מה סנאפצ’ט יודע עלי? | VPNOverview

סנאפצ’ט נוצר במטרה להביא את המיידיות של שיחה פנים אל פנים למדיה החברתית. סיפורים המתרחשים באפליקציה חיים רק לפרק זמן קצר. כך קל להאמין שסנאפצ’ט אוספת או מאחסנת מעט מאוד מידע. מפתיע ללמוד שסנאפצ’ט יודע הרבה על האינטרסים שלך. עדכון אחרון לשירות אוסף נתונים הנוגעים גם למומחי פרטיות רבים. גלה מה סנאפצ’ט באמת יודע עליך!


אילו סוגים של מידע אוסף Snapchat?

בטכנולוגיה של ימינו, כל שירות שתירשם אליו ידרוש מידע אישי כדי ליצור חשבון. זה עשוי לכלול את כתובת הדוא”ל שלך, את מספר הטלפון שלך ואת תאריך הלידה שלך. למרות שזה נראה לא מזיק, בשילוב עם מידע ממקורות אחרים, אלה יכולים לחשוף די הרבה על מי אתה.

מצליחים שנשלחים דרך Snapchat נאספים גם על ידי החברה. Snapchat גם אוסף צ’אטים עם חברים דרך האפליקציה. אמנם אלה נעלמים מהאתר, אך לחברה יש גישה אליהם לפני מחיקתם. לאדם שאליו אתה שולח הודעה עשוי להיות דרך מחוץ לאפליקציה לשמור עותק. במקרים אלה, המידע שלך עשוי להיות לא בטוח או שאינו בשליטתך.

איזה מידע אוסף סנאפצ’ט באופן לא מכוון?

סנאפצ’ט אוסף גם מידע מאחורי הקלעים. לדוגמה, הם רושמים את התדירות שבה אתה משתמש באפליקציה ובמי שאתה כותב. יתר על כן, סנאפצ’ט יודע באיזו תדירות אתה כותב טקסט לכל חבר. הוא יודע כמה זמן לוקח לך בדרך כלל לפתוח הודעה מכל חבר ועוד. Snapchat אפילו עוקב אחר המסננים שאתה מעדיף ואילו סיפורים אתה צופה ב- Discover.

הרשת החברתית אוספת גם מידע על המכשיר שלך כולל סוג הטלפון שיש לך ומערכת ההפעלה שהוא פועל עליו. Snapchat עוקב אחר הספק הנייד שמספק את שירות הסלולר שלך. האפליקציה אוספת מידע מחיישני הטלפון שלך כולל הגירוסקופים והמצפנים שלך. האפליקציה מנטרת את המיקרופונים שלך והאם אתה מחובר לאוזניות.

Snapchat אוסף גם מידע על המיקום שלך. הוא עוקב אם המכשיר שלך בתנועה ובאיזו כיוון. זה גם עוקב אחר פרטי מיקום דרך המכשיר שלך. זה קורה בין אם אתה נותן לו הרשאה להשתמש בהגדרות המיקום שלך כדי לשתף מיקום עם חברים. באמצעות מגדלים ניידים סמוכים ו- Wi-Fi, Snapchat יכול לצמצם את מיקומך בדיוק מדויק.

איזה מידע אוסף סנאפצ’ט עליי ממקורות אחרים?

Snapchat לא מסתמך רק על השימוש שלך באפליקציה כדי לקבל מידע אודותיך. החברה אוספת גם מידע ממפרסמים ומצדדים שלישיים אחרים. זה משמש לבניית פרופיל שלם יותר של תחומי העניין שלך. כשאתה משתף מידע עם שותף פרסומי של Snapchat, החברה אוספת מידע זה עם מה שהיא כבר יודעת. אם תתקין אפליקציה או משחק חדש מחברה שמפרסמת באמצעות Snapchat, החברה תאסוף את המידע הזה. זה עוזר להם לקבוע אם Snapchat הראה לך ומודעה עבור המוצר. משוב זה הופך את הפרסום עם Snapchat ליקר יותר.

בכל פעם שאתה מתקשר עם מפרסם ב- Snapchat, החברה מתבשרת על אינטראקציה זו בכדי למקד טוב יותר את המודעות שלהם. זה גם עוזר לסנאפצ’אט לשפר את המדידות שלהן עד כמה פרסום הפרסום דרך האפליקציה שלהם עובד. זה מקל על עסקים אחרים לחשב את התשואה הצפויה לדולרי המודעות שלהם.

גם אם אינך משתמש ב- Snapchat, אם חבר מאפשר ל- Snapchat גישה לספר הטלפונים שלהם כדי לעדכן אנשי קשר, Snapchat יאסוף מידע אודותיך מאנשי הקשר של חבר שלך. זה עשוי לכלול מידע אישי כולל שמך, כתובת הדוא”ל ומספר הטלפון שלך.

כיצד Snapchat משתמש במידע הפרטי שלי?

אחת המטרות העיקריות לאיסוף המידע שלך היא לספק מיקוד טוב יותר למפרסמים. לרוב, סנאפצ’ט וחברות כמוהן יבטאו זאת כתועלת למשתמש. לעתים קרובות ניתן לראות שפה כמו “התאמה אישית של החוויה שלך” או “הצגת מודעות רלוונטיות יותר”. אבל זה מזניח להדגיש את העובדה שככל שהפרופיל שלך מותאם אישית יותר, כך המפרסמים מוכנים לשלם. המודעות רלוונטיות יותר עבורך מכיוון שמפרסמים קיבלו גישה למידע פרטי אודותיך.

בכל פעם שאתה מתקשר עם מפרסם ב- Snapchat, החברה מתבשרת על אינטראקציה זו בכדי למקד טוב יותר את המודעות שלהם. זה גם עוזר לסנאפצ’אט לשפר את המדידות שלהן עד כמה פרסום הפרסום דרך האפליקציה שלהם עובד. זה מקל על עסקים אחרים לחשב את התשואה הצפויה לדולרי המודעות שלהם.

האם אני צריך להיות מודאג מהתכונה החדשה של מפת הצמד של Snapchat?

תמונת snapmapבשנת 2017 הציג Snap Chat תכונה בשם Snap Map הנוגעת למומחי פרטיות רבים. תכונה זו מאפשרת לך לשתף את המיקום שלך עם חברים באמצעות Snapchat. פתח את האפליקציה ותוכלו לראות אמוג’ים מונפשים בשם Actionmojis של חבריך על גבי מפה. זה מאפשר לך לראות היכן הם נמצאים ומה הם עשויים לעשות עכשיו.

כאשר חבר רוכב במכונית, ייתכן שתראה את האקוגמוג’י שלו במכונית על המפה. זה אולי לא מטריד מדי, אך המידע הקיים מכוח זה נרחב.

נתוני מיקום יכולים להיות חלק מהמידע החשוב ביותר למפרסמים. לעולם אינך רשאי להסכים למסור לסנאפצ’ט את כתובת הבית שלך או את שם המעביד שלך. עם מידע על מיקום, Snapchat מקבל גישה לחלק ניכר מחיים הלא מקוונים שלך. על ידי מעקב אחר המיקום שלך, Snapchat יכול לזהות אם אתה גר בשכונה מהמעמד הגבוה או הבינוני. ברוב החברות, הבוס חונה קרוב יותר לדלת מאשר עובד ברמת כניסה. על ידי מעקב אחר כמה זמן אתה הולך אחרי החניה בעבודה, Snapchat יכול לנחש את מיקומך בחברה. זה יכול לספק מושג על טווח ההכנסות שלך.

נתוני מיקום יכולים גם להתריע בפני Snapchat על הזדמנויות פרסום חדשות אפשריות. בקר בחנות גולף וסנאפצ’ט עשויה להתריע בפני מפרסמים שאתה נמצא בשוק לגבי ציוד גולף חדש. בקר בחנות אופניים ומודעות לאופניים ואביזרים עשויות להופיע באפליקציה. עניין נוסף הוא שהדבר יכול לחשוף אפילו מידע בריאותי רגיש מאוד. בקר בפעם הראשונה במומחה רפואי ומפרסמים עשויים להתוודע לבעיית הבריאות שלך. זה יכול לחשוף מידע שעדיין לא שיתפת עם בני משפחה קרובים.

האם אוכל להגן על הפרטיות שלי ועדיין להשתמש בסנאפצ’אט?

יתכן שתתפתה בשלב זה למחוק את Snapchat, לבטל את שירות הטלפון שלך ולזרוק את המכשיר שלך לנהר הקרוב. אפשר לנקוט בכמה צעדים פשוטים לשמירה על פרטיותך. אתה יכול לעשות זאת תוך כדי גישה ל- Snapchat וליישומים האחרים שבהם אתה נהנה להשתמש.

עיין בהגדרות הפרטיות של Snapchat

ראשית, הקדש מספר דקות כדי לעבור דרך הגדרות הפרטיות של Snapchat. אלה מאפשרים לך לקחת שליטה מסוימת על המידע שלך. אתה יכול להגביל נתונים שנאספים דרך האפליקציה וכיצד Snapchat ישתמש בהם. הבטחת מצב רוח רפאים תגביל את נתוני המיקום הנגישים לסנאפצ’אט. שלב זה בלבד יעניק לך פרטיות רבה יותר. זכור כי גם אם תבחר לא לשתף את המיקום שלך עם משתמשי Snapchat אחרים, האפליקציה עדיין יכולה לקבוע את המיקום שלך.

השתמש ב- VPN

שימוש ברשת פרטית וירטואלית (VPN) הוא אחת הדרכים הטובות והקלות ביותר להגן על פרטיותך בזמן שאתה מקוון. בעת שימוש ב- VPN אינכם מתחברים ישירות לאתר או לשירות מקוון אחר. במקום זאת אתה מתחבר לשרת במיקום מרוחק שמעביר את בקשתך באופן מקוון. זה יכול לעזור להפוך את הפעילויות המקוונות שלך לאנונימיות בהרבה, וכך להגן על פרטיותך. הקדש מספר דקות כדי ללמוד כיצד VPN יכול לשחזר את הפרטיות שלך.

VPN יכול לספק יתרונות אחרים גם כן. זה כולל הימנעות ממגבלות גיאוגרפיות להזרמת תוכן וידאו ברשת. יתכן שתוכל להימנע מהגבלות על גישה לאינטרנט בעבודה. שירותים שונים מספקים יתרונות שונים, לכן חקור את האפשרויות שלך לפני שאתה בוחר.

סיכום

אנו משתמשים בסנאפצ’ט כדי לחלוק רגעים יקרים עם החברים והמשפחה. עם זאת, מה שלעתים קרובות איננו מבינים הוא שלסנאפצ’ט עצמה יש גם הרבה מידע אודותיך. ראינו שהם יודעים יותר ממה שתרצו. מסיבה זו תוכלו להתאים את הגדרת הפרטיות של Snapchat ולהשתמש ב- VPN. זכור כי Snapchat בהחלט אינה האפליקציה היחידה שיש בה כמויות אדירות של המידע האישי שלך.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me