سانسور در مصر – چگونه می توان از آزادی آنلاین خود استفاده کرد

پس از انقلاب ژانویه ، مصر از یک دوره طولانی دسترسی آزاد به اینترنت برخوردار شد. با این حال ، از آنجا که ژنرال عبدالفتاح السیسی به عنوان ششمین رئیس جمهور مصر در سال 2014 انتخاب شد ، دولت مصر دسترسی به انواع خاصی از محتوا و آزادی بیان در اینترنت را سرکوب کرد..


مصر با شروع به فیلتر کردن اخبار منطقه ای در سال 2015 ، تقریباً پانصد وب سایت ، عمدتا اخبار و سایت های رسانه ای را در لیست سیاه قرار داده است و بیش از سی و پنج روزنامه نگار و وبلاگ نویسان را به دلیل فعالیت های آنلاین خود دستگیر و بازداشت کرده است..

در این مقاله خواهیم دید که چگونه و چرا دولت مصر سانسور اینترنت ، چه محتوایی را سانسور می کند ، چگونه می توانید سانسور را دور بزنید اگر در مصر هستید و کدام یک از بهترین ارائه دهنده های شبکه خصوصی مجازی برای استفاده در مصر هستند..

چرا مصر اینترنت را سانسور می کند?

بیشتر سانسور اینترنت در مصر به دلایل سیاسی انجام می شود. دولت مصر ، تحت ریاست جمهوری عبدالفتاح السیسی ، به طور فعال رسانه ها ، گروه های رسانه های اجتماعی و وبلاگ نویسان را که از رژیم فعلی انتقاد می کنند ، مورد هدف قرار می دهد..

از وب سایتهای مسدود شده توسط دولت مصر ، تحقیقات انجام شده توسط رصدخانه باز مداخله در شبکه نشان می دهد که 62٪ از آنها وب سایتهای خبری بودند و بقیه بین گروههای حقوق بشری ، سایتهای سیاسی و وب سایتها و خدمات تقسیم می شوند..

به عنوان یک قاعده کلی ، دولت مصر سانسور مطالب و لیست سیاه وب سایت ها را به عنوان یک اقدام ضد تروریستی توجیه می کند. به عنوان مثال ، دولت بارها و بارها سرویس های تلفنی و اینترنتی را در شبه جزیره سینا خاموش کرده است ، ظاهراً برای جلوگیری از استفاده آنها توسط شبه نظامیان اسلامی.

سانسور دولت مصر چه می کند?

دولت مصر محتوای کاملاً آنلاین را سانسور می کند ، مانند مثال دولت های ایران و چین. ما با جزئیات بیشتر در زیر به این موضوع خواهیم پرداخت.

اخبار رسانه ای

اکثریت قریب به اتفاق وب سایت های سانسور شده توسط دولت مصر وب سایت های خبری اعم از خارجی و محلی هستند.

به دنبال بحران دیپلماتیک سال 2018 بین تعدادی از کشورهای خاورمیانه و قطر ، مصر دسترسی دائماً به 21 وب سایت خبری را مسدود کرد و عملکرد آنها را با ادعای سایتها ترویج تروریسم توجیه کرد..

این لیست سیاه شامل سایت الجزیره ، یک شبکه تلویزیونی متعلق به قطر بود که به دلیل حمایت ادعایی خود از اخوان المسلمین و رئیس جمهور پیشین مصر محمد مرسی در مصر ممنوع شد..

کمدی

شورای عالی مقررات رسانه ای مصر ، یک سازمان قانونی که در سال 2016 با حکم رئیس جمهور السیسی تأسیس شد تا رسانه های مصری از برخی معیارهای اخلاقی استفاده کنند ، چهار نمایش سرگرمی و طنز را به دلایل اخلاقی در سال 2018 ممنوع اعلام کرد. قابل توجه این بود که قبل از تعطیل یا مسخره کردن دولت یا السیسی.

فعالیت دیجیتال

در راستای سخنان روزافزون ضد مطبوعاتی از رئیس جمهور السیسی ، فعالیت دیجیتالی و سازمان سیاسی از طریق اینترنت به شدت محدود شده است ، با کسانی که تلاش می کنند تغییر سیاسی یا انتقاد از دولت را مورد بازداشت ، حبس های طولانی و … قرار دهند. پرونده شیما الصباح ، مرگ.

قانونی که در نوامبر 2013 تصویب شد ، حتی اعتراضات غیر خشونت آمیز را غیرقانونی شمرد و سازماندهی چنین اعتراضاتی را از طریق کانال های دیجیتال یا رسانه های اجتماعی به یک جرم جنایی تبدیل کرد. “قانون جرائم ضد سایبر و فناوری اطلاعات” ، تصویب شده در ماه مه سال 2018 ، همچنین مجازات پیگرد قانونی افرادی را که از وب سایتهایی بازدید می کنند ، که دولت مصر آن را “تهدیدی برای امنیت ملی” یا “اقتصاد ملی” می داند ، مجازات می کند.

محتوا LGBTQ

در حالی که همجنسگرایی به طور آشکار غیرقانونی نیست ، اما موارد متعددی وجود داشته است که افراد به جرم ارتقاء “انحراف جنسی” و “کینه ورزی” محاکمه می شوند. در یک مورد مشهور اخیر ، ده ها نفر در پی این کنسرت توسط گروه لبنانی مشروو لیلا دستگیر شدند که خواننده اصلی آن آشکارا همجنسگرا است.

مقامات از تصاویر افرادی که دارای پرچم های رنگین کمان در این کنسرت بودند ، گرفته شده از رسانه های اجتماعی ، برای محکوم کردن آنها به “اغفال و بی اخلاقی” استفاده کردند و حکم زندان بین یک تا شش سال را صادر کردند..

در سال 2014 ، برنامه آشنایی Grindr استفاده از داده های جغرافیایی در مصر را غیرفعال کرد و یک پیام هشدار دهنده برای همه کاربران محلی نشان داد که پلیس مصر از این برنامه برای ردیابی و دستگیری مردان همجنس گرا استفاده می کند. نیویورک تایمز تخمین می زند که بین سال های 2013 تا 2016 ، حداقل 250 مصری همجنسگرا ، لزبین و transgender به دلیل اطلاعات گرفته شده از فعالیت های رسانه های اجتماعی دستگیر شدند..

خدمات مرور ناشناس

دولت مصر به طور مرتب وب سایت ها از ابزارها و خدمات قابل استفاده برای دور زدن سانسور را مسدود کرده است. اینها شامل سایت های Tor Tor ، TunnelBear ، CyberGhost ، Hotspot Shield ، TigerVPN ، ZenVPN و طیف وسیعی از دیگر VPN ها و سرویس های پروکسی است..

تماس تلفنی

سرویس های VoIP به طور متناوب توسط شبکه های تلفن همراه مصر مسدود شده اند. اگرچه صریحاً غیرقانونی نیست ، اما کاربران VoIP هنگام تلاش برای برقراری تماس صوتی از طریق برنامه هایی مانند WhatsApp ، FaceTime ، Viber ، Skype و Facebook Messenger ، اختلالات شدیدی را تجربه کرده اند. خاطر نشان شده است که این قطع خدمات با دوره های ناآرامی سیاسی در مصر همزمان شده است.

برنامه های رمزگذاری شده

از دسامبر سال 2016 ، مقامات مصری دسترسی دائم به برنامه ارتباطات رمزگذاری شده سیگنال و همچنین وب سایت اپراتور آن Open Whisper Systems را برای همیشه مسدود کرده اند. در حالی که این نخستین حادثه شناخته شده از طرف مقامات مصری است که برنامه را در کل خود مسدود می کند ، کاربران سایر برنامه های رمزگذاری شده ، مانند تلگرام ، مشکلات اتصال ناشی از پرتاب پهنای باند را گزارش کرده اند..

چگونه دولت مصر اینترنت را سانسور می كند?

مقررات

از آگوست سال 2018 ، دولت مصر قانون جرایم ضد سایبر و فناوری اطلاعات را به اجرا گذاشته است. این قانون به دولت مصر اجازه می دهد تا قدرت های گسترده در بیان آزادی دیجیتال گفتار را سرکوب کند و به آنها اجازه دهد وب سایتهایی را که آنها را “تهدیدی برای امنیت ملی” یا “اقتصاد ملی” می دانند مسدود کنند.

سایر مقررات مندرج در قانون ، مجازات های سخت زندان را برای کسانی که از ارائه اطلاعات درمورد فعالیت های آنلاین خود به پلیس امتناع می کنند ، هک کردن سیستم دولتی یا انتشار اطلاعات در مورد حرکات ارتش یا پلیس ، مجازات می شوند. ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) همچنین موظفند اطلاعات مربوط به فعالیتهای کاربر خود را ذخیره کرده و در صورت درخواست آن را در اختیار سرویس های امنیتی مصر قرار دهند..

همزمان با تصویب قانون جرائم ضد سایبر و فناوری اطلاعات ، مجلس مصر قانونی را تصویب كرد كه با هر حساب و یا وبلاگ رسانه های اجتماعی با بیش از 5،000 دنبال كننده ، به عنوان “رسانه رسانه” رفتار كند.

دولت مصر با طبقه بندی حساب ها و وبلاگ های رسانه های اجتماعی شخصی به عنوان رسانه ها ، آنها را به جرم از جمله انتشار اخبار جعلی یا “تحریک به قانون شکنی” محاکمه کرد.

زیرساخت های دولتی

در حالی که ISP ها که در مصر فعالیت می کنند عمدتا متعلق به بخش خصوصی هستند ، زیرساخت های متمرکز اینترنت و کلیه کابل های فیبر نوری متعلق به Telecom مصر ، یک شرکت دولتی است..

از آنجا که تمام زیرساختهای ارتباطی در دست یک شرکت دولتی است ، مقامات این امکان را دارند که مشکوک به دسترسی به اینترنت یا استفاده از throttling برای کاهش سرعت سرنشینان به سطوح غیرقابل استفاده باشند..

در چندین نوبت ، دولت در مواقع ناآرامی سیاسی مانع از دسترسی به اینترنت شده است.

در سال 2011 ، مقامات مصری مسیرهای پروتکل گذرگاه مرزی کشور را غیرفعال کردند ، که منجر به خاموش شدن کامل همه ترافیک اینترنت در کمتر از یک ساعت شد. به دلیل شرایط دقیق توافق نامه های مورد نیاز تنظیم کننده های مصری ، به شرکتهای ارتباطات از راه دور دستور داده شد که کلیه خدمات تلفن همراه و پیام رسانی را قطع کنند. این خاموشی ارتباط کامل توسط سازمانهای اطلاعاتی دولتی به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای متوقف کردن فعالیت های تروریستی توجیه شد.

نظارت

مانند سایر کشورهای خاورمیانه ، دولت مصر به طور فعال فن آوری های نظارتی را بدست آورده است که به آنها اجازه می دهد محدودیت ، نظارت و تغییر مسیر ترافیک اینترنت را کنترل کنند.

دستیابی به چنین فناوری هایی از شرکت های بین المللی مانند Blue Coat ، نوکیا زیمنس شبکه و تیم هکینگ به دولت اجازه داده است که سطح قابل توجهی از کنترل دولت بر اینترنت و توانایی پیشرفته برای ردیابی فعالیت های اینترنتی شهروندان خود داشته باشد..

حملات دیجیتال

در طول 2016/17 فعالان حقوق بشر و سازمان های غیردولتی در مصر موجی از حملات فیشینگ را چنان پیشرفته و گسترده تجربه کردند که با نام “نیل فیشیش” نامگذاری شده است.

طی یک دوره یک ساله ، تا 92 حمله فیشینگ پیشرفته ثبت شد. NilePhish حساب های سازمانی و شخصی فعالان حقوق بشر را از هفت سازمان غیردولتی برجسته مصری هدف قرار داد. همه افراد هدفمند توسط NilePhish نیز به دریافت وجوه غیرقانونی خارجی به عنوان بخشی از محاکمه بزرگتر و طولانی مدت متهم شدند..

حملات فیشینگ تلاش برای بدست آوردن اطلاعات شخصی و اعتبارنامه حساب بود و به نظر می رسد که ایمیل ها از شرکت ها و خدمات قابل اعتماد مانند Google و Dropbox یا سایر فعالان حقوق بشر در دسترس هستند..

آیا استفاده از یک VPN در مصر غیرقانونی است؟?

استفاده از VPN در مصر هنوز غیرقانونی نیست. با این حال ، قانون جرایم ضد سایبر و فناوری اطلاعات حاوی مقرراتی است که به فرد اجازه می دهد به دلیل مشاهده محتوای مسدود شده در مصر تحت پیگرد قانونی قرار گیرد..

قوانین ضد تروریسم که غالباً به عنوان توجیهی برای تردد وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرند ، به اندازه کافی مبهم است که قابل تصور است که کاربران VPN را می توان به “تحریک برای شکستن قانون” محکوم کرد ، زیرا تعریف تروریستی شامل “هر کسی است که توسط هر کسی نظم عمومی را تهدید می کند. به معنای ، “اگرچه ، تا به امروز ، هیچ گونه دادرسی برای استفاده از VPN صورت نگرفته است.

لازم به ذکر است که حدود 40٪ وب سایتهایی که در لیست دولت مصر قرار گرفته اند ، سایتهایی هستند که خدمات VPN یا سایر روشهای دور زدن سانسور را ارائه می دهند ، بنابراین اگر قصد استفاده از VPN را هنگام مسافرت دارید ، بهتر است قبل از ثبت نام در این سرویس اقدام کنید. شما وارد مصر می شوید.

بهترین سرویس VPN برای استفاده در مصر چیست؟?

چندین گزینه VPN خوب برای کسانی که به مصر سفر می کنیم وجود دارد. ما می توانیم خدمات VPN زیر را توصیه کنیم:

NordVPN

NordVPN با رمزگذاری پیشرفته ، سرویس سریع و طیف گسترده ای از سرورها در کشورهایی در سراسر جهان ، یکی از بهترین خدمات VPN را انتخاب می کند. در کشوری که سابقه نظارت و نظارت بر فعالیتهای اینترنتی را دارد ، NordVPN تمام حریم خصوصی موردنیاز شما را فراهم می کند.

NordVPN خط مشی “عدم ورود به سیستم” را اجرا می کند و از آنجا که در پاناما مستقر است ، آنها هیچگونه مسئولیتی را برای حفظ سوابق فعالیت های آنلاین شما ندارند ، و مطمئناً آنها را به کسی تحویل نمی دهند.

اگر می خواهید از خدمات پخش از سراسر جهان لذت ببرید ، سپس NordVPN دقیقاً خدمتی است که شما می خواهید. VPN آنها به شما امکان می دهد محدودیت هایی را در سرویس های جریان مانند Hulu و Netflix دور بزنید و نمایش هایی را که می خواهید ببینید بدون توجه به جایی که در آن هستید تماشا کنید.

ExpressVPN

اگر به دنبال VPN با اتصال سریع بازی یا جریان هستید ، ExpressVPN یک انتخاب خارق العاده است. با انتخاب گسترده ای از بیش از 3000 سرور در سرتاسر جهان ، همیشه می توانید یک اتصال سریع پیدا کنید ، و شبکه VPN آنها بسیار دوستانه است.

اگر ExpressVPN را انتخاب می کنید ، دیگر لازم نیست نگران این باشید که سیستم عامل آن را بارگیری می کنید ، زیرا برنامه کاربر پسند آنها در Android ، iPhone ، Windows و OS x کار می کند. برای شیرین کردن این معامله ، اگر با استفاده از پیوند ما با برنامه ExpressVPN در برنامه یک سال ثبت نام کرده اید ، می توانید یک قرارداد منحصر به فرد از 3 ماه رایگان دریافت کنید.

CyberGhost

CyberGhost یک ارائه دهنده معروف VPN با تمرکز جدی بر دوستی کاربر در نرم افزار خود ، از رومانی و آلمان فعالیت می کند و یک پایگاه کاربر بزرگ از بیش از 15 میلیون نفر دارد.

تیم CyberGhost به عنوان هواداران مشتاق و مروج حقوق مدنی ، جامعه ای آزاد و اینترنت بدون سانسور ، تمرکز خود را بر این امر می گذارد که مصرف کنندگان بتوانند آزادانه و ناشناس از اینترنت استفاده کنند. نرم افزار آنها به خوبی رمزگذاری شده ، کاربرپسند و سریع است. بسته های اشتراک آنها ارزان است ، و اگر کاملاً خوشحال نیستید ، ضمانت گسترده ای برای پس انداز پول ارائه می دهند.

افکار نهایی

با وجود مختصری دسترسی شهروندان خود به اینترنت ، دولت مصر و به ویژه دولت السیسی بر سرکوب شدید آزادی بیان ، حقوق مطبوعات و آزادی بیان در مصر نظارت داشته اند..

این سرکوب همچنین به سانسور قابل توجهی از اینترنت سرایت کرده است که دولت از زیرساخت های دولتی برای نظارت ، سانسور و گاهی اوقات دسترسی کامل به اینترنت را قطع کرده است. مانند بسیاری از کشورهای منطقه ، تنها راه دسترسی رایگان و بدون نظارت به اینترنت هنگام بازدید از مصر استفاده از VPN برای رمزگذاری ارتباط شماست..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me