دسترسی به اسکایپ در خارج از کشور: چگونه می توان Blocks را دور زد! | VPNOverview

از ابتدای تأسیس در سال 2003 ، نرم افزار ارتباطات VoIP (Voice Over Internet) Skype به کاربران خود اجازه داده است تا 2 تریلیون دقیقه تخمین بزنند تا به افرادی که در سراسر جهان از آنها مراقبت می کنند ، اختصاص دهند. با 300 میلیون کاربر ماهانه و بیش از یک میلیارد بار بارگیری در اندروید ، اسکایپ آنقدر پرطرفدار شده است که حتی وارد زبان ما نیز شده است. “Skyping” جایگاه خود را در فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد در کنار اصطلاحات الهام گرفته از فن آوری مانند “Googling” ، “Whatsapping” و “Facetiming” گرفت.


لپ تاپ مسدود شده اسکایپعلاوه بر اینکه بخشی از واژگان ما می شود ، Skype نیز به یکی از محدودترین سرویس های VoIP تبدیل شده است. در بیش از 20 کشور اسکایپ به همراه سایر گزینه های VoIP مسدود شده یا محدود شده است. خوشبختانه ، اسکایپ مسدود شدن در کشوری که در آن زندگی می کنید ، یا در حال بازدید از آن هستید ، پایان جهان نیست. چندین روش برای غلبه بر چنین بلوک هایی وجود دارد که ساده ترین راه ثبت نام در سرویس شبکه خصوصی مجازی (VPN) است. در این مقاله خواهیم دید که کدام کشورها اسکایپ و خدمات مشابه را مسدود می کنند. علاوه بر این ، ما بررسی خواهیم کرد که چرا آنها مسدود شده اند و چگونه می توانید از این محدودیت ها استفاده کنید. پس از آن ، شما قادر خواهید بود به گفتگو با دوستان و خانواده خود برگردید.

چرا اسکایپ در برخی از کشورها مسدود شده است?

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است Skype در کشورهای مختلف مسدود یا محدود شود. با این وجود ، در اکثر موارد ، یکی از سه عامل کاهش می یابد: حمایت گرایی ، نظارت دولت یا محدودیت های نظارتی.

حمایت گرایی

اکثر بلوک ها و محدودیت های سرویس VoIP به عنوان نوعی حمایت گرایی توسط شرکت های ارتباطات راه دور اجرا می شود. امکان اسکایپ برای ارائه تماس صوتی و تصویری رایگان در سراسر جهان ، تأثیر بالقوه منفی بر درآمد حاصل از خدمات شخصی یک شرکت مخابراتی دارد. به همین دلیل آنها استفاده از Skype و سیستم عامل های مشابه را مسدود می کنند.

این امر به ویژه در مورد آمریکای جنوبی و مرکزی صادق است ، جایی که همان شرکت اغلب دسترسی به تلفن و اینترنت دارد. Skype توسط ارائه دهندگان ارتباطات از راه دور در بلیز ، برزیل ، مکزیک و ونزوئلا مسدود شده است تا کاربران را مجبور به برقراری ارتباط از طریق تلفن یا استفاده از سرویس VoIP خود شرکت مخابراتی کند. عدم رقابت از راه دور در این کشورها فقط مشکل را افزایش می دهد. به عنوان مثال ، در بلیز ، شرکت ارائه دهنده خدمات مخابراتی Belize Telemedia Limited تنها ارائه دهنده خدمات مخابراتی است. آنها استفاده از اسکایپ را به منظور محافظت از درآمد تلفنی خود و تبلیغ سرویس VoIP خود مسدود می کنند.

نظارت

در برخی از کشورها ، به ویژه چین و تعدادی از کشورهای خاورمیانه ، دولت محدودیت هایی را برای اسکایپ و سایر خدمات VoIP اعمال می کند. آنها ادعا می کنند که استقلال سکو و خط مشی “عدم ردیابی تلفنی” آن خطری امنیتی را به همراه دارد.

اسکایپ در دسامبر سال 2017 از کلیه فروشگاه های محلی برنامه در چین حذف شد. آنها در لیست نرم افزارهای غیر دولتی که توسط دولت چین سانسور شده اند ، به Gmail ، Facebook ، Snapchat ، Twitter ، Line و Pinterest پیوستند. دولت مصر یک سیاست رسمی برای مسدود کردن خدماتی دارد که آنها نمی توانند از جمله اسکایپ ، مانیتور شوند.

در ژانویه سال 2018 ، مایکروسافت اعلام کرد که اسکایپ عملکردی “تماس خصوصی” را اجرا می کند که رمزنگاری نهایی را ارائه می دهد. این اعلامیه منجر به گمانه زنی هایی شده است که کشورها برای جلوگیری از اسکایپ حرکت می کنند. به همان روشی که محدودیت هایی را در واتساپ و تلگرام و تماس برقرار کرده بود. کشورها با گفتن اینکه دیگر قادر به نظارت بر تماسهای اسکایپ و موقعیت های تماس گیرنده نیستند ، این موضوع را توجیه می کنند.

محدودیت های نظارتی

در برخی از کشورها ، سرویس های VoIP مانند Skype مجبورند مجوز فعالیت را بدست آورند. مثال عالی در این مورد امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) است که نیاز به خدمات VoIP توسط اداره تنظیم مقررات ارتباطات خود را دارد. اسکایپ در حال حاضر در امارات متحده عربی در دسترس نیست زیرا آنها نتوانسته اند مجوز صحیحی را برای فعالیت بدست آورند.

کشورهایی که اسکایپ مسدود شده یا محدود شده است

کاملاً مسدود شده است

 • گویان
 • ونزوئلا
 • کویت
 • لیبی
 • کره شمالی
 • عمان
 • قطر
 • امارات متحده عربی

محدودیت های خدمات

 • بلیز – Skype در حال حاضر توسط بلیز Telemedia Limited ، تنها ارائه دهنده خدمات مخابراتی بلیز ، که خدمات تماس تلفنی VoIP خود را ارائه می دهند مسدود شده است..
 • برزیل – بزرگترین ارائه دهنده خدمات مخابراتی برزیل ، مخابرات برزیل ، اسکایپ را مسدود می کند اما اجازه می دهد تا VoIP از طریق سرویس خود تماس بگیرد.
 • کارائیب – LIME ، ارائه دهنده برتر ارتباطات از راه دور در کارائیب ، مشتریان خود را از استفاده از اسکایپ منع می کند.
 • چین – کلیه خدمات VoIP به استثنای ارائه شده توسط China Unicom و China Telecom مسدود شده است.
 • کوبا – اسکایپ در کوبا وجود دارد ، اما مکالمه هزینه 1.15 دلار در دقیقه و سرعت بسیار کند اینترنت استفاده از آن را محدود می کند.
 • مصر – دولت مصر به طور مرتب همه سرویس های VoIP را که نمی توان به طور مستقیم کنترل می شود ، مختل یا مسدود می کند.
 • ایران – به نظر می رسد اسکایپ در دسترس است ، اما اتصال آنقدر بد است که سرویس اساساً غیرقابل استفاده است.
 • هند – تماس Skype در هند از Skype گرفته تا تلفن همراه و تلفن ثابت دیگر در دسترس نیست. با این حال ، تماس های رایگان Skype به Skype در هند هنوز کار می کند.
 • اردن – کلیه خدمات VoIP به دلایل امنیتی مسدود شده اند.
 • میانمار – اسکایپ و سایر سرویس های VoIP فقط در زمان های مشخص و در مناطق خاص در دسترس هستند.
 • پاکستان – مکالمات اسکایپ ، حتی از طریق رایانه به رایانه ، به شدت درآمدزا می شوند و در هر دقیقه 0.14 دلار هزینه دارند.
 • پاناما – برای همه تماس های VoIP مالیات 12٪ اعمال می کند.
 • سوریه – دسترسی به اسکایپ محدود است و در کافی نت ها در دسترس نیست.
 • ویتنام – دسترسی به اسکایپ محدود است. با این حال ، سرویس پروکسی تنظیم شده برای تسهیل تماس Skype در برخی کافه های اینترنتی موجود است.
 • ونزوئلا – ISP های محلی Skype و سایر خدمات VoIP را در مناطق خاص مسدود می کنند اما گزینه های خاص خود را ارائه می دهند.

چگونه می توانم از بلوک های VoIP دور بزنم?

اگر احساس می کنید که در کشور دیگری زندگی می کنید یا به آن سفر می کنید ، که به طور مرتب سرویس های VoIP مانند Skype را محدود یا مسدود می کند ، دچار وحشت نشوید. راه هایی برای حل این محدودیت ها وجود دارد. وب سایت های پروکسی ، نرم افزار Tor و VPN برخی از بهترین راه ها برای غلبه بر مسدود کردن اسکایپ هستند. شما می توانید در هر زمان به گفتگو برگردید.

وب سایت های پروکسی

از آنجا که اسکایپ را می توان از طریق پروکسی پیکربندی کرد ، مسیریابی تماس اسکایپ شما از طریق وب سایت پروکسی رایگان یکی از راه های غلبه بر مسدود کردن اسکایپ است. از آنجا که وب سایت پروکسی در کشوری میزبانی می شود که محدودیتی در اسکایپ ندارد ، توسط دولت محلی یا ISP ها نمی توان ارتباط برقرار کرد..

نکته منفی استفاده از وب سایت های پروکسی رایگان این است که آنها تعداد زیادی مشتری را جذب می کنند و پهنای باند محدود آنها توسط هزاران نفر از مردم در تلاش برای دسترسی به خدمات محدود است. این منجر به تماس با کیفیت پایین در بهترین زمان ها می شود. علاوه بر این ، خدمات VoIP می توانند در ساعات اوج استفاده اساساً غیرقابل استفاده شوند.

نرم افزار Tor

نرم افزار Tor به طور مشابه با وب سایت های پروکسی کار می کند. آنها از یک شبکه روکش داوطلبانه رایگان ، در سراسر جهان و بیش از هفت هزار رله استفاده می کنند. این به آنها امکان می دهد مکان کاربر و کشور مبدا خود را پنهان کنند. مانند وب سایت پروکسی ، Tor به کاربران خود اجازه می دهد با دور زدن آدرس های IP که توسط دولت یا ISP محلی مسدود شده اند ، با ظاهر شدن در کشوری دیگر ، به اسکایپ متصل شوند..

مانند وب سایت های پروکسی ، مشکل اصلی نرم افزار Tor تأخیر است. به منظور پنهان کردن موقعیت مکانی کاربر و جلوگیری از نظارت ، Tor انتقال ترافیک خود را از طریق گره های مختلف انجام می دهد. این منجر به تاخیر قابل توجهی می شود که می تواند در حین مکالمه صوتی یا تصویری بسیار پریشان باشد. همچنین ، تمام سرویس های VOIP با Tor سازگار نیستند ، زیرا Tor به صورت یک مرورگر وب ارائه می شود. بسیاری از سرویس ها و برنامه های VOIP از طریق مرورگر به اینترنت وصل نمی شوند ، بنابراین از شبکه روکش Tor استفاده نمی کنند.

VPN

اتصال VPN-اینترنتنرم افزار VPN احتمالاً بهترین راه برای دور زدن محدودیت های VoIP است و به شما امکان می دهد بدون محدودیت پهنای باند یا مشکلات تأخیر مرتبط با وب سایت های Tor یا پروکسی به سرویس ها و وب سایت های مسدود شده وصل شوید..

VPN به شما امکان می دهد از طریق یک سرور پروکسی به اینترنت متصل شوید ، یک آدرس IP خارجی به شما بدهید و محدودیت هایی را در سرویس های VoIP دور بزنید. تفاوت اصلی با سرویس های پروکسی معمولی در این است که یک VPN همچنین ارتباط شما را به شدت رمزگذاری می کند تا از نظارت بیشتر جلوگیری کند. از آنجا که بیشتر خدمات VPN اشتراکی پولی را ارائه می دهند ، قادر به سرعت و قابلیت اطمینان به مراتب بهتر از خدمات رایگان VPN یا پروکسی هستند..

علاوه بر سرعت بالاتر ، امنیت و قابلیت اطمینان ، خدمات حق بیمه VPN اغلب پشتیبانی از مشتری با کیفیت را ارائه می دهند. کارمندان پشتیبانی فنی معمولاً برای کمک به شما در اتصال به خدمات محدود از طریق نرم افزار VPN در دسترس هستند. این بدان معناست که اگر در کار اسکایپ برای کار مشکل دارید ، می توانید با تیم پشتیبانی فنی آنها تماس بگیرید.

بسیاری از خدمات VPN همچنین سرویس “اختصاصی IP” را ارائه می دهند ، به شما این امکان را می دهد تا IP شخصی خود را بر خلاف یک مشترک به اشتراک بگذارید. از مزایای داشتن یک IP اختصاصی می توان به دسترسی به سرویس های پخش ویدیویی مانند Netflix ، حساب های بانکی آنلاین و وب سایت های بازی آنلاین اشاره کرد که به طور معمول آدرس های IP مشترک را مسدود می کنند. اگر سرانجام IP اختصاصی شما کشف و مسدود شود ، سرویس VPN شما به سرعت قادر به ارائه یک نسخه جدید خواهد بود.

افکار نهایی

از بین تمام گزینه های ممکن برای غلبه بر محدودیت های VoIP و خدمات دسترسی مانند Skype ، VPN ها بهترین ترکیب سرعت ، ابزار ، قابلیت اطمینان و امنیت را نشان می دهند. بنابراین اگر شما به یک کشور با محدودیت VoIP سفر می کنید ، یا محلی هستید که می خواهید با Skype چت کنید ، اشتراک در یک سرویس VPN به شما این امکان را می دهد تا تجربیات خود را بدون محدودیت به اشتراک بگذارید. برای کمک به شما در انتخاب خدمات VPN مناسب برای شما ، ما لیستی از بهترین ارائه دهندگان VPN را در آنجا قرار داده ایم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me