מילון האינטרנט האפל: הגדרות לכל מה שקשור לאפלה | VPNoverview.com

הרשת האפלה מלאה בז’רגון ודיבורים טכניים. המון אנשים הפעילים ברשת האפלה משתמשים בקיצורים שאינם ברורים לחדשים. בגלל זה סיכום קצר של מונחים המשמשים באופן קבוע יכול להועיל. אם אתה רוצה לדעת יותר אתה יכול לקרוא את המאמר שלנו על האינטרנט האפל או את המדריך שלנו שמספר לך איך להגיע לשם. יתר על כן, יש לנו רשימת אתרים ברשת החשוכה שאולי כדאי לך לבקר בהם.


2FA

2FA הוא קיצור לאימות דו-גורמי. זו דרך מורחבת יותר לאבטח חשבון. במקום להסתמך רק על הסיסמה שלך, עם 2FA אתה צריך להזדהות בפעם השנייה כדי לקבל גישה לחשבון שלך. לעתים קרובות זה עובד עם קוד שנשלח לסמארטפון שלך. שיטה זו מקשה על עבריינים לפרוץ את חשבונך.

אלפאבי

אלפאבי היה שוק האינטרנט האפל הגדול ביותר לאחר כיבוי דרך המשי המקורית. כאשר סגירת דרך המשי, רוב הקונים נהרו לאלפאביי. עם זאת, לאחר מספר שנים, אלפביי הורדה גם היא על ידי אכיפת החוק.

בלוקצ’יין

Blockchain היא הטכנולוגיה העומדת בבסיס ביטקוין. זה מתפקד כספירה ציבורית כדי להבטיח תאימות בין משתמשיה. באופן תיאורטי זה מבטל את הצורך בבנקים פרטיים.

בוטנט

בוטנט הוא רשת התקנים שנדבקו בנגיף. בגלל זה ההאקר יכול להפעיל את כל המכשירים הנגועים האלה בו זמנית. ניתן להשתמש ברשתות אלה בהתקפות DDoS ולעיתים נמכרות באינטרנט האפל.

גשרים

גשרים הם צמתים בהם תוכלו להשתמש כדי לגשת לרשת Tor למרות שרשת זו אסורה על ידי המדינה שלכם. גשר יראה את זה כאילו אתה נכנס לרשת ממקום אחר. מסיבה זו, ההגבלות המקומיות אינן חלות עוד. יש אנשים שמשתמשים בזה גם כדרך למנוע מ- ISP שלהם לדעת שהם ניגשים לרשת Tor. מכיוון שכמות הגשרים מוגבלת, מצפים אותה בכדי להשתמש בהם מסיבות קלות דעת. במיוחד מכיוון שאנשים במדינות מסוימות זקוקים לתוכנית מסוג זה כדי לזכות בחופש מקוון.

BTC

BTC הוא ראשי התיבות שניתנים ל- Bitcoins. זה עדיין הקריפטו הנפוץ והפופולרי ביותר.

קלירנט

במילים פשוטות, ה- clearnet הוא כל מה שתוכלו למצוא באינטרנט באמצעות מנוע חיפוש כמו גוגל. כל אלה הם אתרים הזמינים לציבור ואינם מצריכים אישורי רישום או כניסה כלשהי. עם זאת, אין פירושו שאתרי אינטרנט המחייבים כניסה אינם בהכרח חלק מה- clearnet.

CP

CP הוא קיצור של פורנוגרפיית ילדים. לרוע המזל, הרשת האפלה מכילה מספר רשתות פדופיליות שדרכן חבריהן מסוגלים להחליף חומרים לא חוקיים. זהו תהליך מתמשך של אכיפת החוק בכל רחבי העולם לנסות להוריד רשתות כאלה. אפילו האקטיביסטים כמו הקבוצה אנונימוס ביצעו פעולות נגד התנהגות מסוג זה. אבוי, הבעיה עדיין קיימת. מדי פעם נעצרים ומורשעים מבצעים. עם זאת, הרוב המכריע של קהילות אלה נמשך.

Darknet

ה- darknet הוא שם נרדף לרשת האפלה. למרות שחלק מהדעות לגבי ההגדרה משתנות, שני המונחים משמשים לרוב להחלפה.

ויקי מוסתר

הוויקי הנסתר הוא דף אינטרנט אפל ידוע. במבט ראשון זה דומה מאוד לוויקיפדיה. עם זאת, בוויקי הנסתר אתה מוצא קישורים לדפי אינטרנט כהים שקובצו בקטגוריות שונות. זה עוזר לאנשים לנווט באינטרנט האפל. אם אתה מוצא את עצמך בוויקי הנסתר אתה באמת צריך להיזהר שלא תלחץ על קישור למשהו שלא היית רוצה לראות.

HS

HS הוא קיצור של ‘שירותים נסתרים’. מדובר בשירותים שנמצאים באינטרנט האפל המוסתרים מכיוון שאינם עוקבים אחר כתובת ה- IP של המשתמשים שלה וגם לא משדרים כתובת IP משלה. תקשורת מותרת, ובכל זאת כל הערוצים מוסווים.

LEA / LE

LEA ו- LE הם קיצור של ‘סוכנויות אכיפת חוק / אכיפת חוק’. ראשי תיבות אלה משמשים באולמות צ’אט על ידי מי שרוצה להישאר מחוץ לידם. רשויות אכיפת החוק נוכחות ופעילות בשווקים אפלים ומנסות לתפוס עבריינים בידיים אדומות. דע את הזכויות שלך ואל תעשה שום דבר בלתי חוקי. אין שום דבר בלתי חוקי בחקר האינטרנט האפל או גלישה באינטרנט האפל.

תיבות מסתורין

תיבות מסתוריות האינטרנט האפלות היו שיגעון ביוטיוב. ה- YouTubers נהגו כאילו הזמינו קופסאות מסתורין ברשת החשוכה ופתחו את אלה במצלמה. אמנם הסרטונים האלו יכולים להיראות מפחידים ומרגשים מאוד, אך ככל הנראה הם מזויפים לחלוטין.

.בצל

.בצל הוא גרסת האינטרנט האפלה של .com. זהו סיומת התחום הנפוצה ביותר באינטרנט האפל. זה קיבל את שמו מהנתב Onion (Tor). דפדפן Tor משמש לגישה לרשת החשוכה.

מערכת הפעלה (חי או מארח)

מערכת ההפעלה היא קיצור של מערכת הפעלה. מערכת הפעלה חיה עשויה להיות מערכת הפעלה שנטענת באופן זמני מתוכנה כמו VirtualBox. מערכת הפעלה מארח היא מערכת ההפעלה שממנה אתה מפעיל את המחשב, כלומר Windows או MacOS.

PGP

PGP הוא קיצור של ‘פרטיות די טובה’. זוהי שיטה קריפטוגרפית המשמשת מאות אלפי אנשים על בסיס יומיומי לתקשורת אנונימית ובטוחה.

חדרים אדומים

חדרים אדומים הם מיתוס נפוץ של רשת האופל. אנשים רבים טוענים כי קיימים סוגים מסוימים של אתרים בהם מספר אנשים משלמים אגרה כדי לקבל גישה לזרם חי בו הם יכולים לראות מישהו מתייסר. למרבה המזל, מעולם לא היו דיווחים על חדרים אדומים שהיו למעשה לגיטימיים.

סאטושי נקמוטו

סאטושי נקמוטו הוא ככל הנראה שם בדוי ליוצר והאדריכל של ביטקוין. עם זאת, אפשרי ויותר מתקבל על הדעת שמספר אנשים שיתפו פעולה כדי ליצור ביטקוין.

דרך משי

דרך המשי הייתה ‘סיפור ההצלחה’ המקורי של האינטרנט האפל. גבר צעיר הקים כלכלת שוק חופשי לחלוטין שאנשים יוכלו להתחרות בו. הוא נסגר בשנת 2013 והיה ידוע בעיקר בזכות היותו שוק לסמים וכלי נשק..

זנבות

Tails מייצג את “מערכת Amnesiac Incognito Live” והיא מערכת הפעלה שאתה יכול לטעון מכונן USB כדי לגלוש באופן אנונימי באינטרנט האפל. שום מידע על פעילויותיך לא יישמר במחשב לאחר היציאה מהמערכת.

טור

Tor הוא קיצור לנתב הבצל. זהו הפרוטוקול המאפשר לך לבקר באינטרנט האפל. דפדפן ה- Tor הוא הדפדפן הנפוץ ביותר לביקור באינטרנט האפל.

ספק

ספק הוא אדם שמנסה למכור סחורות או שירותים באינטרנט האפל בשוק מסוים.

VPN

VPN הוא קיצור של רשת פרטית וירטואלית. VPN משמש להצפנת הנתונים שלך ולהגנה על פרטיותך המקוונת.

מפוח משרוקית

מפוצל משרוקית הוא מי שחושף את העוולות של חברה או ארגון לעולם. לעתים קרובות הם קיבלו מידע פנים זה מכיוון שהם עובדים עבור הארגון המדובר. מפוצחי שריקה בדרך כלל רוצים להישאר בעילום שם מכיוון שאחרת הם יפוטרו או יתבעו על כך שהם שיתפו את המידע הסודי. מסיבה זו, משרוקיות רבות משתמשות ברשת האפלה בכדי ליצור קשר אנונימי עם עיתונאים

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me