מה כתובת ה – IP שלי? בדוק את כתובת ה- IP שלך כאן! | VPNOverview

כתובת ה- IP שלך היא כתובת הבית הדיגיטלית שלך, בה אתה יכול להשתמש כדי להחליף מידע באינטרנט. בכל פעם שאתה מבקר באתר, אתה בעצם שולח בקשה למידע לדף זה. הם ישלחו את המידע הזה לכתובת ה- IP שלך, ויאפשרו לך לראות את האתר שלהם. אתה יכול לראות את כתובת ה- IP שלך בטבלה שלהלן. כתובת IP זו מאפשרת לצדדים אחרים לעקוב אחר ההתנהגות המקוונת שלך ולזהות את האדם שלך. אתרים יכולים לראות באיזה ספק אינטרנט אתה משתמש ואיפה אתה נמצא. תוכל למצוא מידע נוסף על כתובות IP וחיבור האינטרנט שלך מתחת לטבלה.


פרטי IP
הפרטים שלך
כתובת ה – IP
ספק שירותי אינטרנט או ארגון
עיר (משוער)
אזור
מדינה
אזור זמן

אם הטבלה לא מציגה פרטים כלשהם, זה עשוי לעזור לכבות את חסימת המודעות שלך למשך זמן קצר ולטעון מחדש את הדף..

פתק: המיקום הנתון הוא קירוב המסופק על ידי מאגרי מידע ציבוריים. ספקי אינטרנט (ורשויות ממשלתיות) יכולים לאתר את הכתובת המדויקת שלך.

כיצד אתרים רואים את כתובת ה- IP שלי?

כתובת ה- IP המוצגת לעיל היא הכתובת שהאתר שלנו ניתן כאשר התחברת לדף אינטרנט זה. זו יכולה להיות הכתובת של הרשת הביתית שלך, חיבור הנתונים הנייד שלך, רשת בית הספר שלך או אפילו חיבור ה- VPN שלך. כתובות IP נחוצות מכיוון שהן מציגות אתרים שבהם הם צריכים לשלוח מידע. ללא כתובות IP, שום תקשורת בין מכשירים ואתרי אינטרנט לא הייתה אפשרית כלל. לכן אתרים מסוגלים לראות את כתובת ה- IP שלך מכיוון שהמכשיר שלך (מחשב, מחשב נייד, סמארטפון) מעביר אותה אליהם באופן אוטומטי כך שהמערכת שלך יכולה לתפקד.

קביעת המיקום של כתובת IP

סמן מיקום סמארטפוןמסדי נתונים של מיקום גיאוגרפי קובעים את מיקומך על ידי קישור כתובת ה- IP שלך לאזור גיאוגרפי מוגדר מראש. מאגרי מידע אלה מכילים כתובות IP שונות ומדינות הקשורות בהן, מחוזות, ערים, מיקודים, קואורדינטות, ספקי שירותי אינטרנט וכל מיני נתונים אחרים. מיקום כתובת ה- IP שלך נמצא באמצעות חיפוש בבסיס נתונים כזה, וכך הצליח האתר שלנו לראות היכן אתה נמצא. כדאי לציין שמאגרי מידע כאלה אינם מדויקים במאת האחוזים. המיקום שלך בפועל עשוי להשתנות מעט ממה שמופיע בטבלה. בניגוד להרבה אתרי אינטרנט אחרים, אנו לא יוצרים פרופילי משתמשים. פירוש הדבר שייתכן שלא נוכל לקבוע את המיקום המדויק שלך.

ספק האינטרנט שלך יכול לחבר את כתובת ה- IP שלך למינוי האינטרנט שלך. משמעות הדבר היא שכתובת ה- IP שלך מקושרת לשמך החוקי, לכתובת ולנתונים אישיים אחרים שלך. בנסיבות מסוימות, רשויות ממשלה (חשוב על המשטרה ומשרד המשפטים) זכות לגשת למידע זה. אם בוצע פשע מקוון חמור עם כתובת IP מסוימת, המשטרה עשויה להשתמש בכתובת ה- IP הזו כדי להבין יותר על החשוד בסופו של דבר לעצור אותם.

יתר על כן, כתובת ה- IP שלך מעקב בעקביות על ידי חברות כמו גוגל ופייסבוק, כך שיוכלו ליצור פרופילים בהתאמה אישית. חברות אלה הרכיבו מערכת מידע מפורטת במיוחד אודותיך, כולל מיקום מדויק על סמך כתובת ה- IP שלך, על ידי ביצוע פעילויות האינטרנט שלך.

מה בדיוק כתובת IP?

כנראה נחתת בדף זה באמצעות קישור באחד מהדפים האחרים שלנו או באמצעות חיפוש בגוגל שנראה משהו בקווי “מה ה- IP שלי” או “מהי כתובת ה- IP שלי”. אבל האם אתה יודע למה בעצם מתייחסת המילה כתובת IP?

IP מייצג פרוטוקול אינטרנט. כתובת ה- IP שלך היא קוד שהוקצה למכשיר שלך כדי לאפשר את זיהויו, כלומר הוא מכיל את המידע המאפשר זיהוי של הרשת, המחשב הנייד, שולחן העבודה, הטאבלט או הטלפון החכם שלך על ידי גורמים אחרים. כפי שכבר הזכרנו, קודים אלה משמשים לזיהוי שתי הכתובות שביניהן מתקיימת תקשורת. כדי לפשט את הדברים, אתה יכול לחשוב על כתובות IP ככתובות דואר או כמספרי טלפון, אך במיוחד למחשבים. כך עובד תקשורת בין מחשבים באמצעות כתובות IP:

כתובת ה- IP מוסברת

ברוב המקרים, כתובת ה- IP שלך מוקצית למודם שמספק ספק האינטרנט שלך. לכן לכל מי שמשתמש באותה רשת אינטרנט (בני משפחה, שותפים לחדר, עמיתים ברשת עסקית) תהיה אותה כתובת IP. מספיק IP זה כדי לאתר את מיקומך בדיוק רב.

מה ההבדל בין IPv4 ל- IPv6?

כשמדברים על כתובות IP, מבדילים בין כתובות IPv4 ו- IPv6. רוב כתובות ה- IP הן IPv4. למעשה, כתובות IPv6 נוצרו אך ורק מכיוון שכתובות IPv4 אוזלות. אחרי הכל, כל כתובת IP צריכה להיות ייחודית. כתובת IPv4 מורכבת מ -32 ביטים, שיכולים לייצר כ -4.3 מיליארד שילובי קוד. כתובת IPv6 מורכבת מ -128 ביטים, וכתוצאה מכך 340 תת-מיליון (כלומר 3.4 עם 38 אפסים שנוספו) שילובי קוד אפשריים – בקיצור, הרבה.

ישנם שילובים רבים יותר של כתובות IPv6 אפשריות כשמשווים אותה ל- IPv4. בשל העלייה העקבית בחיבורי האינטרנט (שכולן דורשות כתובת IP ייחודית), הצגת ה- IPv6 הייתה צעד הכרחי. משתמש האינטרנט הממוצע לא שם לב להבדל בין שתי הגרסאות הללו. IPv6 פשוט נותן לך טווח מספרים ארוך יותר.

IPv4
IPv6

מספר ביטים32128
מספר ה- IP הפוטנציאלי4.3 מיליארד3.4 x 10 ^ 38 (3.4 עם 38 אפסים)
דוגמה לכתובת IP213.243.23.1742001: 0db8: 85a3: 0000: 0000: 8a2e: 0370: 7334

לשם מה משתמשים כתובת IP?

כתובות IP משמשות כדי לקבוע אילו שני שרתים או התקנים מחליפים מידע. זה עובד על פי אותם עקרונות כמו ביצוע הזמנת חנות. כאשר ברצונך להזמין מוצר וישלח אותו לביתך, עליך למלא את פרטי הכתובת שלך בכדי להבטיח שהחבילה תועבר ליעד הנכון. הדבר קורה כשאתה גולש באינטרנט. בכל פעם שאתה מבקר באתר, אתה ‘מזמין’ חבילת נתונים (המידע בדף האינטרנט שאתה רוצה לבקר בו) מכתובת (IP) של האתר. נתונים אלה נשלחים לאחר מכן לכתובת שלך, כלומר ה- IP של המכשיר שלך.

כתובת ה- IP שלך משתנה ברגע שאתה מתחבר לאינטרנט באמצעות מודם אחר. במילים אחרות, תהיה לך כתובת IP שונה משלך כשאתה בעבודה, אפילו כשאתה משתמש באותו מחשב נייד. אתרים ומכשירים יודעים עם איזו כתובת הם צריכים לתקשר כדי למסור חבילות נתונים לאדם הנכון. זו הסיבה שכתובת ה- IP שלך מועברת אוטומטית כשאתה מבקר באתר אינטרנט או מוריד קובץ: זה חיוני לתקשורת, למרות שהיא גם מפשירה אותך מהפרטיות שלך באינטרנט..

מפה עם מיקוםניתן להשתמש בכתובות IP לקביעת המיקום שלך. ה- IP שלך מקושר לספק אינטרנט, שכבר נותן אינדיקציה למיקום הכללי שלך. לספק יש מאגר לקוחות הכולל את פרטי המשתמש (ים) של כתובת IP מסוימת. ניתן להשתמש במידע זה למשל בבית המשפט.

עם זאת, חיבור כתובת IP למשתמש ספציפי אינו פשוט כמו זה. כתובת IP תגלה לך אם קובץ נשלח או הורד מחיבור ספציפי, אך כאשר מחשב או רשת WiFi משותפים בין אנשים, קשה לקבוע בדיוק מי שלח או הוריד את הנתונים האלה. כתובת IP אינה בהכרח ספציפית לאדם. האם בעל חיבור האינטרנט אחראי לכל שימוש או שימוש לרעה במידע מסוים הנו נושא לוויכוח רב. קנסות להורדה, למשל, מטופלים באופן שונה במדינות שונות.

האם עליך להסתיר או לשנות את כתובת ה- IP שלך?

בימינו, רובנו מחוברים לאינטרנט 24/7. לכן אסור לנו להמעיט בכמויות העצומות של מידע אישי ונתונים שאנו מעמידים לרשותך באופן מקוון. ניתן לקשר כל פרט ודפוס התנהגות לאדם באמצעות כתובת ה- IP שלו. אפילו אם אינך עושה דבר לא חוקי, זה עשוי להעניק שקט נפשי לדעת שאתה עושה משהו כדי למנוע מאחרים להתבונן ולעקוב אחריך בכל רחבי האינטרנט. למרבה המזל די קל להסתיר או לשנות את כתובת ה- IP שלך. כשתעשה זאת, יהיה קשה יותר לאחרים לראות באילו אתרים ביקרת.

הסתר את כתובת ה- IP שלך באמצעות VPN

VPN (רשת פרטית וירטואלית) מצפין את כל תעבורת הנתונים שלך ושולח אותו דרך שרת חיצוני לפני שהוא ממשיך ליעדו. בדרך זו אתה לוקח את כתובת ה- IP של שרת ה- VPN החיצוני, כלומר כתובת ה- IP האמיתית שלך תישאר מוסתרת לעולם החיצון. לכן VPN מאפשר לך להיכנס לרשת בצורה אנונימית ובטוחה יותר. באופן דומה, אתה יכול להשתמש ב- VPN כדי לקבל גישה לאינטרנט חופשי יותר, במיוחד כאשר המדינה שלך או אחד השירותים המקוונים שבהם אתה משתמש הציבה מגבלות גיאוגרפיות מקוונות. כשאתה משתמש בשרת VPN במיקום אחר, למשל, בארה”ב במקום באירופה, פתאום תוכל לקבל גישה לאתרים שלא יכולת לבקר בהם קודם.

אם תרצה להסתיר את כתובת ה- IP שלך כדי לשמור על פרטיותך, Surfshark עשוי להיות VPN טוב שתתחיל. Surfshark זול, אך גם אמין מאוד. יתר על כן, יש לו הרבה אפשרויות. אם ברצונך לבדוק את אתר האינטרנט שלהם, תוכל ללחוץ על הכפתור בבאנר למטה.

מצא את כתובת ה- IP של הנתב שלך

ממש כמו חיבור האינטרנט הרגיל שלך, גם לנתב שלך יש כתובת IP. כתובת ה- IP של הנתב אינה זהה לזו של חיבור האינטרנט שלך. כדי לשנות את הגדרות הרשת המקומית (הביתית), תצטרך להיכנס לנתב. מרבית הנתבים יאפשרו לך לגשת ולשנות הגדרות כגון שם הרשת והסיסמה שלך. בדרך כלל אתה יכול לגשת לאזור זה על ידי הקלדת כתובת ה- IP של הנתב בדפדפן שלך. השלבים הקצרים להלן מראים כיצד למצוא את כתובת ה- IP של הנתב שלך.

מציאת כתובת ה- IP של הנתב שלך ב- Windows

אתה יכול למצוא בקלות את כתובת ה- IP של הנתב שלך ב- Windows באמצעות מגוון שיטות. המהיר ביותר הוא להשתמש בשורת הפקודה המובנית:

 1. לחץ במקביל על מפתח חלונות והמכתב “ר“. אם למקלדת שלך אין מפתח Windows, לחץ על סמל Windows בפינה השמאלית התחתונה כדי לפתוח את תפריט ההתחלה.
 2. הקלד “cmd“בשדה הריק שמופיע ולחץ על להיכנס.
 3. הקלד “ipconfigבמסך השחור הבא ולחץ על להיכנס.
 4. נתונים שונים יוצגו. ניתן למצוא את כתובת ה- IP של הנתב שלך מאחורי “שער ברירת מחדל“.

שורת הפקודה של כתובת IP - Windows

מציאת כתובת ה- IP של הנתב שלך ב- Mac (OSx)

אפל הפכה את מציאת כתובת ה- IP של הנתב במחשבי Mac או MacBook (OSx) לפשוטה ביותר. עקוב אחר השלבים שלהלן כדי למצוא את כתובת ה- IP של הנתב שלך:

 1. לחץ לחיצה ארוכה על המקש מפתח אפשרות.
 2. הקלק על ה אייקון Wi-Fi בשורת התפריטים של מק.
 3. תראה כל מיני נתונים הנוגעים לחיבור הרשת שלך, כולל כתובת ה- IP של הנתב שלך וכתובת ה- Mac של כרטיס הרשת שלך.

נתב כתובות IP מק

מציאת כתובת ה- IP של הנתב שלך ב- Android

כאשר הטלפון החכם שלך מחובר לרשת Wi-Fi ביתית, הנתונים שלך יעברו דרך הנתב הביתי. בצע את הצעדים הבאים כדי למצוא את כתובת ה- IP של הנתב המשמשת את הטלפון או הטאבלט של אנדרואיד שלך:

 1. לך ל הגדרות ולחץ על “וויי – פיי”.
 2. לחץ על שלוש הנקודות בפינה השמאלית של המסך.
 3. לחץ על “מתקדם”.
 4. גלול מטה. תמצא את כתובת ה- IP של הנתב שלך תחת “כתובת ה – IP”.

מציאת כתובת ה- IP של הנתב שלך ב- iPhone (iOS)

תוכל למצוא את כתובת ה- IP של הנתב שאייפון או אייפד שלך מחוברים אליו על ידי ביצוע השלבים הבאים:

 1. לך ל הגדרות.
 2. בחר וויי – פיי.
 3. הקש העיגול הכחול עם “אני” בפנים, שתוכלו למצוא בצד ימין של שם הרשת שאליה אתם מחוברים.
 4. תראה נתונים שונים, כולל כתובות IP של הרשת והנתב שלך.

מחשבות אחרונות

כתובת ה- IP שלך אומרת הרבה על מי ואיפה אתה. אתרים ושירותים מקוונים משתמשים ב- IP שלך בכדי להיות מסוגלים לתקשר איתך. ללא כתובת IP, זה בלתי אפשרי לגלוש באינטרנט. מכיוון שכתובת IP חושפת את מיקומך, היא עלולה להזיק למדי לפרטיות המקוונת שלך כאשר אתה משתף IP זה באופן חופשי. לכן לעתים קרובות כדאי להסתיר ולשנות את כתובת ה- IP שלך באופן ידני. אם אתה משתמש ב- VPN, למשל, כתובת ה- IP המקומית שלך תישאר מוסתרת, כאשר אתה משתמש בכתובת ה- IP של ה- VPN כדי לתקשר עם דפי אינטרנט אחרים. אתה תישאר הרבה יותר אנונימי ברשת, והמיקום שלך כמו גם הפעילויות המקוונות שלך לא יהיו גלויים לכולם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me