احراز هویت 2-فاکتور چیست؟ اینجا را پیدا کنید! | VPNoverview.com

برای لحظه ای در مورد اطلاعات حیاتی در مورد شخصی که اگر آنها رمزعبور خود را حدس بزنند ، به آنها دسترسی پیدا کنید. این می تواند اطلاعات بانکی ، اطلاعات بهداشتی ، ایمیل ، و پیام های خصوصی شما را در معرض دید شما قرار دهد. گذرواژه‌ها وسیله اصلی امنیت آنلاین از زمان طلوع عصر اینترنت بوده است. با این حال مطالعات بارها و بارها نشان می دهد که برای اکثر ما ، رمزهای عبور ما آنطور که باید نیستند ایمن هستند. اکثر گذرواژه‌ها در شش ساعت یا کمتر قابل شکستن هستند. ما تمایل داریم از همان رمز عبور برای محافظت از چندین حساب استفاده کنیم. و ما تمایل داریم که رمزهای عبور را برای سالها حفظ کنیم. 47٪ از ما از رمزهای عبور قدیمی تر از 5 سال استفاده می کنیم. تأیید هویت 2-Factor ابزاری ساده است که می تواند امنیت شما را به طرز چشمگیری بهبود بخشد.

چرا گذرواژه‌ها کافی نیستند

برای ایجاد رمز عبور ایمن ، باید موارد زیر را تنظیم کنید:

  • بیش از شش کاراکتر ، ترجیحا حداقل ده کاراکتر
  • باید حاوی حداقل یک حروف بزرگ ، یک حروف کوچک ، یک عدد و یک نماد باشد
  • نباید حاوی کلیدهای متوالی روی صفحه کلید یا الفبای یا اعداد باشد
  • باید از هر رمزعبور دیگری که استفاده می کنید بی نظیر باشد – هیچ رمز عبور تکراری
  • باید حداقل هر شش ماه یک بار به یک رمزعبور منحصر به فرد جدید که هنوز از آن استفاده نکرده اید ، تغییر دهید
  • باید به یاد ماندنی باشد ، اما مبتنی بر تاریخ تولد نیست ، کلمات یا عبارات به راحتی حدس زده می شود

و شما باید این کار را برای هر پسورد ایجاد شده انجام دهید. متوسط ​​کاربر دارای 90 رمز عبور است که می توانید برای خانه و محل کار به خاطر بسپارید. آیا تعجبی ندارد که ما اغلب میانبرها را می گیریم؟ بسیاری از افراد رمزهای عبور مانند “123456” را بازیافت می کنند یا از همان رمز عبور برای چندین سایت استفاده می کنند. این احتمال وجود دارد که پس از تنظیم گذرواژه ، آن را تغییر ندهید مگر اینکه مجبور شوید. برای اینکه زندگی کمی راحت تر شود می توانید از یک مدیر رمز عبور برای ایجاد و به خاطر سپردن رمزهای عبور خود استفاده کنید.

مشکلی که وجود دارد این است که شخصی رمز ورود شما را در بعضی مواقع خراب کند. امنیت برخی وب سایت آسیب پذیری خواهد داشت و هکرها به هر رمز عبوری که در آن سایت استفاده می شود دسترسی خواهند یافت. سپس تمام هکرها باید این را انجام دهند که یک برنامه خودکار را اجرا کنید تا نام کاربری و رمزعبور خود را در هزاران سایت آنلاین امتحان کنید تا ببینید کدام سایتها قفل آن را باز می کنند. ناگهان ، حریم خصوصی شما کاملاً به خطر می افتد و شخصی به زندگی آنلاین شما دسترسی دارد.

احراز هویت 2-فاکتور چیست?

احراز هویت دو عاملیوقتی نام کاربری و رمزعبور خود را در یک سایت تایپ می کنید ، این تنها یک تأیید اعتبار است. این نوع ورود به چیزی متکی است که شما می دانید – رمز عبور شما. انواع دیگری از تکنیک های تأیید اعتبار وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر تلفن شما برای باز کردن قفل دستگاه ، دارای یک خواننده اثر انگشت است ، این امر به چیزی منحصر به فرد برای شما وابسته است – اثر انگشت شما. بسیاری از دفاتر به شکل دیگری از تأیید اعتبار تکیه دارند. برای ورود به ساختمان ، ممکن است لازم باشد که یک صفحه کلید را بکشید. این بستگی به چیزی دارد که شما دارید – کارت کلید.


احراز هویت 2 عاملی از ترکیبی از دو نوع از این روشهای احراز هویت استفاده می کند. این تضمین می کند که فردی که وارد سیستم می شود شخص مناسب است. یک شکل محبوب تأیید هویت دو عاملی که توسط Google و دیگران استفاده می شود شامل مواردی است که شما دارید. پس از ورود به سیستم با رمز عبور ، یک کد منحصر به فرد از طریق پیام متنی به تلفن شما ارسال می شود. این کد فقط برای یک بار استفاده مناسب است و به طور معمول فقط در چند دقیقه منقضی می شود. این تأیید هویت باعث می شود از تلفن شما از چیزی که می دانید ، گذرواژه و چیزی که دارید استفاده کنید.

سایر اقدامات احراز هویت 2 عاملی ممکن است دستگاه کوچک شما را برای ورود به سیستم ارسال کنند. این دستگاه یک شماره منحصر به فرد را که مطابق با الگوریتم مخفی تولید شده است نمایش می دهد. برای این روش ، برای ورود به سیستم ، شما فقط به رمزعبور خود نیاز ندارید ، بلکه به تعدادی که دستگاه کوچک نیز تولید می کند ، نیاز دارید.

در بعضی موارد ، ممکن است لازم باشد رمزعبور خود را به همراه اسکن اثر انگشت خود تهیه کنید. این بدان معناست که از گذرواژه خود ، به همراه چیز منحصر به فرد برای شما ، اثر انگشت خود استفاده می کنید. نمونه های دیگر از بیومتریک که می تواند رمز عبور شما را تقویت کند ، اسکن چشم ، اسکن صورت و صوتی است.

در هر حالت ، تأیید هویت 2 عاملی برای تأیید اینکه فرد مناسب وارد سیستم می شود ، به دو روش مختلف متکی است.

چگونه احراز هویت 2-فاکتور امنیت را بهبود می بخشد

همانطور که در گذشته بارها مشاهده کرده ایم ، یک هکر مصمم می تواند رمز عبور را ترک یا سرقت کند. هنگامی که از احراز هویت تک فاکتور استفاده می کنید ، شخصی که به رمز ورود شما دسترسی دارد می تواند به راحتی وارد حساب شما شود. هنگامی که از تأیید هویت دو عاملی استفاده می کنید ، یک رمز عبور به تنهایی برای ورود اطلاعات شما کافی نیست.

حتی اگر یک هکر دسترسی به گذرواژه شما دسترسی داشته باشد ، بدون اینکه به روش دوم تأیید اعتبار شما دسترسی داشته باشد ، نمی تواند وارد حساب شما شود. معمولاً این بدان معنی است که هکر یا باید اثر انگشت ، اثر صوتی یا چیز دیگری برای شما بی نظیر داشته باشد. در موارد دیگر ، ممکن است هکر برای تهیه کد شماره منحصر به فرد به تلفن شما یا نشانه ارائه شده نیاز داشته باشد.

با احراز هویت 2 عاملی ، یک هکر نمی تواند به راحتی رمز عبور شما را بدزد و به حساب شما وارد شود. احراز هویت 2 عاملی چیزی بیش از صرفاً دو برابر کردن اطلاعات لازم برای ورود به حساب کاربری شما نیست. در حقیقت ، تأیید هویت 2 عاملی ، دسترسی به اطلاعات شما را از نظر ظاهری دشوارتر می کند.

ضعف های بالقوه سیستم احراز هویت 2 عاملی

چه اتفاقی می افتد اگر یک دزد تلفن شما را دزدید و شروع به تلاش برای هک کردن حساب های خود کرد؟ متأسفانه ، با بسیاری از سیستم های تأیید هویت 2 عاملی ، آنها یک پیام متنی با کد مورد نیاز برای ورود به سیستم دریافت می کنند. شما می توانید با داشتن یک روش امنیتی خوب برای صفحه قفل تلفن خود در برابر این نوع سرقت ها محافظت کنید. کد شما ممکن است یک دزد مصمم را برای همیشه حفظ نکند. اما این می تواند به شما فرصت دهد تا قبل از دسترسی به حساب های خود ، سرویس تلفن خود را قطع کنید.

اگرچه داده های بیومتریک برای شما بی نظیر است ، اما خطر هک شدن را نیز به همراه دارد. هنگامی که تلفن یا دستگاه دیگر شما اثر انگشت ، اثر صوتی یا سایر داده های بیومتریک شما را اسکن می کند ، یک کد منحصر به فرد ایجاد می کند که نشان دهنده اسکن شما است. در اصل ، این مانند رمزعبور بسیار پیچیده ای است که فقط شما در اختیار دارید. اما اگر هکر به سایتی که شما با استفاده از آن اسکن وارد سیستم شده اید دسترسی پیدا کند ، ممکن است به آن کد منحصر به فرد دسترسی پیدا کند.

در نهایت ، هنوز هیچ سیستم امنیتی کاملی وجود ندارد. در حالی که احراز هویت 2 عامل قوی است ، روش هایی وجود دارد که یک دزد مصمم می تواند در اطراف آن کار کند تا به حساب های شما دسترسی پیدا کند. اما با محافظت از خود در تأیید هویت 2 عاملی ، شما دسترسی گاه به گاه به حسابهای خود را از طریق سرقت یا بی احتیاطی رد می کنید. با وارد کردن حساب های خود برای شما بسیار دشوار است ، شانس خود را برای اجتناب از یک مزاحمت بهبود می بخشید. حتی اگر امنیت کامل هنوز امکان پذیر نباشد ، احراز هویت 2 عاملی روشی کاملاً ساده برای سرقت اطلاعات شما غیرممکن را فراهم می کند.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me