כיצד לגלוש באינטרנט באופן אנונימי VPNOverview

רבות מהפעולות המקוונות שלך אינן פרטיות כפי שאתה עשוי לחשוב. בימים אלה אינספור גורמים מנסים לעקוב אחר התנהגותנו המקוונת ככל האפשר. ספקיות האינטרנט שלנו, מנהלי הרשתות שלנו, הדפדפן שלנו, מנועי החיפוש, האפליקציות שהתקנו, פלטפורמות המדיה החברתית, ממשלות, האקרים ואפילו האתרים שאנו מבקרים בה כולם יודעים – במידה מסוימת – מה אנחנו עושים ברשת. אם אינך רוצה שבן זוגך יגלה את מתנת יום ההולדת המיוחדת שהזמנת, השימוש במצב גלישה בסתר יסתפק. עם זאת, אם אינך רוצה שמישהו יידע מה אתה עושה באינטרנט, מצב גלישה בסתר פשוט לא יעשה זאת.


האם אתה רוצה לגלוש, להזרים או להוריד באופן אנונימי? יש כמה דרכים להגן על הפרטיות שלך באינטרנט. במאמר זה נציג בפניכם מספר שיטות וטיפים בהם תוכלו להשתמש כדי להישאר אנונימיים ברשת. אנו נספר לכם הכל על האפקטיביות של VPNs, שרתי פרוקסי וטור, כולם כלים שיעזרו לכם להישאר מתחת לרדאר.

טיפ 1: גלישה בטוחה ואנונימית באמצעות VPN

מגן VPNשימוש ב- VPN (רשת פרטית וירטואלית) הוא דרך מתאימה לגלוש באינטרנט באופן אנונימי. כשאתה מחובר לשרת VPN, החיבור שלך מאובטח. התוכנה מבטיחה כי כל התעבורה המקוונת שלך מוצפנת באמצעות פרוטוקולים מיוחדים, כך שאחרים כבר לא יכולים לקרוא נתונים אלה.

יתר על כן, כתובת ה- IP שלך נשארת מוסתרת מכיוון שלקחת אוטומטית את ה- IP של שרת ה- VPN בו אתה משתמש. כתובת IP היא מספר הזיהוי של חיבור האינטרנט שלך ויכול לחשוף את מיקומך ובסופו של דבר את זהותך. VPN מסתיר את כתובת ה- IP הזו מאחורי אחת משל עצמה. בדרך זו האתרים שבהם אתה מבקר לא יוכלו לראות את כתובת ה- IP האמיתית שלך ולא יוכלו לזהות אותך.

הרבה ספקי VPN לא רושמים את הפעילות שלך בזמן שאתה משתמש בשירותיהם. זה המוצר שהם מבטיחים לכם: גלישה אנונימית. ספקים אלה מציעים למשתמשים שלהם אנונימיות מובטחת באמצעות חיבורי ה- VPN הבטוחים והמאובטחים שלהם.

מנהרת VPN מוצפנת המגנה עליכם מקבוצות שונות

שילוב של IP עם רעול פנים עם חיבור מאובטח מבטיח למשתמשים ב- VPN כי התנהגותם המקוונת כבר לא יכולה להתחקות על ידי מישהו. עם זאת, לא כל ספקי ה- VPN מחמירים באותה מידה כשמדובר בהבטחה זו. אם אתה רוצה לאנונים את חיבור האינטרנט שלך, חשוב לחפש ספק VPN אמין וטוב עם מדיניות אפס יומני. מדיניות אפס יומני מבטיחה שספק ה- VPN לא רושם אף אחת מהפעולות המקוונות שלך. בדרך זו, אפילו הממשלה לא יכולה לגרום לספק למסור את המידע הזה, כי פשוט אין מה לתת. לרוב, זה חכם ללכת על VPN פרמיום, מכיוון שהנתונים הפרטיים שלך לא תמיד בטוחים בידי ספק VPN בחינם..

ExpressVPN: ענק אמין

דוגמה אחת לספק VPN אמין היא ExpressVPN. ל- ExpressVPN כמות גדולה של שרתים בכל רחבי העולם והם מציעים אפשרויות אבטחה חזקות. אם אתה נרשם לשירותיהם, אתה מקבל גישה לתוכנה המגינה על כל המכשירים שלך ועובדת עבור Windows, Mac, Android ו- iOS. אתה יכול להתחבר לאינטרנט בו זמנית עם עד חמישה מכשירים במנוי אחד בלבד. ExpressVPN מתאים מאוד למי שרוצה להיות מסוגל לגלוש, להזרים ולהוריד באנונימיות מלאה.

ExpressVPN מאוד ידידותי למשתמש. לאחר שתקבל לעצמך מנוי, תוכל להתקין את היישום ולהתחבר לשרת VPN מאובטח בכמה לחיצות. האפליקציה תפעל על רקע המכשיר שלך, בעוד שתוכל לגלוש ולזרום כרגיל, רק בבטחה ובאנונימיות. אם אתה רוצה לדעת יותר על ספק זה, אנא קרא את הסקירה המלאה שלנו על ExpressVPN.

CyberGhost: VPN ידידותי למשתמש

VPN שני בעל ביצועים טובים הוא CyberGhost. CyberGhost הוא ספק VPN ידידותי למשתמש שעוזר לכם לגלוש בעילום שם. יש להם מספר גדול של שרתים בכל רחבי העולם, מה שמקל מאוד למצוא שרת שמתאים לצרכים שלך. השרתים שלהם ידאגו שתוכלו לגלוש באינטרנט ללא כל מעצורים. אתה יכול אפילו להשתמש בנטפליקס ולהוריד בחינם טורנטים עם CyberGhost. אפליקציית CyberGhost נוחה מאוד לשימוש, ואם אתם מתקשים להבין אותה, ל- CyberGhost יש גם צוות תמיכה נהדר של לקוחות שיעזור לכם..

אם יש אלטרנטיבה HTTPS לאתר ה- HTTP שאליו אתה מנסה לבקר, CyberGhost תוודא שאתה מופנה אוטומטית לגירסה המאובטחת של האתר. בדרך זו תוכלו לדפדף בעילום שם ובבטיחות בכל עת. קרא את הסקירה המפורטת שלנו על CyberGhost למידע נוסף על VPN זה.

טיפ 2: השתמש בדפדפן הנכון

חכם לחזור ליסודות ולוודא שאלו עוזרים לכם להגן על האנונימיות שלכם. אבל באיזה דפדפן הכי טוב להשתמש במקרה זה? לדפדפנים הפופולריים השונים דרכים שונות מאוד להתמודד עם פרטיות המשתמשים. יש להם גם רמות בטיחות שונות. בחלק זה נדון בכמה אפשרויות דפדפן ידועות.

התרחק מ- Microsoft Internet Explorer ו- Edge

לוגו של מיקרוסופטבבואנו לבחון את הבטיחות והפרטיות המקוונת, אנו ממליצים לכם לא להשתמש בדפדפני מיקרוסופט (Internet Explorer ו- Edge). Internet Explorer כבר לא מקבל עדכונים, מה שהופך את הדפדפן לפגיע מאוד וחושף את המשתמשים שלו לסיכונים שונים, כולל צורות רבות של פשעי רשת. Microsoft Edge הוא היורש הרשמי של Internet Explorer ומקבל עדכוני בטיחות. עדיין, רמות הפרטיות של דפדפני זה אינם גדולים. אין בו הגנת מעקב, מה שעושים דפדפנים אחרים. זה, ודרכים אחרות בהן Microsoft חסרה מבחינת הפרטיות, מובילים אותנו לייעץ לך להתרחק מ- Internet Explorer ו- Edge אם ברצונך להתמקד בהגנה על פרטיותך.

Google Chrome: אל תעבור לגוגל לפרטיות

לוגו Google Chromeדפדפן Chrome תומך במספר חוסמי חלונות קופצים ותוספי דפדפן אחרים המכוונים לפרטיות. עדיין, Chrome הוא רכוש של גוגל, שהם חדשות רעות לפרטיותך. גוגל מרוויחה מכמה שיותר נתונים על המשתמשים שלה. נתונים אלה משמשים להצגת פרסומות בהתאמה אישית ולשיפור מנוע החיפוש של גוגל. המון אנשים מבקרים את גוגל על ​​ההתמודדות עם פרטיותם של אנשים. לדוגמא, נשאל מדוע משתמשי Chrome לרוב נכנסים אוטומטית לחשבונות Google או Gmail שלהם. בדרך זו, גוגל יכולה להתחקות אחר כל פעילות הגלישה שלך ולחבר אותה אליך כאדם. לאחר מכן מידע זה מסונכרן בכל המכשירים שלך. האם אתה משתמש בסמארטפון אנדרואיד עם אפליקציות כמו מפות Google? ואז גוגל מייד מכירה עליך עוד יותר. אם אתה מעריך את פרטיותך, Chrome אינו הבחירה הטובה ביותר לדפדפן.

ספארי של אפל עושה את העבודה שלו היטב

לוגו ספארי של אפללאחרונה, ספארי של דפדפן אפל מצליח ממש מבחינת הפרטיות. הדפדפן ראה הצגת תכונות חדשות המפסקות את טביעת האצבע הדיגיטלית, מה שמקשה על גורמים אחרים לעקוב אחריך ברשת. יש בו גם מניעת מעקב חכמה. פעולה זו מוחקת אוטומטית קובצי מעקב של צד ראשון שמאתרים אתרים בדפדפן הספארי לאחר שבעה ימים. בגלל מערכת זו, אתרים מסוגלים לעקוב אחר מבקרים למשך זמן קצר בהרבה. פרט לכך, ספארי מציעה כמה תוספים שימושיים המשפרים את הפרטיות שלך באינטרנט. נחזור לזה בהמשך.

Mozilla Firefox: הדפדפן הטוב והידוע ביותר לפרטיות

לוגו פיירפוקסאם תשאלו אותנו, Mozilla Firefox הוא הדפדפן ‘הרגיל’ הטוב ביותר למשתמשים המעריכים את פרטיותם. כדי לבעוט את הדברים, ל- Firefox יש כמה מאפייני אבטחה, כגון הגנה מפני דיוג ותוכנות זדוניות. פרט לכך, משתמשי Firefox יקבלו אוטומטית אזהרה בכל פעם שאתר מנסה להתקין תוספות. כשמדובר בפרטיות, Firefox היא בחירה מאובטחת מאוד, גם מכיוון שהיא מציעה תוספים שימושיים המגנים על המשתמשים מפני כל מיני הפרות מעקב ופרטיות. תוספות אלה מיועדות, לרוב, לא במיוחד עבור פיירפוקס.

בניגוד לרוב הדפדפנים האחרים, Firefox הוא קוד פתוח. המשמעות היא שכולם יכולים לבדוק את הקוד שמרכיב את תוכנת Firefox. בגלל דרך העבודה השקופה הזו, מוזילה לא יכולה פשוט לבנות תכונות מעקב גם אם היא תרצה בכך. מישהו ישים לב ויציג את זה, וזה יהיה נורא למוניטין של מוזילה.

גלישה אנונימית ברמה הבאה: דפדפן Tor

Tor לוגו נתב הבצלאם אתה באמת רוצה לגלוש בעילום שם, דפדפן Tor יכול להיות אפשרות מעניינת. טור (נתב הבצל) היא רשת מקוונת לתקשורת מוצפנת ואנונימית. טור עובד כמעט זהה לדפדפנים אחרים כמו פיירפוקס, ספארי וכרום. עם זאת, בניגוד לדפדפנים האחרים, טור מאפשר לך לגלוש באופן אנונימי לחלוטין. רשת Tor מורכבת מאלפי שרתים ברחבי העולם. כל תעבורת הנתונים העוברת בו נתחלקת לחלקים קטנים שמוצפנים לאחר מכן ונשלחים דרך מספר שרתים לפני שהם מסתיימים ביעדה. תהליך זה עולה זמן ולכן דפדפן ה- Tor יכול להיות איטי יחסית. אבל לא משנה כמה זה איטי, זה כן מוודא שאף אחד לא יכול לראות מה אתה עושה באינטרנט.

ילדה מאחזרת קובץ אינטרנט דרך Tor Nodes

הערה צדדית חשובה לשימוש בטור היא שהיא מצפינה רק חלק ממה שאתה עושה באופן מקוון. רק תנועת האינטרנט העוברת דרך הדפדפן מוגנת. שירותים כמו Skype ו- WhatsApp ניגשים לאינטרנט ללא שימוש בדפדפן. Tor לא יכול להציע לך הגנה כאן.

דבר נוסף שכדאי להזכיר הוא שטור מספק למשתמשים גישה לרשת האפלה. גלישה באינטרנט האפל צריכה להיעשות בזהירות רבה. החלק האפל הזה של האינטרנט אינו מוסדר, מה שאומר שהוא מגיע עם הרבה סיכונים לבטיחותך. לדוגמה, קל מאוד להיתקל בתוכנה זדונית שם. לכן, עבור רובנו השימוש ב- VPN יחד עם דפדפן Firefox הוא חלופה קלה יותר, טובה יותר ובטוחה יותר.

טיפ 3: גלישה אנונימית באמצעות פרוקסי

השימוש בשרת פרוקסי מספק גם אנונימיות מקוונת. כשאתה משתמש בפרוקסי, אתה שולח בקשה למידע לאותו שרת פרוקסי, ואז הוא שולח אותו לאתר הנכון. האתר יוכל לראות רק את כתובת ה- IP של שרת ה- Proxy ולא שלך. ל- proxy אין אותה הצפנה כמו ל- VPN. אף על פי שאתרי האינטרנט שבהם אתה מבקר לא יוכלו לראות ישירות מי אתה, כתובת ה- IP והתנועה המקוונת שלך עדיין קלות יותר לפתור את האתרים ממה שהיה קורה בעת שימוש ב- VPN. צדדים אחרים עדיין יוכלו לראות מה אתם עושים. הדבר היחיד שמונע מהם לדעת את זהותך הוא ה- IP של ה- proxy. הסיבה לכך היא שלוקחים אינם מגנים על החיבור שלך.

אדם שמתחבר לאינטרנט דרך שרת פרוקסי

שרתי פרוקסי רואים בעיקר כחלופות קלות יותר וחינמיות ל- VPN. הם עשויים להתאים לצרכים שלך, אך זכור כי אין להם את אותם תקני אבטחה כמו VPN.

טיפ 4: השתמש במנוע חיפוש אנונימי

DuckDuckGoישנה גם אפשרות להשתמש במנוע חיפוש אנונימי. DuckDuckGo הוא ככל הנראה מנוע החיפוש האנונימי הידוע ביותר. מנועי חיפוש אנונימיים כמו DuckDuckGo הם חלופות עבור גוגל, בינג, יאהו ומנועי חיפוש אחרים שאוהבים לאסוף את הנתונים שלך ולהשתמש בהם. כשאתה משתמש ב- DuckDuckGo, מונחי החיפוש שלך והקישורים עליהם לחצת אינם מתוחכמים. יתר על כן, האתרים שבהם אתה מבקר לא יוכלו לראות באילו מונחי חיפוש השתמשת. עם זאת, הם עדיין יודעים שביקרת בדף שלהם. רישום זה מתרחש דרך כתובת ה- IP שלך. באמצעות DuckDuckGo אתה יכול לחפש באינטרנט יותר אנונימיות ממנוע חיפוש רגיל, אך הוא לא יכול להציע לך אנונימיות מלאה או פרטיות..

ל- DuckDuckGo אין את אותו תקציב וכוח אדם כמו לעסקים גדולים כמו גוגל. המשמעות היא שתוצאת החיפוש המוצגת לא תהיה אופטימיזציה באותה מידה. עם זאת, יש אומרים שזהו דבר טוב למי שמתמקד בפרטיות. אחרי הכל, DuckDuckGo מראה לכל מי שמזין את אותן מילות המפתח את אותן תוצאות חיפוש. להפך, גוגל מתאימה את התוצאות לפרופיל המשתמש שלך. אי הדיוק של DuckDuckGo, מכאן, מראה שהם למעשה דבקים בהבטחתם לאנונימיות. העצה שלנו היא לנסות את DuckDuckGo כדי לבדוק אם אתה אוהב את זה.

מנוע חיפוש אנונימי שני הוא Startpage. זוהי מערכת חיפוש ידידותית לפרטיות שמוציאה את תוצאות החיפוש מגוגל, אך אינה משתמשת במעקב. אנו ממליצים גם לנסות את זה.

טיפ 5: צמצם את המעקב באמצעות תוספי הדפדפן הנכונים

ישנן הרחבות דפדפן רבות בחוץ שעוזרות להגדיל את הפרטיות והבטיחות שלך באינטרנט. תוספים אלה קלים להתקנה ולעיתים קרובות לשימוש. מלבד חסימה לחסום מודעות, מנהל סיסמאות ותוסף דפדפן VPN, תוכלו לנסות גם תוספים ותוספים ספציפיים אשר ממזערים את המעקב..

גירית פרטיות וג’וסטרי

גירית פרטיות וג’וסטרי הם הרחבות דפדפן המאתרות וחוסמות עוגיות מעקב של צד שלישי המונחות במחשבך בזמן הגלישה. חסימת קובצי Cookie אלה מונעת את צדדים שלישיים לעקוב אחריך ברשת התקנתם גירית פרטיות או Ghostery וביקרתם בדף אינטרנט שמנסה להתקין עוגיות מעקב של צד שלישי? אז הרחבות אלה ייכנסו לפעולה. כל הכבוד לך, רע למשווקים מקוונים, וטוב מאוד לפרטיותך.

טיפ 6: היזהר מפייסבוק וגוגל

ידוע שפייסבוק חולקת את המידע האישי של המשתמשים שלהם עם מפרסמים. זו הסיבה שנשים נוטות לקבל מודעות להיגיינה נשית בעדכון הפייסבוק שלהן, בעוד שגברים לא עושים זאת. עם זאת, פייסבוק לוקחת את הנוהג הזה הרבה יותר רחוק: הם גם עוקבים אחר מה שאתה עושה כשאתה לא באתר שלהם. אם חיפשת ביטוח רכב באופן מקוון, סביר להניח שתראה מודעה רלוונטית בעדכון שלך בפייסבוק. פייסבוק מאפשרת לך לשנות זאת מעט בהגדרות הפרטיות של חשבונך. לאחר ששנית את ההגדרות האלה, יתכן שהם לא יציגו תוספות שנבחרו יותר, אך עדיין תראו תוספות. יתר על כן, הם ימשיכו לאסוף מידע אודותיך. באמצעות השירותים שלהם לא ניתן לכבות את המעקב שלהם, אתה יכול רק לשנות מעט את מה שעולה במזון החדשות שלך.

גוגל מאפשרת לך גם לכבות התאמה אישית של הוספה. שוב אין זה אומר שכל התוספות יעלמו, וגם גוגל לא תפסיק לעקוב אחר תנועת הנתונים שלך. ככלל אתה יכול לומר שהחברות הגדולות האלה שבנויות על הוספת הכנסות לא יפסיקו לעקוב אחרינו, אלא אם כן אנו לא מאפשרים זאת דרך חיבור VPN למשל..

מחשבות אחרונות

ישנם צעדים שונים שאתה יכול לנקוט כדי להגן טוב יותר על בטיחותך ופרטיותך באינטרנט. האם אתה רוצה לגלוש באינטרנט באופן אנונימי? אז אלה הטיפים שברצוננו לתת לך:

 • השתמש ב- Mozilla Firefox או בדפדפן Tor
 • השתמש ב- VPN
 • השתמש במנוע חיפוש אנונימי
 • צמצם את המעקב באמצעות תוספי הדפדפן הנכונים

אם אתה משלב טיפים אלה, הפרטיות המקוונת שלך כבר הרבה יותר שמירה. תוכל לגלוש באינטרנט באופן אנונימי לחלוטין. שימוש בפרוקסי הוא גם אופציה, אך זה די מיותר אם אתה כבר משתמש ב- VPN (שהיא אלטרנטיבה טובה יותר).

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map