10 סיבות להסתיר את כתובת ה- IP שלך VPNoverview

שנה גרפיקה של כתובת IP


כמעט כל מי שמוצא את עצמו באופן קבוע באינטרנט ישמע על המונח “כתובת IP”. כתובת IP היא טביעת האצבע של כל הפעולות המקוונות שלך. המספר ייחודי לחיבור האינטרנט שלך וניתן לאתר אותו אחריך. אם מישהו מכיר את כתובת ה- IP שלך, הוא גם יודע את ספק האינטרנט שלך ואפילו את מיקומך. זה יכול להיות מסוכן: הבטיחות והפרטיות שלך באינטרנט עומדים על כף המאזניים. זו הסיבה שהרבה אנשים מעדיפים להסתיר את כתובת ה- IP שלהם.

אתה יכול להסתיר את כתובת ה- IP שלך על ידי קבלת כתובת IP אחרת שלא ניתנת לאיתור אליך. להלן, נספק לך עשר סיבות לכך שהרבה אנשים מסתירים או משנים את כתובת ה- IP שלהם. חשוב מכך, נספר לך כיצד תוכל להסתיר את כתובת ה- IP שלך. למרבה המזל, זה לא כל כך קשה. עם כתובת IP נסתרת תוכל לדפדף בעילום שם, בבטחה ובחופשיות.

מהי כתובת IP?

כתובת ה- IP ב IP מייצגת פרוטוקול אינטרנט. זהו המספר המזהה של כל חיבור לאינטרנט. כשאתה מקבל גישה לאינטרנט דרך ספק שירותי האינטרנט שלך, הם מקצים כתובת IP לחיבור האינטרנט שלך. IP זה מחובר למיקום שלך. פירוש הדבר שכתובת ה- IP שלך שונה כשאתה משתמש ב- Wi-Fi הביתי שלך בהשוואה לשימוש בעת חיבור האינטרנט בעבודה.

ישנם שני סוגים של כתובות IP: IPv4 ו- IPv6. כאשר נוצר IPv4, הרעיון הכללי היה שהמערכת של 32 ביטים לכל כתובת תספיק כדי ליצור כתובת ייחודית לכל חיבורי האינטרנט בעולם. עם זאת, האינטרנט התגלה כלהיט גדול יותר מהצפוי. מסיבה זו, IPv6 נוצר. עם הרבה יותר אפשרויות לספק כתובות ייחודיות, IPv6 אמור לספק מספיק כתובות IP לכל העולם.

היכן אוכל למצוא את כתובת ה- IP שלי?

גילוי כתובת ה- IP שלך אינו קשה מדי. פשוט גש להגדרות המכשיר שלך. בדרך כלל, תוכל למצוא את המספר תחת נכסי הרשת שלך או על ידי לחיצה על הלוגו של חיבור האינטרנט שלך ובחירת נכסים שם. המספר שמאחורי “כתובת IPv4” או “כתובת IPv6” הוא כתובת ה- IP שלך.

אם אתה מתקשה למצוא את כתובת ה- IP שלך במחשב שלך, אתה תמיד יכול לקחת לאינטרנט. יש המון אתרים שיראו לך את כתובת ה- IP שלך. פשוט גוגל “מהי כתובת ה- IP שלי” או משהו דומה. אפילו לספקי VPN לרוב יש קטע בראש העמוד המציג את כתובת ה- IP שלך. הם עושים זאת כדי להמחיש שלמישהו יש גישה אליו, כך שזה יכול להיות רעיון טוב לעטות את זה.

סיבות להסתיר את כתובת ה- IP שלך

אם כתובת ה- IP שלך גלויה כמעט לכל אחד, הפרטיות והבטיחות שלך נמצאים בסיכון. זה אולי נשמע כמו אמירה גדולה, אבל זה בהחלט לא מבוסס. להלן עשר סיבות לכך שתרצה להסתיר את כתובת ה- IP שלך:

סיבה 1: בקר באתרים מבלי לחשוף את זהותך

טלפון חכם אנונימיאתרי אינטרנט אוספים מידע רב אודותיך כשאתה מבקר בהם. הם בונים פרופיל על התנהגותך באתר שלהם ולעיתים אף יש גישה למידע ששפכת באתרים אחרים. הם אוספים מידע זה על ידי חיבור הפעולות המקוונות שלך לכתובת ה- IP שלך. כך הופכת ה- IP שלך לטביעת האצבע הדיגיטלית שלך.

עם כל המידע שהאתרים קיבלו אודותיך, הם יכולים להראות לך תוכן ואפילו פרסומות המותאמות במיוחד עבורך. אתר שמנסה למכור לך מגפי זמש חדשים אחרי שחיפשת כלי רגליים מהודרים אינו מקרי. ניתן להשתמש במיקום שלך בצורה דומה. מוקפץ כמו “לחץ כאן למציאת מכשירי האייפון הזולים באיטליה!” ניתן להשתמש בהם כדי למשוך את תשומת ליבך אם אתה גולש באינטרנט במהלך החופשה שלך ברומא. הודעות אלה מזויפות, אך ממחישות כיצד אתרים “מרגלים” אתכם באופן פעיל.

אם אתה מסתיר את כתובת ה- IP שלך, לאתרים יהיה קשה הרבה יותר ליצור עבורך פרופיל. אתה אף פעם לא יודע מה אתרים יכולים לעשות עם המידע שהם אוספים עליך, מה שהופך את ההגנה על עצמך מהצופים לחשוב יותר. באמצעות VPN, אתרים יראו רק כתובת IP אקראית המשתנה ללא הפסקה. יתר על כן, אין דרך לאתרים לעקוב אחר הפעולות המקוונות שלך. תוכל לדפדף בעילום שם. נספר לך יותר על VPN ופתרונות אחרים בהמשך המאמר.

סיבה 2: גש לנטפליקס ושירותי סטרימינג אחרים באשר אתה

ניסית פעם לגשת לנטפליקס במדינה אחרת? אתה תגלה שהתוכן הזמין יהיה שונה ממה שהיית רגיל אליו. שירותי סטרימינג, כמו נטפליקס, מציבים לרוב מגבלות גאוגרפיות על שירותיהם. משמעות הדבר היא שחלק (או כולם) מתוכן נראים רק במדינות שנבחרו. לדוגמה, שירותי הסטרימינג של מרבית ערוצי הטלוויזיה הלאומיים זמינים רק לאנשים במדינה מסוימת. משמעות הדבר היא שלעיתים קרובות אינך יכול לצפות בתוכנית או במשחק הכדורגל האהוב עליך כשאתה בחו”ל. שירותי סטרימינג יודעים היכן אתה נמצא על ידי בדיקת מיקום חיבור האינטרנט שלך דרך כתובת ה- IP שלך. על ידי הסתרת ושינוי ה- IP שלך, תוכל לעקוף מגבלות גאוגרפיות כלשהן, ותתן לך גישה לנטפליקס ושירותי סטרימינג אחרים כאילו היית במדינה אחרת.

סיבה 3: הגן על עצמך מפני מרגלים והאקרים

האקרמרגלים והאקרים (כובע שחור) היו שמחים לשים את עצמם על כתובת ה- IP שלך. באמצעות ה- IP שלך, האקרים יכולים לגלות בקלות את המיקום והזהות שלך. כמו אתרים, האקר יכול לעקוב אחר הפעולות שלך. אם להאקר ההוא יש כוונות רעות, הם יכולים להשתמש במידע זה נגדך. יש כאן הרבה נזק אפשרי: חשוב על פשעים כמו גניבת זהות. כשמסתירים את כתובת ה- IP שלך, אתה מחזיר את השליטה. האקרים לא יראו את ה- IP שלך, אלא רק IP שגוי שלא ניתן לאתרם אחריך. הם לא יודעים מי או איפה אתה, מה שמקשה הרבה יותר לפגוע. אם אתה משתמש ב- VPN כדי להסתיר את כתובת ה- IP שלך, אתה יכול אפילו למנוע מהאקרים לראות את אחת מהפעולות המקוונות שלך בכלל.

סיבה 4: השתמש בבטחה בנקודות חמות Wi-Fi ציבוריות

האקרים עם כוונות רעות מהווים בעיה באותה מידה בסביבתו הישירה. רשתות Wi-Fi ציבוריות ממוקדות לרוב על ידי האקרים מכיוון שהם בדרך כלל אינם בטוחים במיוחד. על ידי פריצה לרשת Wi-Fi ציבורית, האקר יכול לקבל גישה למכשירים רבים בדרך אחת. והאקרים מסביבנו: פושע כובע שחור יכול היה לשבת שני שולחנות ממך בסטארבוקס, לנסות לפרוץ למכשיר שלך בזמן שאתה לוגם את צ’אי לאטה. זו הסיבה שחשוב להסתיר את המיקום והזהות שלך כשאתה משתמש בנקודות חמות Wi-Fi ציבוריות. בדרך זו תהיה לך כתובת IP שונה מ- Wi-Fi ותשמור על בטיחותך. הדרך הטובה ביותר להגן על עצמך תהיה להשתמש ב- VPN. תוכנת VPN תסתיר את כתובת ה- IP שלך ואת כל הפעולות המקוונות שלך על ידי הצפנתן.

סיבה 5: גישה לאתרים ותכנים חסומים גיאוגרפיים

למרות שהרשת נראית לפעמים כמו בור מידע חסר תחתית, יש מגבלות שאליהן אתה יכול לגשת. במדינות מסוימות הממשלה מגבילה את הגישה לאתרים מסוימים. צנזורה מסוג זה שולטת באילו אתרי אינטרנט ואיזה סוג מידע יכולים לתושבים במדינה לראות באופן מקוון. במובנים רבים מגבלות אלה דומות לחסימה הגיאוגרפית המשמשת שירותי סטרימינג. על ידי שינוי כתובת ה- IP שלך, אתה יכול להעמיד פנים שאתה גולש באינטרנט ממקום אחר במדינה אחרת. אם מדינה זו לא תחסום את התוכן שאליו אתה מנסה להגיע, תהיה לך שוב גישה חופשית. בקיצור: שינוי כתובת ה- IP שלך מגדיל את חופש האינטרנט שלך.

סיבה 6: עקוף הגבלות מקוונות שהוגדרו על ידי בית הספר או מקום העבודה שלך

בתי ספר ומקומות עבודה מגבילים לפעמים את הגישה לאינטרנט של משתמשי הרשת שלהם. לדוגמא, בתי ספר לרוב חוסמים פלטפורמות של מדיה חברתית כמו פייסבוק וטוויטר כדי למנוע את הסחת הדעת של התלמידים. פרוקסי מאפשר לבית הספר לבחור ולבחור באילו אתרים תלמידים עושים ואין להם גישה אליו. עם זאת, זה רק המקרה כאשר אותם תלמידים משתמשים ברשת בית הספר עם כתובת ה- IP של בית הספר. אם תשנה את כתובת ה- IP שלך תוך כדי שימוש ברשת מוגבלת, תוכל בקלות לעקוף את כל המגבלות.

סיבה 7: עקיפת ציתות וצנזורה מצד ממשלות

עין במחשב הניידכאמור, ממשלות מסוימות מצנזרות את האינטרנט עבור אזרחיהן (דוגמאות הן סין ואיראן). עם זאת, מלבד חסימת תוכן מקוון, ממשלות יכולות גם לעקוב אחר כל מה שאתה עושה באופן מקוון – ולהשתמש במה שהם מוצאים נגדך. “ריגול” זה של אזרחים על ידי ממשלות קורה לעיתים קרובות יותר ויותר. בריתות בין מדינות, כמו 5 עיניים, 9 עיניים ו -14 עיניים, אף מקלות על ממשלות לשתף מידע זה על אזרחיהן. במילים אחרות, פעילויות הגלישה המקוונת של אזרח גרמני יכולות להיות בקלות בידי הממשלה האמריקאית.

כדי להשתמש בבטחה באינטרנט במדינות בהן איסוף נתונים מסוג זה הוא עובדה יומיומית, עדיף לשנות את כתובת ה- IP שלך. כשאתה ניגש לאינטרנט באמצעות IP שנראה כי הוא ממוקם במדינה אחרת, הממשלה שלך לא תוכל לקשר את הפעילויות המקוונות שלך למיקום שלך או לזהותך. אם אתה משתמש ב- VPN נוסף על כך, הנתונים שלך יוצפנו גם כן.

סיבה 8: הסתר את פעילויות האינטרנט שלך מספק האינטרנט שלך

לספקי שירותי אינטרנט, או ספקי שירותי אינטרנט, יש גישה לכמות מדהימה של מידע אודותיך ועל פעילויות הגלישה שלך. כל הנתונים המקוונים שלך עוברים אותם – הם מחזיקים את החיבור שבו אתה משתמש, אחרי הכל – והם יכולים לרשום ולשמור את כל מה שיש לך. ספקי שירותי אינטרנט נדרשים לרוב לרשום את השימוש באינטרנט שלך לפרק זמן מסוים. רשומה זו כוללת את כל מה שאתה עושה, אפילו את אתרי האינטרנט שבהם אתה מבקר במצב גלישה בסתר. כוחות רשמיים כמו המשטרה המקומית יכולים לבקש מספקי האינטרנט להראות להם את היסטוריית הגלישה שלך. גם לאחר שחלף פרק הזמן החוקי, ספק שירותי האינטרנט שלך יכול עדיין לשמור את הנתונים שלך. על ידי שינוי כתובת ה- IP שלך, ספק שירותי האינטרנט שלך לא יוכל לקשר אליך את הפעילויות המקוונות שלך.

סיבה 9: מנע ממנועי חיפוש לרשום את החיפושים שלך

בדומה לאתרים, מנועי חיפוש כמו גוגל ובינג עוקבים אחר בקשות החיפוש שלך ואתרי האינטרנט שבהם אתה מבקר. הם משתמשים במידע זה כדי ליצור פרופיל מדויק להפחיד של משתמשים בודדים. משם, הם יכולים להתאים את תוצאות החיפוש שלהם להתנהגות הגלישה שלך ואפילו להציג בפניך מודעות ממוקדות. שוב, הם מסוגלים לעשות זאת מכיוון שרובנו ניגשים למנועי חיפוש אלה מכתובת IP אחת. על ידי שינוי ה- IP שלך, אתה יכול למנוע ממנועי חיפוש להסתכל מעבר לכתף שלך. אל תשכח למחוק את העוגיות שלך. אתרים ומנועי חיפוש משתמשים בעוגיות כדי לאתר את ההתנהגות המקוונת שלך. אתה תהיה אנונימי רק אם שניך מוחק את העוגיות שלך ומשנה את ה- IP שלך, אחרת הם עדיין יוכלו לעקוב אחריך ברחבי האינטרנט.

סיבה 10: חופש אינטרנט מלא

האינטרנט צריך להיות פלטפורמה פתוחה לכולם. יצירתיות, חדשנות, חינוך, תקשורת וחילופי רעיונות אינם ניתנים להפרדה מהחופש שהאינטרנט מציע. אם אתה רוצה ליהנות מחופש זה במלואו, ללא ההשלכות השליליות של גששים מקוונים, עדיף לך להסתיר את כתובת ה- IP שלך. זה מגן על הפרטיות שלך באינטרנט ועל חופש הביטוי שלך. במילים אחרות: שינוי כתובת ה- IP שלך הוא המפתח לחופש אמיתי באינטרנט.

כיצד להסתיר את כתובת ה- IP שלך

ברור שיש הרבה סיבות להסתיר את כתובת ה- IP שלך. אם בכל זאת רצית לעשות את זה, או שפשוט שכנענו אותך, אתה בטח תוהה: איך אני מסתיר את ה- IP שלי? נראה לך.

ישנן מספר דרכים להסתיר את כתובת ה- IP שלך, אך השיטה השלמה והיעילה ביותר היא להגן על הקשר שלך עם VPN. להלן תמצא הסבר נוסף על שירותי VPN ומה הם עושים. אנו מציעים כמה ספקים שייתכן שתרצה לתת לך תמונה. יתר על כן, נראה לך שתי שיטות נוספות להסתרת כתובת ה- IP שלך: פרוקסי ודפדפן Tor.

הסתר את כתובת ה- IP שלך באמצעות VPN

מגן VPNVPN, או רשת פרטית וירטואלית, מצפין את כל התעבורה באינטרנט ומסתיר את כתובת ה- IP שלך. זה מבטיח לך להישאר אנונימי ובטוח ברשת. לאחר שנרשמת לשירות VPN, אתה יכול לגשת לאינטרנט דרך השרתים שלהם. אתה לוקח את כתובת ה- IP של שרת ה- VPN שאתה בוחר, וזו ה- IP היחיד שאחרים יוכלו לראות. ה- IP האישי והאישי שלך נשאר מוסתר.

יתרון גדול של VPN הוא שמלבד הסתרת ה- IP האמיתי שלך, הוא יצפין את כל הנתונים שלך. המשמעות היא שאיש לא יוכל לראות מה אתה עושה באינטרנט. לכן VPN היא הדרך הטובה ביותר להסתיר את כתובת ה- IP שלך. זה אפילו יוצר את הפיגור הנמוך ביותר במהירות שלך באינטרנט. VPN הוא ההגנה המלאה ביותר שתוכל להשיג באינטרנט, אבל איך אתה יודע איזה VPN לבחור? יש אינספור ספקי VPN שם בחוץ, אך לא כולם טובים ואמינים. זו הסיבה שאנחנו כל הזמן בודקים ומדרגים VPNs, ומראים לכם מהם הטובים ביותר. כדי להקל על הדברים אפילו יותר, בחרנו שני ספקים מעולים שאולי תרצו לנסות וסיכמנו אותם עבורכם בקצרה. הנה הם:

ExpressVPN

ExpressVPN הוא אחד מספקי ה- VPN הטובים בשוק. VPN זה מציע הצפנה מוצקה ושירות לקוחות מעולה, מה שמקל על השימוש בו – אפילו למשתמשים חדשים. יישומי ExpressVPN ידידותיים למשתמש ואסתטיים. אתה יכול להשתמש במנוי ExpressVPN אחד על עד חמישה מכשירים בו זמנית והם מציעים אחריות להחזר כספי של 30 יום, כך שתוכל לנסות את השירות שלהם לפני שאתה מתחייב.

NordVPN

NordVPN הוא VPN מוצק נוסף שמאוד מעריך את פרטיותנו המקוונת. ספק זה ידוע ברמות הגבוהות של הצפנה ואמצעי אבטחה נוספים. אתה יכול להשתמש במנוי אחד על עד שישה מכשירים בו זמנית. NordVPN הוא סביר מאוד, קל לשימוש ומגיע עם תמיכת לקוחות נהדרת. קרא את הכל אודות ספק זה בסקירתנו על NordVPN.

הסתר את כתובת ה- IP שלך באמצעות פרוקסי

מלבד VPN, ישנן אפשרויות נוספות לגלימת כתובת ה- IP שלך. כשאתה משתמש בשרת proxy, אתה מקבל את כתובת ה- IP של ה- proxy. משמעות הדבר היא שכתובת ה- IP שלך בפועל נשארת מוסתרת – רוב הזמן. למרות שזו דרך קלה (ולעתים קרובות בחינם) להסתיר את כתובת ה- IP שלך, יש לה כמה חסרונות. ראשית, זה לא מגן על הנתונים שלך. פרוקסי לא מצפינים את התעבורה המקוונת שלך, כך שאתרים יכולים עדיין לראות מה אתה עושה באופן מקוון, גם אם הם לא יכולים להבין מי אתה בדיוק. שנית, רבים מהנוכחים אינם מגלים את כתובת ה- IP שלך לחלוטין. אם אתה רוצה הגנה מלאה ואנונימיות באופן מקוון, הרבה יותר נכון להשתמש ב- VPN במקום זאת.

הסתר את כתובת ה- IP שלך עם טור

Tor לוגו נתב הבצלדרך שלישית להסוות את ההתנהגות המקוונת שלך ולשנות את כתובת ה- IP שלך היא על ידי גלישה באמצעות Tor. דפדפן Tor משתמש במערכת ניתוב שמצפינה את התנועה המקוונת שלך. כל המידע מוצפן במחשבך ואז עובר דרך צמתים כביכול ליעדו הסופי. בכל צומת או כל תחנה, קלף שכבה אחת של הצפנה. אף תחנה אינדיבידואלית לא יודעת את כל מסלול המידע. בדרך זו לא ניתן לאתר את הנתונים אחריך ותוכל לגלוש בעילום שם. ה- IP שלך מוסתר, מכיוון שאתה לוקח את ה- IP של ‘צומת היציאה’, הצומת האחרון שהנתונים שלך עוברים לפני שהוא מגיע לאן שהוא אמור להגיע. דפדפן Tor הוא פיתרון נחמד לגלישה, אך אינו מגן על התעבורה באינטרנט מחוץ לדפדפן. להגנה מלאה יותר על כל הפעילויות המקוונות שלך, עדיף להשתמש ב- VPN.

מחשבה אחרונה

כתובת ה- IP שלך היא מספר הזיהוי של חיבור האינטרנט שלך. באמצעות מספר זה אתרים, ממשלות, האקרים ואחרים יכולים לקשר את הפעילות המקוונת שלך למיקום וזהותך. ישנן סיבות רבות להסתיר את כתובת ה- IP שלך. והכי חשוב, זה מגדיל את האנונימיות שלך באופן מקוון, הופך את הגלישה באינטרנט להרבה יותר בטוחה ומבטיח את חופש האינטרנט שלך.

ישנן מספר דרכים להסתיר את ה- IP שלך. השימוש בפרוקסי או בדפדפן Tor יכול להיות שימושי, אך ההגנה שאפשרויות אלה מציעות אינה שלמה כמו זו של VPN. באמצעות VPN אתה יכול לגשת לאינטרנט באופן חופשי, בטוח ובאנונימיות. אתה יכול גם לשלב את הפתרונות השונים כדי ליצור לעצמך רשת ביטחון מאובטחת עוד יותר. דוגמא לכך היא להתקין את דפדפן ה- Tor ולהשתמש ב- VPN בו זמנית. במקרה זה, יתכנו גורמים נוספים שעליכם לקחת בחשבון, כגון תאימות הפתרונות השונים וההשפעה של רשת הביטחון על מהירות האינטרנט שלכם. זה כנראה הכי טוב להתנסות קצת ב- VPN, בדפדפן Tor ובשילוב של השניים כדי להבין מה הכי מתאים לך.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me