת עם לקוחות ויישומים ידידותיים למשתמש. ExpressVPN הוא מעט יקר, אבל אתה מקבל את האיכות הטובה ביותר בתמורה. לא תצטרך לדאוג לצנזורה מקוונת עם ExpressVPN מכיוון שאתה יכול בקלות להגדיר חיבור העוקף את המגבלות הגיאוגרפיות. הם מציעים ערבות להחזר כספי של 30 יום, כך שתוכל להקדיש זמן לנסות את היישומים שלהם.

עקיפת צנזורה עם NordVPN

NordVPN הוא ספק VPN טוב וסולידי בהחלט ששייך לפסגה. הם מציעים למעלה מאלף שרתים בכל רחבי העולם במחיר סביר מאוד. במיוחד אם אכפת לך מהפרטיות שלך באופן מקוון, הם הספק בשבילך! NordVPN דואג מאוד לאבטחה המקוונת שלך ואינו מנהל יומנים. יש להם גם ערבות להחזר כספי של 30 יום כך שתוכל להקדיש זמן לבדיקה אם השירותים שלהם מתאימים לצרכים שלך.

עקיפת צנזורה עם PureVPN

PureVPN היא גם ספקית VPN גדולה עם מעל 500 שרתים בכמעט 200 מדינות שונות. הם ספק נהדר לעקוף צנזורה מקוונת. עם מהירויות טובות וחיבור יציב הם מקלים מאוד על הגלישה באינטרנט באופן אנונימי. האבטחה שלהם אינה עמידה במים כמו NordVPN אך הדבר לא יהווה איום אם אתה משתמש אינטרנט רגיל. הם נמצאים בסוף רשימה זו מכיוון שהערבות שלהם להחזר הכסף נמשכת רק שבעה ימים. זה אמור להספיק כדי לבדוק אם הם עובדים בשבילך או לא. אבל תקופת ניסיון ארוכה יותר הייתה נחמדה. קרא את הסקירה המלאה שלנו על PureVPN למידע נוסף.

השתמש ב- Tor כדי לעקוף צנזורה

טור (נתב הבצל) היא רשת מקוונת שמתפקדת כדפדפן אינטרנט. הוא משמש לתקשורת מוצפנת, אנונימית. רשת Tor מורכבת מאלפי שרתים ברחבי העולם. תנועת הנתונים מנותקת בחלקים קטנים שמוצפנים לאחר מכן ונשלחים דרך מספר שרתים לפני שהיא מסתיימת אצל המשתמש. תהליך זה עולה זמן מסיבה זו דפדפן ה- Tor יכול להיות איטי יחסית. עם זאת, איטי ככל שיהיה, הוא כן מוודא שאף אחד לא יכול לראות מה אתה עושה באינטרנט.

הערה צדדית חשובה היא שטור מספק למשתמש גישה לרשת האפלה. גלישה באינטרנט האפל צריכה להיעשות בזהירות. חלק זה של האינטרנט אינו מוסדר וקל להתמודד שם עם תוכנות זדוניות. עבור מרבית האנשים שרוצים להישאר אנונימיים ברשת, VPN יהיה אפשרות קלה יותר, טובה ובטוחה יותר מטור.

טור מתפקד כמנוע חיפוש, מה שאומר שהוא יכול להיות פיתרון לעקיפת ההגבלות על שירותים שאליהם אתה ניגש באמצעות דפדפן, כמו טוויטר ו- YouTube. עם זאת, דברים שפועלים מחוץ לדפדפן אינם מושפעים מטור. לפיכך, לעקיפת מגבלות על תוכניות כמו סקייפ ויישומי אתרים כמו טוויטר ופייסבוק, ניתן לעשות זאת רק באמצעות VPN. אנו ממליצים להשתמש בכל מקרה ב- VPN על השימוש ב- Tor בגלל היתרונות הנוספים של חופש מוחלט, אנונימיות וביטחון שהוא מציע.

מחשבות אחרונות

יש צנזורה של פעילויות מקוונות. שקעים כמו מדיה חברתית ואתרי חדשות מהווים איום על שלטונם. מסיבה זו אתרים ושירותים אסורים במדינות מסוימות. דרך להשיג גישה לאתרים מוגבלים אלה היא באמצעות VPN. זה יאפשר לך לשנות את המיקום הווירטואלי שלך. למרות שטור יכול להיות שימושי לביקור באתרים חסומים, למען חופש כללי באינטרנט, אנו ממליצים על VPN. עיין ברשימה שלנו עם ספקי ה- VPN הטובים ביותר בכל הזמנים!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me