سانسور در چین: چگونه می توان از فایروال بزرگ استفاده کرد

چین یکی از محدودترین برنامه های سانسور اینترنت در جهان را دارد که به عنوان فایروال بزرگ چین نیز شناخته می شود. این یک سیستم بسیار بحث برانگیز است و منتقدان ادعا می کنند که فایروال آزادی بیان را محدود می کند ، از دسترسی به اطلاعات جلوگیری می کند و نوآوری را سرکوب می کند. در ادامه بخوانید تا در مورد فایروال بزرگ چین ، چرا دولت آن را اعمال می کند ، و چه اقداماتی می توانید برای دستیابی به آن انجام دهید.


فایروال بزرگ چین چیست?

فایروال بزرگ به برنامه سانسور اینترنت است که توسط دولت چین اجرا شده است. این توسط وزارت امنیت عمومی کشور ساخته شده است ، که امروز به فعالیت خود ادامه می دهد.

پایه و اساس فایروال در دهه 1990 تاسیس شد ، هنگامی که Fang Binxing نرم افزار “Golden Shield” را ساخت که به دولت اجازه می داد هرگونه انتقال داده را کنترل کند و آدرس های IP خاصی را مسدود کند. دولت چین در اوایل دهه 2000 با تصویب آیین نامه های اضافی ، تلاش های خود را گسترش داد. سانسور پس از به قدرت رسیدن شی جینپینگ در سال 2012 به طرز چشمگیری افزایش یافت. شی می خواست تمام محتوای آنلاین به نفع حزب کمونیست باشد. این امر منجر به محدود کردن مخالفان ، ترویج ارزشهای کمونیستی و جلوگیری از تأثیرگذاری ایده های غربی بر جامعه چین شد.

در سال های اخیر ، سانسور اینترنت در چین بیشتر شده است. این شامل اقداماتی برای مسدود کردن وب سایت های خاص ، جلوگیری از ارسال ناشناس در رسانه های اجتماعی ، و مسئولیت پذیری شرکت ها در مورد نحوه استفاده مشتریان از محصولاتشان می باشد. در نتیجه Firewall بزرگ ، دسترسی به اینترنت در چین بسیار محدود است. شما نمی توانید از وب سایتهایی مانند Google ، Facebook و YouTube استفاده کنید. سیستم عامل هایی مانند Skype و WhatsApp نیز ممنوع است.

چگونه فایروال اجرا می شود?

دولت چین از روشهای مختلفی برای اجرای فایروال استفاده می کند. برخی از اینها از نظر فناوری ، مانند فیلتر URL ، مختل کردن سرورهای DNS و مسدود کردن VPN ها هستند. علاوه بر این ، دولت به طور مستمر در تلاش است تا فناوری و امنیت سایبری خود را بهبود ببخشد.

دولت همچنین سانسور خود را در شرکتهای چینی اعمال می کند. آنها قوانینی را به تصویب رسانده اند كه شركتها مسئول تمام محتویات آنلاین خود باشند. این بدان معناست که شرکت ها باید اطمینان حاصل کنند که هیچ یک از محتوا یا سیستم عامل های آنها دارای موضوعات ممنوع نیستند. اگر این قوانین را نقض کنند ، در معرض جریمه ، تعطیلی و سایر پیامدهای جدی قرار دارند.

روش دیگری که دولت از آن استفاده می کند ، استخدام صدها هزار شهروند چینی برای اجرای قوانین سانسور است. این کارمندان برای نظارت بر محتوای اینترنت ، گزارش تخلفات به مقامات و ویرایش مطالب استخدام شده اند. پیشرفت در هوش مصنوعی اجازه می دهد تا این فعالیت های نظارتی به صورت خودکار انجام شود.

چرا دولت چین سانسور را اجرا می کند?

به طور خلاصه ، دولت چین برای محافظت از جامعه چین از تأثیرات خارجی و عقاید غربی سانسور را اعمال می کند. در دهه 1980 رئیس جمهور دنگ شیائوپینگ اقتصاد بازار را در چین توسعه داد و “سیاست درهای باز” را به اجرا گذاشت. در عین حال ، وی اظهار داشت ، “اگر پنجره ای را برای هوای تازه باز كنید ، برخی از مگس ها در داخل منفجر می شوند.” به عبارت دیگر ، اگرچه سیاست درب باز به نفع اقتصاد چین خواهد بود ، اما ایده های ناخواسته غربی نیز به نتیجه خواهد رسید. رئیس جمهور فعلی شی با همان طرز تفکر مشترک است و به دنبال محدود کردن تأثیرات غربی با اعمال محدودیت های بیشتر در دسترسی به اینترنت است.

آیا مردم می توانند از آن دور شوند?

می توان اطراف فایروال بزرگ را معمول بدست آورد ، معمولاً با استفاده از VPN. اما این مهم است که بدانیم این روش به هیچ وجه کامل نیست.

در ژانویه سال 2015 ، دولت مسدود كردن بسیاری از شهروندان چینی VPN كه برای دور زدن فایروال استفاده می شدند ، را آغاز كرد. دولت چین در سال 2017 رسما VPN ها را ممنوع اعلام کرد و همچنان به انسداد آنها ادامه می دهد. این بدان معناست که بسیاری از VPN در چین کار نمی کنند. از آنجا که بسیاری از VPN ها در داخل چین مسدود شده اند ، شما همیشه باید VPN خود را قبل از بازدید از کشور تنظیم کنید.

برخی از بهترین گزینه های VPN برای دور زدن فایروال عالی ، Stealth VPN یا SoftEther هستند که به گونه ای طراحی شده اند که مانند اتصالات معمولی https ظاهر می شوند و از فیلترهای دولت فرار می کنند. از سال 2019 ، ExpressVPN به دلیل اثربخشی و طراحی کاربر پسند یکی از محبوب ترین گزینه ها در بین کاربران چینی است. یکی دیگر از VPN های بسیار توصیه شده VyprVPN است که از پروتکل رمزگذاری به نام Chameleon استفاده می کند که متادیتا را تقسیم می کند و به طور موثر با مسدود کردن VPN مبارزه می کند..

علاوه بر انتخاب VPN ، چندین روش دیگر وجود دارد که می توانید برای دور زدن فایروال سعی کنید ، اگرچه ممکن است اثربخشی آنها محدود باشد. Lantern یک نرم افزار دور زدن رایگان است که از یک شبکه تونل سازی همتا به همتا برای گذر از فایروال استفاده می کند. همچنین برنامه های پروکسی مانند Shadowsocks و Surge iOS وجود دارد که به سمت توسعه دهندگان است.

مهم است که به خاطر داشته باشید که دولت چین دائماً قوانین خود را در مورد خدمات VPN در چین به روز می کند. بهترین گزینه شما استفاده از ارائه دهنده VPN است که می تواند این تغییرات را در خود جای دهد.

افکار نهایی

فایروال بزرگ چین یک سیستم سانسور قدرتمند است که حجم زیادی از محتوای آنلاین را محدود می کند. دولت تمام شهروندان خود را از نزدیک کنترل می کند. در عین حال ، روش هایی وجود دارد که بازدید کنندگان و شهروندان چینی به طور یکسان می توانند از دیوار آتش عبور کنند و به این محتوای مسدود شده دسترسی پیدا کنند. با وجود تلاش دولت چین برای جلوگیری از این کار ، استفاده از VPN همچنان موثرترین راه برای انجام این کار است. اگر قصد بازدید از چین را دارید و می خواهید از VPN استفاده کنید ، ارائه دهندگان تحقیق با دقت می توانند مطمئن باشند که توسط دولت تعطیل نشده است. همچنین قبل از رسیدن باید VPN خود را تنظیم کنید. با انجام این مراحل ، شانس بسیار خوبی برای دور زدن فایروال عالی و دسترسی به گوگل ، فیس بوک و سایر برنامه ها و وب سایت های محدود در مدت زمان حضور در چین دارید..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map