צנזורה בסין: איך לעקוף את חומת האש הגדולה

בסין יש את אחת מתוכניות הצנזורה באינטרנט המגבילות ביותר בעולם, הידועה גם בשם חומת האש הגדולה של סין. זוהי מערכת שנויה במחלוקת ביותר, כאשר מבקרים טוענים כי חומת האש מגבילה את חופש הדיבור, מונעת גישה למידע ומדכאת חדשנות. המשך לקרוא למידע נוסף על חומת האש הגדולה של סין, מדוע הממשלה אוכפת אותה ואילו צעדים אתה יכול לנקוט כדי לעקוף אותה.


מהי חומת האש הגדולה של סין?

חומת האש הגדולה מתייחסת לתכנית הצנזורה האינטרנטית שמיישמת ממשלת סין. זה פותח על ידי משרד הביטחון הציבורי במדינה, שממשיך להפעיל את התוכנית גם כיום.

התשתית לחומת האש הונחה בשנות התשעים, כאשר פאנג בינקסינג פיתח את תוכנת “מגן הזהב” שאפשרה לממשלה לפקח על כל העברת נתונים ולחסום כתובות IP מסוימות. ממשלת סין החלה להרחיב את מאמציה בראשית שנות האלפיים על ידי התקנת תקנות נוספות. הצנזורה עלתה באופן דרמטי לאחר ששי ג’ינפינג עלה לשלטון בשנת 2012. שי רצתה שכל התוכן המקוון יועיל למפלגה הקומוניסטית. זה הביא להגבלת מתנגדים, לקידום הערכים הקומוניסטיים ומניעה של רעיונות המערב להשפיע על החברה הסינית.

בשנים האחרונות צנזורה באינטרנט עלתה עוד יותר בסין. זה כולל אמצעים לחסימה של אתרים מסוימים, למניעת פרסום אנונימי במדיה החברתית ולהחזקת חברות האחראיות לאופן שבו הלקוחות משתמשים במוצרים שלהם. כתוצאה מחומת האש הגדולה, הגישה לאינטרנט בסין מוגבלת ביותר. אינך יכול להשתמש באתרים כגון Google, Facebook ו- YouTube. גם פלטפורמות כמו Skype ו- WhatsApp נאסרות.

כיצד אוכפת חומת האש?

ממשלת סין משתמשת במגוון שיטות לאכיפת חומת האש. חלקם הם טכנולוגיים, כגון סינון כתובות אתרים, שיבוש שרתי DNS וחסימת VPN. בנוסף, הממשלה פועלת ברציפות לשיפור הטכנולוגיה והביטחון הסייבר שלהם.

הממשלה גם אוכפת צנזורה עצמית בחברות סיניות. הם קיבלו חוקים שהופכים את החברות לאחריות לכל התוכן המקוון שלהן. המשמעות היא שהחברות צריכות להבטיח שאף אחד מהתוכן או הפלטפורמות שלהן לא מכיל נושאים אסורים. אם הם מפרים חוקים אלה, עליהם לחייב קנסות, כיבוי והשלכות חמורות אחרות.

שיטה נוספת שהממשלה משתמשת בה היא העסקת מאות אלפי אזרחים סיניים לאכיפת חוקי הצנזורה. עובדים אלה נשכרים כדי לפקח על תוכן באינטרנט, לדווח על הפרות לרשויות ולערוך את התוכן. ההתקדמות ב- AI תאפשר לבצע אוטומציה של פעילויות ניטור אלה.

מדוע ממשלת סין אוכפת צנזורה?

בקיצור, ממשלת סין אוכפת צנזורה כדי להגן על החברה הסינית מפני השפעות זרות ורעיונות מערביים. בשנות השמונים פיתח הנשיא דנג שיאופ כלכלת שוק בסין ויישם “מדיניות דלת פתוחה”. במקביל, הוא הצהיר, “אם תפתח את החלון לאוויר צח, כמה זבובים יפוצצו פנימה.” במילים אחרות, אף שמדיניות הדלת הפתוחה תועיל לכלכלה הסינית, רעיונות מערביים לא רצויים יטפטפו גם הם. הנשיא הנוכחי ש.י חולק את אותה הלך הרוח, וביקש להגביל את ההשפעות המערביות על ידי הטלת מגבלות הרבה יותר על גישה לאינטרנט.

האם אנשים יכולים לעקוף את זה?

אפשר לעקוף את חומת האש הגדולה, לרוב באמצעות VPN. אבל חשוב להבין ששיטה זו אינה מושלמת בשום אופן.

בינואר 2015 החלה הממשלה לחסום רבים מאנשי ה- VPN שאזרחי סין נהגו לעקוף את חומת האש. ממשלת סין אסרה רשמית VPN ב- 2017 והמשיכה לחסום אותם. משמעות הדבר היא ש- VPN רבים לא עובדים בסין. מכיוון ש VPNs רבים חסומים בסין, עליך תמיד להגדיר את ה- VPN שלך לפני שאתה מבקר במדינה.

כמה מהאפשרויות הטובות ביותר ל- VPN לעקיפת חומת האש הגדולה הן VPN או התגנבות של SoftEther, שנועדו להופיע כמו חיבורי https רגילים ולהתחמק מסנני הממשלה. נכון לשנת 2019, ExpressVPN היא אחת האפשרויות הפופולריות ביותר בקרב משתמשים סיניים בשל יעילותה ותכנון ידידותי למשתמש. VPN נוסף שמומלץ מאוד הוא VyprVPN, המשתמש בפרוטוקול הצפנה בשם Chameleon שמטשטש מטא נתונים ובאופן יעיל נלחם בחסימת VPN.

בנוסף לבחירת VPNs, ישנן מספר שיטות אחרות בהן תוכלו לנסות לעקוף את חומת האש, אם כי יעילותן עשויה להיות מוגבלת. פנס הוא תוכנת עקיפה חינמית המשתמשת ברשת מנהור עמיתים לעמית כדי לעבור את חומת האש. יש גם יישומי פרוקסי כמו Shadowsocks ו- Surge iOS, המיועדים למפתחים.

חשוב לזכור כי ממשלת סין מעדכנת כל העת את כלליה בנושא שירותי VPN בסין. האפשרות הטובה ביותר שלך היא להשתמש בספק VPN שיכול להתאים עבור שינויים אלה.

מחשבות אחרונות

חומת האש הגדולה של סין היא מערכת צנזורה רבת עוצמה המגבילה מידה רבה של תוכן מקוון. הממשלה עוקבת מקרוב אחר כל אזרחיהם. יחד עם זאת, ישנן דרכים בהן מבקרים ואזרחים סינים כאחד יכולים לעבור על פני חומת האש ולקבל גישה לתוכן חסום זה. השימוש ב- VPN נותר הדרך היעילה ביותר לעשות זאת, למרות מאמצי הממשלה הסינית לחסום אותם. אם אתה מתכנן לבקר בסין ורוצה להשתמש ב- VPN, ספקי מחקר בזהירות כדי להיות בטוחים שהם לא הושבתו על ידי הממשלה. עליך גם להגדיר את ה- VPN שלך לפני שתגיע. על ידי נקיטת צעדים אלה, יש לך סיכוי טוב מאוד לעקוף את חומת האש הגדולה ולגשת לגוגל, פייסבוק, ותוכניות ואתרי אינטרנט מוגבלים אחרים בתקופתך בסין..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map