دسترسی به WhatsApp در خارج از کشور: چگونه می توان محدودیت ها را دور زد

سرویس پیام محبوب WhatsApp به کاربران امکان می دهد تا پیام های متنی ، تماس های ویدیویی و پرونده ها را با یکدیگر به طور ایمن تبادل کنند. در زمانی که نقض داده ها متداول است ، واتس اپ از بسیاری افراد درخواست می کند. متأسفانه واتس اپ در چین و امارات متحده عربی ممنوع است و در چندین کشور دیگر محدود است. با این وجود امکان دسترسی کاربران واتس اپ به این سرویس ها در این کشورها وجود دارد. در اینجا مروری بر محدودیت های واتس اپ در خارج از کشور و چگونگی دور زدن آنها وجود دارد.


کدام کشورها WhatsApp و چرا را محدود می کنند?

چین در سالهای اخیر واتس اپ را به طور گسترده ممنوع اعلام کرده است. در ژوئیه سال 2017 ، دولت چین شروع به مسدود کردن بسیاری از کارکردهای WhatsApp کرد. این موارد شامل اشتراک گذاری فایل ، فیلم و گپ صوتی بود. چند هفته بعد چین این بلوک را برداشته است. اما در سپتامبر سال 2017 ، دولت تمام ویژگی های این برنامه را مسدود کرد. این ممنوعیت در حال حاضر با وجود نگرانی از ایجاد اختلال در مشاغل چینی همچنان برقرار است.

در حالی که ممنوعیت چین در واتس اپ مشهور است ، سایر کشورها نیز این برنامه را محدود می کنند. قطر و امارات متحده عربی WhatsApp و Snapchat و FaceTime را ممنوع اعلام کرده اند. عربستان سعودی برخی از ویژگی های واتس اپ را در گذشته به ویژه تماس های صوتی محدود کرد ، اما این ممنوعیت را در سال 2016 برداشته است. سایر کشورهایی که به طور موقت واتس اپ را تعطیل کرده اند شامل برزیل ، اوگاندا ، زیمبابوه ، مصر و مراکش هستند..

چرا آنها WhatsApp را ممنوع می کنند?

آرم واتساپشایان ذکر است که چرا برخی از کشورها WhatsApp را به طور موقت ممنوع یا تعطیل کرده اند. شهروندان برزیل از آزادی آنلاین بیشتری برخوردار بودند. این کشور حتی در سال 2014 یک قانون اساسی اینترنتی را اتخاذ کرد که از بی طرفی خالص حمایت می کرد. اما در سال 2015 و 2016 ، دولت واتس اپ را دو بار مسدود کرد. دلیل این امر این بود كه دولت با صاحب واتساپ فیس بوك در زمینه تحویل داده ها برای تحقیقات در زمینه جرایم سایبری اختلاف نظر داشت. دولت برزیل از آن زمان قوانین بیشتری را برای مبارزه با جرایم سایبری تصویب کرده است. اما این قوانین آزادی بسیاری از برزیلی ها را نیز محدود می کند.

ترکیه واتس اپ را در نوامبر 2016 پس از دستگیری اعضای حزب دموکراسی مردم با حمایت کردها مسدود کرد. دولت ترکیه به طور فزاینده ای به سانسور اینترنت متوسل شده است. این بیشتر برای جلوگیری از پوشش رسانه ای از وقایع سیاسی خاص است. آنها ادعا می کنند این اقدامات برای جلوگیری از ناآرامی های مدنی است. با این حال ، آنها آزادی اینترنت شهروندان ترکیه را بسیار محدود می کنند.

عربستان سعودی پیش از سال 2017 تماس های صوتی را در سرویس های واتساپ ، اسکایپ و سایر خدمات VoIP (پروتکل صوتی از طریق اینترنت) ممنوع اعلام کرد. هدف این بود که جریان ایده ها و اطلاعات خارجی به کشور محدود شود. این پادشاهی در سال 2017 این ممنوعیت را برای ارتقاء تجارت و رشد اقتصادی برداشته است. این ایده که سرویس هایی مانند واتس اپ و اسکایپ باید برای دفاع در برابر تأثیرات منفی محدود شوند ، توسط چین به اشتراک گذاشته شده است.

محدودیت های WhatsApp و فایروال بزرگ چین

ممنوعیت WhatsApp در چین مربوط به تلاش های این کشور برای سانسور ارتباطات آزاد و آزاد است. برنامه سانسور اینترنت چین ، معروف به فایروال بزرگ چین ، یکی از محدود کننده ترین در جهان است. دولت فایروال را برای مسدود کردن اطلاعاتی که اصول کمونیستی آن را تهدید می کند ، طراحی کرد. این کار همچنین برای محدود کردن گسترش ایده های خارجی و غربی در داخل کشور کار می کند.

واتس اپ از اهمیت ویژه ای برای دولت چین برخوردار است زیرا ویژگی های رمزگذاری پیشرفته ای دارد. فناوری رمزنگاری از مشاهده اشخاص ثالث از مکالمات و پیام های ارسال شده از طریق WhatsApp جلوگیری می کند. در نتیجه ، دولت می ترسد که شهروندان چینی محتوای ضد کمونیستی را در واتس اپ تبادل کنند. به همین دلیل این برنامه به همراه بسیاری از وب سایت های دیگر محدود شده است.

چین سرویس های پیام رسانی دیگری مانند WeChat نیز دارد که مشابه WhatsApp اما بدون ویژگی های رمزگذاری است. با کمال تعجب ، خدماتی مانند WeChat اغلب توسط دولت مورد نظارت قرار می گیرند. علاوه بر این ، WeChat در صورت درخواست اطلاعاتی را به دولت چین ارائه می دهد. این عمل نشان می دهد که دولت کاملاً به ارتباطات خصوصی مشکوک است. در نتیجه ، چین به شدت شهروندان خود را سانسور می کند.

چگونه می توان به این محدودیت ها دست یافت

درک این مسئله که دولتها چگونه واتس اپ را برای دستیابی به این محدودیتها محدود می کنند مهم است. هنگامی که یک دولت تصمیم به مسدود کردن واتس اپ می دهد ، آنها به کلیه ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) در کشور اطلاع می دهند. ISP ها موظف هستند اتصالات کاربران خود را به برنامه مسدود کنند تا دیگر نتوانند به آن دسترسی پیدا کنند. از آنجا که کلیه ISP ها باید رعایت شوند ، برنامه در هر اتصال اینترنتی در کشور مسدود شده است.

با وجود این ممنوعیت ها در واتس اپ ، می توانید با استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) به این سرویس دسترسی پیدا کنید. برای دسترسی به محتوای وب ممنوعه همچنین می توانید از VPN استفاده کنید. VPN داده های شما را رمزگذاری می کند و آن را از طریق سرور پروکسی منتقل می کند ، که یک آدرس IP متفاوت به شما اختصاص می دهد. این آدرس و آدرس IP واقعی شما را پنهان می کند و داده های شما را از طریق کشور دیگری ارسال می کند. به این ترتیب ، کسی در چین می تواند از طریق WhatsApp استفاده کند.

گزینه های مناسب VPN برای مسدود کردن WhatsApp

برای دسترسی به WhatsApp در کشورهایی که استفاده از آن محدود شده است ، ابتدا باید به یک سرویس VPN وصل شوید. سپس می توانید محدودیت ها را بیابید و از تمام ویژگی های برنامه استفاده کنید. در عین حال ، تمام VPN ها قابل اعتماد نیستند. شما باید یک سرویس VPN با ویژگی های امنیتی پیشرفته ، یک شبکه بزرگ از سرورها و سرعت اتصال سریع پیدا کنید. در اینجا چند گزینه VPN وجود دارد که به خوبی برای رفع انسداد WhatsApp مناسب هستند.

به واتس اپ با ExpressVPN دسترسی پیدا کنید

ExpressVPN به عنوان بهترین سرویس کلی VPN در این لحظه از نظر سرعت ، قابلیت اطمینان و امنیت رتبه بندی شده است. این امکان را به شما می دهد تا در بیش از 90 کشور به شبکه ای با بیش از 3000 سرور وصل شوید. این بدان معناست که می توانید در بسیاری از کشورها از جمله چین ، بلاک های واتس اپ را بدست آورید. در حقیقت ، ExpressVPN یکی از بهترین VPN هایی است که می توانید هنگام بازدید از چین از آنها استفاده کنید.

بسیاری از ویژگی های امنیتی مختلف در ExpressVPN وجود دارد تا در حین استفاده از WhatsApp از امنیت شما جلوگیری کند. این ویژگی ها شامل رمزگذاری 256 بیتی برای محافظت از داده های شما ، محافظت در برابر نشت DNS و یک سوئیچ kill برای جلوگیری از انتقال داده ها از طریق یک اتصال محافظت نشده است. ویژگی های اضافی شامل یک چک IP و خط مشی عدم ثبت برای محافظت بیشتر از اطلاعات خصوصی شما است.

این سرویس همچنین به دلیل سرعت زیاد قابل توجه است که به شما امکان می دهد بدون تأخیر متون ، پیام ها و تماس های صوتی را از طریق واتس اپ ارسال کنید. همچنین پیمایش و نصب آن نسبتاً آسان است ، که این امر انتخاب خوبی را برای تازه کارهای VPN و همچنین کاربران باتجربه تر ایجاد می کند.

دسترسی به WhatsApp با CyberGhost

CyberGhost یکی از ساده ترین گزینه های VPN موجود است که باعث می شود آن را برای کاربران جدید VPN ایده آل کند. برای فهمیدن CyberGhost نیازی به فناوری پیشرفته یا تجربه قبلی با VPN نیست.

فرایند رفع انسداد WhatsApp ساده است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که نرم افزار CyberGhost را باز کنید و گزینه Unblock Basic Website را انتخاب کنید. از آنجا می توانید WhatsApp را فقط با یک کلیک مسدود کنید. این برنامه همچنین تمام تنظیمات را برای شما بطور خودکار پیکربندی می کند.

علاوه بر سهولت در استفاده ، CyberGhost دارای بسیاری از ویژگی های مهم دیگر است. شبکه آن از هزاران سرور در 60+ کشور مختلف تشکیل شده است. مانند ExpressVPN ، رمزگذاری 256 بیتی را ارائه می دهد ، هیچ خط مشی مربوط به گزارش ها ندارد و دارای سرعت بالایی است. این امر باعث می شود با استفاده از همه ویژگی های WhatsApp با خیال راحت استفاده شود.

استفاده از VPN در چین

صرف نظر از اینکه کدام گزینه را انتخاب کنید ، اگر به چین سفر می کنید ، ملاحظات دیگری نیز وجود دارد. اگر قصد استفاده از VPN در چین را دارید ، به یاد داشته باشید ارائه دهنده خود را با دقت انتخاب کرده و قبل از ترک خانه ، VPN را بارگیری کنید. دلیل این امر است که چین خدمات VPN را نیز ممنوع اعلام کرده است. با دنبال کردن این مراحل ، شما نباید مشکلی در استفاده از واتس اپ در چین داشته باشید.

افکار نهایی

بسیاری از کشورها به دلایل مختلف سرویس هایی مانند واتس اپ را محدود می کنند. برخی از کشورها مانند چین نگران ارسال پیام های ضد دولتی هستند. یا آنها نگران دور نگه داشتن تأثیرات ناخواسته از شهروندان خود هستند. ممنوعیت های موقت واتس اپ اغلب در دوره های ناآرامی های مدنی یا اعتراضات ضد دولتی اتفاق می افتد. بسیاری از کشورها برای کاهش ناآرامی ها و آشوب ها به سانسور متوسل می شوند. در هر صورت ، تمایل دولت برای محدود کردن آزادی شهروندان خود روشی بسیار بحث برانگیز است.

خبر خوب این است که با وجود محدودیت های دولت ، شهروندان و بازدید کنندگان به طور یکسان هنوز هم می توانند به واتس اپ دسترسی پیدا کنند. اگر VPN را از یک ارائه دهنده معتبر خریداری می کنید ، تمام موارد لازم برای استفاده از WhatsApp در خارج از کشور را دارید. تا زمانی که VPN را قبل از ترک خانه تنظیم کنید ، می توانید محدودیت های WhatsApp را در هر کشوری بدست آورید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me