دور زدن سانسور آنلاین: چگونگی دسترسی آزادانه به اینترنت

ما سانسور آنلاین را با کشورهایی مانند چین و ترکیه مرتبط می کنیم ، اما این مسئله باعث تعجب شما خواهد شد که این مشکل چقدر گسترده است. برای دور زدن این نوع محدودیت های جغرافیایی می توانید از VPN استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر استفاده از فیس بوک در کشور شما ممنوع است ، می توانید از طریق سرور VPN در کشور دیگری به سایت دسترسی پیدا کنید. به این ترتیب ، مثل این است که گویی در آن کشور دیگری به اینترنت دسترسی دارید ، بنابراین به سایتها و خدمات محدود دسترسی پیدا خواهید کرد.


در این مقاله می توانید همه چیز در مورد اشکال مختلف سانسور آنلاین و چگونگی دور زدن آنها از طریق VPN بخوانید. از نظر ما آزادی بیان یکی از مهمترین حقوق اساسی بشر است و ما باید از آن محافظت کنیم. تمام آنچه را که باید در مورد سانسور رسانه های اجتماعی ، سایتهای خبری و سایر خدمات در زیر بدانید ، خواهید یافت. علاوه بر این ما توضیح خواهیم داد که چگونه یک VPN یا Tor می تواند به شما کمک کند.

یک VPN فقط نمی تواند به شما در دور زدن این محدودیت های جغرافیایی کمک کند. این مزایای بسیاری دارد این آزادی ، امنیت و ناشناسی را ارائه می دهد. هنگامی که از طریق سرورهای ارائه دهنده VPN خود به اینترنت دسترسی پیدا می کنید ، این نرم افزار تمام ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کند و آدرس IP شخصی شما را پنهان می کند. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه عملکرد یک VPN و مزایای آن برای شما ارائه دهید. Tor مرورگری است که به شما کمک می کند تا از همه سانسور داخل مرورگر دور شوید. همانطور که توضیح خواهیم داد ، این کافی نخواهد بود تا به شما در دسترسی به همه سایتها و خدمات ممنوعه کمک کند.

سانسور رسانه های اجتماعی

رسانه های رسانه های اجتماعی مکانهایی هستند که مردم می توانند افکار و عقاید نامحدود خود را بیان کنند. این می تواند تهدیدی برای برخی دولتها باشد. رسانه های اجتماعی راهی مناسب برای گروه های بزرگی از افراد با ایده های مشابه برای جمع آوری است. دولت هایی که اجازه مخالفت را نمی دهند از ترس اینکه رسانه های اجتماعی می توانند مقاومت کنند. به همین دلیل آنها استفاده از رسانه های خاص در کشور خود را محدود یا کاملاً ممنوع می کنند. خوشبختانه روشهای مختلفی وجود دارد و یکی از آنها استفاده از VPN است.

سانسور فیس بوک و توییتر

توییتر و فیس بوک در چند کشور مانند چین و کره شمالی ممنوع است. علاوه بر این ، چندین مورد وجود داشته است که کشورها استفاده از این سکوهای اشتراکی را به طور موقت ممنوع اعلام کرده اند. غالباً این اتفاق به عنوان یك اقدام عجولانه علیه شورش رخ می دهد. فیس بوک برای ایجاد رویدادها و جمع آوری گروه های زیادی از مردم ایده آل است. بنابراین ، وقتی می خواهید اعتراض خود را ترتیب دهید ، می تواند بسیار مفید باشد. رژیم های توتالیتر ، که مقاومت نمی کنند ، از نزدیک رسانه های اجتماعی را تماشا می کنند و در برخی موارد برای ممنوعیت آنها اقدام می کنند. البته ما این را برچسب سانسور آشکار قرار می دهیم.

ممنوعیت توییتر اغلب با ممنوعیت فیس بوک همزمان خواهد بود. به طور مشابه با فیس بوک ، توییتر نیز گاهی موقتاً محدود یا محدود می شود. برخی دولت ها توئیتر را تهدید می دانند زیرا می توانید از آن برای انتشار پیام های نامتناسب استفاده کنید. نظر مخالفت آنها ممکن است در توییتر عالی باشد که می تواند رژیم آنها را تهدید کند. همه می توانند درخواست های حذف در Twitter را صادر کنند. نکته قابل توجه ، توییتر منتشر کرده است که 90٪ از کل درخواست حذف از ترکیه است. در حال حاضر ، ترکیه توییتر را به طور کامل ، فقط به طور موقت مسدود نکرده است.

در حالی که مسدود کردن کامل این سایت ها سانسور آشکار است ، موارد دیگر کمی پیچیده تر است. ثابت شده است که برای فیس بوک و توییتر بررسی وب سایت های آنها برای محتوای غیرقانونی ، مانند گفتار نفرت و تروریسم ، دشوار است. علاوه بر این ، قوانین در همه کشورها متفاوت است. برخی از دولتها فیس بوک را تحت فشار قرار داده اند تا صفحات خاصی را به صورت آفلاین در آورند. اغلب این صفحات مغایر با قوانین آن کشور هستند. شما ممکن است ممنوعیت صفحات تروریستی را سانسور نکنید ، زیرا به نظر می رسد این امر برای محافظت شما باشد. اما تصور کنید دولت شما این کار را برای بچه گربه ها انجام داده است و آنها را در تمام رسانه های اجتماعی ممنوع می کند ، آیا شما هنوز هم فکر می کنید که منطقی باشد؟ قابل درک است که اقدامات دولت برای سانسور بحث های بزرگی را برانگیخته است. خوشبختانه ، ما می توانیم با VPN راهی برای سانسور پیدا کنیم.

در چین ، جایی که فیس بوک و توییتر ممنوع هستند ، آنها جایگزینی برای این خدمات ایجاد کرده اند. این سرویس با نام Weibo ، یک بستر بزرگ اشتراک گذاری است. با این حال ، دولت چین Weibo نظارت و سانسور می کند. شما قادر نخواهید بود هر آنچه را که می خواهید در Weibo ارسال کنید. لیست طولانی از کلمات و عبارات ممنوع وجود دارد. بنابراین ، اگرچه خود را به عنوان بدیل معرفی می کند ، اما واقعاً اینگونه نیست. بنابراین اگر کشور شما جایگزینی برای خدمات ممنوعه ارائه می دهد ، همیشه خوب است که آزادی واقعی را که پلت فرم به شما ارائه می دهد بررسی کنید.

سانسور WhatsApp و Skype

لپ تاپ مسدود شده اسکایپ

برنامه هایی مانند واتس اپ و اسکایپ که ارتباطات رایگان و رایگان دارند ، می توانند تهدیدی برای شرکتهای مخابراتی و دولتها باشند. این برنامه ها خدمات به اصطلاح VoIP را ارائه می دهند. خدمات VoIP (پروتکل صدا از طریق اینترنت) راهی برای برقراری ارتباط بصورت رایگان و از طریق اینترنت است. دولتهایی که استفاده از این سرویس ها را مسدود می کنند ، اغلب می گویند برای محافظت از ارائه دهندگان خدمات مخابراتی و اینترنتی این کار را می کنند. یا ارائه دهنده اینترنت ممکن است این خدمات را مسدود کند زیرا اغلب آنها صاحب شرکت مخابراتی نیز هستند. این شرکتهایی که شما پرداخت می کنید تا بتوانید با کسی تماس بگیرید یا با آنها متن پیام دهید ، در صورت اجازه سرویس VoIP ، درآمد زیادی را از دست می دهید. به نوعی ، آنها مصنوعی شرکت ها را در معرض خطر نگه می دارند که در غیر این صورت کاهش می یابد.

همچنین دولتهایی وجود دارند که به دلایل دیگر استفاده از اسکایپ و واتس اپ را محدود می کنند. مانند رسانه های اجتماعی که قبلاً گفته شد ، Skype و واتس اپ می توانند تهدیدی برای رژیم های توتالیتر باشند. آنها راهی برای برقراری ارتباط آسان و بدون نظارت هستند. به همین دلیل ، برخی کشورها تصمیم به ممنوعیت آنها می دهند. در بعضی موارد آنها به سرویس VoIP اجازه می دهند اما برای نظارت بر مکالمات ، جاسوسی را برای آنها اعمال می کنند. به عنوان مثال ، در چین فقط می توانید یک نسخه تنظیم شده از اسکایپ را بارگیری کنید. این نسخه دارای نرم افزارهای جاسوسی است که به دولت چین اجازه می دهد تا چت ها را کنترل و کلمات ممنوع را بررسی کند.

مجدداً ، دولت چین به یک سرویس جایگزین چینی اجازه داده است تا بازاری را که در بسیاری از کشورهای دیگر متعلق به واتس اپ است ، به دست بگیرد. این سرویس WeChat نامیده می شود ، و مانند Weibo ، دولت چین به شدت آن را نظارت می کند.

سانسور YouTube

مسدود کردن YouTube اغلب انگیزه ای مشابه سرویس های فوق دارد. آزادی ارسال مطلبی که می خواهید و احتمالاً رسیدن به مخاطبان گسترده ، تهدیدی برای رژیم های توتالیتر است. با این حال ، در YouTube نیز موضوع حقوق توزیع وجود دارد. به طور مشابه با سرویس های پخش مانند Netflix ، YouTube گاهی مجبور است با حق چاپ و توزیع کنندگان برخورد کند. توزیع کنندگان کشورهایی را که یک فیلم در آنها نشان داده شده محدود می کنند. پیامی مانند این خواهید دید:

به طور دقیق این سانسور نیست ، اما می توانید با یک VPN نیز آن را دور بزنید. به سادگی کشوری را انتخاب کنید که به ویدیوی مورد نظر شما دسترسی پیدا کند. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد این فرآیند را در مقاله ما در مورد تماشای کلمات آمریکایی Netflix بخوانید.

وب سایتهای مسدود شده

مانند این سیستم عامل های بزرگ رسانه های اجتماعی ، سایت های جداگانه نیز تحت سانسور قرار می گیرند. آنها ممکن است تهدیدی برای یک دولت یا نظم اجتماعی در یک کشور باشند. سایت های مختلف زیادی وجود دارند که ممنوع اعلام می شوند. ما درباره مسدود کردن سایتهای News بحث خواهیم کرد زیرا این یک نقض مهم روزنامه نگاری مستقل است.

سایتهای خبری سانسور شده

مسدود شدن سایتهای خبری خطر بزرگی برای آزادی بیان است. این عمل احتمالاً روشن ترین نمونه سانسور است. اگر کشوری اجازه روزنامه نگاری مستقل را ندهد ، آزادی بیان را نقض می کند. آنها غالباً سایتهای خبری را پشتیبانی می کنند که از مخالفین یا سایتهای خبری خارجی پشتیبانی می کند. نمونه هایی از کشورهایی که مطبوعات به شدت سانسور می شوند ترکیه و ایران هستند. خوشبختانه ، این سایتهای خبری اغلب با استفاده از VPN قابل دسترسی هستند. یک اثر جانبی از مسدود کردن سایتهای خبری توسط دولتها ، این است که سایر سایتهای خبری از محتوای آنها مواظب باشند. آنها خود سانسور می کنند زیرا نمی خواهند مسدود شوند. به این ترتیب ، هیچ رسانه مستقل روزنامه نگاری باقی مانده است.

اخیراً ، کشورها مسدود کردن سایتهای “اخبار جعلی” را آغاز کرده اند. این چیزی است که باید مراقب آن باشید ، زیرا چه کسی می تواند تعیین کند که اخبار جعلی چیست و چیست؟ به عنوان مثال ، اتحادیه اروپا یک کارگروه ایجاد کرده است که اینترنت را برای اخبار جعلی ، به ویژه علاقه مند به اخبار جعلی از روسیه ، بررسی می کند. اخبار جعلی می تواند بسیار خطرناک باشد اما سانسور شاید حتی بیشتر از این هم باشد. اگرچه گسترش اطلاعات و اطلاعات به طور فزاینده ای به وجود می آید ، ما باید مراقب دولت ها باشیم که مشتاقانه وب سایت ها را مسدود می کنند.

سانسور گوگل

اگر فکر می کنند این سانسور قابل توجیه است ، گوگل سایت های خاصی را مسدود می کند. این صفحاتی هستند که قانون را در بیشتر کشورها نظیر ، تروریسم و ​​مستهجن برای کودکان می شکنند. با این حال ، آنها در مورد این واقعیت روشن هستند که نمی خواهند در سانسور سیاسی کمک کنند. از آنجا که Google به تمام درخواستهای دریافتی خود احترام نمی گذارد ، برخی کشورها تصمیم می گیرند برنامه های خود را مسدود کنند. به عنوان مثال ، چین در حال حاضر همه برنامه های Google را ممنوع می کند.

سانسور سایتهای پورنوگرافی

سایت های پورنوگرافی نوع دیگری از وب سایت ها هستند که سانسور زیادی را متحمل می شوند. برخی از کشورها اجازه نمی دهند که هیچ ماده ناپسندی در وب وجود داشته باشد. همه دولتها و فرهنگها در مورد آنچه مبهم است و آنچه نیست موافق هستند. در حالی که یک کشور فقط وب سایت های مستهجن را ممنوع می کند ، کشور دیگری حتی ممکن است سایت هایی را که فروش بیکینی دارند ممنوع کند. این کشورها برای تحمیل مجموعه ای از اخلاق به شهروندان کشورهایشان از سانسور استفاده می کنند.

دور زدن سانسور با VPN

VPN یک راه حل خوب برای مشکل سانسور آنلاین است. با استفاده از VPN می توانید محدودیت های جغرافیایی را در کشور خود دور کنید. هنگامی که از VPN استفاده می کنید می توانید منطقه مورد نظر برای دسترسی به اینترنت را انتخاب کنید. VPN ترافیک شما را از طریق یک سرور در آن کشور ارسال می کند و شما به اینترنت نه با آدرس IP خود ، بلکه با آدرس IP آن سرور دسترسی پیدا می کنید. به نظر می رسد که در وب سایت ها از کشوری که انتخاب کرده اید به آنها دسترسی دارید. به این ترتیب می توانید سانسور آنلاین را در کشور خود به راحتی دور بزنید.

VPN مزایای دیگری نیز دارد. شما به دست آورد آزادی با امکان دور زدن محدودیت های جغرافیایی. به عنوان مثال ، این می تواند به شما در تماشای محتوای Netflix یک کشور دیگر کمک کند. اما موارد بیشتری وجود دارد! VPN همچنین شما را فراهم می کند ناشناس بودن زیرا آدرس IP شما برای همه قابل مشاهده نخواهد بود. با یک VPN هیچ کس قادر نخواهد بود اقدامات شما را بصورت آنلاین به محل یا شخص شما متصل کند. درباره مزایای این مرور ناشناس بیشتر بخوانید. در آخر ، یک VPN عالی ارائه می دهد امنیت. نرم افزار VPN تمام داده های رایانه را رمزگذاری می کند. هیچ هکری یا دولتی قادر به رمزگشایی این ترافیک رمزگذاری نشده نیست. اطلاعات شخصی شما و ترافیک اینترنت با استفاده از VPN بی خطر است.

بهترین ارائه دهندگان VPN برای دور زدن سانسور

ما لیستی از سه ارائه دهنده بهترین VPN ایجاد کرده ایم که می تواند در دور زدن سانسور به شما کمک کند. برای این لیست ، لیست کلی خود را از بهترین ارائه دهندگان VPN ترکیب کرده ایم ، با ویژگی هایی که VPN باید برای مبارزه با سانسور داشته باشد. یک مشکل این است که اکنون برخی از کشورها مسدود کردن سایتهای ارائه دهنده VPN را آغاز کرده اند. ما ارائه دهنده هایی را انتخاب کرده ایم که موفق شده اند در همه جا در دسترس باشند (تقریبا). ویژگی مهم دیگر ضمانت برگشت پول است. به این ترتیب می توانید به راحتی سرویس را امتحان کنید تا ببینید که آیا این سیستم کار می کند یا نه. اگر به دلخواه شما کار نکند ، می توانید اشتراک را لغو کرده و پول خود را پس بگیرید. اگرچه ارائه دهندگان رایگان VPN مناسب و معقولی وجود دارند ، ما آنها را به منظور دور زدن سانسور آنلاین توصیه نمی کنیم.

آیا قصد دارید از VPN استفاده کنید زیرا در کشوری که خدمات در آن مسدود شده اند ، در تعطیلات می روید؟ ما به شما توصیه می کنیم قبل از ترک VPN خود را نصب کنید. زیرا همانطور که قبلاً نیز ذکر شد ، سایت ارائه دهنده می تواند در آن کشور مسدود شود.

دور زدن سانسور با ExpressVPN

به همین دلیل ExpressVPN در صدر اکثر لیست های ما قرار دارد. ExpressVPN به شما کمک می کند تا در هر کجا که هستید ، یک ارتباط پایدار و ایمن بدست آورید. آنها از برنامه های بسیار خوبی برای پشتیبانی مشتری و کاربر پسند برخوردار هستند. ExpressVPN تا حدودی گران است اما در عوض بهترین کیفیت را کسب می کنید. دیگر نیازی به نگرانی درباره سانسور آنلاین با ExpressVPN نخواهید داشت زیرا به راحتی می توانید ارتباطی را تنظیم کنید که محدودیت های جغرافیایی را پشت سر بگذارد. آنها 30 روز ضمانت برگشت پول را ارائه می دهند ، بنابراین می توانید وقت خود را برای امتحان کردن برنامه های آنها اختصاص دهید.

دور زدن سانسور با NordVPN

NordVPN یک ارائه دهنده VPN بسیار خوب و جامد است که قطعاً متعلق به بالا است. آنها بیش از یک هزار سرور در سراسر جهان با قیمت بسیار مناسب ارائه می دهند. به خصوص اگر به حفظ حریم خصوصی خود به صورت آنلاین اهمیت می دهید ، آنها ارائه دهنده خدمات برای شما هستند! NordVPN عمیقاً به امنیت آنلاین شما اهمیت می دهد و اطلاعاتی را حفظ نمی کند. آنها همچنین 30 روز ضمانت برگشت پول دارند ، بنابراین شما می توانید وقت خود را برای آزمایش اینکه خدمات آنها متناسب با نیازهای شما است ، بگیرید.

دور زدن سانسور با PureVPN

PureVPN همچنین یک ارائه دهنده بزرگ VPN با بیش از 500 سرور تقریباً در 200 کشور مختلف است. آنها ارائه دهنده خوبی برای دور زدن سانسور آنلاین هستند. با سرعت خوب و اتصال پایدار ، مرور وب را ناشناسانه بسیار آسان می کنند. امنیت آنها به اندازه NordVPN ضد آب نیست ، اما اگر شما یک کاربر عادی اینترنت باشید ، این تهدیدی نخواهد بود. آنها در پایان این لیست قرار دارند زیرا ضمانت برگشت پول آنها تنها هفت روز طول می کشد. این باید به اندازه کافی باشد تا آزمایش کند که آیا آنها برای شما کار می کنند یا خیر. اما یک دوره آزمایشی طولانی تر خوب خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر ، بررسی کامل ما در مورد PureVPN را بخوانید.

برای دور زدن سانسور از Tor استفاده کنید

Tor (روتر پیاز) یک شبکه آنلاین است که به عنوان یک مرورگر اینترنتی عمل می کند. برای ارتباطات رمزگذاری شده و ناشناس استفاده می شود. شبکه Tor از هزاران سرور در سراسر جهان تشکیل شده است. ترافیک داده در قطعات کوچکی که بعداً رمزگذاری شده و از طریق چندین سرور قبل از پایان کار با کاربر ارسال می شود ، قطع می شود. این فرایند مدتی هزینه دارد و به همین دلیل مرورگر Tor می تواند نسبتاً کند باشد. اما هرچقدر هم کند باشد ، اطمینان می یابد که هیچ کس نمی تواند آنچه را شما بصورت آنلاین انجام می دهید را ببینید.

نکته مهم این است که Tor امکان دسترسی به وب تاریک را در اختیار کاربر قرار می دهد. گشت و گذار در وب تاریک باید با دقت انجام شود. آن بخش از اینترنت تنظیم نشده است و به راحتی می توانید بدافزارها را در آنجا مقابله کنید. برای اکثر افرادی که می خواهند بصورت آنلاین ناشناس بمانند ، یک VPN گزینه ای آسان تر ، بهتر و امن تر از Tor خواهد بود.

Tor بعنوان موتور جستجوگر عمل می کند ، به این معنی که می تواند راه حلی برای دور زدن محدودیت هایی در سرویس هایی باشد که از طریق یک مرورگر به آنها دسترسی دارید ، مانند Twitter و YouTube. با این حال ، مواردی که در خارج از مرورگر کار می کنند تحت تأثیر Tor قرار نمی گیرند. بنابراین ، برای دور زدن محدودیت در برنامه هایی مانند Skype و برنامه های سایت هایی مانند توییتر و فیس بوک ، فقط با یک VPN قابل انجام است. ما به دلیل مزایای افزوده شده از آزادی کامل ، ناشناس بودن و امنیت موجود در آن ، استفاده از VPN را بیش از استفاده از Tor توصیه می کنیم..

افکار نهایی

برخی فعالیت های آنلاین سانسور دولت. رسانه هایی مانند رسانه های اجتماعی و سایت های خبری تهدیدی برای حکومت آنها محسوب می شوند. به همین دلیل سایتها و خدمات در کشورهای خاصی ممنوع است. راهی برای دستیابی به این سایت های محدود استفاده از VPN است. این به شما امکان می دهد مکان مجازی خود را تغییر دهید. اگرچه تور می تواند برای بازدید از وب سایت های مسدود شده مفید باشد ، برای آزادی کلی اینترنت ما یک VPN را پیشنهاد می کنیم. لیست ما از بهترین ارائه دهندگان VPN همه جانبه را بررسی کنید!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map