محدودیت های فیس بوک در خارج از کشور: چگونه می توان آن را دور زد | VPNOverview

فیس بوک یکی از محبوب ترین و همه گیرترین سیستم عامل های رسانه های اجتماعی در تاریخ مدرن است. این وب سایت دارای بیش از 1.23 میلیارد کاربر از سراسر جهان است و به طور متوسط ​​، هر دقیقه 486183 کاربر به Facebook دسترسی دارند.


با وجود محبوبیت بیش از حد آن ، هنوز هم کشورهایی وجود دارند که استفاده فیسبوک را محدود یا آشکارا ممنوع اعلام کرده اند. در موارد شدید ، دولتهای توتالیتر ، مانند دولتهای کره شمالی یا ایران ، به دلایل سیاسی فیس بوک را در ممنوعیت های پتو در سایت های رسانه های اجتماعی قرار داده اند.

جای تعجب است که برخی کشورها و دولتهای آزادتر نیز ترافیک فیس بوک را محدود یا فیلتر می کنند. در حالی که انتظار دارید چنین محدودیت هایی در کوبا یا چین وجود داشته باشد ، دولت های کشورهایی مانند بنگلادش ، هند و ویتنام همه فیس بوک را در یک زمان یا دیگر ممنوع اعلام کرده اند..

سازمان غیر انتفاعی گزارشگران بدون مرز حتی کشورهایی مانند انگلستان ، ایالات متحده و آلمان را نیز در فهرست “دشمنان اینترنت” درج کرده است. این امر پس از وضع قانونگذاری به آنها اجازه می دهد تا محتوای اینترنت و رسانه های اجتماعی را برای اهداف “امنیت ملی” فیلتر کنند.

بنابراین اگر فهمید دسترسی شما به فیس بوک مسدود شده است ، یا نگران هستید که محتوای شما فیلتر یا نظارت شود ، چگونه می توانید از این محدودیت ها دور شوید?

در این مقاله خواهیم دید که چگونه و چرا Facebook محدود شده است ، کدام کشورها آن را محدود می کنند و چگونه می توانید از فناوری هایی نظیر شبکه های خصوصی مجازی (VPN) و وب سایت های پروکسی برای غلبه بر این محدودیت ها استفاده کنید..

چرا کشورها فیس بوک را محدود می کنند?

بلاک فیس بوکمانند بسیاری از وب سایت های رسانه های اجتماعی ، فیس بوک غالباً ممنوع است ، زیرا به عنوان یک انجمن برای افکار اجتماعی ، مذهبی یا سیاسی عمل می کند که برخی از دولت ها نمی خواهند شهروندان خود به آنها دسترسی داشته باشند. محدود کردن دسترسی به فیس بوک ، به طور کلی ، هر چند همیشه نه ، به عنوان بخشی از یک تلاش مهم برای محدود کردن دسترسی به اینترنت است.

در مورد کشورهایی مانند ایران و پاکستان ، ممنوعیت در فیس بوک می تواند با انگیزه مذهبی باشد. نمونه بارز این امر وقتی دولت پاکستان در پاسخ به مسابقه جهانی آنلاین برای ارسال نقشه های پیامبر اسلام که در صفحه فیس بوک میزبانش است ، دسترسی به فیس بوک را در سال 2010 مسدود کرد. براساس قوانین خاص اسلامی ، هرگونه تصویری از پیامبر اکرم صریحاً ممنوع است.

در کشورهایی مانند ترکیه و چین محدودیت های رسانه های اجتماعی اعمال شده است تا شهروندان آنها از دسترسی به ایده های سیاسی که برای دولت خطرناک تلقی می شوند جلوگیری کنند. شواهدی از این امر را می توان در محدودیت فزاینده ترکیه در گفتار آزاد ، رسانه های خبری و رسانه های اجتماعی پس از کودتای ناکام در سال 2016 مشاهده کرد.

چگونه فیس بوک ممنوع یا محدود شده است?

به طور کلی ، محدودیت های فیس بوک در کشورهایی رخ می دهد که دولت کنترل زیادی روی شرکت هایی دارد که به عنوان ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) عمل می کنند. پس از تصویب قانونی که به دولت اجازه می دهد وب سایت های خاصی را سیاه کند ، به این سرویس دهنده ها معمولاً موظف هستند مشتریان خود را از دسترسی به محتوای ممنوعه منع کنند..

دولتهای کشورهایی مانند ترکیه و امارات متحده عربی کنترل سختگیرانه ای را بر روی ISP ها اعمال می کنند. آنها از آنها خواستار ثبت نام در دولت هستند. این شرکت ها برای انجام کار نیاز به “گواهی فعالیت” دارند. به عنوان بخشی از این ثبت ، آنها باید از فعالیت های سانسور دولت پیروی کنند یا با مجازات های شدید روبرو شوند.

چندین روش وجود دارد که یک ISP می تواند ترافیک را به یک وب سایت خاص مسدود کند. یکی از متداول ترین روشها مسدود کردن دامنه ها در سطح DNS است. دولت های فردی مانند دولت های ترکیه و ایران از فناوری پیشرفته تری مانند فیلتر بسته بندی برای جلوگیری از دسترسی فعال کاربران به محتوای ممنوعه استفاده می کنند..

کدام کشورها فیس بوک را محدود می کنند?

همه کشورهایی که در زیر آمده اند دسترسی به فیس بوک را در یک نقطه یا نقطه دیگر محدود کرده اند. در ایالات محدودتر ، مانند کره شمالی و ایران ، دسترسی به فیس بوک کاملاً ممنوع است. در برخی دیگر ، مانند ترکیه و کوبا ، سایت رسانه های اجتماعی به طور رسمی در لیست سیاه قرار نگرفته است ، اگرچه ISP های ملی از اتصال برق استفاده می کنند و دسترسی را بسیار دشوار می کند..

کره شمالی

با کمال تعجب برای یکی از مخفی ترین و محدود ترین کشورها در جهان ، اکثر کره شمالی ها به اینترنت دسترسی ندارند. در عوض ، دولت تمامیت خواه یک اینترانت به شدت محدود ، معروف به کوانگمیونگ را اداره می کند. یک شبکه 3G برای بازدید کنندگان خارجی در دسترس است. با این حال ، کاربران آن به شدت رصد می شوند و از دسترسی به اکثر قریب به اتفاق وب سایت ها ، از جمله فیس بوک ، محدود می شوند.

ایران

در ابتدا ایران در پاسخ به ترس از اینکه هر دو جنبش مخالف و گروه های تندرو از این سکو برای برنامه ریزی رویدادها و تبادل پیام استفاده می کنند ، فیس بوک را ممنوع اعلام کردند. دقیقاً مانند کره شمالی ، دسترسی به رسانه های اجتماعی در ایران به شدت محدود شده است. تعداد زیادی از وب سایت ها در لیست سیاه دولت ایران قرار دارند.

چین

ابتکار عمل سانسور و نظارت تحت حمایت دولت ، که از طریق 2009 به عنوان “فایروال بزرگ چین” شناخته می شود ، دسترسی به فیس بوک را از سال 2009 مسدود کرده است. این محدودیت اولیه پس از شورش های ارومیچی در سال 2009 به اجرا درآمد. دولت پیشنهاد کرد که فعالان سین کیانگ از فیس بوک برای برقراری ارتباط و برنامه ریزی شورش ها استفاده می کنند.

در تلاش برای دلجویی از سرمایه گذاران بالقوه خارجی ، اگر در منطقه تجارت آزاد 17 متری در شانگهای واقع شوید ، دسترسی به فیس بوک در دسترس است..

کوبا

طبق قانون کوبا ، فقط سیاستمداران ، روزنامه نگاران و دانشجویان منتخب پزشکی مجاز به دسترسی به اینترنت از خانه های خود هستند. هر کس دیگری که به دنبال اتصال است مجبور است از کافه های اینترنتی دارای مجوز استفاده کند. درخواست برخی از 6 تا 10 دلار برای یک ساعت دسترسی به اینترنت شاید در بعضی از نقاط جهان خیلی به نظر نرسد. با این حال ، در کشوری است که متوسط ​​حقوق و دستمزد حدود 20 دلار در هر ماه است. این امر دسترسی به اینترنت را بسیار گران قیمت می کند.

علاوه بر این ، گزارش شده است که ISP های متعلق به دولت به طور روزمره برای محدود کردن دسترسی به سایت های رسانه های اجتماعی ، از سرعت اتصال به منظور جلوگیری از دسترسی به سایت های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند و صفحات آن چندین دقیقه طول می کشد.

بنگلادش

در سال 2010 ، دولت بنگلادشی دسترسی به فیس بوک را مسدود کرد. این پس از کارتون های طنز مقامات دولتی و پیامبر اکرم در صفحه فیس بوک میزبان شد. این ممنوعیت از زمان برداشته شده است ، اما دولت تحت نظارت Awami-League همچنان نظارت بر دسترسی به سایت رسانه های اجتماعی را دنبال می کند. آنها کاربرانی را هدف قرار می دهند که “محتوای فتنه گرانه یا کفرآمیز” را ارسال می کنند.

مصر

مصر ابتدا دسترسی به تعدادی از وب سایت های رسانه های اجتماعی را در جریان تلاش برای براندازی رئیس جمهور مصر ، حسنی مبارک ، مسدود کرد. از آن زمان تاکنون لیست سیاه رسمی وجود نداشته است. با این حال ، دولت برای محدود کردن دسترسی به رسانه های اجتماعی بطور منظم از اتصال برق استفاده می کند. علاوه بر این ، آنها به دلایل “امنیت ملی” بر استفاده از اینترنت و ارتباطات در مصر نظارت می کنند.

تاجیکستان

از نوامبر 2012 تاجیکستان دسترسی به فیس بوک را مسدود کرده است. این محدودیت در پاسخ به اظهارنظرهای منفی ارسال شده بصورت آنلاین در مورد رئیس جمهور املالی رحمان و سایر مقامات دولتی اعمال شد.

هند

وی در پاسخ به ادعاهای مبنی بر استفاده از رسانه های اجتماعی توسط عناصر ضد ملی و ضد اجتماعی با حمایت ارتش پاکستان و سازمان های اطلاعاتی پاکستان ، هند در فیس بوک ، توییتر و سایر سایت های شبکه های اجتماعی در دره کشمیر ممنوعیت شش ماهه اعمال کرد. در سال 2016.

چندین حادثه دیگر وجود دارد که فیسبوک در هند مسدود شده است ، از جمله ممنوعیت سه روزه در فیس بوک ، و طیف وسیعی از وب سایت های اجتماعی ، در جریان شورش در Punjab ، Haryana و Chandigarh که بر اثر بازداشت بابا رام رحیم ایجاد شده است..

پاکستان

پاکستان در پاسخ به همان صفحه فیس بوک ، فیس بوک را ممنوع اعلام کرد ، و باعث ایجاد رقابت جهانی آنلاین برای تهیه نقشه های پیامبر اکرم ، باعث شد که بنگلادش دسترسی به وب سایت را مسدود کند..

از آن زمان دسترسی دوباره برقرار شده است ، اما دولت پاکستان همچنان به منظور فیلتر کردن محتوای مذهبی و سیاسی که از نظر آنها برای شهروندانشان مضر است ، صفحات فیس بوک را مسدود کرده است..

ویتنام

در ماه مه سال 2016 ، دولت ویتنام به منظور محدود کردن ارتباط بین گروههای دانش آموزان معترض ، دسترسی به فیس بوک را به مدت دو هفته رسماً مسدود کرد. اگرچه هیچگونه ممنوعیت رسمی دیگری صادر نشده است ، رصدخانه خاموش کردن اینترنت Netblocks چندین مورد را ذکر کرده است که فیس بوک در زمان ناآرامی های مدنی و سیاسی در ویتنام در دسترس نبود..

چگونه می توانید محدودیت های فیس بوک را دور بزنید?

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید محدودیت های دسترسی به فیس بوک را تغییر دهید ، از تغییر دادن تنظیمات DNS خود گرفته تا استفاده از مرورگر Tor. با این حال ، تاکنون موثرترین روش استفاده از خدمات VPN است. در زیر می توانید بدانید که چگونه این روش ها ممکن است به شما در دور زدن محدودیت ها کمک کند.

تنظیمات سرور DNS خود را تغییر دهید

یکی از ساده ترین و در نتیجه متداول ترین روش ها برای محدود کردن دسترسی به فیس بوک ، برای ISP است تا بتواند از طریق سرورهای DNS ترافیک خود را فیلتر کند. با تغییر سرور DNS دلخواه خود به Google Public DNS ، می توانید این محدودیت ها را دور بزنید.

برای تغییر سرور DNS در رایانه شخصی ویندوز ، مراحل زیر را طی کنید:

 • حرکت به کنترل پنل > شبکه و اینترنت > شبکه و مرکز اشتراک گذاری ، و “تغییر تنظیمات آداپتور” را انتخاب کنید.
 • روی آداپتور اتصال فعال خود راست کلیک کنید و “Properties” را انتخاب کنید.
 • بر روی ورودی “Internet Protocol Version 4 (TCP / IPv4)” راست کلیک کرده و “Properties” را انتخاب کنید.
 • گزینه “استفاده از آدرس های DNS زیر” را فعال کنید و 8.8.8.8 را به عنوان آدرس سرور DNS انتخابی خود وارد کنید.

با کمی شانس این تنها کاری است که شما باید برای دور زدن محدودیت های دولت خود انجام دهید.

شبکه Tor

اگر تغییر سرور DNS شما برای دور زدن محدودیت های ISP برای دسترسی به فیس بوک کافی نباشد ، ممکن است مرورگر Tor کلید بازگشت شما در رسانه های اجتماعی باشد.

مرورگر Tor با روت کردن ترافیک شما از طریق تعدادی رله توزیع شده در سراسر جهان کار می کند. استفاده از این رله ها نظارت بر فعالیت های شما را برای دولت ها یا ISP بسیار دشوار می کند.

نکته منفی برای مرورگر Tor این است که تغییر مسیر از ترافیک شما تاخیر شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. این سرعت و سرعت اتصال شما را کند می کند. در نتیجه استفاده از برنامه های گفتگوی صوتی مانند Skype می تواند دشوار باشد. علاوه بر این ، همانطور که دیدیم ، برخی کشورها به شما اجازه می دهند به Facebook بروید ، اما سعی کنید با پرتاب اینترنت خود این کار را غیرممکن کنید. مرورگر Tor فقط شما را کندتر می کند ، و امکان رفتن در فیس بوک را غیرممکن می کند.

VPN

اتصال VPN-اینترنتVPN ها بهترین گزینه برای دسترسی به فیس بوک در هر کجای جهان هستند. یک VPN یا همان شبکه خصوصی مجازی ، یک اتصال رمزگذاری شده بین رایانه شما و طیف وسیعی از سرورها در سراسر جهان ایجاد می کند. این هم فعالیت های آنلاین شما را پنهان می کند و هم از ISP ها نمی تواند دسترسی شما به وب سایت ها یا محتوا را مسدود کند.

استفاده از VPN مزایای دیگری نیز دارد. ماهیت رمزگذاری شده ارتباط رایانه شما با سرور VPN به شما در محافظت در برابر جرایم سایبری کمک می کند در حالی که توانایی شما برای مسیریابی ترافیک از طریق سرورها در طیف وسیعی از کشورها به شما اجازه می دهد تا بر جغرافیایی مسدود کرده و تمام رویدادهای ورزشی مورد علاقه خود را تماشا کنید.

کدام VPN ها برای دسترسی به فیس بوک بهترین هستند?

اگر می خواهید استفاده از VPN را برای دسترسی به فیس بوک شروع کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده VPN مناسب را انتخاب کرده اید. شما به یک VPN نیاز دارید که قابل اعتماد باشد و تمام ویژگی های مورد نیاز شما را برای محافظت از داده های خود در برابر یک دولت جاسوسی در اختیار شما قرار دهد. در زیر می توانید برخی از توصیه های ما را بیابید.

NordVPN

NordVPN بسته ای خارق العاده و با قیمت رقابتی ارائه می دهد. آنها به دلیل خدمات سریع و ایمن خود مشهور هستند ، تعداد زیادی سرور در سرتاسر جهان دارند و طیف وسیعی از گزینه ها برای مسیریابی ترافیک خود را به شما ارائه می دهند.

با استفاده از Obfsproxy برای جلوگیری از بازرسی Deep Packet و اجرای خط مشی “عدم ورود” ، NordVPN شما را قادر می سازد تا به تمام محتوای مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. نیازی نیست که نگران کسی باشید که شما را کنترل کند. اگر کاملاً از خدمات آنها راضی نیستید ، یا می خواهید قبل از ارتکاب آن را امتحان کنید ، NordVPN 30 روز ضمانت برگشت پول را ارائه می دهد.

CyberGhost

نرم افزار CyberGhost با داشتن شهرت نصب و استفاده آسان ، به شما امکان می دهد از 7 دستگاه مختلف به خدمات آنها متصل شوید ، ایده آل برای به روز کردن در رسانه های اجتماعی در تمام وسایل الکترونیکی شما.

با تعداد قابل توجهی از سرورهای ارائه شده و سرعت اتصال عالی ، CyberGhost شما را به هیچ وجه به فیس بوک متصل نخواهد کرد. اگر 100٪ خوشحال نیستید ، آنها 30 روز ضمانت برگشت پول نیز ارائه می دهند.

IPVanish

اگر احساس سرعت نیاز دارید ، IPVanish سرویس VPN برای شماست. IPVanish به طور گسترده به عنوان یکی از سریعترین خدمات VPN در اطراف در نظر گرفته می شود. آنها سرعت اتصال بسیار خوبی به طیف گسترده ای از سرورهای جهانی خود ارائه می دهند.

خدمات IPVanish بسیار مناسب است. آنها در کنار کیفیت سیستم خود ایستاده اند و در صورتی که از ارتباط خود راضی نیستید ، 7 روز ضمانت برگشت پول به مشتریان خود ارائه می دهند.

افکار نهایی

برای بسیاری از افراد ، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک روش اصلی آنها برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده است. داشتن این ارتباط به دلیل کشوری که در آن قرار گرفته اید می تواند بسیار ناامید کننده باشد ، نه اینکه بخواهیم به انزوا اشاره کنیم.

متأسفانه ، بسیاری از کشورهای جهان هنوز به دلایل سیاسی و مذهبی دسترسی به فیس بوک را مسدود یا فیلتر می کنند. آنها به سادگی شهروندان و بازدید کنندگان خود را از ارتباطات رسانه های اجتماعی جدا می کنند.

دور زدن به این محدودیت ها کار آسانی نیست ، اما همچنین غیرممکن نیست. با پیکربندی مجدد پیکربندی سرور DNS در سرور عمومی Google DNS ، می توانید ساده ترین محدودیت ها را برای شما بدست آورید. با این حال ، برای فیلترهای گسترده تر باید از مرورگر Tor یا VPN استفاده کنید.

در حالی که مرورگر Tor راهی عالی برای مرور ناشناس است ، اما اشکالاتی نیز دارد. استفاده از رله های بسیاری برای بازگرداندن ترافیک شما باعث تاخیر شما می شود. این بدان معنی است که شما کاملاً کندی در اتصال خود مشاهده خواهید کرد. علاوه بر این ، برخی از کشورهایی که به طور مرتب دسترسی به محتوای اینترنت را محدود می کنند ، از جمله چین ، تلاش های بیشتری برای یافتن و مسدود کردن رسانه های Tor انجام می دهند..

بهترین راه برای اتصال به فیس بوک در یک کشور محدود استفاده از یک سرویس VPN است. نصب VPN آسان ، قابل استفاده و دارای طیف وسیعی از مزایایی است که فراتر از دسترسی شما به یک وب سایت است. با وجود VPN در محل ، می توانید اطمینان داشته باشید که هیچ کس فعالیت های اینترنت شما را ردیابی نمی کند. اتصال رمزگذاری شده VPN به معنای دسترسی دولت و نه مجرمان سایبری به اطلاعات شما نخواهد بود.

اگر اهل ورزش هستید یا می خواهید iPlayer BBC را از خارج از کشور تماشا کنید ، یک VPN دقیقاً همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید. از آنجا که ترافیک شما از هر کشوری به نظر می رسد ، یک VPN شما را با محاصره جغرافیایی مزاحم دور می کند. به این ترتیب می توانید نمایش مورد علاقه خود را تماشا کرده و بدون هیچ گونه محدودیتی رسانه های اجتماعی خود را به روز کنید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map