כיצד לנהל את הגדרות הפרטיות שלך ב- Tinder | VPNOverview

לוגו טינדרללא ספק טינדר היא אפליקציית ההיכרויות הפופולרית ביותר בעולם כרגע. מאז 2012, אנו יכולים להחליף פרופילים של משתמשים קרובים ימינה (‘אני מעוניין’) או שמאלה (‘אני לא מעוניין’). ההערכה היא שכ- 50 מיליון אנשים משתמשים באפליקציה בכל רחבי העולם. המשמעות של החלקה שמאלה וימינה אף הפכה לידוע נפוץ עבור רבים. הכרויות מקוונות זה בעיקר רק כיף. אפליקציות הכרויות מאפשרות למשתמשים לפגוש אחרים בזמן שהם יושבים על ספת הסלון שלהם. עם זאת, במקביל, ישנם כמה סיכוני פרטיות הקשורים לשימוש באפליקציות אלה. תמיד חכם להיות מודעים לאלו.


מאמר זה אינו אמור לגרום לבהלה או למנוע מאנשים להשתמש באפליקציות היכרויות. עם זאת אנו רוצים לעזור לך להגן על עצמך ככל האפשר מפני כל סיכון לפרטיותך האישית. כדי להבטיח שהשימוש באפליקציות היכרויות כמו טינדר יישאר מהנה, אנו ממליצים לך לנקוט בכמה אמצעי זהירות. לדוגמה, לעולם אל תשתמש בתמונת הפרופיל שלך בטוויטר או באינסטגרם ב- Tinder, היזהר והיזהר כשאתה מתכנן תאריך, אל תשתף יותר מדי מידע על עצמך, דווח על כל התנהגות חשודה, והשתמש ב- VPN במידת האפשר.

מהן סיכוני הפרטיות של השימוש בטנדר?

ניתן לעקוב אחר הפעילות שלך

ייתכן שהפעילות שלך ב- Tinder לא תהיה פרטית כפי שאתה חושב. בדו”ח של חברת צ’קמרק בנושא אבטחת הרשת מזכירים שתי פגיעויות עיקריות באפליקציות Tinder iOS ואנדרואיד. שתי הפגיעויות הללו נוגעות לנושא של הצפנה לא מספקת. בעיה אחת היא שהאפליקציה אינה משתמשת בפרוטוקול HTTPS המאובטח כדי להצפין תמונות פרופיל. בנוסף, נתונים שונים נשלחים משרתי טינדר עבור החלקות שמאל וימין.

כתוצאה מכך, בעוד טקסט כמו שמות ומידע אישי מוצפן, תמונות פרופיל טינדר אינן. פירוש הדבר שאפשר להאקרים לעקוב אחר הפעילות שלך ולראות באילו תמונות פרופיל אתה מסתכל. הם יכולים לעשות זאת על ידי יירוט התנועה בין המכשיר הנייד שלך לשרתי Tinder. בנוסף, האקרים יכולים להשתמש בנתונים משרתי טינדר כדי לקבוע אם החלקת ימינה או החלקת שמאלה על תמונה. על מנת שהאקרים יירטו את הנתונים שלך הם צריכים להיות באותה רשת Wi-Fi כמוך, והרשתות הציבוריות הן הפגיעות ביותר.

אמנם אין זה סביר שהאקר שמיירט את נתוני Tinder יביא לגניבת זהות, אך עדיין יש השלכות למשתמש שעלולות להוביל לכך. זה נכון במיוחד במדינות עם השקפות שליליות בנושא היכרויות, מערכות יחסים הומוסקסואליות ומערכות יחסים אינטימיות מחוץ לנישואין.

משתמשים אחרים יכולים למצוא את מיקומך

סמן מיקום סמארטפוןלמרבה הצער, בעת השימוש ב Tinder המיקום שלך עשוי להיות גלוי למשתמשים אחרים. נתוני עיבוד המיקום של טינדר מתרחשים בצד הלקוח. נתוני המיקום של משתמשים המותאמים ברדיוס של 25 מייל נשלחים למכשירי המשתמשים והם מדויקים ביותר. ביולי 2014 נחשפה פגיעות אבטחתית ביחס לאופן שבו Tinder שלחה קווי קואורדינטות רוחב ואורך למכשירי המשתמשים. פירוש הפגיעות היה שכל מי שיש לו ידע בסיסי בתכנות יכול למצוא את קואורדינטות המיקום שלך. זה גם הגדיל את הסיכון של המשתמשים להיות טורדים על ידי טורפים שהשתמשו באפליקציית Tinder.

טינדר תיקן את הפגיעות על ידי החלפת הקואורדינטות במדדי מרחק, מה שמקשה על המשתמשים אך לא בלתי אפשרי לחשוף את המיקום שלך..

טינדר מאחסנת את הנתונים האישיים שלך

מדיניות הפרטיות של טינדר קובעת כי הנתונים שלך עשויים לשמש למטרות פרסום. זה ממשיך ואומר ש”אסור לצפות כי המידע האישי שלך, צ’אטים ותקשורת תמיד יישארו מאובטחים. ” בפועל זה יכול לתרגם למאות דפי נתונים.

בשנת 2017, העיתונאית הצרפתית ג’ודית דפורלטייל ביקשה כי טינדר תשחרר את הנתונים האישיים שלה והיתה בהלם כאשר טינדר שלחה לה 800 עמודים ממידע אישי. המקרה של Deportail אינו חריג שכן לטינדר יש כמויות אדירות של נתונים על כל המשתמשים בו. סוגי המידע שטיינדר רוכש כולל את המיקום שלך, פייסבוק לייקים, קישורים לתמונות אינסטגרם (גם אם החשבון נמחק), שיחות טינדר עם התאמות וכמה חברים בפייסבוק יש לך.

חשוב לזכור שכשאתה משוחח עם מישהו מעל טינדר אתה חושף את המידע שלך לאפליקציה בנוסף לאדם שאתה מדבר איתו..

הפעילות שלך בטינדר עשויה להיות גלויה בפייסבוק

אם תחליט להירשם עם טינדר באמצעות חשבון הפייסבוק שלך, שימו לב שתצטרך לנקוט צעדים כדי להבטיח שפעילות Tinder שלך לא תופיע בפייסבוק. כשאתה נרשם ל- Tinder באמצעות פייסבוק, האפליקציה מקבלת גישה מלאה לפרופיל הפייסבוק שלך. לאחר מכן הוא שולף נתונים מהפרופיל שלך כדי לקבל תמונות, מיקום ותחומי עניין שיעזרו לך להתאים לך אנשים בסביבתך. החיסרון של האינטגרציה הזו הוא שאתה עלול לחשוף בטעות שאתה משתמש בטינדר לכל חבריך בפייסבוק. יש גם את הסיכון שמישהו שפגשת בטינדר ימצא אותך בפייסבוק וייצור איתך קשר שם. אם תירשם באמצעות פייסבוק, תצטרך להתאים את הגדרות הפרטיות שלך כדי להימנע מכך. אפשרות נוספת היא להירשם לטינדר באמצעות מספר הטלפון הנייד שלך.

סכנות בחיי היומיום

טינדר הוא ונשאר שירות הכרויות מקוון. המשמעות היא שבלי קשר לאופן השימוש באפליקציה, אתה תבוא במגע עם זרים. סביר להניח שתדע שום דבר על הזרים האלה, כך שתמיד קיימת אפשרות שאתה נכלל. למרות שזה נשמע מפחיד, זה לא לגמרי בלתי צפוי. ובכל זאת, אנו רוצים ליידע אותך על הסכנות השונות האורבות את טינדר. זה לא אומר שהאפליקציה עצמה מסוכנת, אלא שאנשים מתעללים ברשת החברתית הקיימת שיש לטינדר להציע.

המדריך ‘Tinder Stalking Guide’

עוקב בשיחיםבפורומים מרובים ובאתרי אינטרנט אנשים מדברים על ‘מדריך Tinder Stalking’. זה היה מדריך מקוון שסיפר לכם בדיוק כיצד תוכלו לגלות כמה שיותר מידע על ההתאמה שלכם בין טינדר. תוך דקות ניתן היה למצוא מידע אישי על למעלה מ- 40% מפרופילי טינדר על ידי פירוט חשבונות הטוויטר, האינסטגרם או הפייסבוק שלהם, למשל..

נראה שמדריך זה נעלם מהאינטרנט, או לפחות מאינטרנט השטח, אך למרות זאת, לעיתים קרובות מאוד קל לזרים למצוא מידע אודותיך. הדברים היחידים שהם יכולים להזדקק להם הם תמונת פרופיל Tinder ושמכם. באמצעות גוגל הם יכולים להשתמש בחיפוש תמונות הפוך כדי להגיע לערוצי המדיה החברתית האחרים שלך. האם אתה מזכיר את העיר שאתה גר בה, את העבודה שלך, או את המסעדה האהובה עליך שם? אז כל מי שיש לו כוונות רעות יכול להשתמש במידע זה כדי לסתור או לסחוט אותך. משתמשים מסוימים עשויים לרצות להכיר אותך קצת יותר לפני שתתחיל לצאת. במקרה כזה אתה צריך לשאול את עצמך אם זה דבר טוב שהם יכולים ללמוד כל מיני דברים על החיים הפרטיים שלך ללא אישורך, פשוט על ידי Googling.

טנדר ופשע

גרינדר הופיע בחדשות לעתים קרובות למדי מכיוון שעבריינים השתמשו באפליקציה כדי לבצע פשעים נגד חברי קהילת הלהט”בים. בחלק מאתרי החדשות יש אוספים שלמים של מאמרים חדשותיים על תאריכי טינדר שהשתבשו בצורה הגרועה ביותר. בשנת 2017 נהרגה סידני לופי האמריקאית בתאריך הטינדר שלה. שנה לפני כן נמצאו עצמותיה של אישה במקסיקו סיטי. זה כל מה שנשאר אחרי שהגבר שפגשה בטינדר זרק את גופה בחומצה כלורית.

יש אינספור דוגמאות נוספות לאנשים שהפכו לקורבן לרצח או התעללות באמצעות טינדר. גברים ונשים כאחד מסתכנים בסיכון זה. כמעט בכל המקרים פגישה בחיים האמיתיים לאחר מפגש ראשוני בטינדר השתבשה מאוד. קשה למנוע פשעים כאלה עבור טינדר, מכיוון שאיש מהם לא מופיע בפועל באפליקציה עצמה. זו הסיבה שחשוב מאוד להיזהר כשאתה מחליט להיפגש עם מישהו.

סחיטה

זה לא רק אלימות פיזית שיכולה להפוך את התאמה הראשונית של טינדר לסיוט. סחיטה מקוונת מתרחשת גם בקביעות. לפני שנתיים ילד בן 20 בהולנד סיים את חייו לאחר שהוא הונע וסחט על טינדר. גבר שם העמיד פנים שהוא אשה והחליף עם הקורבן תמונות וסרטוני עירום. לאחר החתלה ראשונית זו, האיש שמאחורי הפרופיל המזויף הפנה את עצמו נגד הילד ואילץ אותו לשלם אם הוא לא רוצה שהחומר יישלח לכל חבריו ובני משפחתו. בבהלה, הילד התאבד.

למרבה הצער, מקרים של סחיטה כמו זו מתרחשים לעתים קרובות למדי בטינדר. מכיוון שפשע מסוג זה אינו זקוק למפגש בחיים האמיתיים, פושעי סייבר יכולים להתחזות בקלות כמו מישהו אחר. גבר יכול לחפש כמה תמונות בגוגל ולחשוב על פרופיל טינדר נשי כדי למקד גברים הטרוסקסואלים. בדרך זו, אתה אף פעם לא יודע עם מי אתה מתמודד.

איך אתה יכול להגן על פרטיותך ב- Tinder?

בהתחשב בכל ההפרות האפשריות הפרטיות שיכולות להתרחש עם טינדר, מה אתה יכול לעשות כדי להגן על פרטיותך? ישנם מגוון שלבים שאתה יכול לנקוט כדי לעזור לך להסתיר את המיקום והזהות שלך ב- Tinder. להלן כמה מהחשובים ביותר:

היה זהיר במה שאתה משתף באופן מקוון

חשוב לקחת בחשבון את ההשלכות לפני שתפרסם משהו באינטרנט או באפליקציות היכרויות. גם אם לא תספק את שמך המלא או את פרטי הקשר שלך, משתמשים אחרים עדיין יכולים לזהות אותך באמצעים אחרים. לדוגמה, מישהו ב- Tinder יכול לחפש תמונות הפוכות כדי לראות אם התמונה שלך מופיעה בכל מקום אחר באינטרנט. אם השתמשת בפייסבוק כדי להירשם לטינדר, מישהו יכול בקלות למצוא את פרופיל הפייסבוק שלך מכיוון שטינדר שולף את תמונת הפרופיל שלך מפייסבוק. כדי להגן על פרטיותך, עליך להשתמש בתמונה אחרת עבור Tinder שאינה קיימת במקומות אחרים באינטרנט. עליכם להימנע גם מלהכניס את שם מקום העבודה או בית הספר שלכם לפייסבוק. בנוסף, הימנע מלשים קישורים לאינסטגרם או ידיות המדיה החברתית שלך בפרופיל Tinder שלך.

השתמש בחשבון פייסבוק צורב עבור Tinder

דרך פופולרית להפריד בין פרופילי Tinder ו- Facebook היא ליצור חשבון פייסבוק נוסף שאתה משתמש בו רק עבור Tinder. בדרך זו אתה יכול להשתמש בחשבון הפייסבוק שלך צורב כדי לגשת לטינדר תוך שליטה רבה יותר על פרטיותך. בעת ההרשמה, השתמש בכתובת דוא”ל זמנית והשתמש בכינוי לחשבון הפייסבוק שלך. זה גם טוב להעלות כמה תמונות של עצמך שלא קיימות במקומות אחרים באינטרנט. על ידי נקיטת אמצעי זהירות אלו, תוכלו להקשות על מישהו שרק הכרתם ב- Tinder למצוא אותך ברשת.

התאם את הגדרות הפרטיות שלך בפייסבוק

בין אם תבחר להשתמש בחשבון פייסבוק צורב ובין אם לא, חשוב להתאים את הגדרות הפרטיות שלך בפייסבוק. המטרה היא לשמור על ההתאמות שלך לטינדר באפליקציה המקוונת ולמנוע מהן ליצור איתך קשר דרך פייסבוק. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לעבור לכרטיסיית הפרטיות שלך בפייסבוק ולשנות את ההגדרות שלך כך:

 • מי יכול לראות את הפוסטים העתידיים שלך? > רק אני
 • מי יכול לראות את רשימת החברים שלך > רק אני
 • מי יכול לשלוח לך בקשת חבר? > חברים של חברים
 • מי יכול לחפש אותך באמצעות המייל שלך? > חברים
 • מי יכול לחפש אותך לפי מספר הטלפון שלך > חברים
 • אפשר למנועי חיפוש מחוץ לפייסבוק לקשר לפרופיל שלך > בטל את סימון התיבה

השלב הבא הוא ללחוץ על הכרטיסייה תיוג וציר זמן בהגדרות הפייסבוק שלך. שנה אפשרויות אלה לכדי הבאים:

 • מי יכול לפרסם בציר הזמן שלך? > רק אני
 • מי יכול לראות פוסטים מתויגים בציר הזמן שלך? > רק אני
 • מי יכול לראות מה אחרים מפרסמים בציר הזמן שלך? > רק אני
 • כשאתה מתויג בפוסט, את מי אתה רוצה להוסיף לקהל? > רק אני
 • תייג הצעות > אף אחד

נקיטת צעדים אלה יכולה להבטיח שפרופיל הפייסבוק שלך לא יהיה גלוי לזרים.

הסתר את אפליקציית Tinder שלך מפייסבוק

מכיוון שפייסבוק מאפשרת שילובים עם שירותים רבים כולל Tinder, תצטרך לנקוט צעדים כדי להסתיר את אפליקציית Tinder שלך מפייסבוק. אם אתה רוצה להסתיר את העובדה שאתה ב- Tinder מחברים שלך בפייסבוק, אתה צריך לעבור להגדרות הפרטיות שלך בפייסבוק ולבחור “ראה הגדרות נוספות.” מכאן אתה צריך לבחור אפליקציות, לאתר את אפליקציית Tinder שלך ולחץ על האפשרות “ערוך” מימין לאפליקציה. נווט אל חשיפות האפליקציות והפוסטים ובחר באפשרות “רק אני”. משמעות הדבר היא שרק אתה תוכל לראות את הגישה שלך ל- Tinder.

השתמש ב- VPN

VPN בניידאפליקציות היכרויות רבות לא מספיק זהירות בנתונים שלך. הם משתמשים בחיבורים לא בטוחים, כמו פרוטוקול HTTP, כדי להעלות תמונות. זה גורם להם להיות מאוד חשובים לאדם בהתקפות האמצע. כדי לוודא שנתוני ההיכרויות שלך לא נכנסים לידיים הלא נכונות אתה יכול להשתמש ב- VPN. VPN יוצר חיבור מוצפן בינך לבין השרת. בדרך זו אחרים לא יכולים לראות את כתובת ה- IP שלך ולא יודעים מה אתה עושה באפליקציות כמו Tinder. VPN יכול לעזור לשמור על הנתונים האישיים שלך אישיים.

עבור קהילת הלהט”בים: השתמש ב- Traveller Alert

לאחרונה ערך טינדר עדכון שיכול לעזור בהגנה על כל חברי להט”בים המשתמשים באפליקציה. עם הפונקציה Traveller Alert, האפליקציה עכשיו מזהירה אותך בכל פעם שאתה נכנס לארץ או לאזור שיש בהם חוקים נגד אנשים להט”בים. בכל פעם שאתה מטייל במדינה כזו, טינדר תשלח לך הודעה. אם אתה מציג את ההעדפה המינית שלך בפרופיל שלך, זה יהפוך באופן אוטומטי לבלתי נראה עד שתעזוב את האזור האמור. מלבד זאת, באפשרותך לבטל את האפשרות ‘הראה לי ב- Tinder’ בהגדרות האפליקציה לצורך אבטחה נוספת. אם תעשה זאת, הפרופיל שלך כבר לא יהיה גלוי לאף אחד. מכיוון שממשלות מסוימות מענישות קשרים וקשרי להט”בים על פי חוק, ואפליקציות היכרויות משמשות לעתים כדי לעקוב אחר אנשי להט”בים, העדכון החדש הוא הכרחי וחשוב מאוד.

דווח על התנהגות חשודה

טינדר מנסה כל הזמן להסיר פרופילים מזויפים, עבריינים ובוטים מהאפליקציה שלהם. אתה יכול לעזור להם על ידי דיווח על כל התנהגות חשודה. אם אתה מדווח על חשבון חשוד, צוות Tinder יכול לחקור ולהסיר את החשבון. זה יכול להפוך אותך ומשתמשים אחרים לבטוחים יותר. הנה כמה דוגמאות להתנהגות שמפרה את תנאי טינדר:

 • משתמשים שמבקשים כסף או תרומה
 • משתמשים שמבקשים תמונות
 • ילדים מתחת לגילאים המשתמשים באפליקציה
 • משתמשים שמטרידים אחרים
 • משתמשים הפועלים לא ראויים לאחר פגישה
 • פרופילים מזויפים / דיג
 • דואר זבל, מנסה למכור מוצרים למשתמשים

אם אתה נתקל באחד מהדברים שהוזכרו לעיל, אתה יכול ליצור קשר ישירות עם טינדר. אתה יכול גם לחסום משתמשים שמטרידים אותך. בדרך זו אי אפשר לפנות אליך דרך האפליקציה.

מחשבות אחרונות

בעוד שטיינדר ואפליקציות היכרויות אחרות פופולריות ביותר, אפליקציות אלה גם מהוות סיכון לפרטיותך. פגיעויות באפליקציית Tinder יכולות לגרום להאקרים לרגל את הפעילות שלכם, או שמשתמשים אחרים של Tinder ימצאו את מיקומכם. בנוסף, טינדר אוספת את הנתונים האישיים שלך, ושילוב האפליקציה עם פייסבוק יכול גם לגרום לפגיעה בפרטיותך. אלה שיקולים שכל משתמש Tinder צריך לדעת עליהם. למרות שטיינדר יכולה לגשת לנתונים שלך, על ידי נקיטת אמצעי זהירות אתה יכול להגן על פרטיותך במידה מסוימת בעת השימוש באפליקציית ההיכרויות.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me