נהל את הגדרות הפרטיות באפליקציית הכושר שלך | VPNOverview

בין אם נרצה או לא, אפילו הפרטים הספציפיים ביותר בחיי היומיום פיתחו רכיבים דיגיטליים. החל ממקררים ותאורה מחוברים לחיבור Wi-Fi וכלה בבקרה שלמה בבית עם כל AI, ככל שהטכנולוגיות ממשיכות להתקדם, כך גם קישוריות שלנו. כושר גופני אישי אינו יוצא מן הכלל, כפי שמעידים ריבוי גשפי הקלוריות הזמינים, מקליטי המסלול ומתכנני האימון. ישנם אלפי אפליקציות כושר שנמצאות במחלוקת שילוו אתכם למסע הכושר שלכם, ורבים מהם יעילים למדי. עם זאת, הם נוטים לדרוש מידע אישי רב. אדם המודע לפרטיות ירצה לבדוק כמה גישה הוא נותן ליישום חדש. במאמר זה תמצא סקירה כללית של ההרשאות הבסיסיות שאפליקציות כושר מבקשות, והסבר מדוע הן צריכות או לא צריכות להעסיק אותך.


הרשאות אפליקציות כושר נפוצות ושימושיהם

כמעט כל אפליקציית סמארטפון הקיימת דורשת הרשאות מסוימות לבצע את הפונקציות הבסיסיות שלה. זה נכון במיוחד עבור אפליקציות כושר שצריכות לאסוף ולעבד מידע רגיש. לדוגמה, הם אוספים את המיקום המיידי שלך, סטטוס החיבור וערכי הביצועים שלך. להלן רשימה של ההרשאות הנפוצות ביותר והפונקציות שלהם.

רשת

כמו רבות מקטגוריות אלה, הרשאת הרשת היא למעשה מספר הרשאות בצרור אחד. יישומים עם גישה זו יכולים לבצע פעולות כמו שינוי סוג החיבור שלך (Wi-Fi, 4G, LTE וכו ‘) ולמנוע את שינה בטלפון. זה נראה כמו הרבה כוח לתת תוכנית אחת, אבל המציאות היא שאפליקציות כושר רבות פשוט משתמשות בו כדי לסנכרן את הנתונים שלהם. כמו רוב האפליקציות, אפליקציות כושר אינן מאחסנות בדרך כלל נתונים בטלפון שלך, אלא בשרת מרכזי.

אפליקציות דורשות הרשאת רשת על מנת להעביר נתונים באמצעות החיבור הפעיל כרגע. עם אפליקציות ידועות ובעלות מוניטין כמו Strava, Garmin, MapMyRun ו- MyFitnessPal, ההרשאה הזו לא אמורה להיות חשש ביטחוני גדול, אבל זה לא אומר שהיא שפירה לחלוטין. יישומים מסוימים עשויים לנסות להעביר נתונים באמצעות חיבור “לא פעיל” אשר יכול להשפיע על השימוש בנתונים וגם בסוללה.

רכישות בתוך האפליקציה

יישומים זקוקים להרשאה זו לחיוב חשבונך בגין שדרוגים ותכונות פרימיום, כמו כיבוי מודעות או שיפור האינטראקציה בין אפליקציות. ללא אישור זה, Google Play תדחה כל ניסיון לעסקה כספית. הרשאה זו היא סטנדרטית ואינה אמורה לגרום להתראה, אך וודא שאתה יודע תמיד מי משתמש בטלפון שלך. שם הותרו סיפורים רבים של הורים אחראים לרכישות שנערכו על ידי ילדם כאשר הם לא הסתכלו.

קשורים: זהות הרשאה מסייעת להרשאת רכישה בתוך האפליקציה. זה מאפשר ליישומים לקרוא ולאמת את פרטי החשבון במהלך כל עסקאות.

אנשי קשר

הרשאת אנשי הקשר מעוררת לעתים מחלוקת מכיוון שהיא מאפשרת גישה לאפליקציה לספר הכתובות של הטלפון שלך. אפליקציות משתמשות בהרשאה זו כדי לחבר אותך עם חברים באותה פלטפורמה, ולהזמין אנשים שאינם משתמשים לשירות באמצעות כתובת הדוא”ל שלהם, ישירות מממשק המשתמש. יישומים אומרים שהם אינם משתמשים בהרשאה אם ​​המשתמש לא ניגש בכוונה לתכונה הדורשת זאת. עם זאת, חשוב לדעת שעם ההרשאה מופעלת, היישום יכול לקרוא מידע זה בכל עת וללא הודעה.

לעתים קרובות ניתן לחסום הרשאה זו מבלי שתשפיע על הפונקציונליות של אפליקציה. משתמשי Android יכולים לעשות זאת על ידי פתיחת הגדרות מכשיר > אפליקציות > * שם הבקשה * > הרשאות וכיבוי אנשי הקשר מופעלים.

אחסון מדיה

הרשאות מדיה מאפשרות לאפליקציה לגשת לתוכן האחסון הפנימי של המכשיר וכרטיס ה- SD. אפליקציות משתמשות בו לפעולות כמו העלאת תמונות ושמירה וייצוא של נתונים סטטיסטיים. למרות שסביר להניח שתהיה בסדר שתאפשר גישה זו לאפליקציות בעלות שם, כדאי לציין כי ניתן להפעיל ולכבות הרשאה זו דרך הגדרות הטלפון שלך..

מקום

הרשאת המיקום מעניקה לאפליקציות גישה הן למיקום המשוער והן למיקום המדויק שלך. על ידי ניתוח שירותי חיבור סביבך, כמו מכשירי Wi-Fi ומגדלי סלולרי, אפליקציה יכולה לקבוע את המיקום הכללי שלך ולהשתמש בו כדי להגיש לך פרסומות ממוקדות על בסיס גיאוגרפי. המיקום המדויק שלך נגזר מ- GPS של הטלפון שלך ומאפשר לשירותים לאתר את מיקומך תוך מספר מטרים. בנוסף לשימוש בו להצגת מודעות הקשורות למיקום, אפליקציות למעקב אחר אימון כמו Strava ו- MapMyRun זקוקות למידע GPS על מנת לעקוב אחר מסלול הריצה או האופניים שלך. היא מאפשרת לאפליקציה להציג מדדי מסלול וקשרי מהירות בזמן אמת ובדוחות שלאחר הפעילות.

מעקב GPS חיוני לפונקציות הליבה של אפליקציות כושר רבות. עם זאת, אין זה מפתיע שרבים מהאנשים לא מרגישים בנוח עם אפליקציה שיודעת את מיקומם המדויק כל הזמן. יתר על כן, לעיתים קרובות אפליקציות מעקב מפרסמות את פעילויותיך בעדכון ציבורי. על ידי הצגת היכן אתה מתחיל או מסיים את האימונים שלך, זה יכול להראות לזרים בדיוק היכן אתה גר אם אינך נזהר. אפליקציות כמו Strava כוללות אפשרות לטשטש את מיקום ההתחלה / הסוף שלך על בסיס רדיוס מוגדר על ידי המשתמש.

בלוטות

הרשאות Bluetooth נחוצות כדי להתחבר לחומרה חיצונית כמו שעונים חכמים, צגי דופק ומכשירי GPS של צד שלישי כמו Garmin. עם זאת, לא כל אפליקציות הכושר זקוקות להרשאות אלה כדי לתפקד.

נהל את הגדרות הפרטיות והאבטחה של אפליקציות כושר שונות

בעוד שרוב אפליקציות הכושר דורשות מספר חבילות הרשאה כדי לבצע את הפונקציות הבסיסיות שלהן, רבות מאפשרות לך לכוונן את הגדרות הפרטיות והביטחון הלא חיוניות. התאמת אלה היא בדרך כלל תהליך פשוט, ותוכל לשלוט על אפשרויות מסוימות של מיקום, פרטיות ואנשי קשר ישירות מתפריט האפליקציה. להלן סקירה מהירה של הגדרות הפרטיות של כמה מאפליקציות הכושר הפופולריות ביותר.

בקרת הגדרות פרטיות בשטראבה

לוגו סטראווהבתפריט ההגדרות של סטראווה, תחת “הגדרות פרטיות”, אתה יכול לראות שהפעילויות והנתונים שלך הם מאוד ציבוריים כברירת מחדל. אם לא תבחר לבטל את הסכמתך, סטראבה תפרסם את הפעילויות שלך במאגר העדכונים הציבורי והפלח. תכונת “Flyby” של האפליקציה מאפשרת למשתמשים אחרים גם לראות אם הם העבירו אותך במהלך פעילות, או להפך. יתר על כן, סטראבה משתמשת בנתוני הפעילות שלך כדי ליצור “מפות חום” ציבוריות המציגות את הדרכים הנסיעות ביותר באזור שלך. באפשרותך להשבית אפשרויות בודדות בהגדרות, או, למשתמשים המעוניינים לשמור על פעילויות פרטיות לחלוטין, סטראווה מציעה מצב פרטיות משופר בלחיצה אחת המפעיל את הגדרות הפרטיות המגבילות ביותר..

סטראבה מאפשרת כברירת מחדל את הרשאת אנשי הקשר. זה מאפשר לו לגשת לפנקס הכתובות שלך מבלי לשאול אותך קודם. עם זאת, באפשרותך להשבית גישה זו מתפריט ההגדרות.

בקרת הגדרות פרטיות ב- MapMyRun

כברירת מחדל, MapMyRun משתף את הנתונים שלך רק עם חבריך. זה כולל את הפרופיל שלך, המסלולים שלך והאמונים שלך. באפשרותך לשנות הגדרות אלה ל”ציבורי “או” סתם אני “על ידי פתיחת התפריט והקשה על הגדרות > פרטיות. MapMyRun כולל גם “מרכז פרטיות”, עם מידע על הסכמות שהיישום דורש, כיצד לייצא את הנתונים שלך וכיצד למחוק את כל חשבונך..

בקרת הגדרות פרטיות ב- Runkeeper

לוגו של מנהל הריצהכשאתה נכנס לראשונה ל- Runkeeper, בתהליך יצירת החשבון, האפליקציה בוחרת אוטומטית תיבה שמאפשרת לשלוח לך דוא”ל. יש לך אפשרות לבטל את הסכמתך, אך עליך לנקוט בפעולה. הוא גם מבקש מכניסו את תאריך הלידה שלכם (חובה), המשקל הנוכחי שלכם (לא חובה) והמגדר שלכם (לא חובה).

כברירת מחדל, מנהל Run Run מפרסם את הפעילויות שלך בעדכון שניתן לראות על ידי כולם. כברירת מחדל ניתן לראות את המפות שלך על ידי חבריך. בתפריט ההגדרות, באפשרותך לשנות את אלה כך שניתן יהיה לראות רק אתה, חבריך או כולם.

בקרת הגדרות פרטיות באנדומונדו

Endomondo, כמו Runkeeper, ירצה לשלוח לך מיילים. עם זאת, זה לא סמן לך בסתר תיבה. במקום זאת, Endomondo מקל על ביטול ההסכמה על ידי בקשתך ישירות. כדי לשנות את הגדרות הפרטיות, הקש על עוד > הגדרות > מרכז פרטיות > פרטיות. כאן, Endomondo מספק אפשרות נוחה לנגיעה במגע אחד, כמו גם הגדרות מתקדמות המאפשרות לך לשלוט מי רואה את המידע האישי שלך. נתונים כמו יום ההולדת שלך, גובה, משקל וקצב לב הם פרטיים כברירת מחדל. האימונים שלך, המהירות הממוצעת, מפות ותוכניות אימונים אישיים גלויים לחבריך כברירת מחדל. במרכז הפרטיות, תוכל גם להציג את ההרשאות שהסכמת להן, להוריד עותק של הנתונים האישיים שלך ולמחוק את חשבונך..

בקרת הגדרות פרטיות ב- MyFitnessPal

MyFitnessPal מאוד ליברלי עם מה שהוא משתף לעדכון החדשות שלך. אם לא תנקוט בפעולה, האפליקציה תשתף כמעט כל מה שאתה עושה באפליקציה. לעומת זאת, יומן התזונה האישי שלך מוגדר אוטומטית לפרטי. אתה יכול לבחור לשתף אותו באופן פומבי או עם חברים, או שאתה יכול לנעול אותו באמצעות סיסמה. צפה בהגדרות אלה על ידי מעבר להגדרות > מרכז פרטיות > שיתוף & הגדרות פרטיות.

בקרת הגדרות פרטיות ב- Garmin Connect וזרם קוטבי

לוגו של garminשימוש במכשיר כושר חכם, כמו שעון Garmin GPS או שעון קוטב, מאפשר לך גישה לערכים מתקדמים שאינם זמינים דרך הטלפון שלך. מכשירים אלה אוספים נתונים רבים ויש להם מספר הרשאות חובה לתפקד, אך קל לשלוט בפרסום שלך. כברירת מחדל, Garmin מגדיר את הפרופיל והפעילויות שלך לפרטיים. אתה יכול לבחור להפוך אותם לגלויים רק לקשרים שלך או לכולם, אך עליך לנקוט בפעולה. ניתן להציג את הפרופיל שלך על המין, הגובה, המשקל, הגיל וה- VO2 מקס, אך האפליקציה מסתירה אותם כברירת מחדל.

באופן דומה, Polar Flow מגדיר את הפרופיל והפעילויות שלך לפרטיים כברירת מחדל; נותן לך את האפשרות לשתף באופן פומבי, או רק עם העוקבים שלך, אם תבחר.

פרטיות ואבטחה דיגיטלית הינה אחריות אישית

אפילו החברות הידועות ביותר אינן ניתנות לנקודה. בעוד שאבטחת המידע שלך נמצאת בראש סדר העדיפויות עבור עסקים אלה, עליהם להתגונן בעקביות מפני התקפות מבחוץ. זה לא נפוץ, אך לפעמים ההגנות הללו נכשלות וניתן לסכן את המידע שלך.

תחת MyFitnessPal של ארמור: תזכורת מזהירה

במרץ 2018 הודיעה אנדר ארמור כי “גורם בלתי מורשה רכש נתונים הקשורים לחשבונות המשתמש של MyFitnessPal בסוף פברואר 2018.” כמובן שצוות יחסי הציבור תחת השריון הזעיק את האירוע. הם דאגו לציין כי לא נגנבו שום “מזהים שהונפקו על ידי הממשלה”, למרות שהחברה אפילו לא אוספת מידע כזה מלכתחילה. גם לא נגנב שום מידע על תשלום; אך שמות משתמש, סיסמאות וכתובות דוא”ל נפגעו בהפרה.

זה אולי לא נראה הרות אסון לשנות את הסיסמה עבור אפליקציית כושר, אך חשוב לקחת בחשבון שאנשים רבים משתמשים באותו שילוב שם משתמש / סיסמא עבור כל החשבונות שלהם. המשמעות היא שגם חשבונות אלה, בסיומת, נפגעו. אירוע כזה הוא תזכורת מפוכחת שחברות יכולות לעשות כל כך הרבה כדי לשמור על המידע שלך בטוח. עליכם לנקוט צעדים גם כדי להגן על עצמכם. הקפד לבדוק את אפשרויות הפרטיות וההרשאה של היישום לפני שתשתמש בה. שנה את הסיסמה שלך ברגע שנודע לך על הפרה אפשרית, ואל תשתמש באותה סיסמה לכל החשבונות שלך. בסופו של דבר, שמירה על בטחון היא אחריות אישית.

מחשבות אחרונות

אפליקציות כושר אוספות מידע אישי רב. ברוב האפליקציות תוכלו להתאים את מי שיוכל לראות מידע זה. עם זאת, גם אם תוודא שרק תוכל לראות את המידע שייתכן שחברת האפליקציות תוכל לראות אותם. בעוד ששימוש באפליקציית כושר יכולה להיות דרך מושלמת להיכנס לכושר, זכרו שאתם מוסרים מידע אישי בתהליך. כדי להישאר אנונימיים לחלוטין עדיף לעקוב אחר התרגילים שלך בדרך המיושנת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map