6 הגדרות פרטיות של Windows 10 שעליכם להתאים היום

השינויים הדרמטיים ב- Windows 8 יצרו מחלוקת רבה. עם זאת, מערכת Windows 10 היא מערכת הפעלה פופולרית יותר ויותר. הגרסה החדשה ביותר מעניקה כעת כמעט 35% מכלל המחשבים האישיים ומספר זה גדל מדי שנה. משתמשי מחשבים מתמצאים בקשיים בנושאי פרטיות ומיקרוסופט הבחינה בכך. מיקרוסופט מנסה להיות שקופה יותר בנוגע לשינויים שתוכלו לבצע כדי להגן על פרטיותך במערכת ההפעלה.

מדוע Windows הוא אסון פרטיות

פרטיות מחשבים ניידים של Windows 10מההתחלה, Windows 10 עורר דאגה בקרב מומחי פרטיות. כברירת מחדל, Windows מתעדת כל הקשה וסימן שאתה מבצע במכשיר שמריץ את Windows 10. אם עמית לעבודה מכניס תוכנה מהסוג הזה למחשב שלך, סביר להניח שאתה מרגיש מופר וכועס. רק בעדכון שנערך לאחרונה Windows אפילו איפשרה לך לכבות את ההגדרה הזו.

Windows עוקב גם אחר מיקומך בכל המכשירים שבהם אתה משתמש ב- Windows 10 כברירת מחדל, כמו חוקר פרטי שמתאים אותך בכל עת. אם יש לך טאבלט, טלפון או מכשיר נייד אחר, אתה יודע איפה אתה. ממשרד הרופא לחנות המכולת, לעבודה ובבית, חלונות יודע איפה אתה ומעקב. זהו מכרה זהב של מידע למפרסמים. נתוני מיקום נותנים למפרסמים גישה לחנויות בהן אתה מעדיף לקנות, לשכונה בה אתה גר והרבה יותר מכך.

קורטנה מקשיבה

אחת התוספות הגדולות ל- Windows בשנים האחרונות הייתה העוזרת הווירטואלית של קורטנה. מערכת זו יכולה לענות על שאלות על מזג האוויר, התנועה או מהי ההגדרה של “פולש”. כדי להשתמש בקורטנה, עליך להסכים לאפשר ל- Windows 10 “להכיר אותך.” זה מאפשר לקורטנה לקרוא כל לחיצת מקש וכל פתק בכתב יד שנעשה במכשיר שלך. קורטנה יכולה גם להאזין לקולכם ולנתח את הנאום שלכם. כיבוי של תכונה זו יבטל את Cortana אך תשחזר מידה נהדרת של פרטיות לשימוש ב- Windows. בואו נראה כיצד אנו יכולים לכבות את קורטנה.

מתפריט ההתחלה, לחץ על סמל ‘גלגל השיניים’ להגדרות.


הגדרות פרטיות

מכאן, חפש את הסמל בצורת המנעול עבור ‘פרטיות’ ולחץ עליו.

הגדרות פרטיות

זהו מסך הפרטיות של Windows 10. אנו בודקים כמה הגדרות שאולי תשקול לשנות כאן. בינתיים, התבונן בעמודה השמאלית תחת ‘הרשאות חלונות’ ולחץ על ‘דיבור, דיו, & הקלדה”.

הגדרות פרטיות

זהו המסך ‘להכיר אותך’ שמסביר כיצד קורטנה משתמשת ואוספת מידע זה. ההצהרה העמומה מבטיחה לך שהמילון המקומי עוזר “להציע לך הצעות טובות יותר.” אין די בביטחון חלש זה בכדי לשכנע רבים למסור את פרטיותם. לחץ על התיבה שכותרתה “כבה את שירותי הדיבור והקלדת ההצעות.” מוקפץ יזהיר אותך כי פעולה זו תשבית את קורטנה. לחץ על ‘אישור’ כדי לקבל וקורטנה לא תוכל עוד לעקוב אחר כל מה שאתה עושה במערכת Windows.

מנע מ- Windows לעקוב אחר כל מהלך שלך

הגדרות מיקום הן חלק מהפלישות הפולשניות ביותר לפרטיותך. פריצות פרטיות אחרות עוקבות אחר הפעילות שלך באופן מקוון, נתוני מיקום אפילו עוקבים אחרך במצב לא מקוון. שירותי מיקום מעניקים ל- Windows 10 גישה למידע על מה שאתה עושה כשאתה לא משתמש במחשב שלך. בקר אצל רופא נשים בתבנית חדשה וקבועה ומיקרוסופט יכולה לנתח את המידע כדי לחזות שאתה בהריון. מיקרוסופט עשויה לדעת על ההריון שלך לפני שתספר אפילו לאלה הקרובים לך ביותר. אבטחת הגדרות המיקום יכולה להיות אחת משלבי הפרטיות החשובים ביותר שתוכלו לנקוט. בואו נבדוק כיצד נוכל להתאים את הגדרות המיקום שלנו ב- Windows.

בחזרה למסך ההגדרות, חפש תחת הרשאות האפליקציה את ‘מיקום’ כפי שהודגש למעלה.

הגדרות פרטיות
כבה כאן את הגדרות המיקום. תחת ‘שירות מיקום’ לחץ על המחוון כדי לכבות את הגדרות המיקום. שימו לב כי בחלקו העליון של המסך קיימת אזהרה כי לכל אדם המשתמש במכשיר זה יכולות להיות הגדרות מיקום משלו. אם אתה מאפשר למישהו אחר לגשת למכשיר שלך, Windows עשויה להמשיך לעקוב אחר אותו משתמש.

בהמשך המסך תוכלו לראות ‘היסטוריית מיקומים’. על ידי לחיצה על כפתור ‘נקה’, תוכל לנקות את היסטוריית המיקומים שלך מהמכשיר הזה. תכונה זו תנקה את הנתונים רק מהמכשיר שלך, ולא משרתי מיקרוסופט.

עוד יותר למטה אתה יכול לבחור אפליקציות בודדות המשתמשות בשירותי מיקום. אתה יכול לבחור להשבית אפליקציות בודדות שאתה רוצה להגביל את הגישה למיקום שלך. כדי להגביל אפליקציות בודדות, תצטרך לעבור את הרשימה ולכבות את כל אחת מהן תרצה להגביל. אפליקציות מסוימות, כולל קורטנה, לא יעבדו ללא גישה למיקום שלך.

הגדרת העדפות המודעה שלך

מיקרוסופט הצטרפה לקהל ספקי התוכנה שהרחיבו את זרם ההכנסות שלהם באמצעות מכירת פרסום ממוקד. לשם כך, על מיקרוסופט לפתח פרופילים מפורטים של תחומי העניין והפעילויות שלך. מפרסמים ישלמו יותר כדי למקד מודעות לקבוצות של אנשים שסביר להניח לקנות את המוצרים שלהם. מיקרוסופט מיישמת מזהה פרסום על כל משתמש. זה עוזר למעקב אחר תחומי העניין שלך על סמך מה שאתה עושה במחשב שלך ובאינטרנט. מיקרוסופט משתמשת בנתונים אלה כדי לבנות פרופיל שלך שניתן למכור למפרסמים..

במסך ההגדרות תמצאו את אפשרויות המודעות כפי שהודגשו למעלה. מיקרוסופט גורמת להיראות כאילו השארת ההגדרה הזו תועיל לך. הם מציגים זאת כדרך לראות רק מודעות רלוונטיות. אם אתה מעדיף לשמור על פרטיות רבה יותר, לחץ על המחוון כדי לכבות מודעות ממוקדות. עדיין תראה מודעות, אך מפרסמים לא יוכלו למקד לפרופיל שלך.

מיקרוסופט עדיין עוקבת אחר הקשות

מוקדם יותר, שינינו קודם את הגדרות הפרטיות כדי למנוע מ- Cortana לעקוב אחר הקשות על הקשות שלך. לא יתכן שאתה אשם בכך שאתה מאמין שזה מונע את מיקרוסופט לרשום את כל הקשת הקשות שלך. זה לא המקרה. הגדרה זו מונעת רק את הקשות על הקשות לרישום Cortana. מיקרוסופט ממשיכה לרשום הקשות על כל שירותי Windows 10 האחרים. תוכל למצוא את ההגדרה לרישום מקשי הקשה שעדיין מופעלת תחת ‘אבחון & משוב ‘.

במסך הגדרות הפרטיות, לחץ על ‘אבחון & משוב ‘. זה מופיע תחת ‘הרשאות חלונות’ כמוצג למעלה.

הגדרות פרטיות

אם לא הבנת אינטואיטיבית את ‘אבחון זה’ & משוב ‘יכיל הגדרות פרטיות מרכזיות, אתה לא לבד. אבל כמה מההגדרות הקריטיות ביותר שוכנות תחת שם מבלבל באופן מוזר. סמוך למרכז המסך תראה ‘שפר דיו & זיהוי הקלדה ‘. כאן תראה את אותו מעקב אחר נתוני מקלדת או רישום כפי שנצפה קודם לכן תחת ‘דיבור, דיו’, & הקלדה’. זה יוצא דופן ומבלבל שיש לכאורה את אותה הגדרה תחת שני תפריטים שונים שאינם קשורים.

תגלה שהגדרה זו נותרה מופעלת גם אם כיבית את ההגדרה בתפריט האחר. לחץ על המחוון כדי לכבות הגדרה זו עבור Windows 10. הדבר אמור למנוע מ- Windows לעקוב אחר כניסות במכשיר שלך בין אם מהמקלדת או מסך מגע..

תחת נתוני האבחון תראה כי כברירת מחדל, האפשרות ‘מלא’ נבחרה. זה שולח הן נתוני אבחון קריטיים במכשיר שלך והן נתונים על אתרי האינטרנט שבהם אתה מבקר. גם האפשרויות ‘מלאות’ וגם ‘בסיסיות’ מדגישות כי אין השפעה על האבטחה או הפונקציונליות של המכשיר שלך לא משנה שתבחר. השינוי היחיד הוא האם אתה מתנדב למסור נתונים של מיקרוסופט על האתרים שבהם אתה מבקר. בחר באפשרות ‘בסיסי’ כדי להגביל גישה זו.

מצא את ההגדרה ‘חוויות מותאמות’ בסמוך לתחתית מסך זה. זה מאפשר למיקרוסופט להתאים אישית את Windows 10 על סמך נתוני האבחון שתבחר לשתף עם החברה. זה כולל מודעות ממוקדות על סמך אופן השימוש במכשיר. ליתר דיוק, מודעות המבוססות על אתרי האינטרנט שבהם אתה מבקר כמנוטרות תחת ההגדרה ‘מלא’ לשיתוף נתוני אבחון. פרסום ממוקד זה נשאר על כנו גם אם כיבית מודעות ממוקדות במסך הפרטיות הקודם. פשוט לחץ על המחוון כדי לכבות הגדרה זו כאן עבור מיקרוסופט.

לוקח פרטיות ברצינות

נשמע שימושי שהמודעות שאתה רואה יהיו רלוונטיות יותר. עלות הפרטיות שלך היא לא תמיד כל כך ברורה. הגבלת הגדרות הפרטיות שלך יכולה לעשות שינוי גדול בשמירה על פרטיך האישיים. גם לאחר ביצוע הצעדים האלה, יתכן שיש לך חששות. אתה עלול לדאוג שמערכת Windows 10 ואפליקציות אחרות במכשיר שלך עדיין אוספות את המידע האישי שלך. יש צעד פשוט שתוכל לבצע כדי להגדיל באופן דרמטי את פרטיותך: השתמש ב- VPN.

רשת פרטית וירטואלית (VPN) עוזרת להפוך את השימוש שלך במכשירים מחוברים לאנונימי יותר. במקום להתחבר ישירות לאינטרנט, אתה מתחבר דרך נתב ה- VPN שעשוי להיות מרחק קילומטרים ממך. זה מאפשר לך להיות מקוון בלי למסור יותר מדי מידע על עצמך.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me