חלופות WhatsApp: האפשרויות הבטוחות ביותר VPNOverview

לוגו Whatsappכמעט איננו יכולים לדמיין עולם ללא אפליקציות צ’אט. שירותי צ’אט מציעים לנו דרך לתקשר זה עם זה מבלי שנצטרך לשלם עבור כל הודעה או כל דקה של שיחה. WhatsApp הוא דוגמה פופולרית במיוחד לשירות צ’אט שכזה. זהו אחד מאפליקציות הצ’אט הפופולריות ביותר באירופה, רוסיה, אפריקה ודרום אמריקה. WhatsApp מונה ברחבי העולם מעל 1,5 מיליארד משתמשים. מכיוון שהאפליקציה כל כך פופולרית היא לרוב האפשרות הטובה ביותר לתקשר עם כל חבריך. עם זאת, מכיוון ש- WhatsApp נמצאת כיום בבעלות פייסבוק, יתכן שהגיע הזמן לבדוק אלטרנטיבות בטוחות יותר. מהן האלטרנטיבות הללו? קרא את הכל עליהם למטה!


מדוע אנו זקוקים לחלופה ל WhatsApp?

בעוד WhatsApp היא אפליקציה שימושית במיוחד, יש לה גם כמה בעיות בשמירה על פרטיות המשתמשים שלה. מסיבה זו יתכן וחכם לבדוק כמה חלופות. בשנת 2014 WhatsApp נקנתה על ידי פייסבוק. זה עורר די מהומה מכיוון שמשתמשי WhatsApp חששו שפייסבוק תאסוף את כל הנתונים שלהם.

בשנת 2016 שונו תנאי הפרטיות של WhatsApp. על ידי קבלת תנאי הפרטיות המשתנים האלה אתה מאפשר ל- WhatsApp לשתף מידע עם צדדים שלישיים. בין מידע זה היו מספר הטלפון שלך, רשימת אנשי הקשר שלך ומידע המשתמש שלך (כאשר השתמשת באפליקציה). יתר על כן, WhatsApp שומר את ההודעות בטלפון שלך מבלי להצפין אותן. כך שלמרות שיש להם הצפנה מקצה לקצה, המגנה על הנתונים בזמן שהם נעה ממכשיר למכשיר, הם אינם מגנים עליהם בטלפון עצמו. זו נקודה חלשה בהגנה על פרטיותך.

WhatsApp יכול גם לאחסן את הנתונים מחוץ לטלפון שלך. ניתן ליצור גיבוי באמצעות שירות ענן. לפני שהיסטוריית הצ’אט לא הוצפנה וגם ספק שירותי הענן וגם האקרים יכלו לקרוא לך שיחות בקלות. בימינו, WhatsApp אכן מצפין את הגיבויים. עם זאת, האקרים הודיעו כי לא יהיה קשה לפצח את ההצפנה הזו, באמצעות כרטיס ה- SIM של המכשירים ששימש לצורך ביצוע הגיבוי..

ל- WhatsApp ברור שיש כמה בעיות בטיחות ופרטיות, הן בטלפון והן בשירותים חיצוניים. שינוי הגדרות הפרטיות של WhatsApp רק יעזור לפרטיות שלך כל כך. סוגיות אלה יצרו סיבה מספקת לבדוק כמה חלופות ל- WhatsApp. להלן תוכלו לקרוא על 5 חלופות בטוחות יותר. אתה יכול לקרוא גם על שלוש אלטרנטיבות פופולריות במיוחד אך אלה פחות פחות בטוחות מחמש האפשרויות הראשונות.

אלטרנטיבות בטוחות ל- WhatsApp

חלק גדול מחיינו מתרחש כעת בטלפונים שלנו והתקשורת היא חלק גדול מזה. אין זה מפתיע שיש הרבה מאוד אפליקציות צ’אט לבחירה. עם זאת, אם אתה רוצה לתקשר באופן אנונימי, רוב היישומים האלה לא יהיו מתאימים. הוכח שהוא די קשה להבטיח את בטיחותם ואנונימיותם של המשתמשים באפליקציית צ’אט.

כאשר אתם מחפשים אפליקציית תקשורת בטוחה, חשוב לבדוק אם השירות משתף את המידע שלכם עם צדדים שלישיים. יתרה מזאת, על השירות להצפין את ההודעות שלך, אחרת קל יהיה להשיג אותם. התקפות אדם באמצע (MITM) הן שיטה נפוצה ליירוט מידע. תוכלו לקרוא על כך בהמשך. לבסוף, אפליקציה טובה צריכה להגן היטב על ההודעות שנשמרו. למטה תקרא על האפליקציות הבאות המהוות חלופות בטוחות ל- WhatsApp:

  • Surespot
  • אות
  • חוט
  • תרימה
  • מברק

Surespot

לוגו Surespotהאלטרנטיבה הראשונה היא Surespot. זו האלטרנטיבה הבטוחה מכולם. זהו שירות שליחויות, ממש כמו WhatsApp, למעט Surespot שמתמקד בבטיחות ופרטיות. הם משתמשים בהצפנת AES-GCM החזקה של 256 סיביות ובהצפנה מקצה לקצה. יתר על כן, Surespot משתמש בפרוטוקולי SSL / TLS. שילוב זה מוודא שכל התקשורת בין המכשיר לשרת מוצפנת.

אתה יכול להשתמש ב- Surespot באופן אנונימי לחלוטין. אתה אפילו לא צריך לשתף את האפליקציה את מספר הטלפון ואת רשימת אנשי הקשר שלך. יתר על כן, Surespot משתמשת באחסון מוצפן עבור היסטוריית הצ’אט שלך, במכשיר שלך. לבסוף, הם אינם חולקים שום מידע עם צדדים שלישיים.

למרבה הצער, ישנם כמה חסרונות לסורספוט. האפליקציה לא עובדת עם כל המכשירים. זה זמין רק עבור אנדרואיד ו- iOS. פירוש הדבר, למשל, כי אינך יכול להשתמש בשירות במחשב הנייד או במחשב האישי שלך. יתר על כן, השימוש ב- Surespot אינו נפוץ, מה שאומר שאולי לא תוכל לתקשר לאנשים שאתה מכיר. רק אם תשכנע אותם להתחיל להשתמש גם בסורספוט.

מקצוענים
חסרונות
הצפנה מקצה לקצהתאימות מוגבלת
הצפנה חזקהמעטים המשתמשים
השתמש בעילום שם
אחסון בטוח של הודעות

אות

לוגו האותהאלטרנטיבה השנייה ל- WhatsApp היא איתות. אפליקציה זו בטוחה מאוד ואמינה. יתר על כן, זה מאוד ידידותי למשתמש. כל התנועה מוצפנת מקצה לקצה באמצעות אות. הם מציעים גם הגנה מורחבת מפני התקפות MITM, בהן האקרים מנסים ליירט את התנועה שלך.

איתות משתמש גם בפרוטוקולי SSL / TLS ואינו שומר על יומני משתמש כלשהם. אתה יכול לבחור אם אתה נותן לאפליקציה גישה לרשימת אנשי הקשר שלך. יתר על כן, היסטוריית הצ’אט שלך מוצפנת ונשמרת במכשיר שלך. בדרך זו אתה מונע דליפת מידע כלשהו כאשר הטלפון שלך אבד או נגנב.

למרבה הצער, אינך יכול להשתמש בסימן באופן אנונימי מכיוון שהם כן רוצים לדעת את מספר הטלפון שלך. מה שתוכלו לעשות זה להשתמש במספר טלפון נוסף כמו מספר ששולם מראש. בדרך זו האנשים שאיתם אתה משוחח יראו רק את מספר הטלפון השני. באתר Signal הם מסבירים איך זה עובד בדיוק. האות זמין עבור אנדרואיד ו- iOS.

מקצוענים
חסרונות
הצפנה מקצה לקצהתאימות מוגבלת
ידידותי למשתמשמעטים המשתמשים
הגנה מפני התקפות MITMאין שימוש אנונימי
אחסון בטוח של הודעות

חוט

לוגו של מסר חוטהאלטרנטיבה השלישית ל- WhatsApp היא Wire. זהו שירות צ’אט מוגן היטב. באתר שלהם הם טוענים שהיא אפליקציית הצ’ט הכי בטוחה שיש בשוק. באמצעות אפליקציה זו, ההודעות שלך יישלחו עם (HMAC-SHA 256-bit) קידוד מקצה לקצה. וכל שיחות הווידאו יוגנו באמצעות קידוד SRTP. זה נחשב בדרך כלל להגנה חזקה על נתונים. Wire מצפין את כל ההודעות שלך ושומר אותן בטלפון שלך.

האפליקציה מציעה הגנה איתנה זו בכמה מערכות הפעלה. אתה יכול להשתמש באפליקציה ב- Android, iOS ו- Windows. יתר על כן, אתה יכול להשתמש בו בדפדפן אינטרנט שפירושו שכל אחד יכול להשתמש בו ללא קשר למערכת ההפעלה שלו. ניתן גם להתחבר למספר מכשירים בו זמנית.

לחוט יש גם כמה פונקציות נהדרות. ניתן לשוחח בצ’אט, להתקשר ולשתף קבצים. יתר על כן, אתה יכול לבצע שיחת וידאו עם עד 10 אנשים בו זמנית. Wire מכבד את פרטיות המשתמשים שלהם ותוכלו להשתמש באפליקציה מבלי למסור להם את רשימת אנשי הקשר שלכם.

לחוט יש כמה חסרונות. עליכם לספק להם מספר טלפון או כתובת דוא”ל. יתר על כן, הם אינם מציעים את ההגנה הטובה ביותר מפני התקפות MITM. למרבה הצער, Wire שומר ביומני התנהגות שאומרים להם עם מי אתה מתקשר. הם מציינים שהם עושים זאת רק כדי לשפר את שירותיהם.

מקצוענים
חסרונות
הצפנה מקצה לקצההגנה פחות יעילה מפני התקפות MITM
פונקציות רבותמעטים המשתמשים
זמין להרבה מערכות הפעלהשומר על יומני התנהגות
אחסון בטוח של הודעות

תרימה

לוגו ת'רימהאלטרנטיבה נוספת ל- WhatsApp היא Threema. Threema הוא שירותי צ’אט המתמקדים באבטחה ואנונימיות. Threema שוכנת בשוויץ, מה שאומר שהיא חייבת לדבוק בכללי האבטחה המחמירים של אירופה עבור שירותי שליחויות. באתר שלהם הם מציגים 6 ערבויות שהמשתמשים שלהם יכולים לסמוך עליהם. בין אלה יש ערובה לאנונימיות מלאה והצפנה מצוינת.

Threema משתמש בהצפנה של 256 סיביות וכל ההודעות מוצפנות מקצה לקצה. יתר על כן, הם מציעים הגנה חזקה מפני התקפות MITM. בדרך זו הם מונעים מגורמים שלישיים ליירט את תנועת הצ’אט שלך. היסטוריית הצ’אט שלך נשמרת בבטחה במכשירים שלך. המשמעות היא שאף אחד מהמידע האישי שלך לא נשמר בשרתי Threema.

לצד רמת הגנה גבוהה זו, תיאמה גם הוא פונקציונלי מאוד. לא רק אתה יכול לשוחח בצ’אט ולהתקשר, אתה יכול גם לשתף קבצים, מיקומים וסקרים. יתר על כן, אתה יכול לשנות את פורמט הטקסט בהודעות שלך.

התוצאות מביאות ציון טוב בכבוד לפרטיות המשתמשים שלהם. שירות הצ’אט לא מקיים יומני התנהגות ותוכל להשתמש בשירות שלהם מבלי למסור להם את רשימת אנשי הקשר שלך. יתר על כן, אינך צריך למסור להם את מספר הטלפון או את כתובת הדוא”ל שלך. למרבה הצער, Threema אינו זמין עבור כל מערכות ההפעלה. אתה יכול להשתמש רק ב Threema במכשירי אנדרואיד או iOS.

מקצוענים
חסרונות
הצפנה מקצה לקצהתאימות מוגבלת
פונקציות רבותמעטים המשתמשים
אנונימיות מלאה
אחסון בטוח של הודעות
הגנה חזקה מפני התקפות MITM

מברק

טלגרם-לוגוהאלטרנטיבה הסופית ל- WhatsApp היא טלגרם. זו ככל הנראה האלטרנטיבה הידועה ביותר וכבר יש לה 200 מיליון משתמשים פעילים ברחבי העולם. טלגרם היה שירות הצ’אט הראשון שהשתמש בהצפנה מקצה לקצה. הם משתמשים בהצפנת AES סימטרית מאובטחת של 256 סיביות. יתר על כן, טלגרם הוא שירות שליחים מהיר מאוד מכיוון שיש להם שרתים בכל רחבי העולם.

לטלגרם יש הרבה אפשרויות פלטפורמה; אתה יכול להשתמש בשירות כמעט בכל המכשירים ומערכות ההפעלה. לטלגרם יש גם כמה פונקציות מעניינות אחרות. הם מציעים אפשרות ליצור צ’אט קבוצתי שאליו יכולים להצטרף עד 100,000 איש. יתר על כן, אין הגבלה לכמות התמונות או הקבצים שתוכלו לשתף.

טלגרם הוא גם שירות הצ’טטים הבטוח מכולם. הם כל כך בטוחים בעצמם, שהם מציעים תגמול של 300,000 $ לאדם שמפצח את ההצפנה שלהם. עם זאת, יש ביקורת מסוימת על מערכת האבטחה שלהם. ככל הנראה, לשירות יש כמה נקודות תורפה כשמדובר באחסון הודעות. כל ההודעות נשמרות בשרתי הטלגרם, בעוד שמומחים אומרים שבטוח יותר לאחסן מידע זה במכשיר המשתמש.

טלגרם גם ניתנה לריכוז מכיוון שהצפנה מקצה לקצה אינה מופעלת אוטומטית. פעולה זו מופעלת רק כאשר מתחילים שיחת צ’אט פרטית. כשאתה משתמש בצ’אט הרגיל, ההצפנה מקצה לקצה מבוטלת ויומני ההתנהגות נשמרים. המשמעות היא שהם יכולים לעקוב אחר מי אתה משוחח ומתי. אינך יכול להשתמש בטלגרם באופן אנונימי, מכיוון שהם רוצים את מספר הטלפון שלך וגישה לרשימת אנשי הקשר שלך.

מקצוענים
חסרונות
הצפנה מקצה לקצה (בצ’אט פרטי)כמה נקודות תורפה באבטחה
פונקציות ייחודיותשומר על יומני התנהגות
שירות צ’אט מהיראין שימוש אנונימי
200 מיליון משתמשים

אלטרנטיבות פופולריות ל- WhatsApp

להלן תוכלו למצוא מידע על כמה חלופות נפוצות ל- WhatsApp. זכור כי שירותים אלה אינם בהכרח בטוחים יותר מ- WhatsApp. כללנו אותם כי הם פופולריים, לא בגלל שהם טובים יותר. קבלת משתמשים רבים היא תכונה חיונית בשירות צ’אט. למרבה הצער, האפשרויות הבטוחות ביותר אינן בהכרח הפופולריות ביותר. אם לא אכפת לך מפרטיותך או אנונימיות אחת האפשרויות הבאות עשויה להתאים לך.

Messenger Facebook (1,2 מיליארד משתמשים)

לוגו המסנג'רMessenger Messenger הוא מתחרה חזק עבור WhatsApp עם למעלה מ- 1,2 מיליארד משתמשים ברחבי העולם. האפליקציה מקושרת לפייסבוק ופופולרית במיוחד בצפון אמריקה, אוסטרליה, וחלק מאירופה. Messenger כולל את כל התכונות שאתה רגיל אליהן באמצעות WhatsApp, ועוד. אתה יכול לשלוח הודעות, לשתף תמונות, שיחת וידאו ולקחת חלק בצ’אטים קבוצתיים. יתר על כן, Messenger מציע תכונה נוספת המאפשרת לך לשתף תמונות עם חברים שנעלמים לאחר יום. ייתכן שתכונה זו תישמע מוכרת אם אתה משתמש בסנאפצ’אט.

ל- Messenger Messenger של פייסבוק יש גם פונקציית שיחה חשאית. זה מוודא שההודעות מוצפנות מקצה לקצה. עם זאת, הם עושים זאת בצורה מעט שונה מרוב אפליקציות הצ’אט האחרות. ההודעות ב- Messenger מפוענחות בשלב מסוים. הם מוצפנים שוב ברגע שהם מגיעים לשרת הפייסבוק. בגלל זה פייסבוק יכולה לקבל גישה לכל הנתונים שלך, כולל תוכן השיחות שלך ב- Messenger. זכור זאת בעת השימוש בשירות זה.

מקצוענים
חסרונות
משתמשים רביםנקודות חלשות באבטחה
פונקציות רבותאוספת הרבה נתונים
אין שימוש אנונימי
אין קידוד מקצה לקצה סטנדרטי
לפייסבוק יש גישה לצ’אטים

Viber (980 מיליון משתמשים)

לוגו ViberViber הוא שירות לא ידוע יחסית במערב אירופה ובארצות הברית. עם זאת, זה מוכר יותר בחלקים של אסיה ורוסיה, שם רוב המשתמשים שלה נמצאים. בחלק מהמדינות לשירות זה נתח שוק די גדול. Viber מציעה את כל התכונות שרוב האפליקציות האחרות גם כן עושות.

באמצעות Viber ניתן לשוחח בצ’אט, לבצע שיחת וידאו, ליצור צ’אט קבוצתי ולשתף קבצים. אתה יכול גם לשלוח GIFs ב- Viber. יתר על כן, ל- Viber יש את התכונה הייחודית המאפשרת לך לעבור בין מכשירים כשאתה מבצע שיחת וידאו. משמעות הדבר היא שאתה יכול לעבור מהמחשב הנייד לטלפון הנייד שלך מבלי להתנתק לאדם שבקצה השני.

באמצעות Viber אתה יכול גם לבצע שיחות לאנשי קשר שלא מותקנת בהם אפליקציית Viber בטלפון שלהם. אתה יכול לעשות זאת על ידי קישור PayPal או כרטיס האשראי שלך לחשבון Viber שלך. זה מאפשר לך להתקשר לאנשים בכל העולם, בלי שתצטרך לשלם דולר עליון. Viber בעליל כמה תכונות נוספות נחמדות. אתה יכול להשתמש Viber בכל מערכות ההפעלה הגדולות ביותר, כגון Android, iOS, Windows ו- Mac OS X.

ל- Viber יש הגנה הגונה. הם משתמשים בהצפנה מקצה לקצה של 256 ביט ולא שומרים שום מידע בשרתיהם. זה נחשב בדרך כלל כהגנה איתנה על תנועת נתונים. זה גם עוזר שבניגוד ל- WhatsApp ומסנג’ר פייסבוק, Viber אינה חלק מפייסבוק. Viber טוענת שהם לא חולקים מידע עם חברות אחרות. עם זאת, ישנם כמה נקודות תורפה בהגנתו. Viber אכן מנהלת יומנים ויכולה לראות עם מי שוחחתם ומתי. אין דרך שתוכל להשתמש באפליקציה הזו באופן אנונימי לחלוטין.

החיסרון של Viber הוא שהתפריטים אינם ברורים כמו התפריט WhatsApp. האפליקציה פחות ידידותית למשתמש מהרבה מהאפליקציות שהוזכרו לעיל.

מקצוענים
חסרונות
משתמשים רביםנקודות חלשות באבטחה
פונקציות רבותזקוק לרשימת אנשי הקשר שלך
הצפנה מקצה לקצהאין שימוש אנונימי
מתרסק הרבה
שומר על יומני חיבור

WeChat (963 מיליון משתמשים)

הלוגו של WeChatל- WeChat למעלה מ- 963 מיליון משתמשים בעיקר בסין, מה שהופך אותה לאפליקציה המשומשת ביותר במדינה. מחוץ לסין, מעטים יודעים על האפליקציה. אנו כוללים אותה ברשימה שלנו מכיוון שהיא גדולה מאוד ועשויה להועיל למי שרוצה לתקשר עם אנשים באזור זה. עם זאת, מכיוון שהיא מצונזרת בכבדות על ידי ממשלת סין, אנו לא נמליץ על יישום זה לתקשורת אנונימית.

WeChat פופולרי מאוד מכיוון שזו יותר מסתם אפליקציית צ’אט. הוא מציע יותר תכונות מכל היישומים שהוזכרו לעיל. אתה יכול להשתמש ב- WeChat כדי להזמין אוכל, לפתוח את נעילת האופניים שלך ולשלם עבור דברים. יתר על כן, הוא מציע תכונה שמתפקדת כמו Snapchat, המכונה “רגעים”. כאן תוכלו להציג תמונות וסרטונים מחיי היומיום שלכם. WeChat מציעה גם אפשרות ליצור צ’אט קבוצתי עם 500 איש. כל זה רק קצה הקרחון.

זה אולי נשמע שזה טוב מכדי להיות אמיתי וזה נכון. מכיוון שהצ’אט מצונזר על ידי ממשלת סין לא תהיה לך חופש לומר מה שאתה רוצה. יתר על כן, הם יכולים להקשיב לשיחות שלך בכל עת שהם רוצים. האפליקציה אינה מציעה הצפנה מקצה לקצה, ולכן איננו יכולים לקרוא לה מאובטחת בשום דרך.

מקצוענים
חסרונות
משתמשים רביםצנזורה כבדה
פונקציות רבותזקוק לרשימת אנשי הקשר שלך
חוסם תוכן
הרבה נקודות תורפה באבטחה
אין אחסון מוצפן

בחר בעצמך באמצעות VPN

ישנן הרבה סיבות לכך שתרצה לבדוק אלטרנטיבות ל- WhatsApp. ייתכן שתעשה זאת מכיוון שאתה רוצה שהנתונים שלך יוגנו טוב יותר. אם זה המקרה, אנו ממליצים להסתכל על 5 החלופות הבטוחות הראשונות שסיפקנו.

יכול להיות שאתה מחפש אלטרנטיבה מכיוון ש- WhatsApp חסום במדינה שלך. אתה יכול לבחור להסתכל על חלופות, אך ישנן גם דרכים לבטל את החסימה של WhatsApp. אתה יכול לעשות זאת באמצעות VPN שמסתיר את כתובת ה- IP האמיתית שלך. בדרך זו תוכלו להשתמש ב- WhatsApp על ידי חיבור לאינטרנט דרך שרת במדינה אחרת. אם אתה רוצה לדעת יותר על VPN אתה יכול לקרוא את המאמר המיוחד שלנו שמסביר בפירוט הכל על VPNs.

מחשבות אחרונות

יישומי צ’ט הפכו לחלק מהותי מחיי היום יום שלנו. מדי יום נשלחים מעל 55 מיליארד הודעות דרך WhatsApp. בין ההודעות הללו נמצא מידע רב על מידע פרטי שלא נרצה שרק מישהו יקרא. מכיוון של- WhatsApp יש כמה סיכוני אבטחה, יתכן וחכם לבדוק כמה חלופות.

למעלה תוכלו למצוא את 5 החלופות הבטוחות ביותר ל- WhatsApp: Surespot, Signal, Wire, Threema ו- Telegram.

עם אחת מהחלופות הללו הנתונים שלך יהיו מאובטחים ותוכל לשוחח על כל מה שתרצה. אם אינך יכול להשתמש ב- WhatsApp או באחד מאפליקציות הצ’אט האחרות מכיוון שהם חסומים במדינה שלך, אתה יכול להשתמש ב- VPN.

כולנו רוצים לשוחח עם חברינו, אבל יהיה נחמד במיוחד אם נוכל לעשות זאת בפרטיות מלאה.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me