WhatsApp درباره من چه می داند؟ | VPNOverview

WhatsApp با ایده ارائه یک بستر خصوصی و ایمن برای پیام رسانی ایجاد شده است. کاربران می توانند فراتر از آنچه پیام رسان فقط ارائه می دهد ، گزینه ها و مزایایی را به یکدیگر پیام دهند. بیشتر کاربران واتس اپ از حریم خصوصی پیام های خود قدردانی می کنند. آنها اعتماد به نفس خود را نسبت به دانستن تنها گیرنده های در نظر گرفته شده از محتوای مکالمات خود می دانند. شاید تعجب کنید که می دانید WhatsApp اطلاعات زیادی را در مورد کاربران خود جمع آوری می کند.


اتصال واتس اپ به فیس بوک

آرم WhatsAppWhatsApp با حفظ حریم خصوصی در ذهن ایجاد شده و سالهاست که به خوبی در خدمت کاربران خود است. اما ، در سالهای اخیر واتس اپ به فیس بوک فروخته شد. بسیاری از مردم نسبت به نحوه جمع آوری و استفاده از اطلاعات فیسبوک ابراز نگرانی کرده اند. این روی همه خدمات آن از جمله WhatsApp تأثیر می گذارد.

در مصاحبه ای که در سال 2014 منتشر شد ، بنیانگذار واتس اپ ، جان كوم گفت: “و ما لازم نیست كه درباره کاربران خود چیزهای زیادی را بدانیم. برای هدف قرار دادن تبلیغات به خوبی ، شرکت ها باید بدانند که در کجا هستید ، چه کاری می توانید انجام دهید ، با چه افرادی باشید ، چه چیزی را دوست دارید یا دوست ندارید. این یک مقدار داده مجنون است. “

تحت این فلسفه ، واتس اپ با سرعتی سریع رشد کرد. این توجه بزرگترین پلتفرم رسانه های اجتماعی جهان را به خود جلب کرد. بنیانگذاران WhatsApp برنامه خود را به عنوان ابزاری برای کمک به دوستان در برقراری ارتباط مشاهده کردند. فیس بوک امکان ماین طلایی اطلاعات تبلیغاتی را مشاهده کرد.

در سال 2014 ، فیس بوک واتس اپ را با 19 میلیارد دلار به دست آورد. در حالی که فیس بوک در هر سه ماه میلیاردها دلار درآمد کسب می کند ، باز هم سرمایه قابل توجهی برای خرید یک رقیب بود. داده های به دست آمده از WhatsApp حتی این قیمت عجیب و غریب را به یک سرمایه گذاری ارزشمند تبدیل می کند.

داده های اولیه جمع آوری شده توسط WhatsApp

واتس اپ برای ارائه خدمات به شما نیاز به جمع آوری برخی اطلاعات اساسی دارد. این مرسوم و مورد انتظار است. واتس اپ شماره تلفن شما را دارد به این صورت که وارد سرویس می شوید و با دیگران ارتباط برقرار می کنید. این برنامه همچنین اطلاعاتی را درباره ارائه دهنده خدمات تلفن همراه شما جمع آوری می کند. این اطلاعات ممکن است در ارسال و دریافت اطلاعات به دستگاه شما مهم باشد. WhatsApp همچنین اطلاعاتی در مورد نوع تلفنی که استفاده می کنید و سیستم عامل موجود در آن جمع آوری می کند. برنامه اطلاعات مرتبط دیگری راجع به اتصال و قدرت سیگنال شما جمع می کند. همه این موارد ممکن است در صورت جمع آوری و استفاده از یک روش مسئول قابل درک باشد.

اطلاعات غیر معمول جمع آوری شده توسط WhatsApp

بالاتر از این توانستید درباره اطلاعات کلی واتس اپ در مورد شما جمع آوری کنید. در اینجا لیستی از برخی موارد اضافی که برنامه ها پیدا می کند ، پیدا خواهید کرد.

عادات و ترجیحات

WhatsApp اطلاعاتی را در مورد استفاده شما از برنامه و چند دفعه جمع آوری می کند. علاوه بر این ، این شرکت سابقه ای را در ارتباط با کاربر خاص و چگونگی تعامل با آنها می گذارد. این شروع به نظر می رسد کمی مزاحم است. این بدان معنی است که شرکت در حال پیگیری است که شما احتمالاً عکس یا متن را ارسال می کنید ، یا اینکه دوست دارید دوستانی را که از طریق متن ارسال می کنند ، ترجیح دهید. بدیهی است ، برنامه باید بدانید چه زمان از دستگاه استفاده می کنید ، اما نگه داشتن سابقه استفاده ممکن است در بسیاری از کاربران مانند حمله به حریم خصوصی احساس شود..

محل

WhatsApp همچنین موقعیت مکانی شما را ردیابی می کند. موقعیت مکانی با تجزیه و تحلیل تعیین می شود که تلفن شما از تلفن برای اتصال استفاده می کند. WhatsApp همچنین شما را از طریق نقاط دسترسی Wi-Fi و سیگنال های بلوتوث ردیابی می کند. تنظیم تنظیمات حریم خصوصی شما موقعیت مکانی شما را فقط از مخاطبین مخفی نگه می دارد. اما برنامه می تواند با استفاده از این روشهای دیگر ، موقعیت مکانی شما را نشان دهد. این نظریه توطئه پارانوئید نیست. این به وضوح در خط مشی رازداری WhatsApp بیان شده است.

مخاطب

WhatsApp همچنین اطلاعات تماس را برای دوستان و مخاطبین خود از طریق برنامه جمع آوری می کند. در حالی که شما می توانید انتخاب کنید که یک بار مخاطبین را یک بار اضافه کنید ، اکثر مردم تصمیم می گیرند WhatsApp اجازه دهد کل لیست تماس خود را با فشار یک دکمه اضافه کند. حتی اگر از واتس اپ استفاده نکنید ، احتمالاً یکی از دوستانتان چنین می کند. واتس اپ می تواند اطلاعات تماس شما را از طریق لیست تماس با آنها دریافت کند. حتی اگر هرگز از برنامه استفاده نکرده اید ، ممکن است برنامه از قبل اطلاعات شما را در اختیار داشته باشد. این شامل شماره تلفن ، ایمیل و سایر اطلاعات تماس شما از طریق لیست های تماس یکی از دوستانتان می شود.

WhatsApp با این اطلاعات چه کاری انجام می دهد

اگر واتس اپ از اطلاعات جمع آوری شده برای افزایش تجربه کاربر استفاده می کند ، ممکن است شما نگران حمله به حریم خصوصی نباشید. این در حالی نیست که در حالی که فیس بوک درآمد خود را با محصول تقسیم نمی کند ، Forbes تخمین می زند واتس اپ تا سال 2020 5 میلیارد دلار در سال تولید می کند. در این مرحله ، واتس اپ تبلیغات در برنامه ندارد. فیس بوک از اطلاعات تولید شده در برنامه برای ارتقاء پروفایلهای تبلیغی خود استفاده می کند. به عبارت دیگر ، فیس بوک از اطلاعات آموخته شده در مورد شما در برنامه استفاده می کند تا تبلیغات بهتری را در سایر محصولات خود به فروش برساند.

فیس بوک در مورد مخاطبین WhatsApp شما اطلاعاتی را می گیرد و آن را با اطلاعات تماس سایر محصولات Facebook مقایسه می کند. این به شرکت اجازه می دهد تا اطلاعات زیادی درباره مخاطبین شما کسب کند. اگر این شرکت مخاطب واتس اپ شما را هنوز در اینستاگرام پیدا نکند (برنامه دیگری که متعلق به Facebook است) ، آنها ممکن است شروع به دیدن تبلیغات آنلاین یا در یکی از سرویس های دیگر فیس بوک کنند..

تاریخچه موقعیت مکانی ممکن است یکی از با ارزش ترین منابع اطلاعاتی در مورد زندگی شما باشد. با ردیابی موقعیت مکانی شما ، واتس اپ می تواند اطلاعات زیادی را درباره شما کشف کند. این شامل جایی است که شما زندگی می کنید ، جایی که کار می کنید ، جایی که دوست دارید خرید کنید و موارد دیگر. اگر فرزندان خود را به طور مرتب در مدرسه رها کنید ، واتس اپ این را می داند. سپس آن داده ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد تا فرزندانتان را داشته باشید و سن تقریبی آنها چه باشد.

اگر به طور مرتب از جراح پلاستیک بازدید کنید ، واتس اپ می تواند آن اطلاعات را با تبلیغ کنندگان به اشتراک بگذارد. در این صورت ممکن است شما هدف تبلیغات برای جراحی زیبایی یا مواد آرایشی باشید. به یک متخصص تولید مثل مراجعه کنید و تبلیغ کنندگان پول خوبی برای داده ها می پردازند. آنها می دانند که ممکن است برای اختلال در نعوظ ، وسایل کنترل تولد یا آزمایش های بارداری به داروهای دارویی احتیاج داشته باشید. حتی در حالی که واتس اپ به طور مستقیم برای شما تبلیغ نمی کند ، داده های شما تبلیغات را در سایر خدمات با ارزش تر می کند.

برای محافظت از حریم شخصی شما لازم نیست که متعصب باشید

این ناسالم نیست که نگران حریم خصوصی آنلاین خود باشید. با توجه به میزان داده هایی که واتس اپ و سایر شرکت ها روی شما جمع آوری می کنند ، دشوار نیست نگرانی واقعی داشته باشید. داده های جمع آوری شده در مورد شما نشان می دهد که شما چه کسی هستید. نگرانی در مورد نحوه استفاده و جمع آوری داده های شما ضروری است. می توان از احتیاط های معقول و منطقی برای حفظ حریم شخصی خود بدون اینکه دچار پاروئید شوید استفاده کنید.

اقدامات ساده ای وجود دارد که می توانید برای محافظت از حریم خصوصی خود بردارید. یک روش ساده محدود کردن دسترسی WhatsApp به داده های شما است. با صرف چند دقیقه برای به روزرسانی تنظیمات حریم خصوصی ، می توانید اطلاعات خود را ایمن تر نگه دارید. WhatsApp ابزارهای مختلفی را برای کمک به شما در بارگیری حریم خصوصی شما در حین استفاده از خدمات فراهم می کند. چرا از آنها بهره نگیرید?

یک گام ساده دیگر استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) است. این راه حل سدی بین شما و سرویسهای اطلاعاتی که بصورت آنلاین استفاده می کنید ایجاد می کند. با اتصال به یک سرور از راه دور ، به شما کمک می کنید تا فعالیت های خود را بصورت آنلاین ناشناس نگه دارید. چند دقیقه وقت بگذارید تا بدانید چگونه VPN می تواند به شما در حفظ حریم خصوصی شما کمک کند و همچنین مزایای دیگری از قبیل جلوگیری از محدودیت های جغرافیایی برای پخش محتوای آنلاین را فراهم می کند..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me