Keyloggers چیست و چگونه می توانید از خود محافظت کنید؟

Keyloggers یک نوع رایج از بدافزارها است که امروزه مصرف کنندگان را تهدید می کند. این برنامه ها ضربات کلیدی را که کاربر ایجاد می کند ضبط می کند ، و هکرها می توانند از این داده ها برای رمزگشایی رمزهای عبور و سایر اطلاعات محرمانه شما استفاده کنند. متأسفانه ، شناسایی keyloggers بسیار دشوار است. این بدان معناست که اطلاعات شما می تواند برای مدت طولانی به خطر بیفتد بدون اینکه آن را بدانید. برای اطلاعات بیشتر در مورد آنچه در مورد keylogger ها ، نحوه کار آنها و چگونگی جلوگیری از دسترسی آنها به رایانه خود می توانید بخوانید.


Keylogging چیست؟?

Keylogger Hacker Lookingglasskeylogger یا keystroke logger ، برنامه ای است که به طور مداوم روی رایانه شما اجرا می شود و هر ضربه ای را که می زنید ضبط می کند. برخی والدین یا کارفرمایان از آنها برای نظارت بر فعالیتهای آنلاین فرزندان یا کارکنان خود استفاده می کنند ، اما مجرمان سایبری از آنها برای سرقت اطلاعات افراد استفاده می کنند. در موارد دیگر ، هکرها از keylogger ها برای جاسوسی در مشاغل و دولت ها و دسترسی به داده های آنها استفاده می کنند.

از آنجا که keylogger کلیدهای کلید شما را ردیابی می کند ، اطلاعات به صورت آنلاین به پایگاه داده هکر ارسال می شود. در اینجا هکرها داده ها را مرتب می کنند و می توانند نام کاربری و رمزعبور شما را برای حسابهای خرید مالی و آنلاین خود دریابند.

Keylogger ها رایانه های کاربران را کند نمی کنند ، و تشخیص آنها دشوار است. برخی حتی خود را در سیستم عامل تعبیه کرده اند. به این نوع keylogger ها ویروس های rootkit گفته می شود. انواع دیگر keylogger ها روی مرورگرها ، برنامه ها و صفحات وب تأثیر می گذارند و هرکسی که از آنها استفاده می کند را در معرض خطر قرار می دهد.

چندین نوع مختلف از کلگرهای Keylogger وجود دارد که می توانند از آنها استفاده کنند. نسخه های سخت افزاری دستگاه های ریز و درشتی هستند که بین صفحه کلید و کامپیوتر قرار دارند تا صدها ضربه بزنید. با این حال ، بعید است که کسی در خانه شما یکی را کاشت کند. نسخه های نرم افزار بسیار بیشتر برای کاربران تهدید کننده هستند. keylogger های مبتنی بر نرم افزار خود را در رایانه ، برنامه ها یا مرورگر شما جاسازی می کنند.

Keyloggers چقدر مشترک است?

بلاگرهای مضر مانند Zeus Trojan بسیار متداول شده اند. در حقیقت ، گزارشی از Symantec نشان داد كه تقریباً 50٪ بدافزارها به کامپیوترها آسیب نمی رسانند ، اما برای جمع آوری داده های شخصی استفاده می شود.

آمار دقیق دشوار نیست ، اما محقق موسسه SANS جان بابنک تخمین می زند که حدود 10 میلیون رایانه در ایالات متحده به بدافزارهای keylogging آلوده شده اند. و آزمایشگاه های کسپرسکی بیش از 300 نوع keylogger را شناسایی کرده اند. این آمار نشان می دهد که keylogger ها یک نوع رایج از بدافزارها هستند و محبوبیت خود را افزایش می دهند.

خطرات چیست?

Keylogger ها از سایر انواع نرم افزارهای مخرب متمایز هستند زیرا به کامپیوتر یا سیستم عامل شما آسیب نمی رسانند. خطر اصلی keyloggers این است که هکرها می توانند از آنها برای رمزگشایی رمزهای عبور و سایر اطلاعات وارد شده با استفاده از کیبورد استفاده کنند.

این بدان معناست که مجرمان سایبری می توانند پین ، شماره حساب و اطلاعات ورود به سیستم را برای حساب های مالی ، بازی و خرید آنلاین بشناسند. پس از در اختیار داشتن این اطلاعات ، می توانند پول خود را از بانک شما واریز کنند ، قبض های کارت اعتباری گران قیمت را اجرا کنند و یا وارد حساب های خود شوند.

هکرها همچنین از keylogger ها برای جاسوسی در سازمان ها و دولت ها استفاده می کنند که این امر می تواند به ویرانی امنیتی و نقض اطلاعات منجر شود.

علاوه بر این ، شناسایی keyloggers بسیار دشوار است. این امر به این دلیل است که آنها به هیچ وجه بر رایانه شما تأثیر نمی گذارند. ممکن است قبل از اینکه کاربر متوجه شود اشتباهی رخ داده است ، یک Keylogger برای مدت طولانی در کار باشد.

چگونه Keyloggers روی رایانه شما آلوده می شود?

متداول ترین ، keyloggers رایانه شما از طریق ویروس Trojan آلوده می شود. این نوعی نرم افزاری است که ادعا می کند یک ابزار مفید است اما در واقع ابزاری برای ارائه نرم افزارهای مخرب است. وقتی کاربر ابزار را بارگیری کرد ، ممکن است کار نکند. در هر صورت ، این برنامه بدافزار را روی رایانه شما نصب می کند.

هکرها معمولاً برای گرفتن ویروس Trojan در رایانه شما از فیشینگ استفاده می کنند. هنگامی که کاربر روی پیوند کلیک می کند یا پیوست را از طریق ایمیل فیشینگ باز می کند ، keylogger نصب می شود. همچنین اگر کاربر با استفاده از یک مرورگر آسیب پذیر به وب سایت مخرب مراجعه کند ، می توان آن را نصب کرد. هنگام دسترسی کاربر به سایت ، keylogger فعال می شود.

حتی اگر یک برنامه ضد بدافزار در رایانه خود داشته باشید ، ممکن است از ورود Keyloggers در سیستم شما جلوگیری کند. این امر به این دلیل است که keylogging برخی از کاربردهای مشروع را دارد و برنامه های امنیتی اغلب از آن غافل می شوند. بارهای دیگر keylogger در هنگام بروزرسانی نصب می شود. متأسفانه ، محافظت از رایانه در برابر نرم افزار keylogging بسیار دشوار است.

چگونه می توانید از Keyloggers محافظت کنید?

بهترین دفاع شما در برابر keyloggers جلوگیری از ورود آنها به رایانه است. در اینجا مهمترین اقداماتی که می توانید برای محافظت از خود در برابر keyloggers انجام دهید:

از نرم افزار ضد ویروس استفاده کنید

نرم افزار ضد ویروس برای محافظت از رایانه در برابر انواع نرم افزارهای مخرب ضروری است. این می تواند شما را از keyloggers محافظت کند ، اما ممکن است شما مجبور شوید برای انجام این نرم افزار اقدامات دیگری را انجام دهید. اکثر شرکت های ضد ویروس دارای سابقه ای از keyloggers در پایگاه داده خود هستند ، اما آنها تمایل دارند دسته بندی ها را به عنوان بالقوه مخرب دسته بندی کنند. باید بررسی کنید که آیا تنظیمات پیش فرض ضد بدافزار آنها را تشخیص می دهد یا خیر. اگر اینطور نیست ، نرم افزار را طوری تنظیم کنید که حداقل شما را در برابر keylogger های رایج محافظت کند.

رایانه خود را به روز کنید

لازم است رایانه و نرم افزار خود را به روز نگه داشته باشید تا محافظت بیشتری در برابر بدافزارها انجام دهید. دلیل این امر این است که keylogger ها و انواع دیگر بدافزارها اغلب آسیب پذیری های موجود در سیستم شما را برای آلوده کردن رایانه شما شناسایی و سوء استفاده می کنند. برای کاهش احتمال وقوع این اتفاق ، سیستم عامل ، برنامه ها ، برنامه ها و نرم افزار خود را بارها به روز کنید.

رمزهای عبور خود را به طور مرتب تغییر دهید

این یک کار خوب این است که رمزهای عبور خود را مرتباً مانند هر چند هفته به روز کنید. حتی اگر رمز عبور شما به سرقت برود ، احتمالاً هکر بلافاصله از آن استفاده نخواهد کرد. اگر به زودی آن را تغییر دهید ، دیگر برای هکر مفید نخواهد بود. با تغییر مرتب گذرواژه می توانید به محافظت از حساب های خود در برابر keyloggers کمک کنید. از آنجا که پیگیری همه این گذرواژه‌ها ممکن است بسیار نگران کننده باشد ، برای کمک به شما باید یک مدیر رمزعبور نصب کنید.

از صفحه کلید روی صفحه خود استفاده کنید

اگرچه بسیار مشهور نیست ، ویندوز دارای صفحه کلید روی صفحه است که می توانید هنگام تایپ گذرواژه‌ها و سایر اطلاعات محرمانه از آن استفاده کنید. معمولاً کلیکهای Keylogger بر روی صفحه کلید روی صفحه ثبت نمی شوند. به همین دلیل استفاده از صفحه کلید روی صفحه برای وارد کردن شماره حساب ، گذرواژه‌ها و سایر اطلاعات حساس روش خوبی برای محافظت از اطلاعات شماست.

چگونه Keyloggers را حذف می کنید?

در حالی که نرم افزار ضد بدافزار یا ضد جاسوس افزار می تواند به شناسایی و حذف keylogger کمک کند ، بهترین گزینه شما استفاده از نرم افزار ضد keylogger است. این نوع نرم افزار تمام فرایندی را که در رایانه شما اجرا می شود ، بررسی می کند. این شامل سیستم عامل ها ، خدمات و برنامه های پس زمینه ، BIOS ، تنظیمات شبکه و مرورگرها است. نوع دیگر نرم افزاری که می تواند keylogger ها را حذف کند ، یک برنامه ضد rootkit است که ویروس هایی را که نصب keylogger ها را نصب می کنند ، مورد هدف قرار می دهد..

علاوه بر استفاده از نرم افزار ضد keylogging ، راه دیگر برای بررسی آن ، باز کردن Task Manager و مشاهده برنامه هایی است که اجرا می شود. اگر برنامه های ناآشنایی را مشاهده می کنید ، یک جستجوی آنلاین انجام دهید تا ببینید که آیا keylogger هایی با این نام ها وجود دارد یا خیر. این می تواند به شما کمک کند متوجه شوید که آیا keyloggers در سیستم شما وجود دارد یا خیر.

در اینجا بهترین گزینه های نرم افزاری وجود دارد که می تواند به شما در حذف keylogger کمک کند:

SpyShelter

SpyShelter عملکردهای مختلفی را برای دفاع از شما در برابر keyloggers انجام می دهد. اگر به طور مداوم آن را اجرا کنید ، keylogger هایی را که سعی در ورود به سیستم شما دارند شناسایی می کند و از آلوده شدن رایانه شما جلوگیری می کند. همچنین با شناسایی رایانه های کلیدی موجود و حذف آنها ، رایانه شما را اسکن می کند. سرانجام ، این نرم افزار کلیدهای رمزگذاری شده شما را رمزگذاری می کند ، بنابراین برای keylogger ها بی فایده خواهد بود. این نرم افزار در حال حاضر فقط برای سیستم عامل های ویندوز در دسترس است.

زمانا

علاوه بر برنامه های ضد بدافزار ، Zemana یک سیستم ضد keylogger نیز دارد. این برنامه به طور مداوم اجرا می شود ، فعالیت شما را ردیابی می کند و بارگیری های شما را اسکن می کند. همچنین اسکن های منظم سیستم برای بررسی فعالیت های مخرب انجام می شود. علاوه بر این ، Zemana از ویژگی رمزگذاری برای انتقال داده ها به صورت آنلاین ، اسکنر بدافزار و محافظت از باج افزار برخوردار است. این عملکرد بیش از SpyScanner دارد ، گرچه نمی تواند تقریباً همانند Keyy Keylogger SpyScanner را تشخیص دهد. Zemana در حال حاضر فقط در دسترس کاربران ویندوز است.

Malwarebytes Anti-Rootkit

اگر برنامه های ضد Keylogging نمی توانند keyloggers را حذف کنند ، یک برنامه ضد ریشه کاشی امتحان کنید. Malwarebytes Anti-Rootkit یک برنامه عالی عالی است که کل سیستم عامل شما را برای keylogger ها و ویروس های rootkit مورد استفاده برای نصب آنها اسکن می کند. برای اجرای این اسکن ها باید برنامه را دستور دهید زیرا دائماً اجرا نمی شوند. اگر تصمیم دارید اسکن کامل را انجام دهید ، این برنامه یک راه اندازی مجدد سیستم نیز انجام می دهد. برنامه Anti-Rootkit فقط برای ویندوز در دسترس است.

اسکن امنیتی کسپرسکی

Kaspersky Security Scan یک برنامه آنتی ویروس برتر است که برنامه های rootkit و keylogger ها و سایر انواع بدافزارها را شناسایی می کند. یک نسخه رایگان از برنامه وجود دارد که اسکن های امنیتی عمیق را اجرا می کند ، و همچنین نسخه های پولی که شامل ماژول های محافظت از هویت آنلاین هستند. اسکن امنیتی Kaspersky برای ویندوز ، مک ، iOS و اندروید در دسترس است.

افکار نهایی

Keylogger ها نوعی نرم افزارهای مخرب هستند که می توانند ماه ها یا سال ها بر روی رایانه شما و بدون اطلاع شما اجرا شوند. سپس هکرها می توانند از آنها برای رمزگشایی اطلاعات شما ، دسترسی به حسابهای شما ، انتقال پول یا هزینه های اصلی استفاده کنند.

برای محافظت از خود و حساب های خود در برابر keylogger ها ، یک رویکرد چند وجهی بهتر است. استفاده از یک برنامه ضد بدافزار مؤثر که برای keylogger ها اسکن می شود ، مرتباً رمزهای عبور خود را تغییر می دهد و سیستم شما را به روز می کند همه اقدامات مهم است که باید انجام شود. علاوه بر این ، انجام اقدامات برای آموزش خود در مورد مرور ایمن و چگونگی شناسایی برنامه های مخرب روشهای مهمی برای دفاع از خود و رایانه در مقابل keyloggers.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me