מהו שרת פרוקסי ולמה הוא משמש? | VPNOverview

שרת פרוקסי, או שרת פרוקסי, הוא מחשב הנמצא בין המשתמש לאינטרנט. המשתמש שולח את כל התעבורה המקוונת שלו לשרת ה- Proxy. השרת, בתורו, מעביר את הנתונים שלך ליעדו באינטרנט. באמצעות פרוקסי, זהותו והמיקום של המשתמש נותרים (בחלקם) מוסתרים. בפועל, פרוקסים משמשים לרוב אנשים שרוצים לבקר באתר שנחסם באזור מסוים. חברות ועסקים רבים משתמשים גם באקססוריז ליצירת רשת עסקית סגורה.


לפרוקסי יש מספר יתרונות, אך הוא גם מכיל כמה חסרונות. לכן עדיף לעיתים קרובות להשתמש ב- VPN. במאמר זה אנו נספק מידע נוסף על פעולות של פרוקסי, סוגים שונים של פרוקסי, וכמה הם בטוחים.

כיצד עובד פרוקסי?

שרת פרוקסי עומד בין מחשב מקומי או רשת מקומית לרשת רחבה יותר (לרוב האינטרנט). פרוקסי הוא לרוב שרת חיצוני; זהו צעד נוסף בתהליך המקוון. ללא שרת פרוקסי, הנתונים שלך עוברים במסלול הבא: כשאתה מקליד אתר בסרגל הכתובות שלך ולחץ על Enter, המידע עובר תחילה מהמחשב שלך דרך הנתב של ספק שירותי האינטרנט שלך (ISP). ואז הוא ממשיך לשרת האתר שביקשת. תשובת האתר נשלחת חזרה באותו מסלול.

אם אתה משתמש בשרת פרוקסי, הנתיב מהמחשב שלך לאתר שונה במקצת. המשתמש (כלומר אתה) מתחבר לשרת ה- proxy, למשל באמצעות מחשב, מחשב נייד או סמארטפון. שרת ה- Proxy שולח את בקשתך ליעדו באינטרנט. שאר האינטרנט לא יוכלו לראות את כתובת ה- IP שלך, אלא את ה- IP של ה- proxy. התמונה למטה ממחישה תהליך זה.

שינוי כתובת IP באמצעות פרוקסי

בקיצור, פרוקסי שולח נתונים. זה לא הדבר היחיד שהוא יכול לעשות. פרוקסי יכול לספק לך שכבה נוספת של הגנה מקוונת. ישנם אפילו סוגים שונים של פרוקסים שלכל אחד מהם יש פונקציות מיוחדות משלהם. ישנן פרוקסי אינטרנט העובדים בדפדפן שלך, אך אתה יכול גם להתקין שרת proxy בנתב שלך, כך שכל תנועת הנתונים שלך עוברת אוטומטית באמצעות ה- proxy. אנו נספר לך עוד אודות הפונקציות השונות של שרתי פרוקסי בחלק הבא במאמר זה.

משהו שכדאי לזכור: רוב שרתי ה- Proxy לא מגנים מספיק על הנתונים והפרטיות שלך כדי שתוכל להישאר בטוחים ואנונימיים ברשת. לכן, אנו ממליצים לך לשקול חיבור VPN. VPN מבטיח את האנונימיות וההגנה המקוונת שלך. ספק ה- VPN שלהלן זול במיוחד ועובד טוב מאוד. זה בטוח, מאובטח וידידותי למשתמש מאוד.

סוגים שונים של פרוקסי

ישנם סוגים שונים של שרתי פרוקסי. ראשית כל, אפשר היה לחלק אותם לפרוקסי משתמשים עבור משתמש אחד או קבוצת משתמשים אחת ופועלים ציבוריים המשמשים קבוצות ענק של אנשים. עם האחרון, הרבה יותר קשה לגורמים אחרים להבין אילו נתונים שייכים לאיזה משתמש, מכיוון שרבים כל כך משתמשים באותה IP.

ניתן לחלק את הפרוקסיז לקבוצות שונות על סמך הפונקציות הספציפיות שלהם. חלק מהפונקציות השונות הללו כוללות:

  • פרוקסי מטמון ברשת
  • סינון פרוקסי
  • פרוקסי CGI
  • פרוקסי הפוך

פרט לכך, ניתן לסווג פרוקסי פרויקטים לפי רמת הפרטיות שהם מציעים. התוצאה היא הסיווגים הבאים:

  • פרוקסי שקוף
  • פרוקסי אנונימיים
  • פרוקסי אנונימיות גבוהה

פרוקסי מטמון באינטרנט

רשימה עם זכוכית מגדלתפרוקסי מטמון משמשים לעתים קרובות למדי. פרוקסי מסוג זה שומר עותק של אתרים שבהם ביקרת. באמצעות פרוקסי מטמון, דפים מועברים למשתמשים במהירות ובדרך בטוחה יותר. כאשר מישהו מבקש לראות אתר דרך שרת proxy מטמון, ה- Proxy יחפש תחילה בקבצים המקומיים שלו (המטמון שלו). אם האתר כבר נשמר במטמון, ה- Proxy שולח נתונים אלה ישירות למשתמש. אם ה- Proxy עדיין לא שמר את האתר, הוא יאסוף את המידע מהשרת הנכון וישלח אותו חזרה למשתמש. לאחר מכן יישמר עותק של האתר לשימוש עתידי.

המטמון של פרוקסי הוא בעל אורך חיים מסוים, ואחריו הוא מתרוקן. מחיקת נתוני מטמון מתרחשת בדרך כלל על פי גילאים ישנים של נתונים, גודלם והתדירות בה הם מתבקשים. שני אלגוריתמי מטמון פשוטים הם Least לאחרונה בשימוש (LRU) ו- Least Frequently Used (LFU).

סינון פרוקסי

פרוקסי אינטרנט מסוימים מסוגלים גם לסנן את תוכן דפי האינטרנט. כמה מגבלות אינטרנט וסוגים מסוימים של צנזורה מקוונת, כמו הצנזורה שבשליטת המדינה בסין, מיושמים באמצעות פרוקסי אינטרנט. פרוקסי עבודה אלה מגבילים את חלקי האינטרנט אליהם יכולים המשתמשים להגיע.

פרוקסי סינון אינטרנט אחרים עשויים להתאים דפים למטרה או לקהל מסוים. זה מה שקורה כשאתה נשלח אוטומטית לגירסה הניידת של אתר האינטרנט בטלפון או בטאבלט שלך. יתר על כן, המשתמשים של ספק שירותי האינטרנט משמשים באקססוריז אלה כדי להגן על הקשר שלהם מפני וירוסי מחשב ותכנים זדוניים אחרים. בקיצור: שרת proxy מסנן חוסם תוכן מסוים. זה יכול להגביל את חופש האינטרנט שלך, אך גם להגביר את הבטיחות שלך באינטרנט.

פרוקסי הפוך

שרת פרוקסי הפוך פועל בצורה הפוכה של שרת פרוקסי רגיל. במקום להגן על הנתונים של משתמש הגולש באינטרנט, פרוקסי מסוג זה עובד לטובת שרת האינטרנט. פרוקסי הפוך יכול לשמש כחומת אש להגנה על הנתונים המקוונים של השרת. ניתן להעניק או לדחות גישה לדפים ספציפיים מסוימים באמצעות ה- Proxy. בדרך זו לקוחות מבנק לא ימצאו עצמם בטעות בסביבת הבנק המקוון של זר. פרוקסי היפוך משמשים לרוב גם במטמון של דפים סטטיים, כך שהשרת לא יעבור על עומס באותה המהירות.

פרוקסי CGI

סוג מיוחד של פרוקסי אינטרנט הוא פרוקסי CGI. זהו פרוקסי מקוון המעוצב כמו אתר אינטרנט, בו מבקר יכול לקבל גישה מיידית לדף אחר ספציפי. אתרי אינטרנט / פרוקסי נוי אלה משתמשים לרוב ב- PHP או CGI על מנת לתפקד. נציגי CGI יכולים לתת גישה לאתרים שנחסמים על ידי בתי ספר, עסקים או אפילו ממשלות. מכיוון שהם מסתירים גם את כתובת ה- IP של המשתמש, הם משמשים מדי פעם להשגת רמה מסוימת של אנונימיות.

פרוקסי שקוף

פרט לקבוצת פרוקסי פרויקטים בהתאם לתפקידם, תוכלו גם לחלק אותם על סמך כמה הם עוזרים לכם להישאר בעילום שם באינטרנט. פרוקסי שקוף אינו מסתיר את כתובת ה- IP של המשתמש. הם מכריזים על עצמם להיות שרתי פרוקסי ואפילו מראים לאתרים את כתובת ה- IP המקורית של המשתמש. פרוקסי אנשים אלה הם בדרך כלל פרוקסי מטמון, שאינם משמשים כדי להישאר אנונימיים ברשת.

פרוקסי אנונימי

פרוקסי מסוג זה מזהה את עצמו כשרת proxy, אך אינו מציג את כתובת ה- IP המקורית של המשתמש. פרוקסי אנונימי מציעים הגנה מסוימת למשתמשים שלהם. לא ניתן להשתמש בפרוקסי אנונימי בזמן הצפייה בנטפליקס. נטפליקס תדע שאתה משתמש בפרוקסי ולא יעניק לך גישה לתוכן שלהם.

פרוקסי אנונימיות גבוהה

סוג זה של פרוקסי אינו מגלה שהם שרת פרוקסי. זה גם לא מראה את ה- IP של המשתמש. זה בלתי נראה לחלוטין באתרים, ואילו ניתן לזהות פרוקסי אנונימי ‘רגיל’. פרוקסי אנונימיות גבוהה מגיע הכי קרוב ל- VPN בכל הקשור לאנונימיות. עם זאת, הוא עדיין מחמיץ את הבטיחות והביטחון המקוונים שמגיעים עם VPN.

היתרונות בשימוש בשרת פרוקסי

שימוש בשרת פרוקסי מגיע עם מספר יתרונות. לדוגמה, פרוקסי עבודה יכולים להשפיע על מהירות האינטרנט שלך ועל הבטיחות שלך באינטרנט. מלבד זאת, לבעלי ממסדים רבים יתרונות אחרים: אתה יכול להשתמש באתרי אינטרנט כדי לרשום אתרים או לעקוף פרוקסי חסימות וחסימות מקוונות אחרות. לבסוף, כמה מהאנשים המקצועיים מסתירים את כתובת ה- IP שלך. למידע נוסף על כל היתרונות הללו.

מהירות

מטמון שרתי פרוקסי שומרים קובץ של אתרי האינטרנט שבהם אתה מבקר. זה יכול להאיץ משמעותית את הגלישה שלך: אתה לא צריך להוריד מחדש דפים שכבר ניגשו אליהם, וזה חוסך זמן. יתר על כן, זה חוסך רוחב פס בזמן שאתה גולש.

בטיחות

שרתי פרוקסי משמשים גם לסריקת אתרים אחר קוד זדוני. לאחר מכן ניתן לחסום את החלקים המסוכנים האלה באתרי אינטרנט. בדרך זו פרוקסי יוצר שכבת אבטחה נוספת בינך לבין הקוד המזיק באתר שאתה מבקר בו. כל סיכוי לנגיף או לזיהום דיגיטלי אחר הופך קטן משמעותית. עם זאת, שרת פרוקסי לא מגן עליך מפני כל תוכנות זדוניות, כפי שנסביר לעומק בהמשך.

מציב מגבלות

אנשי עסקים לוחצים ידייםשרתי פרוקסי מאפשרים לך לרשום שחור אתרים מסוימים. בדרך זו אף אחד שאינו משתמש בשרת אינו מסוגל לגשת לאתרים אלה. לדוגמה, בית ספר או חברה עשויים להשתמש בפרוקסי כדי שתלמידים ועובדים לא יוכלו להיכנס לפייסבוק במהלך הלימודים או בזמן העבודה. מלבד הצבת מגבלות, שרת proxy מאפשר גם לך לבדוק את היסטוריית הדפדפן של כל מחשב המחובר לרשת ה- proxy. כל האנשים התושבים יכולים לשלוט ולנתח את כל התעבורה דרך שרת ה- Proxy, כמו הבוס או ספק שירותי האינטרנט שלך.

הסתר את כתובת ה- IP שלך

אנשים רבים לא רוצים שאתרים וחברות יעקבו אחריהם ברשת – ולא בכדי. זה לא עסק של אף אחד אחר מה שאתה עושה באינטרנט. השימוש בפרוקסי עוזר לך להסוות את זהותך המקוונת, מכיוון שהיא מסתירה את כתובת ה- IP שלך (אלא אם כן אתה משתמש בשרת proxy שקוף). צדדים אחרים יראו רק את ה- IP של ה- proxy. סיום כתובת ה- IP שלך פירושו שהפרטיות המקוונת שלך מוגנת טוב יותר: אתרים לא יוכלו לעקוב אחר ההתנהגות המקוונת שלך ולבצע לך פרופיל. באמצעות פרוקסי, אתה מוסר פחות מידע על עצמך לאתרים ולגורמים אחרים. אם אינך רוצה שמודעות מותאמות אישית יופיעו בדפדפן שלך, שרת פרוקסי יכול לעזור לך להשיג זאת – עד לנקודה מסוימת.

עקוף פרוקסי אחר

לבסוף, ניתן להשתמש בשרת פרוקסי כדי לעקוף את המגבלות של חסימת מקוון או אפילו שרת פרוקסי אחר. כאמור, חברה או ממשלה יכולים לחסום תוכן מסוים בשרתי ה- Proxy שלהם. על ידי חיבור לאתר זה דרך שרת פרוקסי משלך, אתה יכול לעקוף בקלות את המגבלות הללו. רוצה לגשת לאתר חדשות שנחסם במיקומך הנוכחי? השתמש בפרוקסי טוב ואתה בדרך.

אפילו לשירותי סטרימינג כמו Hulu ניתן להגיע מדי פעם באמצעות פרוקסי. אתרי אינטרנט אלה משנים ומגבילים לעתים קרובות את התוכן הזמין שלהם בהתאם למיקום הגאוגרפי שלך. נסה לצפות בסרטון וידאו ב- BBC iPlayer כשאתה לא בבריטניה. תקבל שגיאה באופן אוטומטי באומרו שהשירות אינו זמין עבורך. כשאתה משתמש בשרת proxy בריטי אנונימי טוב, עם זאת, לעתים קרובות תוכל לצפות בסרטונים האלה. עם זאת עבור שירותים רבים, השימוש בפרוקסי לא יספיק. מספר פלטפורמות סטרימינג מנסות באופן פעיל להדביר את האקססוריז. זו הסיבה שנטפליקס כמעט תמיד נותנת שגיאה כשאתה מנסה לצפות בה באמצעות פרוקסי.

חסרונות של שרת פרוקסי

לרוע המזל, למוצבים יש גם מספר חסרונות. אלה קשורים לרוב לעובדה ש- proxy הוא בדרך כלל רק חצי פיתרון: הוא אינו מציע אנונימיות או ביטחון מקוון מלא. נסביר טענה זו ביתר פירוט בסעיפים הבאים.

אין אנונימיות מלאה

מחשב נייד אין אנונימיותמשתמשים פרטיים של שרתי פרוקסי עוסקים בדרך כלל בשמירה על פרטי הרגלי הגלישה שלהם ואבטחת המידע האישי שלהם. עם זאת, לשרת פרוקסי יכולת לרשום את כל המידע שהמשתמש שולח ומקבל. הבוס שלך, למשל, יכול לראות בקלות את כל מה שאתה עושה באמצעות הרשת העסקית (שלעתים קרובות מסודרים באמצעות פרוקסי). יתר על כן, הוא או היא יכולים לעקוב אחר זמן העבודה העובד באתרים מסוימים. אז ראו הוזהרת: הבוס שלך יודע בדיוק מתי קנית נעליים חדשות באמזון מתי היית צריך לעבוד.

בקיצור, פרוקסי לא מגן על תנועת הנתונים שלך מכל הצופים. פרוקסי אינטרנט מקוונים חינם כרוכים בסיכונים גדולים: תשע מתוך עשרה פעמים, אין לך מושג מי שולט בחיבור ה- Proxy, כך שלעולם לא תוכל להיות בטוח אם הנתונים שלך אכן בטוחים. כל התעבורה המקוונת שלך נשלחת היישר לידי אדם זר. האם ברצונך לקבל פרטיות מקוונת מלאה? אז פרוקסי אינו הבחירה הנכונה.

אין קידוד

באופן דומה, שרת פרוקסי אינו יכול להבטיח את בטיחותך המקוונת. בדרך כלל, כשאתה משתמש בפרוקסי, לא ניתן לאתר את תנועת הנתונים שלך אליך, מה שאומר שיש לך מידה מסוימת של אנונימיות. עם זאת, אף אחד מהנתונים האלה לא מוצפן. המשמעות היא שאתרים יכולים עדיין לראות מה אתה עושה באופן מקוון, למרות שהם לא יכולים לחבר את הפעילות הזו לכתובת ה- IP האמיתית שלך.

ניתן לדלוף את כתובת ה- IP שלך

פרוקסי אינו פיתרון מוצק למעקב מקוון. עם חלק מהגורמים המקצועיים, קל יחסית לכל אחד לגלות מהי כתובת ה- IP האמיתית שלך. אם זה קורה, אתה מפספס הרבה יתרונות של פרוקסי. תהיה הרבה יותר פגיע באינטרנט.

בקיצור: היתרונות והחסרונות של שרת פרוקסי

מקצוענים
חסרונות
ייתכן שחיבור מהיר יותראין אנונימיות מלאה
הגנה מסוימת מפני קוד זדוניאין קידוד
אפשרות לחסימת תוכןניתן לדלוף את כתובת ה- IP שלך
הסתרת כתובת ה- IP האמיתית שלךלא ניתן לבטל את הנעילה של כל הדפים החסומים
עקיפת פרוקסי אחרים או חסימת רשת מקוונת

האם שרת פרוקסי בטוח?

אם אתה רוצה להשתמש בשרת פרוקסי כדי להישאר אנונימי בזמן הגלישה באינטרנט, תצטרך לקחת בחשבון הרבה גורמים שונים. ברוב המקרים, זה הרבה יותר בטוח והרבה יותר מעשי להשתמש בשרת VPN במקום פרוקסי.

יש להגדיר את ה- proxy שלך בצורה נכונה

רק שרת פרוקסי מוגדר היטב יציע לך רמת הגיון נאותה. קביעת התצורה של שרת יכולה להיות די מורכבת ולא תמיד תלויה בך. על בעל ה- proxy להיות מוכשר ולהשתמש בידע המתאים בעת הגדרת ה- proxy. רק לאחר מכן תדע בוודאות שהשרת שלך הוגדר בצורה הנכונה. מלבד זאת, יש לשמור על השרת כראוי. שרתי פרוקסי רבים (בחינם) אינם נהנים מפאר זה. ללא תחזוקה ותצורה נאותה, רוב הסיכויים שכתובת ה- IP שלך תודלף, באופן מכוון או בטעות.

מי הבעלים של שרת ה- Proxy?

גורם חשוב נוסף הוא הבעלים של ה- proxy. חיוני שיהיו להם כוונות טובות. שרתי פרוקסי רבים (לרוב בחינם) נמצאים בבעלות צדדים זדוניים העוקבים אחר הנתונים האישיים שלך או רוצים להרוויח כסף באמצעות מודעות. הפעלת שרת פרוקסי היא יקרה ורוב הבעלים מנסים להרוויח קצת כסף על ידי מכירת נתוני משתמש (פרטיים), הוספת פרסומות לדפי אינטרנט או הפצת תוכנות זדוניות ווירוסים דרך השרתים שלהם..

האם ה- Proxy מאפשר HTTPS?

חשוב מאוד להשתמש בחיבור מאובטח. שרת פרוקסי לא מצפין את חיבור האינטרנט שלך. ללא הגנה נוספת, קל מאוד לזרים, האקרים וממשלות להמתין לחיבור ולגנוב את הנתונים הפרטיים שלך, כגון כתובת הדוא”ל שלך ומידע ההתחברות שלך. כדי למנוע זאת, זה עוזר להשתמש בגרסה המאובטחת של אתרי אינטרנט (גרסת HTTPS). הרבה פרוקסי פרקים אינם מאפשרים שימוש ב- HTTPS, ולכן הם מורידים שכבה חיונית של אבטחה מקוונת. שימו לב לעובדה שאתרים עם HTTPS אינם תמיד בטוחים לחלוטין. HTTPS פירושו רק שהחיבור בינך לבין האתר נוצר בצורה מאובטחת. עם זאת, האתר עצמו עדיין יכול להיות מסוכן. אתה יכול, למשל, למצוא את עצמך בגירסת HTTPS של אתר דיוג.

פרוקסי או VPN

מגן VPNלסיכום הכל, פרוקסי אינו אנונימי לחלוטין, והוא אינו בטוח במאה אחוז. זו הסיבה שכמעט תמיד עדיף להשתמש ב- VPN במקום זאת. בעיקרו של דבר, VPN מפנה מחדש את תנועת הנתונים שלך באותה דרך ש- proxy עושה. נוסף על כך, VPN מצפין את הנתונים שלך, מה שהופך אותם לאפשרות הבטוחה יותר של השניים. הסיכוי ש- VPN ידליף את כתובת ה- IP שלך הוא קלוש ביותר, במיוחד כשאתה משתמש במתג ההרג של ה- VPN. יתר על כן, חיבורי VPN הם לרוב מהירים הרבה יותר מאשר פרוקסי. במיוחד עבור גלישה והורדה אנונימיים, VPN הוא אפוא האפשרות הטובה יותר. אם אתה רוצה את ההגנה המאובטחת ביותר על הנתונים המקוונים שלך, אולי אפילו תרצה לשלב את ה- VPN שלך עם תוכנית אנטי-וירוס טובה.

רוב ה- VPN לא רושמים מידע או נתוני לקוחות כלשהם. עם זאת, חשוב לעבוד רק עם שירותי VPN אמינים. חלק מהספקים הבטיחו שלא לשמור מידע על משתמש כלשהו, ​​אך התברר שהם עושים זאת בכל מקרה. דוגמה טובה ל- VPN הגון שאינו מושך פעלולים כמו זה הוא ExpressVPN. זו חלקית הסיבה שה- VPN הפרמיום הזה הגיע למקום הראשון בחמש המובילות שלנו עם ספקי ה- VPN הטובים ביותר.

מחשבות אחרונות

פרוקסי מפנים מחדש את חיבור האינטרנט שלך דרך שרת – בדרך כלל חיצוני. פרוקסי יכול לשפר את מהירות חיבור האינטרנט שלך. יתר על כן, זה יכול לעזור לך להתמצא במגבלות ובצנזורה ברשת. לבסוף, פרוקסי עוזר לך לגלוש באינטרנט באופן אנונימי במקצת. עם זאת, ההגנה רחוקה מלהיות גדולה. יתר על כן, בעל ה- proxy רושם ככל הנראה את פרטי המשתמש שלך. אם אתה מעריך את הפרטיות והביטחון המקוון שלך, אתה טוב בהרבה עם VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me