מה WhatsApp יודע עלי? | VPNOverview

WhatsApp נוצר עם הרעיון לספק פלטפורמה פרטית ומאובטחת להודעות. משתמשים יכולים להודיע ​​זה לזה עם אפשרויות ויתרונות מעבר למה שהודעות טקסט בלבד יכולות לספק. רוב משתמשי WhatsApp מעריכים את פרטיות ההודעות שלהם. הם מעריכים את הביטחון שהם חשים בהכרת רק המקלטים המיועדים יידעו את תוכן השיחות שלהם. אולי תופתעו לגלות כי WhatsApp אוספת מידע רב על המשתמשים שלה.


החיבור של WhatsApp לפייסבוק

לוגו WhatsAppWhatsApp נוצרה מתוך מחשבה על פרטיות ושירתה את המשתמשים שלה היטב במשך שנים רבות. אבל, בשנים האחרונות WhatsApp נמכרה לפייסבוק. אנשים רבים הביעו דאגה גוברת מפני האופן שבו פייסבוק אוספת מידע ומשתמשת בו. זה משפיע על כל שירותיה, כולל WhatsApp.

בראיון שפורסם בשנת 2014 אמר מייסד WhatsApp, ג’אן קום, “ואנחנו לא צריכים לדעת הרבה על המשתמשים שלנו. כדי למקד היטב פרסומות, חברות צריכות לדעת איפה אתה, מה אתה עושה, עם מי אתה יכול להיות, מה אתה עשוי לאהוב או לא אוהב. זו כמות נתונים מטורפת. “

תחת פילוסופיה זו, WhatsApp צמחה בקצב מהיר. זה משך את תשומת לבה של פלטפורמת המדיה החברתית הגדולה בעולם. מייסדי WhatsApp ראו את האפליקציה שלהם ככלי לעזור לחברים לתקשר. פייסבוק ראתה אפשרות למכרה זהב של מידע פרסומי.

בשנת 2014, פייסבוק רכשה את WhatsApp תמורת 19 מיליארד דולר. בעוד שפייסבוק מביאה הכנסות של מיליארדי דולרים בכל רבעון, זה עדיין היה הוצאה משמעותית של הון לרכישת מתחרה. הנתונים שנצברו מ- WhatsApp הופכים אפילו את המחיר האקסטרווגנטי הזה להשקעה ראויה.

נתונים בסיסיים שנאספו על ידי WhatsApp

WhatsApp תצטרך לאסוף מידע בסיסי בכדי לספק לך שירות. זה נהוג וצפוי. ל- WhatsApp יש את מספר הטלפון שלך, כפי שאתה מתחבר לשירות ומתחבר עם אחרים. האפליקציה אוספת גם מידע על מיהו ספק השירות הסלולרי שלך. מידע זה עשוי להיות חשוב בשליחת וקבלת מידע למכשיר שלך. WhatsApp אוסף גם מידע על סוג הטלפון בו אתה משתמש ומערכת ההפעלה בה הוא פועל. האפליקציה אוספת מידע רלוונטי אחר אודות החיבור שלך ועוצמת האות. כל אלה עשויים להיות מובנים אם נאספים ומשתמשים בהם בצורה אחראית.

מידע חריג שנאסף על ידי WhatsApp

לעיל הצלחת לקרוא על המידע הכללי WhatsApp אוסף עליך. כאן תוכלו למצוא רשימה של כמה דברים נוספים שאפליקציה עוקבת אחריהם.

הרגלים והעדפות

WhatsApp אוסף מידע לגבי השימוש שלך באפליקציה ובאיזו תדירות. יתר על כן, החברה מנהלת תיעוד של כמה זמן אתה משקיע בחיבור למשתמש מסוים וכיצד אתה מתקשר איתו. זה מתחיל להיראות מעט פולשני. פירוש הדבר שהחברה עוקבת אם יש סיכוי גבוה יותר שתשלחו תמונה או טקסט, והאם אתם מעדיפים חברים שישלחו תמונות על פני טקסטים. ברור שהאפליקציה תצטרך לדעת מתי אתה משתמש במכשיר, אך ניהול תיעוד של השימוש עשוי להתחיל להרגיש כמו פלישה לפרטיות עבור משתמשים רבים..

מקום

WhatsApp עוקב גם אחר המיקום שלך. המיקום נקבע על ידי ניתוח באילו מגדלי תא הטלפון שלך משתמש כדי להתחבר. WhatsApp עוקב אחריך גם דרך נקודות גישה Wi-Fi סמוכות ואותות Bluetooth. התאמת הגדרות הפרטיות שומרת על מיקום חשאי רק מאנשי קשר. אך האפליקציה יכולה להמשיך לאתר את מיקומך באמצעים אחרים אלה. זו לא תיאוריית קנוניה פרנואידית. זה מפורש בבירור במדיניות הפרטיות של WhatsApp.

אנשי קשר

WhatsApp אוסף גם מידע ליצירת קשר עבור חבריך ואנשי קשר דרך האפליקציה. אמנם אתה יכול לבחור להוסיף אנשי קשר בזה אחר זה, רוב האנשים בוחרים לאפשר ל- WhatsApp להוסיף את כל רשימת אנשי הקשר שלהם בלחיצת כפתור. גם אם אינך משתמש ב- WhatsApp, קרוב לוודאי שאחד החברים שלך כן. WhatsApp עשויה לקבל את פרטי הקשר שלך דרך רשימת אנשי הקשר שלהם. גם אם מעולם לא השתמשת באפליקציה, לאפליקציה כבר יש את המידע שלך. זה כולל את מספר הטלפון, הדוא”ל ופרטי הקשר האחרים שלך דרך אחת מרשימות אנשי הקשר של חבריך.

מה עושה WhatsApp במידע זה

אם WhatsApp השתמש במידע שנאסף כדי לשפר את חוויית המשתמש, ייתכן שלא תדאג לפלישה לפרטיות. אולם זה לא המקרה. בעוד שפייסבוק לא מפרקת את הכנסותיה לפי מוצר, פורבס מעריכה כי WhatsApp תייצר 5 מיליארד דולר בשנה עד 2020. בשלב זה, ל- WhatsApp אין פרסומות באפליקציה. פייסבוק אכן משתמשת במידע שנוצר באפליקציה כדי לשפר את פרופילי מיקוד המודעות שלה. במילים אחרות, פייסבוק משתמשת במידע שנלמד אודותיך באפליקציה כדי למכור מודעות טובות יותר במוצריה האחרים.

פייסבוק לוקחת מידע על אנשי הקשר שלך ב- WhatsApp ומשווה אותו למידע ליצירת קשר במוצרי פייסבוק אחרים. זה מאפשר לחברה ללמוד רבות על מי אנשי הקשר שלך. אם החברה תגלה שאיש הקשר שלך ב- WhatsApp עדיין לא נמצא באינסטגרם (אפליקציה אחרת בבעלות פייסבוק), היא עשויה להתחיל לראות מודעות ברשת, או באחד מהשירותים האחרים של פייסבוק..

היסטוריית המיקומים עשויה להיות אחד ממקורות המידע החשובים ביותר על חייך. על ידי מעקב אחר המיקום שלך, WhatsApp יכול לגלות שפע של מידע אודותיך. זה כולל איפה אתה גר, איפה אתה עובד, איפה אתה רוצה לקנות ועוד. אם תפטר את ילדיך בבית הספר על בסיס קבוע, WhatsApp תדע זאת. לאחר מכן הוא מנתח את הנתונים כדי לקבוע שיש לך ילדים ומה הגילאים המשוערים שלהם.

אם אתה מתחיל לבקר במנתח פלסטי על בסיס קבוע, WhatsApp יכול לשתף מידע זה עם מפרסמים. לאחר מכן תוכל להיות היעד של מודעות לניתוחים קוסמטיים או לקוסמטיקה. בקר אצל מומחה רבייה והמפרסמים ישלמו כסף טוב עבור הנתונים. לאחר מכן הם יודעים שאולי תזדקק לתרופות לטיפול בזקפה, עזרי מניעה או בדיקות הריון. אפילו בעוד WhatsApp לא מפרסם לך ישירות, הנתונים שלך הופכים את הפרסום ליותר חשוב בשירותים אחרים.

אתה לא צריך להיות פרנואיד כדי לשמור על פרטיותך

זה לא בריא לדאוג לפרטיות שלך באופן מקוון. בהתחשב בכמות הנתונים ש- WhatsApp וחברות אחרות אוספות עליך, קשה שלא לדאוג לאמיתי. הנתונים שנאספו אודותיך חושפים הרבה אודות מי שאתה. יש חשיבות לדאגה לגבי השימוש בנתונים ולאיסוף הנתונים שלך. אפשר לנקוט אמצעי זהירות סבירים לשמירה על פרטיותך מבלי להיות פרנואידי.

ישנם צעדים פשוטים שתוכל לנקוט כדי להגן על פרטיותך. שיטה אחת פשוטה היא להגביל את הגישה של WhatsApp לנתונים שלך. על ידי לוקח מספר דקות לעדכון הגדרות הפרטיות שלך, אתה יכול לעזור לשמור על המידע שלך מאובטח יותר. WhatsApp אכן מספקת מספר כלים שיעזרו לכם לקחת פיקוד על פרטיותכם בזמן השימוש בשירות. למה לא לנצל אותם?

צעד פשוט נוסף הוא להשתמש ברשת פרטית וירטואלית (VPN). פיתרון זה יוצר מחסום בינך לבין שירותי המידע שבהם אתה משתמש באינטרנט. על ידי חיבור לשרת מרוחק, אתה עוזר לשמור על פעילויות מקוונות אנונימיות. הקדש מספר דקות כדי ללמוד כיצד VPN יכול לסייע בהגנה על פרטיותך וכן לספק יתרונות נוספים כמו הימנעות ממגבלות גיאוגרפיות להזרמת תוכן באופן מקוון..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me