בטיחות בהפלה: כיצד להגן על חיי ההיכרויות שלך | VPNoverview

לוגו של אפליקציות היכרויותבדרך כלל ניתן לראות בהאפ אלטרנטיבה פופולרית ו’נקייה ‘יותר לטינדר. זה יביא אותך לקשר עם אנשים שכבר נתקלת בהם בחיי היומיום, אבל בדרך כלל לא ידברו איתם. חשוב על התלמידים האחרים בבית הקפה המועדף עליך בערב שבת. בעזרת האפליקציה תוכלו להתחיל שיחה עם אנשים בסביבתכם הישירה. האפליקציה הושקה בשנת 2014 והיא מונה למעלה משבעים מיליון משתמשים ברחבי העולם.


כשאתה מתקשר עם אחרים ברמה האישית כל כך, אתה לא רוצה להסתבך. לכן כל כך חשוב לדאוג לפרטיות המקוונת שלך – במיוחד באפליקציות היכרויות כמו Happn. אל תשתפו יותר מדי מידע, הסתירו את המיקום שלכם במידת האפשר והשתמשו באפליקציה של מיקום מזויף במידת הצורך. במאמר זה נסביר כיצד לשמור על ביטחון בזמן שאתה יוצא באינטרנט. אנו גם נספק לך מידע על סיכוני הפרטיות של Happn ועל האופן שבו אלה עשויים להשפיע עליך.

מהם סיכוני הפרטיות של הפן?

Happn היא אפליקציית פגישות. בכל פעם שתחצו נתיבים עם משתמש אחר ב- Happn, תוכלו לראות את הפרופיל שלו באפליקציה שלכם (כל עוד הם מתאימים לקבוצת ההעדפות שנקבעה מראש). ברגע שיש התאמה, כלומר שניכם הבעתם עניין זה בזה, תוכלו לדבר. זו מערכת מהנה שמאפשרת לך ליצור קשר עם אנשים בסביבתך הישירה. בדיוק כמו אצל טינדר וגינדר, עם זאת, ישנם כמה סיכוני פרטיות שאפשר לשקול.

הקשר של האפן לפייסבוק

סמל פייסבוקHappn מאפשר לך ליצור את חשבונך בשתי דרכים שונות: עם מספר הטלפון שלך או עם חשבון הפייסבוק שלך. האפשרות בה אתה משתמש במספר הטלפון שלך היא תוספת אחרונה לאפליקציה. לפני כן, אתה יכול להתחבר רק באמצעות חשבון הפייסבוק שלך. בעוד שחלק עשויים למצוא את זה מועיל, זה גם אומר שכל המידע שלך בפייסבוק יהיה מקושר לפרופיל ההיכרויות שלך.

הפן מבטיח שלא לפרסם שום דבר בדף הפייסבוק שלך, הוא גם לא ישלח התראות או הזמנות לחברים. Happen אומר שפייסבוק Connect משמשת רק כדי לשתף חברים ואינטרסים משותפים עם חברי Happn בהם אתה נתקל.

עם זאת, חשוב לקחת ברצינות את הבטיחות והפרטיות שלך. אלא אם כן אתה משתמש במספר הטלפון שלך בכדי להתחבר, פרופיל הפייסבוק שלך יהיה מקושר לחשבון Happn שלך. בדרך זו קל יותר להאפן למנוע מאנשים ליצור פרופילים מזויפים. עם זאת, כאשר קישרת בין שתי הפלטפורמות של המדיה החברתית, הפן יצלם תמונות באופן אוטומטי מפרופיל הפייסבוק שלך להצגה בפרופיל ההיכרויות שלך. לכן משתמשים יכולים בקלות לבצע חיפוש תמונות הפוך כדי לגלות יותר אודותיך ולגלות את פרופיל הפייסבוק שלך. בגלל האופן שבו Happn מוגדר, קשה למנוע זאת.

דליפת מזהה בפייסבוק

להלן היו כמה בעיות אבטחה רציניות עם חשבונות הפייסבוק של המשתמשים בעבר. בשנת 2017 חשף WIRED כי כמה אפליקציות היכרויות, כולל Happn, לא הגנו כראוי על פרטיות המשתמשים שלהם. מזהי הפייסבוק של החברים הודלפו, כלומר, מלבד שמם הפרטי, תחומי העניין והמגדר שלהם, ניתן היה לאתר את כל פרופיל הפייסבוק שלהם. הפן חיפש פיתרון. הרעיון היה לגרום לאפליקציה שלהם לעבוד כמו פרוקסי. בדרך זו, רק המידע שנועד לראות אחרים היה זמין לציבור.

Happn הפר את מדיניות הפרטיות שלה משיתוף נתונים אישיים

עוד בשנת 2016 היה גם הפן בצרות. באותה עת גילה מועצת הצרכנות של נורבגיה כי החברה מפרה את מדיניות הפרטיות שלה. Happn מבטיח לא לשתף את הנתונים האישיים שלך עם אף אחד אחר, אך התברר שהוא עושה זאת בכל מקרה. הם שלחו נתונים לסוכנות שיווק אמריקאית בשם UpSight. נתוני המשתמש המשותפים כללו מידע על העדפות המשתמש באפליקציה, שמם המלא, תאריך לידה, מצב עבודה ומגדר. יתר על כן, נעשה שימוש במידע על חשבונות פייסבוק מקושרים. פירוש הדבר היה שהפן פועל באופן פעיל נגד מדיניות הפרטיות שלה, בעצם משקרת למשתמשים שלה.

בעיה נוספת עם האפליקציה התגלתה באותו זמן. בעוד שהפן טען כי כל פרטי המשתמש והנתונים של המשתמש יימחקו מהשרתים שלהם ברגע שנמחק חשבון, ההיפך הוא הנכון. חלק מהעוגיות הכלולות בהתקנה והשימוש ב- Happn לא נמחקו. במהותם, משתמשי Happn לא הצליחו למחוק את היישום מהטלפונים שלהם לחלוטין. כתוצאה מכך, המידע שלהם לא נמחק לחלוטין משרתי Happn.

משתמשי פרימיום יודעים מתי ‘אהבתם’ אותם

ב- Happn אתה רואה פרופילי משתמשים ואפשר ‘לחבב’ אותם, לדחות אותם או לשלוח להם ‘קסם’. בעזרת ‘כמו’ או ‘קסם’, אתה מראה את העניין שלך בהם. עם זאת, האדם האחר יראה את ה’כמות ‘שלך רק אם יבחר לחבב אותך. אם כן, לשניכם יש ‘ריסוק’ ויוכלו לנהל שיחה באפליקציה.

עם זאת, ישנן דרכים לעקוף את המערכת הזו. למשל עם חשבון פרמיום, תוכלו לראות בדיוק מי מצא חן בעיניך ומתי. הרבה משתמשי Happn מחליטים לקבל פרמיה. במילים אחרות, לייקים שלך כבר לא פרטיים לאנשים שאתה מחלף עליהם באפליקציה. זה יכול להיות לא נוח או מסורבל, אם אתה חושש שידחו אותך או סתם בדרך כלל לא רוצה שמישהו יכיר אותך כמוהם אלא אם כן הוא אוהב אותך.

מעבר לפונקציית ה- Premium, Crush Time עשוי גם לאפשר לאחרים להבין את הבחירות שלך באפליקציה. במשחק זה אתה מקבל את ההזדמנות לגלות אילו משתמשים ב- Happn אהבו אותך. המשחק מראה לך ארבעה פרופילים שונים, שאחד מהם נתן לך ‘כמו’. אם אתה יכול לנחש מיהו האדם הזה, תוכל להתאים אותך באופן אוטומטי ותוכל לדבר אחד עם השני. ככל שתשחקו במשחק הזה לעתים קרובות יותר, יהיה קל יותר לנחש. פרופילים מסוימים עשויים להמשיך לחזור, מה שפירוש כנראה שהם אהבו אותך. למרות שזו דרך מאוד מסורבלת לנסות להבין מי חיבב אותך, זה לא בלתי אפשרי. אם אתה מעדיף לשמור על לייקים שלך פרטיים עד שהאדם האחר יגלה בך עניין כנה, זה סיכון שתצטרך לקחת בחשבון.

המיקום שלך כבר לא פרטי עם מפות

מפה עם מיקוםבשנת 2018 הציג האפן תכונה חדשה בשם מפות. באמצעות מפות, המשתמשים יכולים לראות היכן הם נתקלו במשתמשים אחרים במפה. מיקומים אלה מדויקים למדי: עד לרדיוס של 250 מטר. מוזכרים גם הזמנים שבהם אתה והאדם האחר במקום הזה.

מפות מאפשרות הרבה יותר למצוא אנשים שאיתם נתקלת בחיים האמיתיים באפליקציה. האם נתקלת בבחור חמוד במועדון האהוב עליך? פשוט השתמש במפות כדי לבדוק אם יש לו גם את Happn. אם כן, תוכל להיות כמוהו.

זו דרך נחמדה ליצור קשר עם אחרים, אבל זה גם קשור לחששות ביטחוניים רבים. אם אתה יכול לראות בדיוק איפה ומתי נתקלת ב- Happn, משתמשים אלה יכולים לראות גם את המידע הזה עליך. זה הופך את הנוהלים כמו הגבעול לקלים מאוד. במילים אחרות: אנשים שמחליטים לעשות שימוש לרעה בפונקציית המפות עלולים להפוך לסכנה ממשית לפרטיותך.

גבעול: הסכנות בהפן

עוקב בשיחיםסיכוני הפרטיות שהוזכרו לעיל עלולים לגרום למצבים לא רצויים ואף מסוכנים. עד כה פורסמו מעט מאוד דיווחים על אירועים שהתרחשו במהלך השימוש בהאפן או עם השימוש בו. עם זאת, אין זה אומר שהאפן בטוח לחלוטין. חשוב תמיד להיות מודע לסכנות האפשריות.

אם חברי Happn משתמשים באפליקציה בצורה מסוימת, זה יכול לאפשר להם לסובב אחרים בצורה יותר אפקטיבית. מכיוון שהפן עוקב באופן פעיל אחר המיקום שלך (GPS) ומציג אותו למשתמשים אחרים בנסיבות מסוימות, אתה נמצא בסיכון. ה- Sunday Mail בדק את השימוש במפות Happn. תוך שבועיים נתקלו החוקרים באותו משתמש שבע פעמים. מכיוון שהם יכלו לראות את המיקום המדויק על המפה, הם יכלו להבין בקלות היכן גר משתמש זה. מומחי אבטחת סייבר אמרו כי הדבר עלול לגרום לבעיות חמורות בעתיד. מה אם אחד הזרים שבהם נתקלת במקרה בהאפן יעמוד לפתע ליד דלת הכניסה שלך?

כיצד להישאר בטוחים על הפנינג

אפליקציות הכרויות תמיד מגיעות עם סיכוני פרטיות, והפן אינו יוצא מן הכלל. אתה כבר לוקח סיכון בכל פעם שאתה מספר לזרים על עצמך. אף על פי כן, חשוב להשתמש בהפן וביישומים דומים בבטחה, כדי להגביל את הסיכונים הללו. להלן מספר אמצעי מניעה שתוכלו לנקוט בכדי לשפר את הבטיחות והפרטיות שלכם ב- Happn.

אל תשתפו יותר מדי

אולי עצה זו נראית מובנת מאליה, אך אנשים רבים עדיין חולקים ללא מחשבה כל מיני מידע אישי אודות עצמם ברשת. הקפד תמיד לדברים שאתה משתף, בין אם זה גילך, שמך המלא, מקום העבודה או פרטים אישיים אחרים. זה נכון הן למידע שהצבת בפרופיל Happn והן לשיחות שיש לך עם זרים.

הגבל גם את הקשרים בין פרופיל Happn לחשבונות המדיה החברתית האחרים שלך. לדוגמה, Happn נותן לך אפשרות לקשר את חשבונות האינסטגרם שלך ו- Spotify לפרופיל שלך. זה יכול להיות שימושי, מכיוון שהוא מאפשר למשתמשים אחרים לקבוע איזה סוג של אדם אתה והיכן האינטרסים שלך נמצאים. עם זאת, זה גם יוצר סיכון לפרטיות: עם קישור ישיר לאינסטגרם, כל זר יכול לגשת לכל התמונות שבחרתם לשתף עליהן. לכן, בחן תמיד מקרוב את מה שאתה משתף באופן מקוון והיה תמיד מודע לקשר בין חשבון Happn שלך לפרופיל הפייסבוק שלך, אם השתמשת בפייסבוק כדי להגדיר את חשבונך..

הגבל את המידע בפייסבוק

מחשב נייד של פייסבוק אנונימיכדי להבטיח שלפאן אין גישה לכל המידע בפייסבוק שלך, אתה יכול לעשות אחד משלושה דברים. ראשית, אתה יכול לבחור לקשר את חשבונך למספר הטלפון שלך במקום לפייסבוק שלך, כלומר המידע על המדיה החברתית שלך לא יהיה מחובר לפרופיל ההיכרויות שלך. עם זאת, זה משהו שתצטרך לוודא ברגע שתגדיר את חשבונך. בהמשך, הרבה יותר קשה לשנות את זה.

שנית, תוכל ליצור חשבון פייסבוק שני. הדבר אפשרי אם אתה משתמש בכתובת דוא”ל שונה מזו המחוברת לדף הפייסבוק ‘האמיתי’ שלך. שים כמה שפחות מידע על חשבון זה, ואז השתמש בו כדי ליצור פרופיל Happn.

האפשרות השלישית והאחרונה היא להגביל את הגישה שיש ל- Happn למידע שלך בפייסבוק. לאחר שנכנסתם לפייסבוק תוכלו ללחוץ על ‘אפליקציות‘בהגדרות שלך. למצוא את ה לוגו קרה ולחץ על ‘למחוק‘. היכנס עכשיו לאפליקציית Happn שלך. א צץ יופיע על המסך שלך, וישאל איזה מידע אתה מוכן לשתף. כאן תוכלו לבחור באילו מותר לאפליקציה להשתמש. וודא שהאפן יכול להשתמש בכמה שפחות במידע האישי שלך, מבלי להפוך את האפליקציה ללא מעשית.

כבה את המיקום שלך

כדי שהפאן יעבוד כפי שנועדה, האפליקציה צריכה כל הזמן לדעת איפה אתה. רק לאחר מכן תוכל לראות משתמשים אחרים של Happn שחצו את דרכך. עם זאת, לעתים קרובות זה לא באמת נחוץ. בחלק מהמקרים זה יכול אפילו להיות מסורבל. כשאתה נמצא בכנס לעבודה, למשל, לא תרצה שכולם שם יוכלו לראות אותך באפליקציית היכרויות.

כדי למנוע מצבים לא נוחים, אתה יכול להפעיל את המצב הבלתי נראה של Happn. במצב זה, הפרופיל שלך לא יופיע למשתמשים אחרים במשך שמונה שעות. זה יאפשר לך להחליט בעצמך מתי אנשים לא יוכלו למצוא אותך באפליקציית ההיכרויות.

אם אתה באמת רוצה לקחת הפסקה מהאפן, אתה יכול גם לכבות את ה- GPS שלך. בדרך זו, האפן לא יוכל לקרוא את המיקום שלך – אפילו לא מעבר למצב הבלתי נראה. עם זאת, אם בחרתם לעשות זאת, עליכם להיות מודעים לכך שהאפליקציה בפני עצמה כבר לא תעבוד עבורכם. כל הפילוסופיה של האפן מבוססת על היכרות עם אנשים בסביבתך. אם לא תתן להם את המיקום שלך, גם לא תוכל לקחת חלק בזה.

השתמש באפליקציית מיקום מזויפת

כיבוי ה- GPS שלך הופך את Happn לחסר תועלת. האם אתה עדיין רוצה להשתמש באפליקציה, אך האם אתה מהסס לחלוק את המיקום המדויק שלך עם אחרים? אתה תמיד יכול לשקול להתקין אפליקציית מיקום מזויפת כדי לזייף את המיקום שלך. במקרים רבים זה עובד גם עבור אפליקציות היכרויות: הפן יחשוב שאתה נמצא במקום מסוים, אותו בחרת ממפה בעצמך, במקום היכן שאתה נמצא, למשל בבית או בעבודה. אפליקציות פופולריות שיכולות להשיג זאת הן מזויף GPS GO Spoofer מיקום עבור אנדרואיד ו- מיקום GPS מזויף באמצעות iTools עבור iOS. בדקנו בעצמנו את ה- Spoofer Location Fake GPS GO ויכולים לאשר שהוא עובד עם Happn.

הבעיה העיקרית עם זיוף המיקום שלך היא שתוכל ליצור קשר רק עם משתמשי Happn שחוצים שבילים עם אותו מיקום מזויף. לא תוכל לראות משתמשים שבמקרה עברו לך ממש ברחוב. כדי לפתור את הבעיה עד לנקודה מסוימת, אתה יכול לבחור מיקום מזויף הקרוב יחסית למקום שאתה נמצא, או מיקום ציבורי שבו אתה מוצא את עצמך לעיתים קרובות, כגון המועדון או המסעדה המועדפים עליך. בדרך זו, אתה עדיין תשתתף באנשים בסביבתך בלי שתוותר על המיקום הנוכחי שלך.

אם תרצה לדעת להתקין אחת מאפליקציות המיקום המזויפות שהוזכרו לעיל, תוכל לבצע את ההוראות שלהלן:

מזויף GPS GO Spoofer מיקום

GPS GO מזויף קל למדי להתקנה וזמין עבור אנדרואיד 6.0 ומעלה. כדי להשתמש בו, בצע את הצעדים הבאים:

 1. הורד האפליקציה המזויפת של GPS GO Spoofer.
 2. פתח את האפליקציה והקש על “אפשר מיקומים מדומיםבמסך הראשון.
 3. עבור למפה, בחר את המיקום אתה רוצה להשתמש, ו לחץ על כפתור ההפעלה בפינה השמאלית התחתונה של המסך.
 4. במקרה וההודעה “מיקומים מדומים מושבתים או שהאפליקציה אינה אפליקציית ברירת המחדל של מיקום מדומה, אנא אפשר להמשיך” מופיעה, לחץ על “אפשר“.
 5. ה “אפשרויות למפתחיםהמסך יופיע. לחץ על “בחר יישום מיקום מדומה“ובחר”FakeGPS חינם“.
 6. חזור ולחץ על כפתור הפעלה שוב כדי לאפשר את הגדרת ה- GPS המזויפת.

מיקום ה- GPS המזויף של iTools

בצע את הצעדים הבאים כדי לזייף את המיקום שלך ב- iOS באמצעות iTools:

 1. להתקין iTools במחשב שלך.
 2. פתח את התוכנית ובחר “ניסיון חינם“.
 3. עבור אל “ארגז כליםהכרטיסייה.
 4. לך ל “ערכות כלים למכשירים“ובחר”מיקום וירטואלי“.
 5. להיכנס ל מיקום מזויף בתיבת הטקסט במפה ולחץ על Enter.
 6. כאשר סמן למיקום המזויף מופיע על המפה, לחץ על “זוז לכאן“כדי להגדיר את ה- iPhone למיקום זה.

לאחר שתסיים, אתה יכול לחזור להאפן ולהשתמש באפליקציית ההיכרויות שלך כפי שנהוג לעשות, רק המיקום שלך לאפליקציה ומשתמשים אחרים יהיה כעת המיקום הווירטואלי שבחרת..

הפעל את ה- VPN שלך

VPN בניידהרבה אפליקציות היכרויות לא מטפלות בנתוני המשתמשים שלהם בזהירות מספקת. לעתים קרובות הם משתמשים בחיבורים לא בטוחים, כגון פרוטוקול HTTP, לצורך העלאת תמונות. זה הופך אותם לרגישים להתקפות של אדם באמצע. כדי להבטיח שהנתונים שלך לא נופלים לידיים הלא נכונות, ייתכן שיהיה חכם להשתמש ב- VPN. VPN יוצר חיבור מוצפן בינך לבין השרת. בגלל זה, אחרים לא יוכלו לראות את כתובת ה- IP שלך ולא יהיו להם תובנות לגבי תנועת הנתונים שלך – כולל כל מה שאתה עושה ב- Happn.

שני VPNs שתרצו לנסות הם NordVPN ו- Surfshark. שני אלה ידועים בקשרים המאובטחים שלהם ובמחירים זולים יחסית. איתם, לא סתם תגן על הפרטיות שלך באינטרנט ותשמור על הנתונים שלך, תוכל גם לשוטט באינטרנט בחופש מוחלט, מכיוון שהוא מאפשר לך לעקוף את כל סוגי הצנזורה.

סיכום

Happn היא אפליקציית הכרויות עם פילוסופיה שונה מזו של רוב שירותי ההיכרויות האחרים. בהתבסס על המיקום שלך אתה פוגש משתמשים אחרים שבאמת נתקל בהם בחיים האמיתיים. זו דרך מהנה וקלה לפגוש אנשים. הפלטפורמה מציעה אפשרויות שונות ליצור קשר עם משתמשים ולשתף את תחומי העניין שלך.

אף על פי כן, עליכם להיזהר. וודא שאתה דואג לפרטיותך על ידי הגבלת המידע שאתה משתף באופן מקוון, כיבוי המיקום שלך, שימוש באפליקציית מיקום מזויפת או התקנת VPN. נוסף על כך, עליך תמיד להיות זהיר כשאתה מסכים להיפגש עם מישהו. ודא שחבריך או בני משפחתך יודעים לאן אתה הולך, עם מי אתה נפגש ומתי אתה מצפה לחזור. כדאי גם להיפגש במקומות ציבוריים וצפופים לדייט ראשון. בעזרת טיפים אלה תוכל ליהנות מהפאן עד תום.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me