כמה בטוח חיבור Bluetooth? | VPNoverview.com

Bluetooth היא שיטה אלחוטית להעברת מידע ממכשיר אחד למכשיר אחר. ברוב המקרים, Bluetooth מאובטחת יותר מ- Wi-Fi. עם זאת, כמו בכל מערכת אלחוטית, הנתונים שלך עשויים להיות מועברים לאחרים שלא התכוונת לקבל גישה למידע שלך. ולא רק המוזיקה הזורמת לאוזניות ה- Bluetooth עשויה להיפגע. Bluetooth יכול לחשוף נתונים רבים מהטלפון הנייד, המחשב הנייד או המחשב שלך. הגיע הזמן להיות מודעים לסיכוני האבטחה והפרטיות של השימוש ב- Bluetooth.


כיצד פועלת בלוטות ‘

בלוטותבמאה העשירית הפך הראלד דנמרק למלך דנמרק ואיחד את הממלכה עם נורווגיה. מתוך הכרה בחשיבותן של מדינות נורבגיה בעולם טכנולוגיות הטלפון הסלולרי, נקראה על שמו הטכנולוגיה לחיבור אלחוטי של אוזניות טלפון סלולרי. טכנולוגיית Bluetooth היא פרוטוקול להקמת רשת מקומית. ברשת זו אוזניות וציוד היקפי אחרים יכולים לתקשר עם הטלפון הסלולרי שלך ומכשירים אחרים.

כשאתה מחבר את מכשיר ה- Bluetooth שלך, המידע מוחלף עם המחשב או הטלפון שלך. ראשית עליו לקבוע שמדובר במכשיר שהתחבר לפניו או להקים חיבור חדש. בשימוש רגיל הטלפון או המחשב שלך לא יתחברו אוטומטית למכשיר חדש. מכיוון שעליך לאשר חיבורים חדשים, חיבור Bluetooth מאובטח בדרך כלל מפני פריצות ממכשירים חיצוניים שאינם כבר חלק מהרשת שלך.

עם זאת, כרגיל, האקרים מוצאים דרכים לעבור את ההגנות הללו כדי לקבל גישה לטלפון או למחשב שלך. Bluetooth הוא אחד מפרוטוקולי התקשורת האלחוטית המאובטחת ביותר. אך ישנן נקודות תורפה שהאקרים יכולים לנצל.

כיצד האקרים מקבלים גישה באמצעות

אף מערכת אבטחה אינה מושלמת, ו- Bluetooth אינו יוצא מן הכלל. הנתונים בין המכשיר שלך לבין ציוד היקפי המחובר ל- Bluetooth מוצפנים. אבל האקרים פועלים כל העת כדי לשבור את ההצפנה הזו. האקרים נוטים יותר לפענח נתונים ממכשירים המשתמשים בגרסאות Bluetooth ישנות יותר. ברגע שההצפנה מופרת, האקרים יכולים לצותת את כל הנתונים העוברים אל המכשיר וממנו. הקש על סיסמת הבנק שלך בשעון ישן המחובר ל- Bluetooth וייתכן שהאקר יוכל לאסוף את הנתונים שלך.

אחת התכונות הטובות ביותר של Bluetooth היא הטווח בו תוכלו להתחבר למכשיר. אתה יכול להתרחק מהטלפון שלך בשולחן העבודה שלך ועדיין להעביר הודעות בשעון החכם שלך. אבל הטווח הזה מאפשר גם להאקרים מקום רב לנסות ליירט את האות. בין אם בחדר הכושר או בבית הקפה המקומי שלך, יתכן שהאקר יכול לרחרח את אות ה- Bluetooth שלך.

אוזניותלחלק מהאוזניות יש פגיעויות אבטחה המקלות על פריצה. ברגע שהאקר מפצח את האוזניות שלך, קל להם להאזין אליו או פשוט להקליט את השיחות שלך. אז האקר יכול להשיג מידע אישי שישמש נגדך. רוב החברות זקוקות למידע אישי כדי לאמת את זהותך כשאתה מתקשר. האקר שמאזין בשיחת הטלפון שלך יוכל אז להתחזות לך לגנוב את זהותך. הוא או היא יכולים גם ללמוד את הכתובת שלך ולשמוע אותך דן בתוכניות חופשה הקרובות. זה יכול לספק הזדמנות קלה לפרוץ לביתך כאשר הם יודעים שאתה לא נמצא.

גרזן פופולרי נוסף מכניס את הטלפון שלך לחיבור עם מכשיר חדש. האקרים עוברים את הדרישה לאישור שלך למכשירים חדשים. התקפה זו דורשת מיומנות רבה יותר מאשר פריצות Bluetooth רבות אחרות. אבל זה יכול לספק גם מידע רב יותר. לאחר שהמכשיר שלך יצר חיבור כזה, הוא ישלח ויקבל את כל הנתונים המבוקשים דרך החיבור.

הגנה על ה- Bluetooth שלך מפני פריצה

למרות שלא תוכל להגן על עצמך מפני כל איום אבטחה אפשרי, כמה צעדים פשוטים יכולים לשפר מאוד את אבטחת ה- Bluetooth שלך. ראשית, בהגדרות ה- Bluetooth שלך, הגדר את המכשיר שלך להתחברות רק למכשירים מהימנים. לרוב זה יסכל כל ניסיון ליצור חיבורים עם מכשירים חדשים. שנית, באפשרותך להגדיר את המכשיר שידרוש קוד סיכה כדי ליצור חיבור חדש. זה לא מאפשר למישהו להערים על הטלפון שלך ליצירת חיבור חדש.

אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי להגן על מכשיר ה- Bluetooth שלך מפני ציתות או אחר מפני פריצת האוזניות שלך הוא לכבות את ה- Bluetooth שלך כאשר הוא לא בשימוש. על ידי הגבלת ההזדמנות של התוקפים לקבל גישה ל- Bluetooth שלך, אתה משפר את הסיכויים שלך לשמור על אבטחה. ניתן להגדיר אפליקציות אוטומציה רבות כגון This This That That או Tasker כך שתכבה את ה- Bluetooth באופן אוטומטי כשתעזוב מיקום או תתנתק מהמכשיר. זה לא רק שזה יכול לשפר את האבטחה שלך, אלא שזה גם יעניק לך דחיפה קלה גם לחיי הסוללה של המכשיר שלך.

זה לא רק האקרים שאתה צריך להיות מודאג איתם

אתה יכול לחשוב שהאקרים הם האיום היחיד שיש לך לדאוג לנסות להשתמש ב- Bluetooth בדרכים שלא הסכמת. למרבה הצער, זה פשוט לא המקרה. אפליקציות רבות, כולל אפליקציות פופולריות מפייסבוק, גוגל ואחרות יכולות להשתמש ב- Bluetooth של המכשיר כדי לפקח כל העת על המיקום שלך.

סמן מיקום סמארטפוןכשאתה מכבה את Bluetooth מהמכשיר שלך, הוא מפסיק לשדר, אך עדיין מזהה אותות Bluetooth בקרבת המכשיר שלך. יצרני אפליקציות יכולים להשתמש במידע אודות אותות ה- Bluetooth שמגיעים לטלפון שלך כדי לאתר את מיקומך. יצרני אפליקציות רבות קובעים בהצהרת הפרטיות שלהם כי הם ישתמשו ב- Bluetooth כדי לעזור במעקב אחר המיקום שלכם. פירוש הדבר שחברות אלה יכולות לעקוב אחר כתובות הבית והעבודה שלך, כאשר אתה מבקר אצל רופא חדש, את המקומות המועדפים עליך לעשות קניות והרבה יותר על החיים שלך. Bluetooth הוא אות מעקב מדויק מאוד.

אתה יכול להגן על פרטיותך מפני פלישת Bluetooth זו על ידי יצרני אפליקציות. קרא בעיון את הצהרת הפרטיות כדי לראות אם האפליקציות בהן אתה משתמש משתמשות ב- Bluetooth במעקב המיקום שלהן. מכיוון שמעקב אחר מיקום זקוק לרשותך, אתה יכול לכבות את ההרשאה במכשיר שלך לאפליקציות האלה. חשוב לציין כי גם אם שירותי מיקום ו- Bluetooth נכבים במכשיר שלכם, יצרני האפליקציות יכולים לעקוב אחר מיקומכם באמצעות Bluetooth כל עוד לא מכבים הרשאות לאפליקציה..

הגן על פרטיותך ואבטחתך על ידי ביצוע מספר כללים פשוטים באמצעות Bluetooth. כבה את ה- Bluetooth כשלא נעשה בו שימוש, התחבר רק למכשירים מהימנים ופקח אחר ההרשאות שאתה נותן לאפליקציות כשאתה מתקין אותם. אף ששום מערכת אבטחה אינה מושלמת, על ידי נקיטת אמצעי זהירות פשוטים אלה אתה יכול להפוך את Bluetooth לאבטח ככל האפשר.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me