האינטרנט האפל: מה זה בדיוק ואיך מגיעים לשם?

יתכן ששמעת על האינטרנט האפל. בדרך כלל זה מתואר כחלק ה’נסתר ‘והמסוכן באינטרנט בו מתקיימים כל מיני עסקים מוצלים. רוב משתמשי האינטרנט לא ימצאו את עצמם באינטרנט האפל באופן קבוע, אם בכלל. זה מובן, מכיוון שחלקים ממנו אינם בטוחים. אם אתה סקרן לברר מידע נוסף, מאמר זה יספר לך את כל מה שאתה צריך לדעת על האינטרנט האפל וכיצד לקבל גישה אליו תוך שאתה עדיין נשאר בטוח.


ראשית, נכיר לך מה האינטרנט האפל בדיוק ומה קורה עליו. לאחר מכן תלמד על VPNs ועל דפדפן Tor וכיצד הכלים הללו חיוניים אם ברצונך לגלוש באינטרנט האפל. לאחר מכן אנו נותנים מדריך מהיר שתוכל להשתמש בו כדי לגשת לרשת החשוכה באופן בטוח יחסית. אם אתה באמת רוצה להישאר בטוח, הכנו תוכנית מקיפה בת 15 שלבים לגלוש בבטחה באינטרנט האפל. הקפד לבדוק את כל אמצעי האבטחה שלנו לפני שתעשה זאת. לבסוף, תגלה שביקור באינטרנט האפל הוא חוקי, אולם ישנם שיטות עבודה בהן אינן קיימות.

הישאר בטוח באינטרנט האפל!

הגישה לרשת האפלה היא קלה מאוד, אך הדבר מסתבך בצרות עמוקות בגלל זה. לכן חשוב לזכור תמיד את הבטיחות והפרטיות שלך באינטרנט. אנו ממליצים מאוד להשתמש ב- VPN כדי להצפין ולאנונימיות את כל תנועת האינטרנט שלכם. מלבד זאת, תמיד וודא שיש לך תוכנת אנטי-וירוס מעודכנת במכשיר שלך. בדרך זו קשה יותר ליירט את הנתונים שלך, לפקח על הפעולות המקוונות שלך או להדביק את המחשב שלך. VPN יגן עליך כשאתה גולש על פני השטח או באינטרנט העמוק, אך גם כשאתה רוצה לגלוש באינטרנט האפל. איתו, לספק שירותי האינטרנט שלך (ISP), לממשלות ולהאקרים יהיה קשה הרבה יותר להבין מה עשית באופן מקוון.

VPN מעולה לרשת האפלה: NordVPN

NordVPN הוא ספק VPN איכותי המאפשר לך להגן על מספר מכשירים בו זמנית. הם מציעים הצפנה חזקה ומגוון של אמצעי בטיחות נוספים לבחירה. זה הופך את NordVPN לספק נהדר להשתמש בו כשאתם מסתכנים ברשת האפלה. יתר על כן, הם מציעים תמיכת לקוחות טובה והם מאוד ידידותיים למשתמש. קרא את הכל אודות ספק זה בסקירה המלאה שלנו על NordVPN.

מהי האינטרנט האפל?

האינטרנט מתואר לרוב כמורכב משלושה חלקים: רשת פני השטח, הרשת העמוקה והאינט האפל. רשת פני השטח זה מה שרובנו משתמשים בכל יום. זה נגיש דרך דפדפנים רגילים כמו Chrome, Safari ו- Firefox. המאמר הזה הוא חלק ממנו: אתה יכול לגשת אליו בכל מקום ובכל זמן, כל עוד יש לך חיבור לאינטרנט ודפדפן.

הרשת העמוקה הוא החלק באינטרנט שמכיל מידע מאוד ספציפי. לרובנו לא תהיה גישה למידע זה, והוא גם לא נגיש דרך מנועי חיפוש. לרוב מדובר בדפים ובמאגרי מידע המיועדים רק לקבוצה מסוימת של אנשים בתוך ארגון. כדי לקבל גישה, עליך לדעת את כתובת האינטרנט המדויקת (URL). במקרים מסוימים, אתה זקוק גם לסיסמא. דוגמאות לדפים ברשת העמוקה הם כמה מאגרי מידע של ספריות באוניברסיטה, דוחות וכתבי עת שרק למנויים יש גישה אליהם, וציר הזמן של חשבון הפייסבוק הפרטי שלך..

לבסוף, יש את החלק הזה של האינטרנט שאנו מכנים הרשת האפלה. קשה להגיע אליו מאשר פני השטח או האינטרנט העמוק, מכיוון שהוא נגיש רק דרך דפדפנים מיוחדים כמו דפדפן Tor. הרשת האפלה היא החלק הלא מבוקר של האינטרנט. שום ארגון, עסק או ממשלה אינם אחראים עליו או אינם מסוגלים ליישם כללים. זו בדיוק הסיבה שבדרך כלל הרשת האפלה קשורה לפרקטיקות לא חוקיות. אי אפשר להגיע לרשת האפלה דרך דפדפן ‘רגיל’, כגון Google Chrome או Egde. בדפדפן Tor לא תוכל למצוא אתרים חשוכים שמסתיימים ב- .com או .org. במקום זאת, כתובות URL מורכבות בדרך כלל מתערובת אקראית של אותיות ומספרים ומסתיימות ב- .onion. יתר על כן, כתובות האתרים של אתרי רשת חשוכים משתנות באופן קבוע.

משטח אינטרנט אפל גלידה גרפית

מדוע ואיך קרה האינטרנט האפל?

הרשת האפלה לא נוצרה על ידי עבריינים שרצו דרך אנונימית לתקשר. זה למעשה פותח על ידי ממשלת ארה”ב. אבל איך זה קרה?

תקשורת מרגלים

סוכנים מכמה “סוכנויות בנות שלוש אותיות” כמו ה- CIA הוצבו במקומות רחוקים ביותר. הייתה רשת גלובלית אמיתית של מרגלים אמריקנים שאספה מידע ואינטליגנציה עבור ארה”ב. במהלך שנות התשעים המידע נעשה דיגיטציה הולכת וגוברת ולא היה עוד צורך במרגלים אלה להעביר את הדיווחים שלהם באמצעות אמצעי תקשורת מיושנים כמו מכשירי רדיו או מכתבים. בגלל האינטרנט וטכניקות קריפטוגרפיה חדשות, ניתן לפתע לשלוח את כל המידע דרך האינטרנט. בסביבות 1995, מעבדת המחקר הימית האמריקאית החלה תוכנית שהפכה בסופו של דבר לטור (נתב הבצל). עם טור היו לסוכנויות קו תקשורת מוצפן עם סוכני השטח שלהם..

אנונימיות לכולם

בעילום שםבסביבות 1997 העביר הפרויקט לסוכנות פרויקט המחקר המתקדם של הביטחון (DARPA), אשר בתורו העביר אותו למספר קבוצות לזכויות אזרח. כעת נשאלת השאלה מדוע הממשלה תעביר טכניקה ורשת זו לידי קבוצות סנגור אזרחיות? יש אנשים שמאמינים שטור מעולם לא ויתר על ידי ממשלת ארה”ב.

הסבר נוסף הוא שהם נאלצו לפתוח את הרשת האנונימית מכיוון שכל סוכן אמריקאי היה צריך להיות מסוגל להשתמש בה מכל מקום בעולם בכל עת. זה הפך את הרשת לפגיעה בהסתננות. יתרה מזאת, אם רק סוכני מודיעין אמריקאים ישתמשו ברשת זו, הרי ברור שכל תקשורת שתועבר מרשת זו תהיה בעלת ערך רב. לכן עדיף לפתוח את הרשת בפני אנשים רבים אחרים כך שהתקשורת המודיעינית תהיה עמוסה בים של תקשורת לא ממשלתית. כמו זה, כולם ישארו בעילום שם, וסוכני ארה”ב יוכלו להשתמש ברשת כדי להעביר את הדיווחים שלהם.

מדוע לא סתם כבו את האינטרנט האפל?

בזמן שרשת טור הפכה לזמינה לכל מי שיש לו חיבור לאינטרנט, הוקמו יותר ויותר שרתים ברחבי העולם. הרשת הפכה אפוא למבוזרת בהרבה. עם כל חיבור חדש במדינה אחרת, תחום השיפוט בארה”ב באינטרנט נעשה קטן יותר. כוחה של רשת נעוץ בעובדה שלא ניתן לכבות אותה ממקום אחד בלבד. אם אתה מושך את התקע מהצד האמריקאי, שאר הרשת לא מפסיקה להתקיים.

מלבד חוסר היכולת של מדינה כלשהי לסגור לחלוטין את הרשת, ארה”ב נהנית גם מכך שהרשת הזו תהיה בסביבה – גם אם היא מארחת גם פעילויות לא חוקיות. זה עדיין משמש כערוץ לתקשורת סמויה של סוכנויות הביון. זהו גם אחד הכלים הטובים ביותר שעל פעילים פוליטיים לעמוד, לדלוף, משרוקית וכו ‘נגד מדינות סמכותיות שהארה”ב מבקרת מאוד ביקורת על. בין אם מדובר בוונצואלה ובין אם באיראן, ארה”ב שמחה שלאנשים יש כלי כמו טור סביבם כדי להקשות על החיים במשטרים אלה. כמובן שהדבר חל גם על ארה”ב, כפי שהובהר עם הופעתה של ויקיליקס ופעילות המשרוקית של סנודן..

כיוון שכך, הרשת האפלה יכולה להיות מועילה ומסוכנת בו זמנית. מכיוון שהוא מועיל במספר דרכים, ממשלת ארה”ב אינה רוצה לסגור אותה. גם אם כן, הם יצטרכו לנסות לסגור אותו בשלמותו ולקבל את תאימות ושיתוף הפעולה של עשרות מדינות שאין להן שום אינטרס לשתף פעולה עם ארה”ב. מה שהרשויות הלאומיות מסוגלות לעשות זה לשתף פעולה כדי לסגור אתרים מסוימים ולהטיל אחריות על בעליהם, המנהלים, המשתמשים וכו ‘. לעתים קרובות, כאשר אתר חשוך אכן נסגר, סוכנויות מרובות פעלו יחד כדי שזה יקרה. לדוגמה, אם משרד המשפטים האמריקני רוצה לסגור שוק אפל הולנדי שמוכר מריחואנה, הדבר ידרוש שיתוף פעולה של המשטרה ההולנדית, אירופול, ואולי גם מספר סוכנויות ורשויות אחרות. התמונה הבאה מציגה את מספר הסוכנויות המעורבות בתפיסת שוק אפל.

השוק האפל נסגר

הוצאת אתר ספציפי זה חייבה שיתוף פעולה של לפחות עשר סוכנויות שונות מארבע מדינות שונות לפחות. העובדה שכל הסוכנויות הללו היו צריכות לשתף פעולה בכדי להפיל את האתר הזה מראה כמה יכול להיות מסובך להוריד חלקים מהאינט האפל, קל וחומר את כל הרשת האפלה..

גישה לרשת האפלה

אם אתה רוצה לבקר באינטרנט האפל, עליך לזכור שזה יכול להיות מסוכן אם לא תנקוט באמצעי זהירות הנכונים. כדי לעבור לרשת החשוכה בצורה הבטוחה ביותר, יצרנו מדריך מלא טיפים וטריקים. להלן תמצאו גרסה רזה למטה של ​​מדריך זה עם עיקרי הגלם. עם זאת, טוב לזכור כי הצעדים הבאים ישמרו עליכם יחסית יחסית, אך בשום פנים ואופן אנונימי לחלוטין.

 • התקן VPN (אנו מציעים NordVPN) במכשיר שלך והפעל אותו
 • ודא שיש לך תוכנת אנטי-וירוס מעודכנת במכשיר שלך
 • הורד והתקן את דפדפן ה- Tor האנונימי
 • הפעל את דפדפן ה- Tor
 • וודא כי הפעלת סקריפטים בדפדפן Tor אסורה
 • אופציונלי: שנה את הגדרות האבטחה ב- Tor
 • גלוש באינטרנט האפל, למשל על ידי התחל בוויקי הנסתר. הקישור הוא http://zqktlwi4fecvo6ri.onion/wiki/index.php/Main_Page

לבסוף, לפני שאתה עולה לאינטרנט החשוך, זכור שהוא יכול להיות מקום מסוכן מאוד. קח ללב את האזהרות שלנו ואל תקל על תוכנות זדוניות והאקרים להשפיע על המכשיר שלך! אם אתה רוצה לוודא שיש לך את ההגנה הטובה ביותר שאפשר, תוכל לעקוב אחר המדריך שלנו לרשת האפלה.

מה זה טור

Tor (נתב הבצל) היא תוכנת קוד פתוח חינמית שמתפקדת כדפדפן. בניגוד לדפדפנים כמו כרום, פיירפוקס ו- Edge, טור שואף לשמור על המשתמשים אנונימיים. בכדי לגרום לזה לקרות, דפדפן ה- Tor מנתב את פעילויות האינטרנט שלך דרך מספר כתובות / מארחים IP המייצגים את שכבות הבצל. החיפושים שלך עוברים דרך צמתים זו. בכל צומת, קלוף חלק מההצפנה. בסופו של דבר המידע שלך יגיע לאתר שבחרת. תהליך ניתוב בצל נועד לשמור על המשתמש אנונימי.

ילדה מאחזרת קובץ אינטרנט דרך Tor Nodes

דפדפן Tor משמש לגישה לרשת החשוכה. כאמור, זו הדרך הקלה ביותר להגיע לכתובות URL עם הסיומת .onion. סיומת זו מתייחסת לניתוב הבצל בו טור משתמש כדי לאבטח גלישה אנונימית: ההצפנה מגיעה בשכבות, כמו שכבות של בצל. אתרי אינטרנט יכולים להחליט להשתמש בתחום .onion מכיוון שהם לא רוצים שכולם ידעו שהם קיימים. זה יכול להיות בגלל שהם פשוט רוצים להיות בלעדיים, או בגלל שהם מכילים תוכן מפוקפק או לא חוקי.

טור יכול לתת לך גישה לכל האינטרנט, ללא קשר אם האתרים מוסדרים או לא. למרות שניתן להשתמש ב- Tor כדי לגשת לרשת האפלה, רוב המשתמשים שלה עדיין נשארים על פני השטח. במילים אחרות: טור משמש לרוב לשם אנונימציית גלישה מקוונת, אך הוא גם הדרך העיקרית לרשת האפלה. לפרטים נוספים עוד יותר על דפדפן Tor, בקר בדף הדפדפן של Tor.

בקיצור, השימוש בדפדפן Tor (או בדפדפן אנונימי דומה) נחוץ כדי לגשת לרשת האפלה וגם עוזר להפוך אותך לאנונימי יותר באינטרנט. למשל, כתובת ה- IP שלך מוסתרת. עיין בעשר הסיבות הבאות להסתרת כתובת ה- IP שלך. שימו לב, דפדפן ה- Tor אינו מוגן טפשות. זו הסיבה שמומלץ תמיד לרוץ גם VPN.

טור מעל VPN או VPN מעל Tor?

אולי לא הבנתם את זה אבל זה משנה את ההבדל בפועל אם אתם מתחברים לרשת Tor בזמן שאתם מחוברים ל- VPN או להפך..

היתרון הנוסף של התקנת VPN לפני שאתה נכנס לרשת Tor הוא ש- ISP שלך או כל גורם מעוניין אחר (סוכנויות ממשלתיות, האקרים וכו ‘) לא יידע שנכנסת לרשת Tor מכיוון שתעבורת האינטרנט שלך כבר נמצאת מוצפן. למרבה הצער, עצם העובדה שתרצו להיכנס לרשת אנונימית כמו טור, מספיקה כדי לחשד אתכם בעיני קבוצות מסוימות. ולמרות שרשת Tor מוצפנת ואנונימית, היא לא תעצור את ספק שירותי האינטרנט שלך או מישהו אחר שיטפטף בתעבורת האינטרנט שלך דרך כתובת ה- IP שלך לדעת שנכנסת לטור. זה כמובן, אלא אם כן אתה מתחבר לראשונה ל- VPN.

אפשר גם לקבל מנוי ל- VPN דרך רשת Tor. המשמעות היא שאתה נכנס לראשונה לטור, ואז בדפדפן Tor היית נכנס לאתר של NordVPN למשל ומקבל VPN. היתרון הנוסף הוא ש- ISP שלך לא יודע שיש לך עניין בשירות VPN. אולם מניסיוננו, כניסה לרשת Tor נחשבת בדרך כלל לחשודה בהרבה בגלל הקשר שלה לרשת האפלה. לכן אנו ממליצים תמיד לקבל קודם מנוי VPN טוב. אם אתה מעוניין ללמוד עוד על חלופות VPN טובות ואילו מהן מתאימות לך, עיין בביקורות שלנו.

הוויקי הנסתר

ניווט באינטרנט האפל יכול להיות די קשה. החל מאתר כמו הוויקי הנסתר יכול לעזור לך למצוא את דרכך. הוויקי הנסתר מספק קישורים למנועי חיפוש ואתרי אינטרנט, כך שתוכלו לנווט באינטרנט האפל ביתר קלות. זה הופך את הוויקי הנסתר לנקודת פתיחה טובה כשאתה לא יודע לאן ללכת. ישנן קטגוריות בוויקי הנסתר שאתה רוצה להימנע מהן. היזהר תמיד מהקישורים שאתה לוחץ עליהם, אפילו באתרים שנראים לגיטימיים.

אתה יכול למצוא את הוויקי המוסתר על ידי העתקת כתובת האתר הבאה לדפדפן ה- Tor שלך: http://zqktlwi4fecvo6ri.onion/wiki/index.php/Main_Page. כתובות הרשת באינטרנט האפל אמנם משתנות ללא הפסקה, אך ישנם אתרים רבים באינטרנט המשטחים אשר יספקו לכם את כתובת האתר המעודכנת הנכונה עבור דף מסוים זה..

מקום טוב נוסף להתחיל בו הוא אתרים ששווה לבקר בהם במאמר האינטרנט האפל.

מה שקורה באינטרנט האפל?

כלי נשק ברשתקשה מאוד להבין מה בדיוק קורה באינטרנט האפל. כאמור, עליכם להכיר כתובות URL ספציפיות בכדי להגיע לדפים הנכונים. די קשה להיתקל באתר הנכון כאשר כל כתובות האינטרנט הן שילובים אקראיים של ספרות ואותיות. יתר על כן, יש המון סיפורים שעוסקים בשירותים והדפים הכי מטורפים שמתחבאים ברשת האפלה. הזמנת מכהנים היא ככל הנראה רק אחת הדוגמאות הזמינות. למרות שאיננו יכולים להיות בטוחים שחלק מההתנהגות הזו לא מתרחשת ברשת האפלה, רוב השמועות המקיפות את הרשת האפלה כמו מכהנים מקוונים או חדרים אדומים הם בדיה טהורה. לדוגמה, אתר מכני להשכרה בשם Besa Mafia בהחלט קיים, אלא שהוא מעולם לא ביצע שום להיטים. זה פשוט גנב כסף ממשתמשי רשת אפלים גלויים שרצו שמישהו יהרג. ובכל זאת, דברים רבים אחרים שנמצאים בספק, כמו סמים וכלי נשק, זמינים באינטרנט האפל.

בגלל קיומם של כל כך הרבה אתרים מזועזעים, האינטרנט האפל זכה למוניטין רע מאוד. לעתים קרובות מאמינים כי כל דבר שקורה ברשת החשוכה חייב להיות בלתי חוקי. זה לא נכון. הרשת האפלה מהווה גם מקלט בטוח לעיתונאים, משרוקיות ואזרחים החיים תחת משטרים דיקטטוריים. יתר על כן, לחלק מאתרי האינטרנט המוצלים יותר יכולים להיות גם תופעות לוואי חיוביות. אנו שואפים לנקוט בגישה ניואנסת, תוך הדגשת השלכות חיוביות ושליליות כאחד. אנו רוצים רק שקוראינו יהיו בטוחים אם הם יחליטו בעצמם להיכנס למגרעות האפלה של הרשת.

איננו יכולים להעלות טענות מוגדרות, מכיוון שהאינט האפל משתנה ללא הרף ונשאר חבוי ברובו עבור רבים. עם זאת, באופן כללי, אלה הם כמה מהדברים שאתה עשוי למצוא באינטרנט האפל:

 • שווקים שחורים
 • אתרי הונאה או מסוכנים בדרך אחרת
 • שירותי דוא”ל, פורומים וצורות אחרות של תקשורת מקוונת אנונימית
 • בוטנים
 • אתרי ביטקוין ו- cryptocurrency

שווקים שחורים

תרופות בשוק השחורהשוק השחור פרח מאז לידתו של האינטרנט. הרשת האפלה היא ביתם של רבים בשוק שחור, שם ניתן למכור ולקנות כל מיני סחורות. קיומם של שווקים כאלה אינו חוקי, אף כי כמה מאנשי ציבור, מדענים ואנשי אקדמיה הדגישו גם כמה תופעות לוואי חיוביות.

דרך המשי הייתה אחד השווקים השחורים הידועים הראשונים ברשת האפלה. משתמשים דיברו בגלוי על שימוש בסמים באתר והעלו תמונות של המוצרים שלהם. האתר זכה בסופו של דבר לכינוי “Ebay of Vice”. לאחר מספר שנים של חקירה הרשויות בארצות הברית הצליחו לעקוב אחר המנהל (רוס אולבריכט), שעבר תחת הכינוי “אימת הפיראטים רוברטס” באתר. הוא נלכד בסן פרנסיסקו באוקטובר 2013 ואתר האינטרנט הושבת.

עם זאת, לאחר מעצרו של אולבריכט צצו אתרי חיקוי רבים. ישנם אתרי אינטרנט בשוק השחור זמינים מתמיד באינטרנט האפל. דרך המשי הייתה הראשונה מסוגה, כעת ישנם רבים ושונים שמתחרים להיות הבאים.

אתרי הונאה או מסוכנים בדרך אחרת

אתרים מסוכניםהרשת האפלה מסתחררת גם באתרי אינטרנט מזויפים ומסוכנים. לכן חשוב להקפיד תמיד להשתמש בתוכנת VPN וגם בתוכנת אנטי-וירוס טובה. אל תלחץ על קישור באינטרנט האפל אם אינך יודע לאן הוא יוביל. המחשב שלך יכול להיפרץ או להידבק בתוכנה זדונית לפני שאתה יודע מה קורה.

יתר על כן, האינטרנט האפל מכיל את כל האתרים שלא יסבלו את עצמם על פני השטח בגלל התוכן שלהם. למרבה הצער, תוכלו למצוא שם דברים כמו התעללות בבעלי חיים או פורנוגרפיית ילדים. לכן יתכן וחכם להתרחק מחלק זה של האינטרנט.

שירותי דוא”ל, פורומים וצורות אחרות של תקשורת אנונימית

בעילום שםהרשת האפלה משמשת גם לתקשורת אנונימית. מפיצי שריקה ועיתונאים עשויים להשתמש בנתיבים אלה כדי לדלוף או למצוא מידע רגיש. אנשים שרוצים לדווח על חברה או ממשלה על מעשה בלתי חוקי יכולים להשתמש באינטרנט האפל כדי לנסות ולהישאר בעילום שם. עיתונאים יכולים להשתמש בזה כדי ליצור קשר עם גורמים אנונימיים. גם רשת WikiLeaks וגם משרוקיות כמו אדוארד סנודן השתמשו בעבר ברשת האפלה כדי להפיץ את המסר שלהם.

בעוד שהאנשים בדוגמאות האלה עשו את מה שהם עשו בשם החופש והשקיפות באינטרנט, לא לכולם יש את אותם המניעים. פושעים וטרוריסטים ישתמשו גם בתקשורת אנונימית ברשת החשוכה כדי לנסות ולהתרחק מאכיפת החוק.

בוטנים

Botnet הוא רשת של מכשירים נגועים שיכולים להיות מופעלים על ידי האקר השולט בהם. לעיתים קרובות, המכשירים ברשת נגועים בלי שבעליהם מודעים לכך. ההאקר האחראי על הבוטנט יכול להשתמש במכשירים להפצת וירוסים, דיוג למידע פרטי או להקל על התקפות DDoS. סביר להניח שהבוטנט יתגלה, יוסר או ייקח אותו אם הוא פועל ברשת האפלה. באינטרנט האפל חלק מהאקרים מוכרים את הבוט-נטים שהם יצרו. בתמורה להרבה כסף תוכלו לקבל שליטה על רשת גדולה של מכשירים נגועים.

אתרי ביטקוין ו- cryptocurrency

ביטקויןאם תבקר באינטרנט האפל, תגלה שכמעט כל תשלום עבורו באמצעות cryptocururrency. מטבעות cryptocur אלה הם מטבעות מקוונים שניתן להשתמש בהם ברחבי העולם. ליתר דיוק, cryptocururrency הם נכסים דיגיטליים הקשורים לערך של ספר דיגיטלי מבוזר כמו פרוטוקול blockchain. זה בעצם אומר שקריפטו מטבעות אינם דומים למטבעות רגילים מכיוון שערכם וההיסטוריה של חילופי דברים נראים על הבלוקצ’יין ולא על סדרה של בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים. עם זאת, מדובר בנכסים דיגיטליים ולא במטבעות מכיוון שבדרך כלל אתה יכול להחליף נכסים אלה באופן מקוון רק עבור סחורות, אך לא מחוץ להם. אף על פי כן, בגלל שיטת blockchain, cryptocur Currency מאפשרת חילופי אנונימיים לאפשריים שהם אידיאליים לעסקים מוצלים ברשת החשוכה..

הקריפטוקוין הידוע ביותר, ביטקוין, משמש גם מחוץ לרשת האפלה. עם זאת, מקרים אחרונים מראים כי ייתכן שהמטבע אינו אנונימי כפי שאנשים קיוו. סוגים אחרים של cryptocurrency הם גם מאוד פופולריים. כמה cryptocurrencies חדשים מנסים כל הזמן להשתפר בהגנה על האנונימיות של האנשים המשתמשים בהם.

הוא האינטרנט האפל חוקי?

ליידי צדקבמילה אחת: כן. הרשת האפלה ודפדפן Tor הם חוקיים לשימוש ברוב המדינות. אם בכל זאת תבחר לפעול ברשת האפלה באופן שאינו עולה בקנה אחד עם החוק, זה כמובן לא יהיה חוקי. ככאלה, אנו מדגישים את החשיבות של היצמדות לחוק המדינה בה אתה נמצא.

עם זאת, לעתים קרובות נשכח שהאינטרנט האפל ודפדפן ה- Tor הם בסך הכל כלים להפעלת זכותך לפרטיות וחופש הדיבור. האו”ם קבע את הפרטיות כזכות אנושית בסיסית. הדבר נעשה במאמרים הבאים:

 • הצהרת האו”ם לזכויות אדם (UDHR) 1948, סעיף 12
 • האמנה הבינלאומית לזכויות אזרחיות ופוליטיות (ICCPR) 1966, סעיף 17
 • האמנה האמריקאית לזכויות אדם, סעיף 11
 • ההכרזה האמריקאית לזכויות וחובות האדם, סעיף 5
 • אמנת אירופה לזכויות אדם, סעיף 8

לסיכום: ניווט באינטרנט האפל אינו חוקי ברוב המדינות. עם זאת, זה יכול לגרום לך להראות חשדני בעיני אכיפת החוק המקומית שלך. רוב הדברים הנמכרים באינטרנט האפל אינם חוקיים, לכן ברור שאסור לרכוש פריטים לא חוקיים אלה. מכיוון שמוצרים אלה בדרך כלל נמצאים רק באינטרנט האפל, כל מי שגולש בחלק זה של האינטרנט יכול היה לקנות אותם. זו הסיבה שממשלות עשויות לנסות לשמור עלייך בכרטיסיות אם תבקר באינטרנט האפל.

למרות שהשימוש ברשת החשוכה הוא חוקי ברוב המדינות, הפעילויות הבלתי חוקיות המתרחשות שם באופן קבוע הופכות את הרשת האפלה למקום רישומי. לכן יתכן שזה לא החלק הטוב ביותר באינטרנט לבקר באופן קבוע אם אתה אזרח טוב ושומר חוק.

מחשבות אחרונות

אנו רוצים להדגיש כי אנו ממליצים לך לא להשתמש ברשת החשוכה מבלי שננקוט תחילה באמצעי הבטיחות. הסקרנות מובנת, אך לא כדאי לחשוף את עצמך לסכנות שבחלק הלא-מפוקח הזה באינטרנט. בסופו של דבר יש פעילות פלילית ברשת האפלה. אם אתה בסופו של דבר מבקר באינטרנט האפל, קח תמיד אמצעי זהירות. שירות VPN טוב ואנטי-תוכנה זדונית הם חיוניים, אך עדיין משאירים אותך חשוף. תכנית 15 הצעדים היא אחת הדרכים הבטוחות ביותר לעלות לרשת האפלה. בסופו של דבר אתה ניגש לרשת החשוכה בסכנתך. הישאר סקרן, אך הישאר גם בטוח!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me