סיכוני הפרטיות של הטלפון החכם שלך – סקירה כללית | VPNoverview.com

אולי שום כלי אחר בהיסטוריה המודרנית לא חולל מהפכה בחיינו כמו שיש לסמארטפון. מחשב כף יד זה החליף את המצלמה, ה- GPS, המחשבון, פנקס הכתובות ופריטים רבים אחרים. כעת יש לנו גישה חסרת תקדים למידע בהישג ידנו. אך עצם התכונות שהוכחו כה מועילות יכולות להפנות נגדנו מפרסמים או האקרים הפולשים את פרטיותנו. קיימים מספר כלים העוזרים להגן על פרטיותך בסמארטפון שלך.


כיצד הטלפונים החכמים פולשים לפרטיותך

הסמארטפון ממלא כל כך הרבה פונקציות שקשה לרבים מאיתנו לזכור איך הצלחנו בלי אחת. הטלפון שלך הולך איתך לכל מקום. זה אחד הדברים הראשונים שאתה מסתכל עליהם בבוקר. אתה בודק את המדיה החברתית שלך בזמן שאתה חוטף ארוחת בוקר, זה נמצא בקרבת מקום בעבודה ובהישג ידך כשאתה מפסיק לשתות אחר כך. רובנו חווינו את אותו רגע של פאניקה כשאתה מבין שהטלפון שלך לא נמצא בכיס שלך ואתה תוהה איפה השארת אותו.

הטלפון שלך מצויד בחבילת חיישנים. אלה מנטרים את כל מה שאתה נמצא, לחות, לחץ אטמוספרי ותנועה. חיישני התנועה של הטלפון שלך רגישים מאוד. אפשר אפילו להתאים למיקום שאתה נוגע במסך לתנועה שהתגלה על ידי הטלפון שלך. כל אפליקציה בטלפון שעוקב אחר נתונים אלה יכולה לקרוא את הודעות הטקסט או את הסיסמה לאפליקציה הבנקאית שלכם ברמת דיוק גבוהה.

ניתן לעקוב אחר המיקום שלך לא רק באמצעות ה- GPS של הטלפון שלך, אלא גם על ידי ניטור מגדלי תאים סמוכים, אותות Wi-Fi ואפילו מכשירי Bluetooth בקרבת מקום. למעשה, ניתן לאתר את מיקומך ממכשירי Bluetooth גם אם משדר ה- Bluetooth של הטלפון שלך כבוי.

אילו אפליקציות פולשות לפרטיותך?

סמן מיקום סמארטפוןכדי לגשת לתכונות המיקום בטלפון שלך, לאפליקציה צריכה להיות הרשאה להשתמש במידע זה. רוב האנשים פשוט מקבלים כי ההרשאות המבוקשות על ידי אפליקציה בעת התקנתה נחוצות ולחצו על ‘אישור’. יתכן שלא תבינו שנתוני מיקום יכולים להיות חלק מהמידע החשוב ביותר שיש למפרסם. חברות המספקות מודעות ממוקדות, כולל אפל, גוגל, פייסבוק, משתמשות בנתוני מיקום כדי לסייע בזיהוי האינטרסים והפעילויות שלך במצב לא מקוון שאולי לא תגלה אחרת.

אילו אפליקציות משתמשות בחיישני התנועה של הטלפון שלך כדי לקבוע אילו מקשים אתה לוחץ בטלפון שלך? אולי אף אחד מהם, או אולי כולם. אפליקציות אינן צריכות אישור להשתמש בחיישני תנועה בטלפון שלך. לכן, אין דרך לדעת אילו חברות עשויות לעקוב אחר חיישני הטלפון למידע זה.

הגן על פרטיותך בסמארטפון שלך

ישנם כמה צעדים שתוכל לנקוט היום כדי להגן על פרטיותך בסמארטפון האהוב שלך. להלן תוכלו לראות כיצד ניהול האפליקציות שלכם, הצפנת הנתונים שלכם, מחיקת אפליקציות ישנות ונעילת הטלפון שלכם יכולים לעזור לכם לשמור על ביטחון.

נהל הרשאות אפליקציה

בדיקת ההרשאות שאתה נותן לאפליקציות בטלפונים שלך יכולה לשחזר קצת פרטיות בסמארטפון שלך. לא כל אפליקציה שמבקשת אישור להשתמש בהגדרות המיקום שלך, במיקרופון או במצלמה שלך באמת זקוקה לשירותים אלה כדי לבצע כפי שאתה רוצה. כתבנו מדריכים שיעזרו לכם להתאים את הגדרות הפרטיות להרבה פלטפורמות פופולריות של מדיה חברתית.

הצפן את הנתונים שלך

הצפנת המכשיר יכולה גם לסייע בשמירה על הנתונים הרגישים שלך במקרה שהטלפון שלך יאבד או נגנב, או כשאתה סוחר לטלפון חדש. כשאתה מצפין את המידע בטלפון שלך, זה גם עוזר למנוע מאפליקציות לקרוא את תוכן הקבצים שלך מבלי לקבל את אישורך. זה יכול לשמור על הנתונים שלך בטוחים מפני התקפות וירוסים או אפליקציות זדוניות שחורגות מגבולותיהן. יתר על כן, לפני שאתה זורק או מוכר את הטלפון הישן שלך, הקפד למחוק את כל המידע האישי שלך במכשיר.

מחק אפליקציות ישנות

זה לא נדיר שאנשים לנסות אפליקציה, להשתמש בה זמן מה ואז לאבד עניין בהדרגה. אלא אם כן אתה מטהר את הטלפון שלך באופן קבוע, היישומים הישנים האלה ישבו במשך חודשים ואפילו שנים. אמנם ייתכן שאינך משתמש באפליקציה, אך ההרשאות שנתת לה עדיין בתוקף. אם לאפליקציה יש הרשאה להשתמש במיקום שלך, לגשת ליישומים אחרים או להשתמש במיקרופון שלך, ייתכן שהיא עדיין עוקבת אחר הטלפון החכם שלך. מדוע לא לעבור על האפליקציות שלך ולהסיר את ההתקנה של האפליקציות שאתה כבר לא צריך? מחיקת אפליקציות ישנות אינה טובה רק אם ברצונך להגן על פרטיותך, זה גם עוזר לסמארטפון שלך לפעול בצורה חלקה.

נעל את הטלפון שלך

נעילה בסמארטפוןזה אולי נראה מובן מאליו, אך הפעלת מסך נעילה המוגן באמצעות סיכה היא אחת האמצעים הפשוטים ביותר שניתן לנקוט כדי להגן על הנתונים בטלפון. עם זאת, אנשים רבים עדיין לא מאפשרים מסך נעילה. כשאתה חושב על המידע הרגיש שיש לך בטלפון שלך כולל תמונות, גישה לבנק וכרטיסי אשראי, וגישה מלאה לרשימת אנשי הקשר שלך ולחשבונות המדיה החברתית, הגישה של מסך נעילה הגיוני. אתה יכול להגן על מידע אישי זה מפני כל מי שמנסה להגיע אליו על ידי גניבת הטלפון שלך.

VPN הוא האולטימטיבי בהגנת הפרטיות

בעוד אמצעים אחרים מעניקים מידה מסוימת של הגנה, VPN הוא אחד הדברים הקלים והטובים ביותר שתוכלו לעשות כדי לשמור על פרטיותכם בסמארטפון. VPN עוזר לשמור על מידע אנונימי בזמן שאתה משתמש במכשיר שלך.

איך זה עובד?

חיבור VPNכשאתה מתחבר לאינטרנט דרך VPN, המידע המגיע לשרת VPN מוצפן. לאחר מכן VPN מעביר את הנתונים מהשרת האלמוני שלו. גישה מתווכת זו מסייעת להפריד אותך מהמידע שאתה מספק או מבקש. כשנתונים נשלחים אליך, עליהם לעבור קודם ל- VPN, כך שלשולח לעולם אין גישה אליך ישירות. לאחר מכן ה- VPN מצפין את המידע ומעביר אותו אליך. עם VPN איכותי, המידע שלך נותר חסוי. מכיוון שניתן לנתב את כל הנתונים דרך ה- VPN, יש לך שליטה רבה יותר על המידע העובר במכשיר שלך, וכיצד אותו מידע מתויג אליך.

אינטרנט אלחוטי ציבורי בטוח

כשאתה משתמש במכשיר שלך באמצעות רשת אלחוטית ציבורית, למשל בבית קפה, ההצפנה של ה- VPN עוזרת להגן עליך מפני עיניים סקרניות. האקרים לרוב משיגים מידע רגיש על ידי חטטנות אחר האותות הנוסעים דרך חיבור Wi-Fi ציבורי. השימוש בשירות VPN ישמור על הקשר שלך מאובטח כאילו אתה גולש בבית.

יתרונות נוספים?

שירות VPN מציע גם יתרונות אחרים למשתמשים. החיבור שלך בעבודה עשוי לחסום את הגישה לאתרים ושירותים מסוימים. על ידי חיבור ל- VPN, אתה יכול להימנע מהגבלות אלה לגישה לאתרים שאתה רוצה בטלפון שלך. שירותי הזרמת וידאו מגבילים גם את הגישה לתוכן על סמך היכן אתה נמצא. על ידי חיבור לשרת VPN בחלק אחר של העולם, באפשרותך להימנע ממגבלות אלה כדי לנצל את מלוא התוכן שקיים באינטרנט..

מחשבות אחרונות

בתקופה שבה שערוריות הפרטיות מתנדנדות לכמה מהעסקים הגדולים ביותר, הגיוני לנקוט בצעדים להגנה על עצמך. הסמארטפון הוא רק בן עשור, ולכן אין זה מפתיע שאנחנו עדיין לומדים כיצד זה משפיע על הפרטיות. על ידי נקיטת כמה צעדים פשוטים להגנה על עצמך, אתה יכול להיות שקט נפשי מכיוון שהפרטיות שלך מוגנת. למידע נוסף על איך VPN יכול לעזור לשמור על פרטיותך, עיין בפוסטים שלנו בבחירת ה- VPN המתאים לצרכים שלך..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map