כיצד לשמור על פרטיותך במכשירי אנדרואיד VPNOverview

טלפון נייד אנדרואידמערכת ההפעלה אנדרואיד היא הדומיננטית ביותר בשוק כיום. אנדרואיד מחזיקה 87 אחוז משוק הסמארטפונים. יתר על כן, 66 אחוז מהטאבלטים משתמשים באנדרואיד. בארצות הברית זה מתרגם ליותר מ- 107 מיליון אנשים עם טלפון אנדרואיד בכיסם בכל יום. בעוד שרובנו מעריכים את הנוחות והשירות הניתנים בטלפונים אנדרואיד שלנו, רבים עשויים לא להיות מודעים לסיכונים הפרטיות שלהם בגלל השימוש במכשירים אלה. על ידי ביצוע מספר התאמות למכשיר ה- Android שלך, אתה יכול להבטיח שהפרטיות שלך מוגנת טוב יותר.


מדוע לדאוג לפרטיות אנדרואיד?

כאשר אנדרואיד היא מערכת ההפעלה הגדולה ביותר של מכשירי הסמארטפון, וגוגל היא שם כה מוכר, אתם עשויים לחשוב שאין חששות לגבי פרטיות השימוש במוצרים שלהם. למרבה הצער, קריאה פשוטה של ​​מדיניות הפרטיות של Android מגלה הרבה שמדאיגה מומחי פרטיות.

מדיניות הפרטיות של גוגל מבהירה את העובדה שמכשיר ה- Android שלך יאסוף מידע כולל תוכן של אימיילים, תמונות וסרטונים. הם גם עוקבים אחר אופן השימוש באפליקציות ובדפדפנים במכשיר. יתר על כן, גוגל אוספת מידע על מונחי חיפוש, כיצד אתה מתקשר עם מודעות, עם מי אתה מתקשר וכמה זמן אתה מדבר איתם. אנדרואיד עוקבת אחר מיקומכם באמצעות GPS, החיישנים במכשירכם, ו- Wi-Fi הסמוך, מגדלי תא ומכשירי Bluetooth.

כל המידע הזה נאסף כדי לשפר את שירותיהם. גוגל רוצה במיוחד להשתפר במיקוד טוב יותר למפרסמים. גוגל יכולה לחייב יותר אם היא יכולה למקד מודעות בקבוצות ספציפיות מאוד של אנשים. מרבית הרווחים של גוגל מאנדרואיד מגיעים מפרסום על סמך מידע שנאסף אודותיך מהמכשיר שלך.

הגדרות מודעות

השתלטות על הגדרות המודעות במכשיר ה- Android שלך היא אחד הצעדים הטובים ביותר שתוכל לנקוט כדי לאבטח את הנתונים האישיים שלך.

הגדרות פרטיות אנדרואיד

לשם כך עבור להגדרות במכשיר ה- Android שלך. חפש ‘גוגל’. יתכן שהוא נמצא בכרטיסייה אישית או מערכת תלויה במכשיר שלך. הקש עליו כדי להביא הגדרות הקשורות ישירות לחשבון Google שלך.

הגדרות פרטיות אנדרואיד

ברוב המכשירים, ‘מודעות’ מופיעות בראש הרשימה. הקש על ‘מודעות’ כדי להציג את ההגדרות הקשורות לפרסום הממוקד לחשבון Google שלך.

הגדרות פרטיות אנדרואיד

במסך ‘מודעות’ אתה יכול להקיש על ‘מודעות מאת Google’ כדי לעבור לדף אינטרנט המפרט מידע נוסף על האופן בו Google משתמשת במידע שלך בפרסום. כדי למנוע מאפליקציות ושירותים ב- Android ליצור פרופילים מותאמים אישית של הפעילות שלך למטרות פרסום, לחץ על המחוון לצד ‘בטל הסכמה להתאמה אישית של מודעות’. זה מפסיק את כל הפרופיל העתידי ומפסיק את השימוש בפרופיל שלך להצגת מודעות ממוקדות.

כדי להתקדם צעד אחד קדימה, תוכל להקיש על ‘אפס מזהה פרסום’ כדי להפשיט את המידע שכבר נשמר בפרופיל שלך מזהה שגוגל מקצה לחשבונך..

הגדרות מעקב אחר מיקום

אחת הדרכים היותר מטושטשות בהן אנדרואיד בונה פרופיל של תחומי העניין שלך למפרסמים היא באמצעות מעקב אחר המיקום שלך. מידע על לאן אתה הולך עם מכשיר ה- Android שלך מספק פרטים מכריעים על חייך במצב לא מקוון שמפרסמים לא יכלו להשיג אחרת. במובנים רבים זה יכול להיות סיוט עבור המודאגים מהפרטיות שלהם.

על ידי מעקב היכן נמצא מכשיר ה- Android שלך בכל עת, גוגל יכולה לקבוע את מיקומי הבית והעבודה שלך, היכן אתה קונה לעתים קרובות, מיהו הרופא שלך, היכן שהילדים שלך לומדים לבית הספר ופרטים פרטיים רבים אחרים. זהו מידע שלא הייתם חולקים בדרך כלל עם גוגל בהתנדבות, וכמעט וודאי שלא תרצו לשתף עם מפרסמים. התאמת הגדרות המיקום יכולה לעזור לשמור על פרטיות הנתונים האישיים שלך.

הגדרות פרטיות אנדרואיד

בתפריט ההגדרות שלך, לעתים קרובות ניתן למצוא הגדרות מיקום בכותרת ‘פרטיות ובטיחות’. עם זאת, במכשירים מסוימים זה יכול להיות פשוט תחת ‘מיקום’ או בכותרת דומה.

הגדרות פרטיות אנדרואיד

במסך ‘פרטיות ובטיחות’, הקש על ‘מיקום’ כדי להתאים את הגדרות המיקום.

הגדרות פרטיות אנדרואיד

כאן תוכלו לגלול בין האפליקציות שהשתמשו לאחרונה במידע המיקום שלכם. אתה יכול ללחוץ על כל אפליקציה או שירות כדי להתאים הרשאה לגישה להגדרות מיקום או לכבות את כל הגישה למיקום על ידי החלפת המחוון בחלק העליון של המסך.

הגדרות פרטיות אנדרואיד

הקשה על ‘שפר את רמת הדיוק’ תיגבר להגדרות המדויקות את מיקומך באמצעים שאינם מכשיר ה- GPS של הטלפון שלך. אנדרואיד יכולה לסרוק לרשתות Wi-Fi בקרבת מקום כדי לעזור לקבוע את המיקום שלך על סמך קרבתך לרשתות אלה. אנדרואיד יכולה גם למפות את המיקום שלך באמצעות מכשירי Bluetooth סמוכים המשדרים באזורך. זה עובד גם אם המכשיר שלך כבה Bluetooth. כדי לסייע בשמירה על המיקום שלך אנונימי, אתה יכול ללחוץ על המחוונים על אחד או שניהם כדי ‘כבוי’..

הגדרות פרטיות אנדרואיד

בחזרה למסך ‘מיקום’, הקש על ‘שיטת איתור’ כדי להגביל את הגישה לאמצעים השונים לאיתור המכשיר שלך. שיטת האיתור הפחות מדויקת היא להגביל את אנדרואיד לשימוש ב- GPS בלבד. בחר בשיטה זו לצורך אבטחת הפרטיות הגבוהה ביותר.

הגבלת הרשאות אפליקציה

כשאתה מתקין אפליקציה כלשהי במכשיר שלך, יישום זה יזדקק להרשאה לגישה לשירותים מסוימים מהטלפון שלך כדי לאפשר חלק מהתכונות של האפליקציה. אמנם אינך צריך להסכים לכל ההרשאות המבוקשות, אך פונקציונליות מסוימת עשויה להיות מופחתת אם אתה שולל אישור. מסיבה זו, רוב האנשים פשוט מסכימים לכל הרשאה שתבקש אפליקציה בהתקנה.

אפליקציות רבות מנצלות עובדה זו על ידי בקשת הרשאות שאינן נדרשות למלא את תפקידיה. זה יכול לכלול גישה לרשימות אנשי קשר, למיקרופון, למצלמה או לאפליקציות אחרות. זה יכול להיות רעיון טוב לעבור על כמה אפליקציות כדי לבדוק את ההרשאות שניתנו ואולי לבטל כמה שלא נראה שנדרש..

הגדרות פרטיות אנדרואיד

מתפריט ההגדרות, מצא את ההגדרה ‘יישומים’. זה יכול להיות תחת כרטיסיית התקנים, כרטיסייה אישית או ברשימה תחת הגדרות.

הגדרות פרטיות אנדרואיד

בתפריט ‘יישומים’, הקש על ‘מנהל יישומים’. זה יציג רשימה של כל היישומים המותקנים במכשיר ה- Android שלך. הקש על כל יישום שעבורו תרצה לבדוק את ההרשאות.

הגדרות פרטיות אנדרואיד

הקש על ‘הרשאות’ כדי להתאים לאילו שירותים לאפליקציה תהיה גישה.

הגדרות פרטיות אנדרואיד

אם אנו מסתכלים על אפליקציית המצלמה אנו רואים שיש לה גישה ל’מצלמה ‘מסיבות מובנות. יתר על כן, יש לו גישה ל’מיקום ‘שלך כדי לתייג את התמונה שלך במקום בו צולמה אם תבחר באפשרות זו. למצלמה יש גם גישה ל’מיקרופון ‘, כך שתוכל להשתמש בבקרה קולית כדי לומר לטלפון שלך מתי לצלם את התמונה. לבסוף, לאפליקציה יש גישה ל’אחסון ‘כך שהיא יכולה לשמור את התמונות שאתה מצלם במכשיר שלך. כדי להשבית כל אחד מאלה, החל את המחוון ל’כבה ‘..

אמנם ברור מאליו מדוע המצלמה זקוקה לגישה ל’מצלמה ‘, אך ההרשאות לאפליקציות מסוימות אינן כה ברורות. כיבוי הרשאה נדרשת עלול לפגום באפליקציה שלך. אין צורך להיכנס לפאניקה אם זה יקרה. פשוט חזרו ליישום והפעילו מחדש את ההרשאה הדרושה.

פרטיותך חשובה

בין אם אתה מודאג לשמירה על המידע הפרטי שלך במכשיר ה- Android שלך, או שאתה נותן מכשיר לילדך, בדיקת הגדרות הפרטיות היא דרך טובה להבטיח שהמידע שלך יישאר פרטי. אמצעים פשוטים אלה יסייעו לכם לשמור על רמת הפרטיות המתאימה לכם.

שלב פשוט נוסף הוא הגדרת החיבור המקוון שלך דרך רשת פרטית וירטואלית (VPN). מערכת זו יכולה לסייע לשמור על אנונימיות על מיקומך ושימוש באינטרנט וגם לספק יתרונות כמו הימנעות ממגבלות גיאוגרפיות על שירותי הזרמת וידאו. למידע נוסף על איך VPN עשוי לעזור לך בקלות לאבטח את פרטיותך באופן מקוון.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map