מה טוויטר יודע עלי? | VPNOverview

טוויטר הוא אחד מאתרי המדיה החברתית הגדולים בעולם. ברחבי העולם אנשים משתמשים בפלטפורמה כדי לתמוך בסיבות ולהישאר מעודכן. טוויטר מספקת שירות זה בחינם למשתמשים על ידי מכירת פרסום ממוקד, מניבה הכנסות של מיליארדי דולרים. טוויטר אוספת עליך כמות מדהימה של מידע אישי גם אם לעולם לא נכנסת.


מה שווה לך פרטיות?

תאר לעצמך אם מישהו עוקב אחריך, קרא על הכתף שלך בכל פעם ששלחת ציוץ, ביקרת באתר חדש או לחצת על מודעה. תחושת הפלישה שהיית חווה תביא אותך לנקוט צעדים לאבד את העוקב הגס רוח שלך. אף על פי כן, מיליוני אנשים גולשים דרך חשבון הטוויטר שלהם ולא מודעים לכך שטוויטר רושמת הערות על כל מה שאתה עושה. אתה יכול לשנות את הגדרות הפרטיות שלך בטוויטר כדי להחזיר מידה רבה של שליטה על הנתונים שלך. עם זאת, טוויטר עדיין יוכל לגייס מידע רב עלייך.

מגפון לעולם

מידע שפורסם בטוויטר הוא ציבורי. אלא אם כן אתה מגן על פוסט, הוא זמין לכל אחד בעולם. ניתן לחפש את הפוסטים שלך באופן מקוון, ומה שאתה מפרסם מגלה רבות לגבי מי אתה למפרסמים. ציוץ על אירוע אקטואלי בחדשות וטוויטר ומפרסמים יכולים להתחיל לגבש דעה לגבי הנטייה הפוליטית שלכם. פרסם תצפית הומוריסטית לגבי עבודתך וטוויטר רושמת את סוג העבודה שאתה עושה. מודעות עשויות להופיע לעזרה במציאת עבודה חדשה, או ממוקדות לאנשים עם ההכנסה השנתית שלך ככל הנראה.

על ידי השוואת הציוצים שלך עם אחרים, וציין את האנשים שאתה עוקב אחריהם, טוויטר יכול לדעת את המין שלך ואפילו את גילך. טוויטר מחלק את המידע יחד גם אם לא סיפקת מידע זה כחלק ממידע הפרופיל שלך. אם אתה לא מבטל את אפשרות תיוג התמונות, טוויטר יכולה לזהות את התמונה שלך ולהשוות אותה לתמונות אחרות שנמצאו שלך באינטרנט. לאחר מכן הם לומדים עוד יותר על מי אתה להתאים אישית את הפרופיל שלהם.

כל מה שאתה מפרסם בטוויטר זמין לצדדים שלישיים באמצעות ממשקי תכנות בהתאם למדיניות הפרטיות שלהם. זה מאפשר לעסקים לסרוק באמצעות טוויטר ולנתח את הנתונים שלך. מפרסמים מחפשים משתמשים שחולקים דעה או אינטרס כדי למקד טוב יותר את הפרסום שלהם. הם גם משתמשים במידע כדי לחקור כיצד תוכל להגיב למודעה. עבור ציוצים משובצים בקנה מידה קטן, זה בחינם. אבל טוויטר גובה תשלום בגישה בקנה מידה גדול לנתונים שלך.

המידע המוסתר מאחורי הציוצים שלך

כשאתה משתמש בטוויטר, אפילו אם אתה פשוט גולש בציוצים של אחרים, טוויטר משיגה ממך מידע. סוג המכשיר שאתה משתמש בו כדי להתחבר הוא חשוב ביותר למפרסמים, וכך גם לטוויטר. האם אתה משתמש בטוויטר בטלפון בן שנתיים? אתה יכול להמר שמפרסמים היו שמחים לדעת זאת ומוכרים לך חדש.

האם אתה מעלה את טוויטר בתחנת אוטובוס? כמה מועיל למפרסמים לדעת את המסלול שלך כדי שיוכלו להציב מודעות ממוקדות בתצוגה שלך בדרך? טוויטר ניגש למידע מיקום מהמכשיר שלך כדי לשפר את הפרסום. גם אם תתאים את הגדרות הפרטיות שלך כדי שהמיקום שלך יהיה מוסתר בציוצים שלך, הוא זמין לאפליקציה.

כתובת ה- IP של המכשיר שאתה מתחבר אליו מציינת בדיוק לאן טוויטר שולח נתונים. זה נותן טוויטר מידע על השכונה בה אתה גר ואיפה אתה עובד. טוויטר עוקב אחר כמה זמן אתה מבלה בשימוש בטוויטר בעבודה, מאחסן לך תכופות ועוד.

טוויטר עוקב אחר סוג הדפדפן בו אתה משתמש, מערכת ההפעלה של המכשיר שלך והספק הנייד שלך. המידע שלך חשוב לטוויטר. זה עוזר למפרסמים להבין מי אתה ואיך להציג מודעות המתאימות יותר לתחומי העניין שלך. ככל שטוויטר מכיר אותך טוב יותר, כך פלטפורמת הפרסום שלהם יקרה יותר. בהתבסס על הכנסות שנתיות של מיליארד דולרים של טוויטר, הם מכירים אותך היטב.

אתה לא צריך אפילו להיות משתמש בטוויטר

אתם עשויים לחשוב שהחטטנות המתמדת של טוויטר אינה חלה עליכם מכיוון שאינכם נכנסים לטוויטר. אבל טוויטר אוספת מידע על רבים שאינם חלק מהפלטפורמה שלהם. לחברה הסכמים עם אתרים אחרים שמטמיעים ציוצים ומשתמשים בטוויטר בדרכים אחרות. באמצעות הסכמים אלה, טוויטר יכולה לעקוב אחר הפעילות, אפילו של מי שלא משתמש בשירות שלהם.

כשאתה נוחת באתר אינטרנט שיש לו הסכם עם טוויטר, הם מקבלים אוצר של מידע אודותיך. מכתובת ה- IP שלך, טוויטר תקבל מושג מדויק היכן אתה נמצא. זה עשוי לספר להם היכן אתה גר או עובד, תלוי במיקומך הנוכחי. טוויטר יכיר גם את האתר ממנו הגעתם לפני שנחתם באתר האינטרנט המפנה. כשתעזוב את האתר, טוויטר תדע לאן נסעת. אם אתה מאפשר קובצי cookie בדפדפן שלך, יתכן ומעקב אחר פעילות האינטרנט שלך הרבה מעבר לאתר הבא.

שותפויות פרסום

כמובן, האינטרס של טוויטר וגם של המפרסמים לעבוד יחד כדי לשפר את הפרופיל שלהם כלפיך. לשם כך מפרסמים בטוויטר לרוב ישתפו נתונים שסיפקת לחברה שלהם, או שהם למדו עליכם בדרכים אחרות. זה עשוי לכלול מידע דמוגרפי כמו גילך, גזע, מין ואתניות שלך. מפרסמים חולקים לעיתים קרובות כתובות דוא”ל מובהקות, בהן ניתן להשתמש כדי לזהות אותך. השותפים גם חולקים מידע שבבעלותם על תחומי העניין והפעילויות שלכם ברשת.

כאשר אתה מאפשר לצד שלישי לגשת למידע שלך בטוויטר, המידע האישי שלך עשוי להיות משותף לאותן חברות. מדיניות הפרטיות שלהם עשויה לאפשר להם לשתף מידע זה עם צדדים שלישיים אחרים. במקרים מסוימים ניתן לעשות זאת ללא הסכמתך הפעילה. הסכמה ל”תנאים והגבלות “שלהם נותנת להם הסכמה מרומזת לשתף מידע.

מה אוכל לעשות כדי להגן על פרטיותי בטוויטר?

סקירה של הגדרות הפרטיות שלך בטוויטר יכולה לעזור לשמור על אבטחת המידע שלך. על ידי לוקח מספר דקות כדי לעבור דרך ההגדרות שלך, אתה יכול להגביל את המידע שאתה מספק לטוויטר. אתה יכול גם להגביל את השימוש בנתונים האלה ולהבטיח שיש לך יותר אמירה על מה שמשותף לך.

עם זאת, כפי שראינו, טוויטר אוספת מידע אפילו מאנשים שאינם משתמשי טוויטר. דרך טובה למנוע מהפלטפורמה להשיג כל כך הרבה מידע שאתה יכול להיות לאנונימי את הפעולות המקוונות שלך.

אחד הצעדים הטובים ביותר שתוכלו לנקוט כדי למנוע את הפלישה לפרטיות שלכם על ידי טוויטר ופלטפורמות אחרות הוא להירשם לרשת וירטואלית פרטית איכותית (VPN). VPN יסייע לשמור על פרטיותך על ידי הפיכתך לאנונימי יותר באינטרנט. הקדש מספר דקות למידע נוסף על האופן בו VPN משפר את פרטיותך, ואילו ספקים תרצה לשקול. ספקים שונים עובדים טוב יותר לצרכים שונים. מצא אחד המתאים ביותר לצרכים שלך ולהגן על פרטיותך.

אולי חשוב יותר מהגנה אפשרית מאיסוף נתונים היא מודעות. חשוב שתדעו איזה מידע אתם מוסרים.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me