چگونه می توان تنظیمات حریم خصوصی YouTube خود را مدیریت کرد | VPNoverview.com

هنگامی که فیلم های مورد علاقه خود را در YouTube مشاهده می کنید ، احتمالاً هرگز برای شما پیش نمی آید که YouTube شما را به عقب تماشا کند. سرویس ویدیو برای ارائه تبلیغات هدفمند تر ، فیلم هایی را که مشاهده می کنید نظارت می کند. اطلاعات مربوط به شما جمع آوری و تجزیه و تحلیل می شود تا بهتر تعیین کنید که چه کسی هستید و علایق شما چیست. تغییر چند تنظیم در YouTube می تواند به شما کمک کند تا حریم شخصی خود را بدون هیچ هزینه ای از ویژگی های این سرویس هزینه کنید.


چگونه Google میلیاردی از YouTube کسب می کند

شما ممکن است برای فیلم های گربه های خنده دار و تریلرهای فیلم ، YouTube را به عنوان کانون توجه خود فکر کنید. اما ویدیو یکی از بخشهای مورد توجه در بازاریابی است. تحقیقات نشان می دهد که کاربران تمایل دارند وقت بیشتری را برای تماشای یک فیلم بگذرانند تا خواندن یک تبلیغ. در نتیجه ، تبلیغ کنندگان میلیاردها دلار خرج می کنند تا چشم شما به یکی از فیلم هایشان جلب شود. یكی از شركتهای برتر كه از این امر سود می برد ، YouTube است.

YouTube بیش از 149 میلیون بازدیدکننده در هر ماه دارد. این بینندگان روزانه به طور متوسط ​​1 میلیارد ساعت فیلم مصرف می کنند. با توجه به این که بسیاری از افراد از این سرویس استفاده می کنند ، جای تعجب نیست که یوتیوب توانست در سال 2015 حدود 8 میلیارد دلار تخمین بزند. اما این همه پول از کجا می آید?

چگونه تبلیغات بر شما تأثیر می گذارد

وقتی به تبلیغاتی که در شما تأثیر می گذارد فکر می کنید ، احتمالاً به یک تبلیغ فکر می کنید که باعث می شود کالایی را خریداری کنید یا یک برنامه تلویزیونی جدید تماشا کنید. و گرچه تبلیغات در فروش محصولاتشان مؤثر است ، اما از راه های دیگری نیز بر شما تأثیر می گذارد.

روشی که گوگل قادر است میلیاردها دلار از YouTube بدست آورد از طریق تبلیغات هدفمند است. این تبلیغات فقط برای هر کاربر YouTube ارسال نمی شود ، بلکه با دقت مورد هدف کاربران با نمایه مشخص قرار می گیرند. هر ویدئویی که در سایت مشاهده می کنید ، هر جستجوی یک ویدیو ، به YouTube کمک می کند تا یک پروفایل هدفمندتر از علایق شما ایجاد کند. حتی داده هایی درباره مدت زمان تماشای یک فیلم ، چه نقشی بر روی ویدیوی بعدی کلیک می کنید ، و تبلیغاتی که با آنها ارتباط برقرار می کنید توسط YouTube جمع آوری می شود.

با گذشت زمان ، نمایه شما روی تبلیغاتی که می بینید ، فیلم هایی که برای تماشای شما و تجربه شما در YouTube پیشنهاد شده اند ، تأثیر می گذارد. اطلاعات شخصی که فکر می کنید مخفی نگه داشته شده است توسط این شرکت جمع آوری می شود تا مشخصات شما را تنظیم کند. حریم خصوصی شما تحت تأثیر قرار می گیرد ، حتی بدون اینکه متوجه شوید.

کنترل تنظیمات حریم خصوصی YouTube را کنترل کنید

اگرچه نمی توانید همه تبلیغات را از YouTube مسدود کنید ، حتی با مسدود کننده تبلیغات ، می توانید اطلاعات جمع آوری شده در نمایه خود را محدود کنید. با تنظیم تنظیمات حریم خصوصی در حساب YouTube خود ، می توانید دسترسی به اطلاعات خود را محدود کنید.

یافتن کنترل های حفظ حریم خصوصی

تنظیمات حریم خصوصی YouTubeدر وب سایت ، به صفحه اصلی YouTube بروید. در بالای گوشه سمت راست ، نماد نمایه خود را مشاهده خواهید کرد. برای تنظیمات روی آن کلیک کنید.

در برنامه YouTube ، می توانید صفحه تنظیمات مشابه را پیدا کنید. از صفحه اصلی روی نماد نمایه خود در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

روی “تنظیمات” یا در برنامه یا صفحه وب کلیک کنید.

در اینجا برگه “حریم خصوصی” را پیدا خواهید کرد. برای تنظیم تنظیمات حریم خصوصی روی آن کلیک کنید. این صفحه نمایش ها بسته به اینکه در برنامه هستید یا وب سایت هستید ، بسیار متفاوت است. در زیر ما می توانید تنظیمات برنامه و وب سایت را تنظیم کنید.

تنظیمات حریم خصوصی خود را در برنامه YouTube تنظیم کنید

دو بخش اصلی وجود دارد که می توانید از اینجا به آنها بپردازید – تاریخچه جستجوی شما و سابقه تماشای شما.

هر بار که یک فیلم را تماشا می کنید ، حتی برای چند لحظه ، به سابقه تماشای شما اضافه می شود. این بخشی از داده هایی است که YouTube برای ایجاد نمایه شما استفاده می کند. برای جلوگیری از جمع آوری این اطلاعات ، روی کشویی کنار “توقف تماشای تاریخ” کلیک کنید.

برای پاک کردن کامل اطلاعاتی که Google درباره سابقه تماشای شما ذخیره کرده است ، روی “پاک کردن تاریخ تماشای” در بالای صفحه کلیک کنید. با این کار تمام فیلم های ذخیره شده در تاریخ شما تا این مرحله حذف می شوند.

سابقه جستجو ضبط شده از یوتیوب از جستجوهایی است که در خود YouTube انجام می دهید. این جدا از هرگونه جستجوی شما در موتور جستجوی Google یا نوار آدرس Chrome است. برای جلوگیری از ضبط سابقه جستجوی YouTube ، روی کشویی کنار “سابقه جستجوی توقف” کلیک کنید. همچنین می توانید با کلیک روی “پاک کردن سابقه جستجو” در بالای صفحه ، سابقه جستجوی خود را از YouTube حذف کنید.

اگر ترجیح می دهید سهولت داشتن YouTube را در سابقه جستجو و مشاهده خود حفظ کنید ، اما می خواهید یک فیلم خاص را حذف کنید ، حالت ناشناس پاسخ است.

از صفحه “حساب” ، روی “روشن کردن ناشناس” کلیک کنید. فیلم هایی که در حالت “ناشناس” جستجو و تماشا شده اند به سابقه جستجوی یا تماشای شما اضافه نمی شوند. در حال حاضر ، حالت ناشناس فقط در برنامه YouTube موجود است.

تنظیمات حریم خصوصی خود را در وب سایت YouTube تنظیم کنید

در اینجا گزینه های متفاوتی نسبت به برنامه ارائه شده است. شما می توانید فیلم های مورد علاقه خود را خصوصی نگه دارید. با انتخاب این ، دیگران که از نمایه شما بازدید می کنند ، از دیدن ویدیوهایی که روی “دوست داشتن” کلیک کرده اید ، جلوگیری می کنند. به همین روش ، می توانید لیست های پخش ذخیره شده خود را به صورت خصوصی یا اشتراک در کانال های ویدیویی دیگران حفظ کنید.

برای کنترل نحوه نمایش تبلیغات در YouTube بر اساس نمایه شما ، صفحه را در قسمت زیر جستجو کنید: “تبلیغات مبتنی بر علاقه من”. پیوندی به «تنظیمات تبلیغات Google» خود خواهید یافت که شما را به تنظیمات آگهی برای همه Google ، و نه فقط YouTube منتقل می کند..

برای جلوگیری از تبلیغات هدفمند Google بر اساس نمایه خود ، روی کشویی کنار “شخصی سازی تبلیغات روشن” کلیک کنید. خاموش کردن این ویژگی شما را از دیدن تبلیغات در YouTube و سایر محصولات Google متوقف نمی کند ، صرفاً آنها را از ارائه تبلیغات هدفمند بر اساس نمایه شما متوقف می کند.

یک قدم ساده برای محافظت از حریم شخصی شما

YouTube مقدار زیادی از اطلاعات شخصی شما را برای ایجاد تبلیغات هدفمند جمع می کند. تنظیم تنظیمات حریم خصوصی شما ، میزان اطلاعاتی را که YouTube و Google درباره شما دارند ، کاهش می دهد. واقعیت این است که این شرکتها هنوز بیشتر از آنچه شما می خواهید بدانید در مورد شما می دانند.

یک قدم ساده که می توانید برای بهبود چشمگیر حریم خصوصی خود بردارید ، استفاده از یک سرویس VPN است. یک VPN با عمل کردن به عنوان واسطه بین شما و وب سایتهایی که به صورت آنلاین بازدید می کنید ، اطلاعات شما را ناشناس نگه می دارد. اطلاعات از رایانه شما رمزگذاری شده و به سرور VPN ارسال می شود. در آنجا به سایت ارسال می شود و سایت داده های درخواست شده را به سرور VPN باز می گرداند. سرور اطلاعات را به شما منتقل می کند ، داده ها را از طریق رایانه شما رمزگذاری می کند.

از آنجا که وب سایتهایی که به آنها دسترسی دارید فقط با یک سرور VPN سروکار دارند و نه مستقیماً با شما ، شما ناشناس هستید. حریم خصوصی شما در حالی که دسترسی کاملی به سایتها و خدماتی که برای قدردانی از آنها دریافت کرده اید ، محافظت می شود. VPN همچنین مزایای دیگری از جمله جلوگیری از محدودیت های جغرافیایی برای پخش ویدئو یا فایروال ها را در محل کار ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه یک VPN می تواند به شما سود برساند ، پست ما را در انتخاب بهترین VPN برای نیازهای خود بررسی کنید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map