פרטיות מקוונת: כמה מאובטח Snapchat שלך? | VPNOverview

בעוד שסנאפצ’אט מתחיל לתפוס חלק בקרב משתמשים מבוגרים, עדיין כמעט מחצית מכלל משתמשי הסנאפצ’אט הם מתחת לגיל 25. היו Snapchat חששות בנושא פרטיות. כשאתה מודע למגבלות והסיכונים שבשימוש באפליקציה, ניתן לשמור על פרטיותך. לוקח כמה דקות לבדוק את הגדרות הפרטיות שלך ולהבטיח את המידע הזמין עבורך דרך האפליקציה. אתה יכול לוודא שאתה חושף רק את המידע שנוח לך להיות ציבורית.


סיפורו של סנאפצ’אט

לוגו Snapchatסיפורו של סנאפצ’ט מתחיל בשנת 2011 כשמייסד אוון שפיגל מדמיין סוג חדש של רשת חברתית. פייסבוק וטוויטר מאחסנים את השיחות שלך ומספקים רשומה קבועה שתוכל לחזור עליה. סנאפצ’ט, לעומת זאת, ישאף להפוך למקום שבו שיחות מתרחשות יותר כמו החיים האמיתיים.

סנאפצ’ט מצליפים הם כמו שיחה שיש לך פנים אל פנים עם חבר. אתה אומר משהו, הם אומרים משהו. שלושה ימים אחר כך איש מכם לא זוכר בדיוק מה שנאמר בשיחה, אך מעשה הדיבור זה עם זה בונה את מערכת היחסים.

במקום שיחות להיות קונקרטיות ולחיות לנצח על ציר הזמן שלך, Snapchat מעצב את ה- Snaps והסיפורים שלה כדי לחיות ברגע. אתה מקבל את הצ’אט, והוא נעלם, חי רק בזיכרון שלך. לאחר הצפייה, פוסטים בסנאפצ’ט נעלמים או לאחר פרק זמן מוגדר שאתה מציין כשאתה יוצר ושולח אותם. זה בכל מקרה היה הרעיון.

בעיות עם הסיפור

עד 2012 היו לסנאפצ’אט מעל 10 מיליון משתמשים, בעיקר בקרב בני נוער. בני נוער ברחו מפייסבוק כשהוריהם וסביהם החלו להצטרף. עד 2013 ניסתה פייסבוק לרכוש את סנאפצ’אט תמורת 3 מיליארד דולר – הצעה שפיגל דחתה בסופו של דבר. סנאפצ’ט המשיך בצמיחתו הנפיץ בהתבסס על הבטחתו כי העמדות בסנאפצ’ט נעלמו לנצח. סנאפצ’אט מכרה פרטיות ועד אוגוסט 2014 40% מהילדים בני 18 היו מכורים.

למרבה הצער, ה- Snaps שלך לא היו כל כך פרטיים כמו שסנאפצ’ט הבטיח. משתמשים הצליחו לקחת צילומי מסך מהטלפונים שלהם, והופיעו אפליקציות רבות של צד שלישי שיחסכו תמונות וסרטונים שפורסמו ב- Snapchat. ייתכן שהאפליקציה העבירה את המיקום שלך ללא ידיעתך ויכולה במקרים רבים לאסוף מידע מפנקס הכתובות שלך מבלי לשאול.

מכיוון שסנאפצ’ט לא אימת מספרי טלפון ממשתמשים בעת הרשמתם, צצו חשבונות מזויפים כדי לאסוף מידע ממשתמשים שחשבו שהם מפטפטים עם חבר. הפרה זו אפשרה ל -4.6 מיליון שמות משתמש וסנאפצ’ט של סנאפצ’אט להיכנס לידיים הלא נכונות.

בהסדר עם ה- FTC התברר כי סנאפצ’ט לא יכול היה ממש לספק את הבטחתו לגרום לסנאפס שלכם להיעלם לנצח לאחר קבלתם. אף על פי שה- FTC לא קנס את סנאפצ’ט, הם יפקחו על החברה אחר ציות לפרטיות במשך 20 השנים הבאות.

Snapchat פרטיות היום

עדכון שנערך לאחרונה לסנאפצ’ט העלה שוב את הדאגה בנושאי פרטיות. הפיצ’ר הנקרא Snap Map מאפשר לך לשתף את המיקום שלך עם חברים באפליקציה. כברירת מחדל, Snapchat מבטל את שיתוף המיקום. עם זאת, לאחר ההפעלה, קל לשכוח שאתה משתף את המיקום שלך עם כל מי שמשתמש באפליקציה.

למרבה המזל, אתה יכול בקלות לכבות תכונה זו אם אתה יודע היכן לחפש בהגדרות הפרטיות. סנאפצ’אט ביצעה שיפורים בתקשורת עם משתמשים באשר לאופן הבטחת המידע שלהם. הם עוזרים למשתמשים להיות מודעים לדרכים לאבטח את ה- Snaps שלהם. אתה יכול להבטיח שתשתף רק את מה שאתה רוצה לחלוק עם מי שאתה רוצה לשתף אותו.

הגדרות פרטיות של Snapchats

כדי לגשת להגדרות הפרטיות שלך, באפליקציה הקש על תמונת הפרופיל שלך בפינה השמאלית העליונה של המסך כדי לגשת לפרופיל שלך. הקש על גלגל השיניים בפינה השמאלית העליונה כדי לגשת להגדרות שלך. גלול מטה עד שתראה את הכותרת “שירותים נוספים” והקש על “נהל” כדי להתחיל. להלן אנו מראים אילו הגדרות אתה יכול לשנות כדי להפוך את חשבונך לפרטי יותר.

הגדרות Snapchat

מודעות ממוקדות של Snapchat

גלול מטה אל “העדפות מודעות” והקש עליו כדי למשוך את הגדרות הפרסום של Snapchats. Snapchat משתמש בנתונים שמקבלים מהשימוש שלך באפליקציה בכדי לספק לך פרסומות ממוקדות. הוא משתמש גם במידע שנאסף ממפרסמים אודותיך כדי למקד גם מודעות אליך. שתי האפשרויות הללו נבחרות כברירת מחדל. בטל את הסימון של “מבוסס קהל” כדי להשבית את המיקוד על סמך מידע שהתקבל ממפרסמים. בטל את הסימון של “מבוסס-פעילות” כדי להשבית מודעות הממוקדות אליך על סמך הפעילות שלך בסנאפצ’אט.

נהל את השימוש של Snapchat באנשי הקשר שלך

מתפריט ‘נהל’, גלול מטה אל אנשי קשר. כברירת מחדל, Snapchat לא מסנכרן את אנשי הקשר שלך עם האפליקציה. אם נתת ל- Snapchat הרשאה לעשות זאת בעבר, הוא ימשיך לעדכן את אנשי הקשר שלך בכל פעם שתבצע שינוי. כדי לכבות זאת, בטל את הסימון בסנכרון אנשי קשר. תוכל גם להציג את כל אנשי הקשר שסנכרנת עם Snapchat, או למחוק את כל פרטי אנשי הקשר שלך מהאפליקציה.

שלוט במי שאתה מאפשר ליצור איתך קשר

חזרה בתפריט ההגדרות, גלול מטה לקטע שכותרתו “מי יכול …”. מכאן לחץ על “צור איתי קשר” כדי להגביל את מי שאתה מאפשר ליצור איתך קשר. Snapchat מספקת אפשרות אחת בלבד להגבלת הגדרה זו, “החברים שלי.”

בנוסף ל- Snaps, תוכלו לפרסם Snaps לסיפור שלכם. יש לך אפשרות להציג את הסיפור שלך לכולם או רק לחברים שלך. אתה יכול אפילו להתאים אישית את הסיפור שלך כדי לחסום חברים מסוימים מלראות את כל הצמדים שאתה מוסיף לסיפור שלך. לחץ על “הצג את הסיפור שלי” כדי לגשת להגדרה זו.

אם יש לך חברים או תחומי עניין משותפים, סנאפצ’ט עשוי להמליץ ​​לך על אחרים בתכונת ההוספה המהירה שלהם. אם אתה מעדיף לשמור על הפרופיל שלך יותר פרטי, הקש על “ראה אותי בהוספה מהירה” ובטל את סימון התיבה.

אתה יכול להשבית את התכונה ‘מפות Snap’ שנויה במחלוקת גם בחלק זה על ידי הקשה על “ראה את המיקום שלי”. אם מצב Ghost מסומן, אינך משתף את מיקומך עם אף אחד. זהו מצב ברירת המחדל של Snapchat. אם בחרת לשתף את המיקום שלך בעבר, תוכל לבדוק את מצב Ghost כדי להסתיר את המיקום שלך מכולם. כחלופה, אתה יכול לשתף את המיקום שלך עם חבריך, או לבחור “רק את החברים האלה …” כדי לבחור רק את החברים שאיתם אתה רוצה לשתף את המיקום שלך..

שמירה על פרטיותך מחוץ לסנאפצ’אט

חיבור VPNגם אם אתה מקפיד על מה שאתה משתף באפליקציות כמו Snapchat, יתכן שאתה משתף יותר ממה שאתה מבין ברשת. דרך אחת קלה להגן על פרטיותך באופן מקוון היא להשתמש בשירות של VPN איכותי. VPN עוזר לשמור על מידע אנונימי באופן מקוון, בהגנה על מידע רגיש ופשוט מאפשר לך לשמור על פרטיות רבה יותר באופן מקוון. תוכל גם להימנע מהגבלות באתרי האינטרנט שבהם אתה יכול לבקר ממקום עבודתך, או מגבלות גיאוגרפיות על סמך מיקומך. למידע נוסף קרא את הפוסט שלנו אודות הפונקציות של VPNs.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me