اطلاعات خود را ایمن کنید و از ویندوز 10 نسخه پشتیبان تهیه کنید

ویندوز امروزه پرکاربردترین سیستم عامل رایانه است. آخرین نسخه ویندوز ، ویندوز 10 ، مطابق آخرین شماره ها ، بیش از یک سوم کل رایانه ها را اجرا می کند. اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید ، یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای محافظت از داده های خود انجام دهید ، تهیه نسخه پشتیبان به طور منظم است. خوشبختانه ، مایکروسافت این روند را برای شما آسان می کند. فقط چند لحظه وقت بگذارید تا یاد بگیرید که چگونه از ویندوز 10 پشتیبان تهیه کنید. علاوه بر این ، راهنمای ما در مورد نحوه مدیریت تنظیمات حریم خصوصی ویندوز خود را بررسی کنید.


یک بیمه نامه رایگان برای اطلاعات رایانه شما

فاجعه اتفاق می افتد. متأسفانه ، این در دنیای ما بسیار واقعی است. روزی خواهد آمد که هارد دیسک روی کامپیوتر شما خراب شود. یا شاید یک سیل کامپیوتر شما را خراب کند. شاید بر روی ایمیل اشتباه کلیک کرده و تمام داده های رایانه رمزگذاری شده با باج افزار را پیدا کنید. این مهم نیست که اگر برای رایانه شما اتفاقی بیفتد ، این مسئله فقط مربوط به چه زمانی است و شما می توانید در مورد آن چه کاری انجام دهید. تهیه نسخه پشتیبان به شما امکان می دهد داده رایانه خود را دقیقاً مانند گذشته هنگام تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید. این هزینه به جز چند دقیقه زمان ندارد و می تواند خودکار باشد تا وقتی از رایانه استفاده نمی کنید اتفاق بیفتد. تهیه نسخه پشتیبان در واقع مانند یک بیمه نامه رایگان برای اطلاعات رایانه شما است.

تهیه نسخه پشتیبان از ویندوز 10

تصویر پشتیبان گیری ویندوز 10 نه تنها پرونده های شما را ذخیره می کند ، بلکه تنظیمات شما را برای ویندوز و سایر داده های مهم مورد نیاز برای بازگرداندن رایانه شما پس از یک فاجعه ذخیره می کند. دکمه شروع را بزنید ، سپس برای تنظیمات روی نماد چرخ دنده کلیک کنید.

Windows Update و Security

تنظیمات تهیه نسخه پشتیبان در زیر ‘بروزرسانی قرار دارد & امنیت “که باید یکی از آخرین گزینه های ذکر شده باشد. در سمت چپ صفحه تنظیمات با عنوان “پشتیبان گیری” پیدا کنید.

پشتیبان گیری از ویندوز

این صفحه اصلی تنظیمات پشتیبان شما است. اگر قبلاً نسخه پشتیبان تهیه نکرده اید ، در قسمت زیر “پشتیبان گیری از استفاده از پرونده تاریخچه” گزینه “افزودن یک درایو” با علامت به علاوه در کنار آن است. نسخه پشتیبان شما در یک درایو خارجی ، یا درایو USB ، ضبط شده در یک دی وی دی خالی یا هارد اکسترنال ذخیره می شود. وقتی روی علامت به علاوه کلیک می کنید ، ویندوز هر درایو واجد شرایطی را که برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، تشخیص می دهد. گزینه مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک کنید.

اکنون ویندوز هر ساعت بطور خودکار پشتیبان گیری از رایانه شما ایجاد می کند. اکنون صفحه نمایش شما کشویی را فعال می کند که به طور خودکار از فایلهای پشتیبان تهیه کند. با کلیک روی پیوند “گزینه های بیشتر” می توانید گزینه های تهیه نسخه پشتیبان را تغییر دهید.

گزینه های پشتیبان گیری ویندوز

در اینجا می توانید تغییر دهید که ویندوز چند مرتبه از نسخه پشتیبان تهیه می کند. گزینه ها از هر 10 دقیقه تا یک بار در روز متغیر است. همچنین می توانید مدت زمان نگه داشتن نسخه پشتیبان را انتخاب کنید. اگر فضای زیادی دارید ، می توانید از پشتیبان گیری طولانی تر از آن استفاده کنید که راه حل ذخیره سازی شما محدود باشد.

همچنین می توانید تغییر دهید که پوشه ها در نسخه پشتیبان تهیه شوند. افزودن یا حذف پوشه ها به سادگی کلیک کردن بر روی دکمه “افزودن پوشه” و انتخاب پوشه ساده است. اگر نمی خواهید یک پوشه را وارد کنید ، برای مثال در فضای ذخیره سازی صرفه جویی کنید ، به سادگی روی پوشه کلیک کنید و “حذف” را انتخاب کنید..

گزینه های شخص ثالث برای تهیه نسخه پشتیبان

البته ، اگر از ویندوز 10 رایانه خود را به یک راه حل محلی برای ذخیره سازی خود تهیه کنید ، خطر بروز هرگونه بلایایی را که باعث می شود رایانه شما نیز روی پشتیبان شما تأثیر بگذارد ، دارید. راه حل های شخص ثالث همچنین برخی دیگر از ویژگی های مورد نیاز برای تهیه نسخه پشتیبان خود را ارائه می دهد.

ویژگی های اصلی مورد نیاز برای انتخاب نرم افزار پشتیبان شامل تهیه نسخه پشتیبان از زمان واقعی است که هر زمان که در رایانه شما اتفاق بیفتد ، ذخیره می کند. همچنین به دنبال توانایی تهیه نسخه پشتیبان از فضای ذخیره‌سازی ابری آنلاین یا انتقال خودکار نسخه پشتیبان خود از طریق FTP (پروتکل انتقال فایل) به یک فضای ذخیره‌سازی خارج از سایت باشید. شما همچنین می خواهید یک راه حل پشتیبان تهیه کنید که به طور قابل توجهی روی عملکرد رایانه شما تأثیر نگذارد.

خوب است به یاد داشته باشید که شما با اطلاعات شخصی زیادی شرکت می کنید. هنگام انتخاب روش تهیه پشتیبان ، حریم خصوصی خود را در نظر بگیرید. آیا با اطلاعات شخصی خود به شرکت اعتماد دارید?

هر گزینه ای را انتخاب کنید ، خواه با استفاده از راحتی داخلی نسخه پشتیبان تهیه ویندوز 10 یا تصمیم به استفاده از یک نرم افزار پشتیبان شخص ثالث ، شما برای محافظت از داده های خود انتخاب مناسبی را انجام می دهید. اگر مانند اکثر مردم هستید ، ممکن است وسوسه شوید که بازیگری را در این رابطه به تعویق بیاندازید. تنظیم نسخه پشتیبان تهیه ویندوز شما تنها چند دقیقه طول می کشد و می تواند بعداً ساعتها پشیمانی را برای شما ذخیره کند. چرا از همین حالا نسخه پشتیبان خود را شروع نکنید?

و در حالی که در این کار هستید ، فراموش نکنید که همچنین از تلفن هوشمند Android ، iPhone ، iPad یا Mac خود پشتیبان تهیه کنید..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me