קח פיקוד על הגדרות הפרטיות שלך ב- iPhone או iPad

מוצרי אפל מסוגננים, קלים לשימוש ומסוגלים להרשים אפילו את המשתמשים התובעניים ביותר. חנות האפליקציות של אפל מוקרנת בקפדנות לאיכות. אפל גם מבטיחה כי יצרני האפליקציות לא מנצלים את פרטיותך ללא ידיעתך. אבל אפליקציות יכולות לספק סיבות נשמעות לגיטימיות לגישה לנתונים בטלפון שלך. נתונים אלה יכולים לחשוף אותך יותר ממה שאתה רוצה. על ידי הבנת הגדרות הפרטיות שלך, אתה יכול לשמור על פרטיותך ולהבטיח שהנתונים שלך יישארו מאובטחים.


מדוע ענייני פרטיות

הגדרות פרטיותייתכן שהחששות האחרונים שמראים לחברות המנצלות את השימוש שלהם בנתונים פרטיים חששות. אולי אתה נותן לילדך אייפון או אייפד ורוצה להגן על פרטיותו בזמן שהוא משתמש במכשיר. ישנן הרבה סיבות טובות לנקוט בצעדים לשמירה על פרטיותך בזמן השימוש באייפון או אייפד.

מרבית השירותים והיישומים החינמיים מרוויחים את עצמם על ידי מכירת מודעות בשירותם. מפרסמים משלמים יותר כדי להציג את המודעות שלהם בפני לקוחות המעוניינים במוצר שלהם. כדי לספק את צרכיהם, יצרני אפליקציות ואתרים אוספים מידע אודותיך בזמן שאתה משתמש בשירותם ומוכרים מידע זה למפרסמים. הנתונים שלך כוללים מידע פרטי על סוגיות רפואיות, ילדיך, הכנסותיהם ונתונים רגישים אחרים שאולי אינך חושף ברצון.

אפל אוספת את הנתונים שלך כדי לשמור עליהם אנונימיים. אך חברות מסוימות ימכרו את המידע שלכם בדרכים הניתנות לעקוב אחריכם. אם נתונים אלה אינם מאובטחים, האקרים יכולים לפרוץ פנימה ולגנוב את המידע. זה עלול לגרום למבוכה או אפילו לתחושת הפרות כאשר המידע שלך נחשף באופן מקוון.

התאמת הגדרות הפרטיות שלך עוזרת לך להשתלט על המידע שלך. זה גם מוסיף שכבת אבטחה כדי למנוע שימוש לרעה או גניבה של המידע שלך.

התאם את הגדרות המיקום שלך

מידע על מיקום יכול להניב חלק מהמידע החשוב ביותר למפרסמים או לכל אחד אחר שיש לו גישה לנתונים שלך. רוב הנתונים שנאספים אודותיך במכשיר שלך כרוכים רק במה שאתה עושה בעת השימוש ב- iPhone או iPad שלך. נתוני מיקום חושפים את מה שאתה עושה בעולם האמיתי. החנויות שאתה תדיר, כשאתה הולך לאיזה מקום חדש ובאיזו שעה אתה הולך למיקום מגלה המון על מי אתה ומה האינטרסים שלך.

פתח את ‘הגדרות’ והקש על ‘פרטיות’. כאן תוכלו למצוא הגדרות שימושיות רבות שתוכל להתאים להגן על פרטיותך. מצא ולחץ על ‘שירותי מיקום’. כאן אתה יכול לבחור באפליקציות בודדות שיאפשרו לך גישה לנתוני המיקום שלך או שאתה יכול ללחוץ על המחוון בראש המסך כדי לכבות את שירותי המיקום של כל היישומים באייפון או אייפד שלך..

נהל את Apple Analytics

בגירסאות ישנות יותר של iOS, אנליטיקה נקראה ‘אבחון & שימוש ‘. אזור זה מכסה מידע שמשותף עם אפל מהמכשיר שלך. חלק מנתונים אלה מועילים לשיתוף ועוזרים להבטיח שאפל יכולה לשמור על התקנת המכשיר בצורה חלקה. נתונים אחרים המועברים עשויים להיראות פולשים יותר. נתונים משודרים יכולים לכלול את נתוני הבריאות והפעילות שלך שאולי לא נוח לך לחלוק עם אפל.

ביישום ההגדרות, הקש על ‘Analytics’. בחר בהגדרות שלא נוח לך לשתף ובחר בסרגל המחוון כדי לכבות את שיתוף המידע הזה. זה יכול לכלול נתוני ניתוח, נתונים המשותפים עם מפתחי אפליקציות על קריסות אפליקציות ואופן השימוש באפליקציות שלהם. יתר על כן, ניתוח iCloud שעשוי לכלול נתונים שנאספו על ידי שימוש בסירי.

אתה שולט בהרשאות אפליקציה

כשאתה מתקין אפליקציה, הוא בדרך כלל מבקש אישור לגישה לשירותים מסוימים מהטלפון שלך. שירותים אלה עשויים לכלול מיקום, גישה למיקרופון, גישה ליישומים אחרים, אנשי הקשר שלך והתקנים מחוברים. אמנם לאפליקציה לא תהיה פונקציונליות מלאה ללא גישה לכל השירותים שהיא מבקשת, אך אתה אחראי על השירותים שבהם האפליקציה מקבלת שימוש.

מהאפליקציה ‘הגדרות’, הקש על ‘פרטיות’. שם אתה יכול לבחור כל אפליקציה ולעבור על ההרשאות לחץ על המחוון שליד כל שירות או אפליקציה כדי לכבות או להפעיל הרשאה.

מעקב אחר מודעות הוא המפתח לפרטיות

רוב הנתונים הרגישים שלך משותפים רק לצורך פרסום. השתלטות על מעקב אחר מודעות היא אחד הצעדים העיקריים שתוכלו לנקוט כדי להגן על פרטיותכם. הגבלת מעקב אחר מודעות במכשירי iOS מגבילה את האופן שבו ניתן להשתמש בנתונים לפרסום עבורך.

ביישום ‘הגדרות’ הקש שוב על ‘פרטיות’. גלול מטה אל ‘פרסום’. לחץ על המחוון לצד ‘הגבל מעקב אחר מודעות’ כדי להגביל את השימוש במידע שלך על ידי מפרסמים. יש לציין כי זה לא מבטל מעקב אחר מודעות, אלא רק מגביל אותה. כדי לשפר עוד יותר את פרטיותך, הקש על ‘אפס מזהה פרסום’. פעולה זו תבטל את המידע שכבר תויג למזהה האישי שלך.

מידע נוסף על האופן בו iOS משתמש במידע שלך כדי להתאים אישית מודעות עבורך זמין תחת ‘הצג מידע על מודעות’. זה יציג את המידע ש- iOS משתמשת בו כדי לעזור למקד את הפרסום אליך באופן אישי.

ספארי אל תעקוב

לוגו ספאריאתרי אינטרנט לעיתים קרובות עוקבים אחר האתר שממנו אתה מגיע ואתר אליו אתה מבקר לאחר ביקור בהם. אם אתר זה משתף פעולה עם מפרסמים אחרים כמו טוויטר או פייסבוק, הם יכולים לשתף את המידע איתם. הפעילות שלך עוזרת לבנות פרופיל מלא יותר של תחומי העניין והפעילויות שלך באופן מקוון. ניתן במכשירי iOS להגביל את כמות המעקב שמתרחשת בזמן הגלישה באינטרנט באמצעות ספארי.

באפליקציית ‘הגדרות’, הקש על ‘ספארי’ וצפה בקטע ‘פרטיות ואבטחה’. כאן אתה יכול לבחור לחסום קובצי Cookie במכשיר שלך, ו’בקש מאתרי אינטרנט לא לעקוב אחרייי ‘. זה יגביל את המעקב של מרבית האתרים אחר כתובת ה- IP שלך.

קבלת פרטיות רבה יותר

הידוק הגדרות הפרטיות שלך הוא צעד טוב להבטיח את פרטיותך באופן מקוון. אנשים רבים מעדיפים גם שהביטחון בידיעה שהמידע שלהם אנונימי יותר, במיוחד בעת השימוש בשירותים ובאתרים מקוונים. למרבה הצער, רק שינוי הגדרות הפרטיות שלך אינו הגנה בפני מים מפני פרטיותך. כדי לנסות לשמור באופן אנונימי באופן מקוון, ייתכן שתרצה להשיג VPN.

חיבור VPNבעת חיבור ל- VPN איכותי, המידע שלך מוצפן ונשלח לשרת מרוחק. כל התעבורה שלך עוברת דרך שרת ה- VPN, במקום ישירות ממך לאתר או לאפליקציה. זה עוזר לשמור על מידע אנונימי על מיקומך ועל פעילויות האינטרנט שלך. קל לשימוש ב- VPN איכותי ומשפר את פרטיותך באופן מקוון.

VPN יכול גם לספק את היתרונות הנוספים של הימנעות ממגבלות גיאוגרפיות לשירותי וידאו זורמים. באפשרותך גם להשתמש ב- VPN כדי לעקוף חומות אש המותקנות בעבודתך. מכיוון שהנתונים מוצפנים, יש לך את השלווה שלי לדעת שרק אתה יודע מה אתה עושה באינטרנט. למידע נוסף על הסיבה לכך ש- VPN עשוי להיות בחירה טובה עבורכם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me