סיכוני הפרטיות של המשקפיים החכמים שלך | VPNoverview.com

אדם המשתמש במשקפי מציאות מוגבריםתחום המציאות המוגברת (AR) הוא אחד הגביעים הקדושים של תעשיית האלקטרוניקה. משקפיים חכמות אלה מטילות גרפיקה על הנוף שלפניך בכדי להציג בפניך מידע ממחשב או טלפון חכם. אם אתם אוהבים להיות בחוד החנית, אתם ללא ספק מחפשים או כבר מחזיקים משקפיים חכמים. דאגות הפרטיות אינן רק נוגעות לאנשים שאתה מצלם תמונות באופן דיסקרטי. למעשה, ייתכן שחברות אלה אוספות ומשתמשות בנתונים אודותיך יותר ממה שאתה מבין.


משקפיים חכמים באופק הקרוב

הפוטנציאל לשימושים יוצאי דופן במשקפיים חכמים מוביל חברות רבות לקפוץ לשוק. חלקם זמינים כעת, או ממש מעבר לפינה. לטכנולוגיה זו יש פוטנציאל לשיפור קיצוני של חיינו. עם זאת, הוא גם מהווה סיכונים חמורים חדשים לפרטיותנו.

משקפי גוגל

גוגל גלאס ביצעה התזה גדולה לפני מספר שנים בניסיון להביא את הטכנולוגיה הזו ללקוחות, אך חששות הפרטיות במידה רבה הפכו את הדבר לא מעשי. זה לא הפריע לגוגל להמשיך ולפתח טכנולוגיה זו. מיועד במקור לצרכן המשותף, Google Glass מתמקד כעת בשימושים ארגוניים. משקפיים חכמות אלו מאפשרות לעובדים לבדוק במהירות מלאי, מצב מכונות או לקבל עדכונים על ההתקדמות בזמן אמת. גוגל מקווה שככל שמשתמשים יתרגלו לטכנולוגיה בעבודה, הם ירצו אותה גם בבית.

Vaunt של אינטל

אינטל היא החברה הידועה בעיקר בזכות ייצור המעבדים המפעילים רבים מהמחשבים של ימינו. הם מוכנים לצאת לשוק הזכוכית החכמה עם הצעה בשם Vaunt. האסטרטגיה של אינטל היא לעשות יותר עם פחות. במקום אוזניות מגושמות ומקרנים ברורים, המוצר של אינטל כמעט ולא ניתן להבחין בו. המסכים דהויים אלא אם כן המשתמש מסתכל ישירות על זה ורק המשתמש יכול לדעת מתי משתמשים בו.

Microsoft HoloLens

HoloLens של מיקרוסופט הייתה זמינה לקבוצה נבחרת של משתמשים זה זמן. ה- HoloLens 2, כמו המשקפיים של גוגל, ממוקד בעיקר לעסקים. ה- HoloLens עובד על גרסה של Windows וכך משתלב יפה עם המערכת האקולוגית של מיקרוסופט, כולל Microsoft Office ותוכנת פריון..

קפיצת קסם

במשך שנים, חובבי הזכוכית החכמה צפו בסרטוני תדמית של מג’יק ליפ בתחושת פליאה. סוף סוף הושק Magic Leap לצרכנים בשנת 2018. המוצר מבטיח סרטון מדהים, שהוטל ישירות בשדה הראייה שלך. היישומים עבור מוצר זה עשויים להיות כמעט בלתי מוגבלים. סודיות החברה עוררה אינטרס ושמרה כי חלקם לא מקבלים את טענותיהם. רק הזמן יגיד.

מדוע משקפיים חכמים יכולים להיות סיוט פרטיות

הכישלון של גוגל גלאס התרחש בעיקר בגלל שאנשים חשו שהוא פולש לפרטיותם. המשקפיים החכמים יכלו לצלם, להקליט וידאו ולתפוס שיחות. אם היית בחדר עם מישהו שלובש את Google Glass, אתה יכול להרגיש כאילו כל תנועה שלך נצפה ומתועדת. זה הוביל לכך שגוגל גלאס נאסרה בברים ומסעדות רבים.

עם זאת, לא רק אלה שמול מצלמת המשקפיים החכמים יכולים לצפות לפלישה מאסיבית לפרטיותם. המשתמשים עצמם חשופים גם לחשיפת מידע אישי דרך המשקפיים החכמים שלהם. המשקפיים יכולים להיות אצל המשתמש בכל עת ויכולים לראות ממש את כל מה שהמשתמש רואה במקרים רבים. זה יוצר פער בביטחון הפרטיות שלך.

משקפיים חכמים ודאגות לנתוני מיקום

משקפיים חכמיםמפרסמים מנסים להשיג נתוני מיקום ממשתמשים. צורות אחרות של מידע המשותף באופן מקוון בדרך כלל מתמקדות בפעילויות ובאינטרסים שלך באינטרנט. נתוני מיקום מציגים נתונים על חייך בעולם האמיתי. הטלפון החכם שלך כבר מספק מידע רב על לאן אתה הולך, על החנויות שאתה תדיר ואיך אתה מגיע לשם. משקפיים חכמים יכולים לספק אפילו יותר. לא רק שמפרסמים יכלו ללמוד היכן אתה נמצא, אלא כמה זמן התבוננת בתצוגה מסוימת, או כמה זמן בילית בקריאת הכותרות שעל העיתון בדוכן העיתונים. נתוני המיקום שלך מדויקים עוד יותר עבור מודעות ממוקדות.

משקפיים חכמים פגיעים בהאקרים

כמו בכל טכנולוגיה חדשה, לוקח זמן לגלות את כל הדרכים בהן הוא עשוי להיות פגיע לשימושים זדוניים. אבל אם מחשבים ביתיים, מחשבים ניידים וטלפונים חכמים היו יעד מפתה עבור האקרים, משקפיים חכמים הם רק יותר ויותר. אם האקרים יכולים להשיג שליטה על משקפיים חכמים עם מצלמה משובצת, הם יוכלו לראות את הקלדת הסיסמאות, מספרי הסיכה וכל אמצעי אבטחה אחר שאנו נוקטים. הפגיעה בפרטיותך עלולה לגרום לא רק למבוכה, אלא גם להפסד כספי.

אפילו עבור משקפיים חכמים ללא מצלמות, סיכון הפרטיות הוא גדול. משקפיים אלה מעבירות התראות רגישות לחזון שלך. האקר השולט בשליטה על המכשיר שלך יכול לקרוא התראות מהמדיה החברתית, הדוא”ל והודעות הטקסט שלך. מכיוון שכל כך הרבה מהקשר שלנו לחברים ועבודה הוא דרך האינטרנט, חשיפה זו לפרטיותך עשויה להיות בעלת השלכות הרסניות.

התשובה נעוצה לנוע קדימה ולא אחורה

הסיכונים לפרטיותנו מטכנולוגיות חדשות כמו משקפיים חכמים עלולים לגרום לנו להסס בדרך לפניה. אך היתרונות שמציעות משקפיים חכמים עשויים להיות אדירים ואין לדחות אותם אם נוכל להימנע מכך. התשובה איננה טמונה בחזרה לימים ללא טכנולוגיה זו, אלא להתקדם בזהירות.

אחת ההגנות הטובות ביותר שיכולות להיות לך לפרטיותך היא VPN איכותי. VPN מצפין את הנתונים שלך לשרת ה- VPN וממנו. לאחר מכן המידע שלך נשלח משרת ה- VPN לאתר או לשירות ומוחזר ל- VPN. מכיוון שהנתונים לעולם אינם מופנים ישירות אליך, אנונימיותך נשמרת והפרטיות שלך נשמרת. כשמדובר בטכנולוגיה כמו משקפיים חכמים, הדבר יכול לעזור להבטיח כי גם אם האבטחה שלך נפגעת, פרטיותך עשויה להיות מוגנת.

למידע נוסף על היתרונות של שימוש ב- VPN, עיין בפוסט שלנו בנושא בחירת ה- VPN הטוב ביותר לצרכים שלך.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me