מה סקייפ יודע עלי? | VPNOverview

סקייפ הוא אחד השמות הגדולים בתקשורת מקוונת – במיוחד אם אתם מחפשים לבצע שיחת וידאו. השירות פופולרי בקרב חברים ואהובים הנפרדים על פני מרחקים גדולים אך הוא גם כלי חיוני לעסקים רבים. מיקרוסופט, המיועדת כשירות מבוזר ששמר על מידע פרטי, מחזיקה כעת בסקייפ. במהלך השנים צצו צרות פרטיות רבות עם סקייפ. על המשתמשים להיות מודעים למידע שהשירות אוסף אודות המשתמשים בו. להלן תוכלו לקרוא על המידע שסקייפ אוסף עליכם ומה הם עושים עם הידע הזה.

מה קרה לפרטיות של סקייפ?

לוגו של סקייפסקייפ הומצא כמערכת עמיתים לעמית. פירוש הדבר היה שניתן לבצע שיחות קוליות באמצעות מערכת מבוזרת. שיחות הוצפנו ומכיוון שלא הנותבו דרך שרת מרכזי, הפרטיות הייתה אלא מובטחת. למרבה הצער, זה לא המקרה כיום.

נכון לשנת 2017 ישנם למעלה מ- 1.3 מיליארד משתמשי סקייפ רשומים. מספר זה גדל מדי שנה מאז 2009 וההערכה היא שגדלה ליותר מ -2 מיליארד עד 2023. חלק ממה שהניע את צמיחתה של סקייפ הוא המגזר העסקי. בשנת 2011 רכשה מיקרוסופט את סקייפ. מיקרוסופט החליפה את פלטפורמת התקשורת העסקית שלה בפלטפורמה שמבוססת סביב Skype. לעסקים הייתה כעת פלטפורמת שיחות קוליות ווידיאו מובנית בתוכנית התקשורת הנוכחית שלהם. התוצאה הייתה גל בשימוש בסקייפ על ידי עסקים.

עם רכישת סקייפ הגיעו שינויים באופן בו סקייפ עבד מאחורי הקלעים. חווית המשתמש לא השתנתה הרבה מאז מכירתה. אך האופן בו התוכנית קישרה משתמשים השתנתה באופן קיצוני. רחוק מהמערכת הפרטית והמבוזרת, סקייפ עוברת כעת דרך שרתים בבעלות של מיקרוסופט. זה שינה את האבטחה והפרטיות של סקייפ באופן שרוב המשתמשים אינם מודעים אליו לחלוטין.

מה בעיות הפרטיות של סקייפ צריכות להדאיג אותי?

לוגו של מיקרוסופטכל שיחות צ’אט, קול ווידאו ווידיאו של סקייפ מנותבים כעת דרך שרתים מבוקרים של מיקרוסופט. משמעות הדבר היא שהם יכולים לאסוף ולפקח על כל המידע שאתה שולח ומקבל באמצעות סקייפ. מדיניות הפרטיות של מיקרוסופט אינה מספקת פירוט רב לגבי איסוף הנתונים. אך כעת אנו יודעים כי החברה אוספת מידע רב על סקייפ.


מזבלה של נתוני האבטחה אדוארד סנודן סיפק כלל מידע רב על האופן בו סקייפ עובד עם הממשלה. אנו יודעים שסקייפ סיפקה ל- NSA גישה להודעות מוצפנות. זה ממחיש כי סקייפ אוסף ומאחסן שיחות סקייפ. סקייפ תספק גם את הנתונים לסוכנויות ממשלתיות על פי בקשה. למרות שמתן ביטחון מצד טרוריסטים ופושעים אחרים הוא טוב לחברה, אובדן הפרטיות הוא עלות רצינית לתועלת זו.

סוגיות פרטיות חדשות

הסכם השירות האחרון של מיקרוסופט נכנס לתוקף ב- 1 במאי 2018. בו הוסיפה החברה שפה לאסור על השימוש בשירות כדי “להציג או לשתף באופן פומבי תוכן או חומר בלתי הולמים.” ישנן בעיות רבות במדיניות זו שמעסיקות מומחי מדיניות. הבעיה הראשונה היא שמיקרוסופט נראית מוכנה לבדוק אם יש חומר מסוג זה. לשם כך, מיקרוסופט חייבת להיות מסוגלת לפקח על תוכן העוברים דרך השרתים שלהם. עליו להיות מסוגל לקבוע אם זה לא הולם או פוגע. זה מרמז על יכולת לאסוף ולאחסן את המידע שלך. מיקרוסופט חייבת להיות מסוגלת גם לנתח את התוכן.

הדאגה העיקרית השנייה נובעת מהשפה העמומה של ההצהרה. מי מחליט איזה תוכן לא מתאים? יש מגוון רחב של דעות ביחס לתוכן הפוגע. מכיוון שהמדיניות כה מעורפלת, סביר להניח שהיא נאכפת באופן לא עקבי. אם אתה תלוי בשירות בכדי לשמור על קשר עם חברים או עמיתים לעבודה רחוקים, זהו מצב מטריד.

בעיות בקורטנה וסקייפ

לוגו קורטנהמיקרוסופט משלבת את העוזרת הדיגיטלית של Cortana בכל המוצרים שלה. Cortana כבר משולבת עם Windows 10. מיקרוסופט גם מתכננת לשלב בקרוב את Cortana עם Skype. למרבה הצער, קורטנה כבר יוצרת חששות בנושא פרטיות עם סקייפ.

קורטנה מנסה לעזור לך במידע קונטקסטי בשיחות סקייפ. לשם כך, הוא עוקב אחר Skype באופן רציף. אם אתה מציין תוכניות לסוף השבוע בשיחה בסקייפ, קורטנה עשויה לצוץ עם תחזית מזג אוויר. זה מגלה שלקורטנה יש גישה מלאה לשיחות הסקייפ שלך.

כיצד סקייפ משתמש במידע שלך

מדיניות הפרטיות של מיקרוסופט מפרטת כיצד Skype תשתמש בנתונים האישיים שלך. Skype משתמש במידע שלך כדי לשפר את המוצרים שלהם ולהתאים אישית את המוצרים שלהם עבורך. סקייפ משתמש גם בנתונים שלך בכדי להציג בפניך פרסום רלוונטי. זה חלק אחרון זה שמטריד מבחינת פרטיות. הדרך היחידה להשתמש בנתונים שלך כדי לשפר את הפרסום היא ליצור פרופיל מפורט של תחומי העניין והפעילויות שלך. מפרסמים משתמשים במידע זה בכדי למקד מודעות מסוימות אליך.

מיקרוסופט חולקת גם מידע זה אודותיך במוצרי מיקרוסופט השונים. מידע משיחות הסקייפ שלך קשור למידע ממקורות אחרים. מקורות אלה יכללו Outlook, Internet Explorer ומוצרים אחרים של מיקרוסופט. על ידי שיתוף ושילוב המידע שלך, מיקרוסופט יכולה ליצור פרופיל מפורט מאוד של מי שאתה. נתונים אלה חשובים למטרות פרסום ממוקדות.

כיצד אוכל לשמור על פרטיותי בזמן השימוש בסקייפ?

סקייפ אולי אינו העבריין הגדול ביותר [הכנס קישור לפוסט אודות מה שפייסבוק יודעת עלי] באיסוף מידע פרטי לפרסום. זה עדיין די מדאיג שזה עשוי לפקח על השיחות שלך. ישנן דרכים פשוטות לעזור בשיפור הפרטיות שלך באופן מקוון. להלן תוכלו לקרוא על שתי האפשרויות הטובות ביותר שלכם בנושא פרטיות.

שינוי הגדרות הפרטיות של Skype

אחת הדרכים הקלות ביותר להתחיל להחזיר את פרטיותך לסקייפ היא לקחת כמה דקות לעדכן את הגדרות הפרטיות שלך. על ידי התאמת הגדרות הפרטיות שלך, אתה יכול להפעיל שליטה מסוימת על מודעות ממוקדות. אתה יכול גם להגביל את המידע הפרטי הזמין אודותיך ב- Skype.

באמצעות VPN

חיבור VPNגם אם תתאים את הגדרות הפרטיות שלך, סקייפ עדיין יכול להשיג מידע רב אודותיך. דרך אחת פשוטה להפוך את החוויה המקוונת שלך לאנונימית יותר היא להשתמש ברשת פרטית וירטואלית טובה (VPN). VPN מחזיר מחדש את הנתונים שלך דרך השרת שלהם, במקום לשלוח אותם ישירות לסקייפ ולשירותים מקוונים אחרים. זה יכול לשפר את הפרטיות שלך באופן מקוון מבלי לאסור על סקייפ מחייך לחלוטין.

הגדרת VPN איכותי היא קלה וניתן לעשות זאת תוך רגעים ספורים. לאחר ההתקנה, החיבור דרך VPN הוא פשוט. יתכן שלא תבחין אפילו בהבדל בפעילויות המקוונות הרגילות שלך. אתה יכול לשים לב שהמודעות שאתה רואה כבר לא נראות כה מסתגלות להפליא לתחומי העניין שלך.

VPN יאפשר לך גם להימנע ממגבלות גיאוגרפיות על הזרמת תוכן באופן מקוון. יתכן שתוכל להימנע ממגבלות במקום העבודה בגישה לאינטרנט. עיין במדריך ה- VPN שלנו למציאת שירות איכותי שיענה על הצרכים שלך.

סיכום

זה שלא תעשה דבר כדי להבטיח את פרטיותך, סביר להניח שסקייפ אוסף עליך מידע רב. עם זאת, על ידי התאמת הגדרות הפרטיות בסקייפ ושימוש ב- VPN אתה יכול להחזיר חלק מהפרטיות שלך. כמו כן, זכור כי סקייפ אינה החברה היחידה שעוקבת אחר המידע האישי שלך.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me