כיצד לנהל את הגדרות הפרטיות שלך ב- YouTube VPNoverview.com

כשאתה צופה בסרטונים האהובים עליך ב- YouTube, כנראה שלא עולה על דעתך ש- YouTube צופה בך. שירות הווידיאו עוקב אחר הסרטונים שאתה צופה בכדי לספק פרסום ממוקד יותר. המידע אודותיך נאסף ומנותח בכדי לקבוע טוב יותר מי אתה ומה האינטרסים שלך. שינוי מספר הגדרות ב- YouTube יכול לעזור לך לאבטח את פרטיותך מבלי שתעלה לך אף אחד מתכונות השירות.


כיצד גוגל מרוויחה מיליארדים מיוטיוב

אתה עלול לחשוב על YouTube כנקודה חמה לאתר שלך לסרטוני חתולים מצחיקים וטריילרים לסרטים. אבל וידאו הוא אחד החלק המבוקש ביותר בשיווק. מחקרים מראים שמשתמשים נוטים להקדיש זמן רב יותר לצפייה בסרטון מאשר בקריאת מודעה. כתוצאה מכך, מפרסמים מוציאים מיליארדי דולרים כדי לשים לב לאחד הסרטונים שלהם. אחת החברות העיקריות שתרוויחו מכך היא YouTube.

ביוטיוב יש מעל 149 מיליון צופים בכל חודש. צופים אלה צורכים כמיליארד שעות וידאו בממוצע בכל יום. עם אנשים רבים המשתמשים בשירות, אין פלא שיוטיוב הצליחה להכניס 8 מיליארד דולר בשנת 2015. אבל מאיפה כל הכסף הזה מגיע?

איך הפרסום משפיע עליך

כשאתה חושב על מודעות שמשפיעות עליך, אתה כנראה חושב על מודעה שתגרום לך לרכוש מוצר או לצפות בתוכנית טלוויזיה חדשה. ואף שמודעות יעילות במכירת המוצרים שלהן, הן משפיעות עליך גם בדרכים רבות אחרות.

הדרך בה גוגל מסוגלת להרוויח מיליארדי דולרים מיוטיוב היא באמצעות מודעות ממוקדות. מודעות אלה לא נשלחות רק לכל משתמש ב- YouTube, אלא מכוונות בזהירות למשתמשים עם פרופיל מסוים. כל סרטון שאתה צופה באתר, כל חיפוש אחר סרטון, עוזר ל- YouTube ליצור פרופיל ממוקד יותר של תחומי העניין שלך. אפילו נתונים על משך הזמן שאתה צופה בסרטון, על איזו נקודה אתה לוחץ לסרטון הבא ואילו מודעות אתה מתקשר נאספות על ידי YouTube.

עם הזמן הפרופיל שלך משפיע על המודעות שאתה רואה, הסרטונים שהוצעו לך לצפות ועל החוויה שלך ב- YouTube. מידע פרטי שאתה עשוי לחשוב שנשמר בסוד נאסף על ידי החברה כדי לכוונן את הפרופיל שלך. פרטיותך מושפעת, גם מבלי שתבין זאת.

השתלט על הגדרות הפרטיות של YouTube

אמנם אינך יכול לחסום את כל המודעות מ- YouTube, אפילו עם חוסמי מודעות, אתה יכול להגביל את המידע שנאסף בפרופיל שלך. על ידי התאמת הגדרות הפרטיות בחשבון YouTube שלך, אתה יכול להגביל את הגישה למידע שלך.

מציאת בקרות הפרטיות

הגדרות פרטיות של YouTubeבאתר, נווט למסך הבית של YouTube. בחלק העליון בפינה השמאלית הקיצונית תראה את סמל הפרופיל שלך. לחץ עליו כדי להעלות את ההגדרות.

באפליקציית YouTube תוכלו למצוא מסך הגדרות דומה. ממסך הבית הקש על סמל הפרופיל שלך בפינה השמאלית העליונה.

לחץ על ‘הגדרות’ באפליקציה או בדף האינטרנט.

כאן תמצא את הכרטיסייה ‘פרטיות’. לחץ על זה כדי להעלות את הגדרות הפרטיות. המסכים שונים מאוד תלוי אם אתה נמצא באפליקציה או באתר. להלן נתאר מה תוכלו להתאים בהגדרות האפליקציה ובאתר.

התאם את הגדרות הפרטיות שלך באפליקציית YouTube

ישנם שני קטעים עיקריים שאליהם אתה יכול להתייחס מכאן – היסטוריית החיפוש שלך והיסטוריית הצפייה שלך.

בכל פעם שאתה צופה בסרטון וידאו, אפילו לכמה רגעים ספורים, הוא מתווסף להיסטוריית הצפייה שלך. זה חלק מהנתונים בהם משתמש YouTube כדי ליצור את הפרופיל שלך. לחץ על המחוון לצד ‘השהה היסטוריית צפייה’ כדי למנוע מ- YouTube לאסוף מידע זה.

כדי לנקות לחלוטין את המידע שגוגל שמרה על היסטוריית הצפייה שלך, לחץ על ‘נקה היסטוריית צפייה’ בחלק העליון של המסך. פעולה זו תמחק את כל הסרטונים השמורים בהיסטוריה שלך עד לנקודה זו.

היסטוריית החיפוש היא הרשומה ש- YouTube שומר על החיפושים שאתה מבצע ביוטיוב עצמו. זה נפרד מכל החיפושים שאתה מבצע במנוע החיפוש של גוגל או בסרגל הכתובות של Chrome. כדי למנוע מ- YouTube לרשום את היסטוריית החיפוש שלך, לחץ על המחוון שליד ‘השהה היסטוריית חיפוש’. תוכל גם למחוק את היסטוריית החיפוש שלך מ- YouTube על ידי לחיצה על ‘נקה היסטוריית חיפוש’ בסמוך לראש המסך.

אם אתה מעדיף לשמור על הנוחות בכך ש- YouTube יציג את היסטוריית החיפוש והצפייה שלך, אך ברצונך לכלול סרטון מסוים, מצב גלישה בסתר הוא התשובה..

ממסך ‘חשבון’, לחץ על ‘הפעל גלישה בסתר’. סרטונים שחיפשו וצפו בהם במצב ‘גלישה בסתר’ לא יתווספו לחיפוש או להיסטוריית הצפייה שלך. נכון לעכשיו, מצב גלישה בסתר זמין רק באפליקציית YouTube.

התאם את הגדרות הפרטיות שלך באתר YouTube

כאן מוצגות בפניך אפשרויות שונות מאשר באפליקציה. יש לך אפשרות לשמור על פרטי הסרטונים שאהבת. בחירה בזה תמנע מאנשים שמבקרים בפרופיל שלך לראות את הסרטונים עליהם לחצת ‘אהבתי’. באותו אופן, אתה יכול לשמור על רשימות השמעה פרטיות פרטיות שלך, או הרשמות לערוצי הווידיאו של אחרים להיות פרטיים.

כדי לקבוע כיצד YouTube מציג מודעות על סמך הפרופיל שלך, עיין בהמשך הדף בקטע שכותרתו: ‘מודעות על סמך העניין שלי’. תמצא קישור ל’הגדרות מודעות Google ‘שלך, שיעביר אותך להגדרות המודעה של כל גוגל, ולא רק ל- YouTube.

כדי למנוע מ- Google פרסום ממוקד אליך בהתבסס על הפרופיל שלך, לחץ על המחוון לצד ‘התאמה אישית של מודעות פועל’. כיבוי של תכונה זו לא ימנע מכם לראות מודעות ב- YouTube ובמוצרים אחרים של גוגל, אלא רק מונע מהם להציג מודעות ממוקדות על סמך הפרופיל שלכם..

שלב פשוט להגן על פרטיותך

YouTube אוספת עליך מידע עצום על מנת ליצור מודעות ממוקדות. התאמת הגדרות הפרטיות שלך תפחית את כמות המידע שיש ל- YouTube ול- Google אודותיך. עובדה נותרה, עם זאת, שהחברות הללו עדיין יודעות עליך יותר מכפי שאולי תרצי.

צעד אחד פשוט שתוכלו לנקוט בכדי לשפר באופן דרסטי את פרטיותכם הוא להשתמש בשירות VPN. VPN שומר על מידע אנונימי בכך שהוא מתנהג כמתווך בינך לבין האתרים שבהם אתה מבקר באופן מקוון. מידע מהמחשב שלך מוצפן ונשלח לשרת VPN. שם הוא מועבר לאתר, והאתר מחזיר את הנתונים המבוקשים לשרת VPN. השרת מעביר את המידע בחזרה אליך תוך הצפנת הנתונים למחשב וממנו.

מכיוון שהאתרים אליהם אתה ניגש עוסקים רק בשרת VPN ולא איתך ישירות, אתה נשאר אנונימי. פרטיותך נשארת שמורה בזמן שיש לך גישה מלאה לאתרים ולשירותים שהגעת להעריך. VPN מספק גם יתרונות אחרים, כמו הימנעות ממגבלות גיאוגרפיות על הזרמת וידאו או חומות אש בעבודה. למידע נוסף על איך VPN יכול להועיל לך, עיין בפוסט שלנו בנושא בחירת ה- VPN הטוב ביותר לצרכים שלך.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me