حملات DDoS: بارگیری بیش از حد وب سایت ها با درخواست ها

شاید در اخبار از حملات DDoS شنیده باشید. وب سایت های شرکت ها و سازمان های بزرگ به دلیل این حملات موقتاً در دسترس نیستند. اما چگونه ممکن است؟ و چرا این اتفاق می افتد؟ در اینجا می توانید هر آنچه را همیشه می خواستید درباره حملات DDoS بدانید پیدا کنید.


DDoS Attack چیست؟?

DDoS مخفف “خدمات انكار توزیع شده” است و روز به روز رایج تر می شود. با حمله DDoS ، هر وب سایت می تواند توسط هکرها به طور موقت حذف شود. گاهی اوقات این بدان معنی است که یک وب سایت بسیار کند می شود ، اما همچنین اتفاق می افتد که یک وب سایت به هیچ وجه برای کاربران قابل دسترسی نیست.

برای سازماندهی یک حمله DDoS به یک بات نت نیاز دارید. این یک شبکه بزرگ از دستگاههای آلوده است که می تواند توسط گله گربه “به اصطلاح” کنترل شود ، شخصی که کنترل ربات ها را دارد. دارندگان این دستگاه ها اغلب نمی دانند که آنها بخشی از بات نت هستند.

Botmaster که حمله DDoS را انجام می دهد

بطور کلی حمله DDoS به شرح زیر است:

  1. هکر یک بات نت ایجاد یا خریداری می کند
  2. به botnet دستور داده می شود به وب سایت مراجعه کند. هزار دستگاه به طور همزمان درخواست دسترسی به وب سایت را دارند
  3. سرورهای وب سایت نمی توانند میزان درخواست ها را برطرف کنند
  4. وب سایت (برای موقت) در دسترس کاربران واقعی نیست

گله های ربات گاهی اوقات ایجاد بتنت برای فروش به مهمانی هایی که می خواهند از آنها برای حملات DDoS استفاده کنند ، می باشد. شما می توانید این فروشندگان بات نت را در وب تاریک پیدا کنید ، مکانی که در اینترنت جایی که عموم مردم در آن نمی روند.

شرکت های میزبان تلاش می کنند برای موفقیت در حملات DDoS بسیار دشوار باشند ، اما نمی توانند به طور کامل مانع آنها شوند.

دلایل حملات DDoS

حملات DDoS به دلایل مختلفی انجام می شود ، و گاهی اوقات درک این موضوع که چرا یک شرکت یا سازمان خاص مورد هدف قرار گرفته است دشوار است زیرا مهاجمان می توانند ناشناس بمانند. در زیر برخی از دلایل راه اندازی حملات DDoS آورده شده است.

اخاذی

یک هدف از حمله DDoS می تواند اخاذی باشد. آنها به یک موسسه بزرگ مانند یک بانک حمله می کنند. در صورت عدم پرداخت باج در بیت کوین ، آنها را پس از حمله تهدید می کنند. انگیزه در اینجا پول است.

انتقام

همچنین موارد حملات DDoS وجود دارد که مشخص می شود انتقام جویانه است (xx که انگیزه اصلی برای انتقام جویی بود). ممکن است مهاجم به هر دلیلی از یک شرکت عصبانی شود و با یک بات نت به آنها حمله کند.

بازی قدرت

دلیل دیگر حملات DDoS نشان دادن نیرو است. هکرها می خواهند با از بین بردن وب سایت ها و خدمات شرکت های بزرگ ، توانایی های خود را نشان دهند. علاوه بر این ، این می تواند به عنوان بیانیه ای استفاده شود تا نشان دهد افراد قدرتمند در دنیای واقعی توانایی کنترل اینترنت را ندارند.

سرگرم کننده

ممکن است عجیب به نظر برسد اما برخی از حملات DDoS نیز برای تفریح ​​انجام می شوند. برخی از هکرها به سادگی در حال آزمایش قدرت مورد استفاده در جامعه هستند. حمله اخیر به چندین بانک بزرگ در هلند توسط یک پسر 18 ساله انجام شد که بعدا خاطرنشان کرد که وی فقط به خاطر این کار را انجام داده است. این تکان دهنده است زیرا نشان می دهد حمله به موسسات بزرگ به صورت آنلاین چقدر ساده است.

حملات DDoS به افراد

کنترل بازیحملات DDoS همچنین می تواند در یک آدرس IP واحد انجام شود. تنها چیزی که یک مهاجم به آن نیاز دارد آدرس IP شما است. این نوع حمله DDoS بیشتر در بازی های آنلاین رقابتی است. هکرها حمله به حریف خود را انجام می دهند تا آنها را به دلیل ارتباط بدشان رد صلاحیت کنند. این ممکن است بسیار افراطی به نظر برسد اما اغلب اتفاق می افتد.

در بیشتر بازی ها شما از طریق سکرهای رسمی بازی می کنید و IP شما به طور خودکار پنهان می شود. با این حال ، با برخی از بازی های رایانه ای که از سرورهای شخص ثالث پشتیبانی می کنند ، اینگونه نیست. این سرورهای شخص ثالث همانند سرورهای بازی رسمی ، حفاظت از هویت را ارائه نمی دهند.

با ارسال درخواست زیادی به آدرس IP خود ، در دسترسی به سرور بازی مشکل خواهید داشت و باعث می شود رد صلاحیت شوید یا به راحتی نمی توانید به بازی دسترسی پیدا کنید.

برای جلوگیری از حمله DDoS به شخص خود ، به عنوان مثال در یک بازی آنلاین می توانید از VPN برای مخفی کردن آدرس IP خود استفاده کنید. در ادامه می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آن بخوانید.

محافظت در برابر حملات DDoS

محافظت از وب سایت ها

بیشتر خدمات میزبانی محافظت اساسی در برابر حملات DDoS ارائه می دهند. با این حال ، محافظت از یک وب سایت در برابر حملات DDoS کاملاً غیرممکن است. از آنجا که این حملات توسط botnet بزرگی انجام می شود که در آدرس های مختلف IP وجود دارد ، آنها نمی توانند آدرس IP را مسدود کنند زیرا تعداد زیادی از آنها وجود دارد. علاوه بر این ، آنها نمی توانند مطمئن باشند که آدرس های IP واقعی چیست و آدرس های IP bot چیست.

دستگاه هایی که بخشی از بات نت هستند ، ممکن است مانند درخواست های عادی به وب سایت به نظر برسند ، بنابراین آنها را مسدود نمی کنند. با این حال ، کل این درخواست ها برای رسیدگی به سرورها بیش از حد است. علاوه بر این ، بات نت ها بزرگتر شده اند ، و محافظت از وب سایت ها در برابر آنها غیرممکن است.

اگر صاحب یک وب سایت هستید می توانید با ارائه دهنده هاست خود بررسی کنید تا ببینند چه اقداماتی در برابر حملات DDoS انجام می دهند. همه ارائه دهندگان میزبانی محافظت یکسان در برابر این نوع حملات ارائه نمی دهند. با این حال ، همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، اگر آنها واقعاً می خواهند وب سایت شما را خراب کنند و هیچ کاری برای انجام آن وجود ندارد.

محافظت از دستگاه های شخصی

شما می توانید خود را از حملات DDoS شخصی محافظت کنید. با پنهان کردن آدرس IP واقعی شما می توانید به این نتیجه برسید. شبکه اختصاصی مجازی VPN یا Virtual Private همه ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کند و آدرس IP شما را مخفی می کند. با یک VPN از طریق سرورهای VPN به اینترنت متصل می شوید و آدرس IP آن سرورها را به دست می گیرید. برای شروع یک حمله DDoS به شما ، آنها باید آدرس IP واقعی خود را بدانند. بنابراین ، با یک VPN هیچ کس قادر نخواهد بود به دستگاه شخصی شما حمله کند.

با VPN از خود محافظت کنید

اتصال VPN-اینترنتهمانطور که قبلاً ذکر شد ، VPN می تواند به پنهان کردن آدرس IP شما کمک کند. این بدان معنی است که می توانید کاملا آنلاین ناشناس باشید. با این حال ، یک VPN راه بیشتری را می یابد. همچنین همه ترافیک شما را رمزگذاری می کند ، به این معنی که هیچ کس نمی تواند ببیند شما چه کاری را انجام می دهید و حریم آنلاین شما محافظت می شود. علاوه بر این ، یک VPN به شما کمک می کند تا از محدودیت های جغرافیایی دور شوید و آزادی کامل آنلاین را در اختیار شما قرار می دهد. می توانید هر شکلی از سانسور آنلاین را دور بزنید.

افکار نهایی

حملات DDoS با کمک یک بات نت راه اندازی می شود. از این شبکه سلولهای خواب خواسته می شود همزمان همزمان به یک وب سایت خاص مراجعه کنند. این می تواند باعث کندی شدید وب سایت یا حتی به طور کامل خاموش شود. هکرها این حملات را از انتقام ، برای بدست آوردن پول یا حتی فقط برای تفریح ​​انجام می دهند. به دلیل مقیاس این حملات ، وب سایت ها برای محافظت از خود در برابر آنها واقعاً غیرممکن هستند. با این حال ، برخی از حملات DDoS در آدرس IP شخصی در بازی انجام می شود. با یک VPN می توانید از خود در برابر این نوع حمله محافظت کنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me