تروجان ها چیست و چگونه می توانید از خود محافظت کنید؟

اسب های تروجان نوعی نرم افزار مخرب است که به عنوان یک برنامه قانونی برای فریب کاربران ظاهر می شود. اما وقتی کاربر برنامه را بارگیری کند ، Trojan سیستم خود را آلوده می کند. آنها نام خود را از اساطیر یونان گرفته اند. Trojans انواع مختلفی وجود دارد که می تواند انواع مختلفی از فعالیت های مخرب را انجام دهد. در اینجا آنچه شما باید درباره Trojans بدانید و چگونه می توانید از دستگاه های خود در برابر آنها محافظت کنید.


تروجان ها چیست?

یک اسب Trojan یا Trojan یک نوع رایج از نرم افزارهای مخرب است که به عنوان یک قطعه نرم افزار مشروعیت نقاب می گیرد. آنها ویروس های واقعی نیستند زیرا نمی توانند به تنهایی پخش شوند. درعوض ، کاربر آنها را بارگیری می کند و معتقد است که آنها یک ابزار یا برنامه قانونی هستند.

هنگامی که یک Trojan روی رایانه شما است ، انواع مختلفی از اقدامات مضر آن وجود دارد. در اینجا برخی از رایج ترین انواع تروجان ها آورده شده است:

 • Trojan-Downloader: ویروس ای که بدافزار را بارگیری و نصب می کند.
 • Trojan-Droppers: برنامه هایی که هکرها برای نصب ویروس ها از آنها استفاده می کنند. نرم افزار آنتی ویروس معمولاً آنها را تشخیص نمی دهد.
 • باج افزار: Trojan که داده های شما را رمزگذاری می کند ، بنابراین دیگر نمی توانید به آن دسترسی پیدا کنید. پس از آن ، جرایم سایبری در ازای کلید رمزگشایی ، از شما می خواهد كه باج می پردازید. با این حال ، آنها همیشه کلید را ارائه نمی دهند و رمزگشایی داده های شما بدون آن بسیار دشوار یا غیرممکن است.
 • Trojan-Banker: بدافزارهایی که اطلاعات مالی شما مانند اطلاعات کارت اعتباری و حساب های بانکی آنلاین را سرقت می کنند.
 • Trojan Rootkits: برنامه هایی که فعالیت های انتخابی را بر روی رایانه شما مخفی می کنند و از شناسایی بدافزار جلوگیری می کنند. این بدان معنی است که بدافزار می تواند برای مدت زمان طولانی تر بر روی رایانه شما اجرا شود قبل از اینکه متوجه شوید اشتباه است.
 • Trojan Backdoor: این یک شکل بخصوص رایج از Trojan است. این دسترسی مجرمان سایبری را از راه دور به رایانه شما اعطا می کند ، بنابراین آنها می توانند بر روی آن کنترل داشته باشند. این بدان معناست که هکرها می توانند پرونده ها را ارسال ، دریافت یا حذف کنند ، با داده های خود دستکاری کنند ، رایانه را مجدداً راه اندازی کنند و موارد دیگر. بعضی اوقات هکرها از آنها برای ایجاد کل شبکه رایانه های “Zombie” به نام Botnet استفاده می کنند و مرتکب جرایم سایبری می شوند.
 • Trojan-FakeAV: این نوع Trojans به عنوان نرم افزار ضد ویروس ظاهر می شود. آنها ادعا می کنند تهدیدات امنیتی روی رایانه شما وجود دارد و پیشنهاد می کنند تهدیدها را در ازای پرداخت هزینه بردارید. تهدیدها واقعاً وجود ندارند ، و در واقعیت ، برنامه ها در تلاشند تا از شما پول بگیرند.

خطرات تروجان ها چیست؟?

ده ها نوع مختلف تروجان وجود دارد ، و صدمات ناشی از آنها بسیار متفاوت است. Ransomware Trojans می تواند داده های شما را رمزگذاری کند ، بنابراین شما نمی توانید آن را بازیابی کنید ، و سایر انواع Trojans می توانند کلمه عبور شما را سرقت کنند ، پرونده های شما را ویران یا حذف کنند یا برنامه های آنتی ویروس و فایروال خود را غیرفعال کنند. Trojans همچنین می تواند keylogger ها را نصب کند ، که کلیدهای کلید شما را تشخیص می دهد و می تواند اطلاعات ورود شما را برای حساب های آنلاین رمزگشایی کند.

مجرمان سایبری همچنین می توانند از Trojans استفاده کنند تا رایانه شما را در اختیار بگیرند و آن را از راه دور کنترل کنند تا مناقصه خود را انجام دهند. با این کار هکرها می توانند به تمام پرونده ها و حساب های شما دسترسی پیدا کنند ، هویت شما را به سرقت برده و یا حتی از رایانه خود برای انجام حملات سایبری استفاده کنند..

تروجان ها یک نوع بدافزار بسیار خطرناک هستند و مجرمان سایبری می توانند از آنها برای بسیاری از اهداف مخرب استفاده کنند. علاوه بر این ، تشخیص آنها توسط کاربران بسیار دشوار است و اغلب توسط نرم افزار آنتی ویروس از دست می روند.

چگونه Trojan ها روی رایانه شما آلوده می شوند?

Trojan Horse Computerاسب های تروجان به عنوان برنامه های مشروح مورد استفاده قرار می گیرند و در صورت بارگیری کاربر ، کامپیوترها را آلوده می کنند. آنها اغلب به عنوان پیوست های ایمیل از سازمان های معتبر یا مخاطبین از لیست تماس شما ظاهر می شوند. هکر از این نام ها برای تلاش و ترغیب شما برای باز کردن لینک ها ، فایل ها یا وب سایت ها استفاده می کند. اسب های تروجان همچنین می توانند به عنوان بارگیری رایگان بازی ، وب سایت ، ابزار مرورگر یا برنامه ها مبدل شوند. پس از بارگیری برنامه ، Trojan هر زمان که رایانه شما روشن شود نصب و راه اندازی می شود. Trojans به تنهایی پخش نمی شوند و معمولاً کاربر را ملزم به بارگیری برنامه نادرست می کند. با باز کردن هرگز پرونده یا بارگیری برنامه ای که با آن ناآشنا نیستید می توانید از آلوده شدن رایانه خود جلوگیری کنید.

اگر تروجان ها روی رایانه من آلوده شوند چه کاری می توانم انجام دهم?

دو راه اصلی که می توانید Trojans را از رایانه خود حذف کنید نرم افزار Trojan Remover یا از بین بردن دستی بدافزار است.

بسیاری از شرکت های آنتی ویروس به عنوان بخشی از خدمات خود ، حذف کننده های Trojan را ارائه می دهند. یکی از گزینه های آنتی ویروس Avast Free است که دارای یک حذف رایگان Trojan است. این برنامه هر گونه تروجان را در رایانه یا دستگاه شما شناسایی کرده و آنها را برای شما حذف می کند. برخی از شرکتهای دیگر که ابزارهای حذف Trojan را ارائه می دهند MalwareFox و Bitdefender هستند.

اگر ترجیح می دهید Trojan را به صورت دستی از بین ببرید ، یک سری مراحل وجود دارد که باید انجام دهید. اگر سیستم شما به یک Trojan آلوده شده باشد ، اغلب خطای DLL دریافت خواهید کرد. شما می توانید خطا را کپی کرده و برخی از تحقیقات آنلاین را انجام دهید تا به شما در شناسایی پرونده exe آسیب دیده کمک کند. در مرحله بعد ، باید عملکرد بازیابی سیستم خود را لغو کنید و رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید. هنگام راه اندازی مجدد ، F8 را فشار داده و گزینه Safe Mode را انتخاب کنید. سپس کنترل پنل خود را باز کرده و فایل های Trojan را حذف کنید. مرحله آخر باز کردن پوشه Windows System و حذف بقیه فایل های برنامه است.

چگونه می توانم دستگاه های خود را از تروجان ها محافظت کنم?

مانند سایر اشکالات بدافزار ، مواردی وجود دارد که می توانید برای محافظت از رایانه و دستگاه های خود در برابر Trojans ، محافظت کنید. در اینجا مهمترین موارد ذکر شده است:

 • هرگز پیوست را باز نکنید و برنامه ای را بارگیری نکنید مگر اینکه دقیقاً بدانید که چیست. این برای همه انواع بدافزار صادق است ، اما Trojans یک مورد خاص است زیرا برای آلوده کردن رایانه شما نیاز به اقدام از طرف کاربر دارند.
 • برای محافظت بیشتر در برابر Trojans و سایر بدافزارها ، از یک شرکت معتبر از نرم افزار آنتی ویروس استفاده کنید. شما ممکن است یکی از گزینه های حذف Trojan را انتخاب کنید ، که سیستم شما را اسکن می کند تا مطمئن شوید که به طور تصادفی Trojan را بارگیری نکرده اید و در صورت شناسایی آنها را از رایانه خود حذف می کند. حتماً به طور مرتب رایانه خود را اسکن کنید. ما Bitdefender را به عنوان شرکتی با ارائه نرم افزار ضد ویروس خوب دوست داریم.
 • نرم افزار خود را به روز کنید ، از جمله سیستم عامل و مرورگر خود. مجرمان سایبری اغلب آسیب پذیری های موجود در برنامه های نرم افزاری را شناسایی کرده و از آنها برای نصب بدافزار سوءاستفاده می کنند. تولیدکنندگان نرم افزار غالباً به روزرسانی هایی را منتشر می کنند که به این آسیب پذیری ها می پردازند ، بنابراین ضروری است که در صورت وجود ، به روزرسانی ها را بارگیری کنید.
 • برای حفظ امنیت اتصال اینترنت از فایروال استفاده کنید. این برنامه ها برای مسدود کردن اتصالات ناخواسته کار می کنند و می توانند به جلوگیری از Trojans کمک کنند. کاربران ویندوز به Windows Firewall دسترسی دارند و باید اطمینان حاصل کنند که برای محافظت بیشتر روشن است.

افکار نهایی

Trojans نوعی بدافزار بسیار متفاوت است که می تواند انواع مختلفی از فعالیت های مخرب را روی رایانه شما انجام دهد. این فعالیت ها ممکن است شامل سرقت اطلاعات مالی شما ، وارد شدن به ضربه زدن به کلیدها یا حتی تبدیل رایانه به زامبی باشد که توسط مجرمان سایبری کنترل می شود..

اگرچه آنها اغلب توسط کاربران بارگیری می شوند ، کاربر همچنین می تواند برای جلوگیری از Trojans اقدامی انجام دهد. با انجام اقدامات امنیتی اولیه و استفاده از نرم افزار آنتی ویروس با حذف Trojan ، می توانید خطر ابتلا به ویروس Trojans را به میزان قابل توجهی کاهش دهید..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map