בבעלותך הגדרות הפרטיות שלך בטוויטר | VPNOverview

שימוש בפלטפורמות של מדיה חברתית כמו טוויטר ברשת זה הרבה כמו שאין וילונות בחלונות שלכם בבית. יש פעמים שלא אכפת לך שהחלונות שלך יהיו פתוחים לעולם, ופעמים אחרות אתה מעדיף לשמור על דברים יותר פרטיים. ניהול הגדרות הפרטיות של טוויטר מאפשר לך לשלוט מתי הווילונות סגורים, לשמור על המידע שלך פרטי. טוויטר יודע עליך יותר משאתה חושב. על ידי הקצת מספר דקות לבחינת הגדרות הפרטיות שלך, אתה יכול להפוך את החוויה המקוונת שלך לבטוחה יותר.


דאגות פרטיות בטוויטר

לוגו טוויטר סמארטפוןלאחרונה סבלה מניית טוויטר מכבידה כאשר בנקאים להשקעות החלו לקצר מניות על בסיס חששות פרטיות. על פי דיווח ב- Investopedia, ישנם חששות כבדים שמשתמשים בטוויטר עשויים להתמרד כאשר השימוש בטוויטר בנתונים פרטיים עולה לאור. טוויטר מוכרת לא רק פרסומות ממוקדות, אלא גם מוכרת נתוני משתמש למפרסמים. זהו מכרה זהב של מידע שיהפוך את טוויטר ל -400 מיליון דולר מדווחים בשנת 2018.

בשנת 2017 סיימה טוויטר את תמיכתה בתכונה “אל תעקוב”. לטוויטר יש כעת קוד מעקב באתרים רבים. אתרים אלה מדווחים לטוויטר כשאתה מבקר בהם. זה מאפשר לטוויטר לפקח על הפעילות שלך בפלטפורמה שלהם. בנוסף, הם יכולים לפקח על האתרים שבהם אתה מבקר מחוץ לטוויטר. עם חששות אלה בראש, יתכן וזה זמן טוב לעדכן את הגדרות הפרטיות שלך.

מציאת הגדרות הפרטיות של טוויטר

השלב הראשון להשתלט על הגדרות הפרטיות שלך בטוויטר, הוא לאתר את ההגדרות שאליהן יש לך גישה. מכל מכשיר בו אתה משתמש, עבור אל “הגדרות” ובחר “פרטיות ובטיחות”.

פרטיות ובטיחות בטוויטר

גלול מטה אל “התאמה אישית ונתונים” ובחר “ערוך”. אתה נמצא כעת בדף “התאמה אישית ונתונים” ויכול להתחיל לשנות את הגדרות הפרטיות שלך בטוויטר.

התאמה אישית של טוויטר ונתונים

ערוך את הגדרות הטוויטר שלך

לאחר שעשית את דרכך במבוך ההגדרות ישנם כמה דברים שאתה יכול לשנות. להלן תמצאו רשימת הגדרות שאנו ממליצים לכם להציץ בהן.

הגדרת המודעות המותאמות אישית

ברוב המקרים כאשר אפליקציה מתאימה אישית את החוויה שלך, פירוש הדבר שהם משתמשים במידע שלך כדי להפוך את הפרסומות שאתה רואה לרלוונטיות יותר עבורך. במקרה של טוויטר, הניטור מתרחש באמצעות פעילות הטוויטר שלך. אך הם גם יודעים באיזה מכשיר אתה משתמש והמיקומים שאליהם אתה נוסע. בנוסף, טוויטר עוקב אחר אתרים ואפליקציות בהן אתה משתמש שמשתלבים עם טוויטר. בתמורה הם יכולים לספק את הנתונים שלך לצדדים שלישיים. טוויטר בוחר אפשרויות אלה כברירת מחדל, אך באפשרותך לשנות הגדרות אלה בהתאם להעדפותיך.

הגדרת מודעות בהתאמה אישית בטוויטר

השארת תיבה זו מסומנת מאפשרת לטוויטר לעקוב אחר הציוצים שאתה קורא או מגיבים אליהם, כמו גם ציוצים שאתה שולח. הגדרה זו מעניקה גם לטוויטר הרשאה לשלב את פעילות הטוויטר שלך עם פעילות אחרת ברשת. אם אתה מבקר באתר של חברה במכשיר בו התחברת לטוויטר, הם יכולים להשתמש במידע זה. לדוגמה, הם יכולים להראות לך מודעות מאתרים או עסקים דומים. טוויטר עשויה גם לשתף מידע זה עם מפרסמים. בדרך זו הם יכולים להראות לך פרסום רלוונטי יותר על עסק זה גם כשאתה לא בטוויטר.

אם אתה מעדיף לא לשתף מידע זה עם טוויטר ומפרסמיו, פשוט בטל את סימון התיבה שליד מודעות מותאמות אישית.

התאמה אישית בהתבסס על המכשיר שלך

התאמה אישית של טוויטר בהתבסס על מכשיר

תיבה זו נותנת לטוויטר הרשאה לפקח מאיזה מכשיר אתה ניגש לטוויטר ומ”שפר את החוויה שלך “בהתאם. כך, למשל, אם אתם נוטים לבדוק אתרי חדשות במחשב הנייד שלכם בזמן שאתם משתמשים בטוויטר ונוטים לבדוק חדשות בידור בטלפון שלכם, טוויטר תראה לכם פרסומות חדשות יותר הקשורות לחוויית המחשב הנייד שלכם ופרסום נוסף בנושא בידור בזמן שאתם טלפון. טוויטר עושה זאת על ידי מעקב אחר האתרים והיישומים שבהם אתה משתמש המשתמשים גם בטוויטר. אפילו כשאתה לא משתמש בטוויטר.

ביטול הסימון בתיבה זו יעצור רמה זו של התאמה אישית לכל המכשירים שלך.

התאמה אישית על סמך מיקום

טוויטר מתאימה אישית את חוויית הפרסום שלך על סמך מספר גורמים. למשל, הם בודקים היכן נרשמת לטוויטר, היכן אתה נמצא כרגע ומקומות אחרים שהיית. השארת התיבה “התאם אישית בהתבסס על מקומות שהיית בהם” נותנת לטוויטר הרשאה לעשות זאת על ידי פיקוח על המיקום שלך. טוויטר יכול לפקח על המיקום שלך דרך שירותי המיקום של הטלפון, דרך ה- Wi-Fi בו אתה משתמש ואפילו על ידי חיבור Bluetooth שלך..

טוויטר תשתמש במידע המיקום שלך כדי להציג בפניך מודעות הקשורות לעסקים הקרובים למיקומך הנוכחי. אולי אפילו תראו מודעות לעסקים לאורך מסלול בו אתם נוסעים לעתים קרובות. לדוגמה, אם כל יום בדרך לבית הספר של ילדך וממנו אתה עובר מאפייה שמפרסמת באמצעות טוויטר, ייתכן שתראה פרסומת למאפייה ההיא בפעם הבאה שתתחבר..

התאמה אישית של טוויטר בהתבסס על מקומות שבהם היית

אם אתה מעדיף לא לשתף את המיקום שלך עם טוויטר ומפרסמיו, בטל את הסימון בתיבה זו כדי לבטל את ניטור המיקום של טוויטר.

ניטור נתונים בטוויטר

טוויטר מספק גם שתי אפשרויות שאתה יכול לבטל את הבחירה כדי לשנות את האופן שבו טוויטר עוקב אחר המידע שלך ומשתף אותו. האחד הוא “עקוב איפה שאתה רואה תוכן בטוויטר ברחבי הרשת”. הגדרה זו עוקבת אחר הפעילות שלך באתרים ומאחסנת את היסטוריית האתרים שלך כדי להציע לך אתרים אחרים וחשבונות טוויטר שאולי תרצה לעקוב אחריהם.

מסלול נתונים בטוויטר

התיבה השנייה, “שתף את הנתונים שלך עם השותפים העסקיים של טוויטר”, נותנת לטוויטר הרשאה לשתף פרטים פרטיים אודותיך שלא נכללים בפרופיל הטוויטר שלך. זה כולל תוכן שעיין בו ותחומי העניין שלך מבוסס על פרופיל הטוויטר שלך.

טוויטר משבית את הכלבטל את הסימון של תיבות אלה כדי למנוע מ- Twitter לעקוב אחר המידע שלך ולשתף אותו. בנוסף, אם אתה מעדיף שטוויטר לא תשתמש באף אחת מהגדרות ההתאמה האישית והנתונים האלה, אתה יכול לבחור “השבת הכל” בראש הרשימה כדי לבטל את הסימון של כל אחת מהן. כמובן שלא תהיה לך היתרון של פרסום רלוונטי. עם זאת, אתה עלול להרגיש בטוח יותר בידיעתך שפרטיותך מוגנת.

אפשרויות פרטיות חשובות אחרות

חזר למסך “פרטיות ובטיחות” כדי למצוא כמה הגדרות פרטיות נוספות שתרצה לשקול לשנות. כברירת מחדל, טוויטר כוללת פרטי מיקום בציוצים שלך. אם אינך רוצה שמידע זה יפורסם, בטל את סימון התיבה “ציוץ עם מיקום”. כדי למחוק את פרטי המיקום שכבר קשורים לציוצים שלך, לחץ על הלחצן “מחק פרטי מיקום”.

בדרך כלל, הציוצים שלך הם ציבוריים לכל מי שרוצה לצפות בהם. על ידי סימון התיבה שליד “הגן על הציוצים שלך”, רק אלה שתאשר יוכלו לגשת לציוצים שלך.

שנה את ההגדרות ב”תיוג תמונות “כדי למנוע ממשתמש כלשהו להיות מסוגל לתייג אותך בתמונה. אתה יכול לבחור לאפשר לעוקבים רק לתייג אותך, לאפשר לכל אחד לתייג אותך או למנוע ממישהו לתייג אותך בתמונה.

כמובן שטוויטר מעדכנת מדי פעם את מדיניות הפרטיות שלה. לפיכך, כדאי לבדוק שוב ושוב את ההגדרות הללו כדי להבטיח שאתה משתף רק את המידע שאתה מעדיף.

אתה שולט על פרטיותך באופן מקוון

הפרטיות שלך באינטרנט חשובה. אמנם ייתכן שיהיה לך נוח לשתף מידע כלשהו, ​​אך אינך צריך להנגיש את כל המידע שלך למפרסמים ועסקים אחרים. הקפד לבדוק את המאמרים האחרים שלנו בנושא שמירה על הגדרות הפרטיות שלך באינסטגרם, WhatsApp ו- Google.

כדי לשפר עוד יותר את הפרטיות שלך באופן מקוון, שקול להתחבר דרך רשת פרטית וירטואלית (VPN). VPN איכותי יכול לעזור לאנונימיות של המידע שלך באופן מקוון, להגן עליך מפני חברות העוקבות אחר המידע שלך באופן מקוון. VPNs מספקים גם שלל יתרונות כולל גישה לתוכן המוגבל למיקומים גיאוגרפיים מסוימים. יתר על כן, עם VPN אתה יכול להימנע מחומת אש בעבודה או במיקומים מוגבלים אחרים.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me