گزینه های WhatsApp: ایمن ترین گزینه ها | VPNOverview

آرم واتساپما تقریباً نمی توانیم جهانی را بدون برنامه های گپ تصور کنیم. خدمات گپ راهی برای برقراری ارتباط با یکدیگر بدون نیاز به پرداخت هزینه برای هر پیام یا هر دقیقه مکالمه به ما ارائه می دهند. واتس اپ نمونه ای بسیار محبوب از چنین سرویس چت است. این یکی از محبوب ترین برنامه های گپ در اروپا ، روسیه ، آفریقا و آمریکای جنوبی است. در سراسر جهان واتس اپ بیش از 1،5 میلیارد کاربر دارد. از آنجا که برنامه بسیار محبوب است ، اغلب بهترین گزینه برای برقراری ارتباط با همه دوستان خود است. با این حال ، از آنجایی که واتس اپ اکنون متعلق به فیس بوک است ، ممکن است زمان آن رسیده که به گزینه های امن تر نگاه کنیم. این گزینه ها چیست؟ همه چیز در مورد آنها را در زیر بخوانید!


چرا به واتساپ به جایگزین نیاز داریم؟?

در حالی که WhatsApp یک اپلیکیشن بسیار مفید است ، اما در زمینه حفظ حریم خصوصی کاربران نیز مواردی را به همراه داشته است. به همین دلیل ممکن است هوشمندانه به سراغ برخی از گزینه های دیگر بروید. در سال 2014 واتس اپ توسط فیس بوک خریداری شد. این مسئله باعث ناراحتی زیادی شد زیرا کاربران واتس اپ از اینكه فیس بوك همه داده های خود را جمع كند می ترسیدند.

در سال 2016 شرایط حفظ حریم خصوصی واتس اپ تغییر یافت. با قبول این شرایط حفظ حریم خصوصی ، به WhatsApp اجازه می دهید تا اطلاعات را با اشخاص ثالث به اشتراک بگذارد. از جمله این اطلاعات شماره تلفن ، لیست تماس شما و اطلاعات کاربر شما (هنگام استفاده از برنامه) بود. علاوه بر این ، WhatsApp پیامهای شما را بر روی تلفن شما ذخیره می کند بدون رمزگذاری آنها. بنابراین در حالی که آنها رمزنگاری انتهایی دارند ، که از داده ها در هنگام سفر از یک دستگاه به وسیله دیگر محافظت می کند ، آنها از تلفن خود محافظت نمی کنند. این یک نقطه ضعف در محافظت از حریم خصوصی شما است.

WhatsApp همچنین می تواند داده های شما را در خارج از تلفن شما ذخیره کند. با یک سرویس Cloud می توانید پشتیبان تهیه کنید. قبل از رمزنگاری تاریخچه چت ، هم ارائه دهنده خدمات Cloud و هم هکرها نمی توانند مکالمات شما را به راحتی بخوانند. امروزه واتس اپ نسخه های پشتیبان را رمزگذاری می کند. با این حال ، هکرها با سیم کارت دستگاه هایی که برای تهیه نسخه پشتیبان از آن استفاده کرده اند ، اعلام کردند که شکستن این رمزگذاری دشوار نخواهد بود..

واتس اپ به طور واضح دارای برخی از موارد ایمنی و حریم خصوصی ، هم در تلفن شما و هم با سرویس های خارجی است. تغییر تنظیمات حریم خصوصی WhatsApp فقط به حفظ حریم خصوصی شما کمک می کند. این مسائل دلیل کافی برای بررسی برخی از گزینه های WhatsApp ایجاد کرده است. در زیر می توانید حدود 5 گزینه مطمئن تر بخوانید. شما همچنین می توانید در مورد 3 گزینه بسیار محبوب را بخوانید اما این 5 گزینه به طور قابل توجهی از امنیت کمتری برخوردار هستند.

گزینه های ایمن برای WhatsApp

بخش بزرگی از زندگی ما اکنون در تلفن های ما اتفاق می افتد و ارتباطات بخش بزرگی از آن است. جای تعجب آور نیست که برنامه های چت بسیار زیادی برای انتخاب وجود دارد. اما اگر می خواهید به صورت ناشناس ارتباط برقرار کنید ، بیشتر این برنامه ها مناسب نخواهند بود. ثابت شده است که تضمین امنیت و ناشناس بودن کاربران یک برنامه گپ بسیار دشوار است.

هنگامی که به دنبال یک برنامه ارتباطی ایمن هستید ، مهم است که بررسی کنید آیا این سرویس اطلاعات شما را با اشخاص ثالث به اشتراک می گذارد یا خیر. علاوه بر این ، این سرویس باید پیام های شما را رمزگذاری کند ، در غیر این صورت دسترسی به آنها آسان خواهد بود. حملات مرد در میانه (MITM) روشی متداول برای رهگیری اطلاعات است. در مورد آن بعداً خواهید خواند. سرانجام ، یک برنامه خوب باید از پیامهای ذخیره شده شما به خوبی محافظت کند. در زیر درباره برنامه های زیر که گزینه های بی خطر برای WhatsApp هستند ، خواهید خواند:

  • Surespot
  • علامت
  • سیم
  • ترمه
  • تلگرام

Surespot

آرم Surespotاولین گزینه جایگزین Surespot است. این امن ترین جایگزین برای همه آنها است. این یک سرویس پیام رسان است ، دقیقاً مانند واتس اپ ، به جز Surespot روی امنیت و حفظ حریم خصوصی تمرکز دارد. آنها از رمزگذاری قوی AES-GCM 256 بیتی و رمزگذاری نهایی به انتها استفاده می کنند. علاوه بر این ، Surespot از پروتکل های SSL / TLS استفاده می کند. این ترکیب اطمینان حاصل می کند که کلیه ارتباطات بین دستگاه شما و سرور رمزگذاری شده است.

می توانید از Surespot کاملاً ناشناس استفاده کنید. حتی لازم نیست شماره تلفن و لیست تماس خود را با برنامه به اشتراک بگذارید. علاوه بر این ، Surespot از یک حافظه رمزگذاری شده برای سابقه چت شما ، در دستگاه خود استفاده می کند. سرانجام ، آنها هیچ اطلاعاتی را با اشخاص ثالث به اشتراک نمی گذارند.

متاسفانه ، برخی از نقاط ضعف در Surespot وجود دارد. برنامه با همه دستگاه ها کار نمی کند. این فقط برای Android و iOS در دسترس است. به عنوان مثال ، به این معنی است که شما نمی توانید از این سرویس در لپ تاپ یا رایانه شخصی خود استفاده کنید. علاوه بر این ، استفاده از Surespot گسترده نیست ، به این معنی که ممکن است نتوانید با افرادی که می شناسید ارتباط برقرار کنید. فقط اگر آنها را متقاعد کنید که شروع به استفاده از Surespot نیز کنند.

طرفداران
منفی
رمزگذاری نهایی به پایانسازگاری محدود
رمزگذاری قویتعداد کمی کاربر
ناشناس استفاده کنید
ذخیره ایمن پیام ها

علامت

آرم سیگنالدومین گزینه برای WhatsApp ، سیگنال است. این برنامه بسیار ایمن و قابل اعتماد است. علاوه بر این ، بسیار کاربر پسند است. تمام ترافیک با سیگنال به صورت انتهایی رمزگذاری می شود. آنها همچنین محافظت گسترده ای در برابر حملات MITM دارند ، جایی که هکرها سعی می کنند از ترافیک شما جلوگیری کنند.

سیگنال همچنین از پروتکل های SSL / TLS استفاده می کند و هیچ پرونده کاربر را حفظ نمی کند. می توانید انتخاب کنید که آیا به لیست مخاطبین خود دسترسی برنامه را می دهید یا خیر. علاوه بر این ، سابقه گپ شما در دستگاه شما رمزگذاری و ذخیره می شود. به این ترتیب از ریختن هرگونه اطلاعات هنگام تلف شدن یا سرقت تلفن خود جلوگیری می کنید.

متاسفانه ، شما نمی توانید از Signal ناشناس استفاده کنید زیرا آنها می خواهند شماره تلفن شما را بشناسند. آنچه شما می توانید انجام دهید استفاده از شماره تلفن اضافی مانند شماره پیش پرداخت است. به این ترتیب افرادی که با آنها گپ می زنید فقط آن شماره تلفن دوم را مشاهده می کنند. در وب سایت سیگنال توضیح می دهند که دقیقاً چگونه کار می کند. سیگنال برای اندروید و iOS در دسترس است.

طرفداران
منفی
رمزگذاری نهایی به پایانسازگاری محدود
کاربر پسندتعداد کمی کاربر
محافظت در برابر حملات MITMاستفاده ناشناس نیست
ذخیره ایمن پیام ها

سیم

آرم پیام رسان سیمسومین جایگزین برای WhatsApp Wire است. این یک سرویس چت محافظت شده است. آنها در وب سایت خود ادعا می کنند که امن ترین برنامه چت در بازار است. با استفاده از این برنامه ، پیامهای شما با (HMAC-SHA 256 بیتی) با رمزگذاری نهایی به پایان ارسال می شوند. و تمام تماسهای ویدیویی با رمزگذاری SRTP محافظت می شوند. این به طور کلی یک محافظت قوی از داده ها محسوب می شود. سیم تمام پیامهای شما را رمزگذاری می کند و آنها را در تلفن شما ذخیره می کند.

برنامه این محافظت جامد را در چندین سیستم عامل ارائه می دهد. می توانید از برنامه در Android ، iOS و Windows استفاده کنید. علاوه بر این ، می توانید از آن در یک مرورگر وب استفاده کنید ، به این معنی که همه می توانند بدون در نظر گرفتن سیستم عامل خود از آن استفاده کنند. همچنین می توانید همزمان چندین دستگاه را وارد کنید.

سیم همچنین عملکردهای بسیار خوبی دارد. می توانید فایل ها را گپ بزنید ، تماس بگیرید و به اشتراک بگذارید. علاوه بر این ، می توانید با حداکثر 10 نفر به طور همزمان تماس تلفنی برقرار کنید. سیم به حریم خصوصی کاربران خود احترام می گذارد و می توانید بدون اینکه لیست مخاطب خود را به آنها بدهید ، از برنامه استفاده کنید.

سیم دارای برخی از نقاط ضعف است. شما باید شماره تلفن یا آدرس ایمیل برای آنها تهیه کنید. علاوه بر این ، آنها بهترین محافظت را در برابر حملات MITM ارائه نمی دهند. متأسفانه ، سیم نكات رفتاری را حفظ می كند كه به آنها می گوید با چه کسی ارتباط برقرار كرده اید. آنها اظهار داشتند که فقط این کارها را برای بهبود خدمات خود انجام می دهند.

طرفداران
منفی
رمزگذاری نهایی به پایانمحافظت کمتری در برابر حملات MITM
بسیاری از توابعتعداد کمی کاربر
برای بسیاری از سیستم عامل ها موجود استسوابق رفتاری را نگه می دارد
ذخیره ایمن پیام ها

ترمه

آرم ترمهجایگزین دیگر برای WhatsApp Threema است. Threema یک سرویس چت است که بر امنیت و ناشناس بودن تمرکز دارد. Threema در سوئیس واقع شده است ، به این معنی که مجبور است به قوانین سختگیرانه امنیتی اروپا برای خدمات پیام رسان رعایت کند. آنها در وب سایت خود 6 ضمانت ارائه می دهند که کاربران آنها می توانند به آنها اعتماد کنند. از جمله این موارد ، ضمانتی برای ناشناس ماندن کامل و رمزگذاری عالی است.

Threema از رمزگذاری 256 بیتی استفاده می کند و تمام پیام ها از انتها به انتها رمزگذاری می شوند. علاوه بر این ، آنها محافظت های شدیدی را در برابر حملات MITM ارائه می دهند. به این ترتیب آنها مانع از دسترسی شخص ثالث در ترافیک چت شما می شوند. سابقه چت شما با خیال راحت در دستگاه های خودتان نگه داشته می شود. این بدان معنی است که هیچ یک از اطلاعات شخصی شما در سرورهای Threema ذخیره نمی شود.

در کنار این سطح بالای محافظتی ، Theema نیز بسیار کاربردی است. نه تنها می توانید چت و تماس بگیرید بلکه می توانید فایل ها ، مکان ها و نظرسنجی ها را نیز به اشتراک بگذارید. علاوه بر این ، می توانید قالب متن را در پیام های خود تغییر دهید.

Threems به احترام به حریم شخصی کاربران خود نمره خوبی می دهد. سرویس گپ بدون هیچگونه یادداشت رفتاری را حفظ نمی کند و می توانید بدون ارائه لیست مخاطب خود از خدمات آنها استفاده کنید. علاوه بر این ، نیازی نیست شماره تلفن یا آدرس ایمیل خود را به آنها بدهید. متأسفانه ، Threema برای همه سیستم عامل ها در دسترس نیست. فقط می توانید از Threema در دستگاه های Android یا iOS استفاده کنید.

طرفداران
منفی
رمزگذاری نهایی به پایانسازگاری محدود
بسیاری از توابعتعداد کمی کاربر
ناشناس بودن کامل
ذخیره ایمن پیام ها
محافظت شدید در برابر حملات MITM

تلگرام

تلگرام-آرمجایگزین نهایی برای واتس اپ تلگرام است. این احتمالاً بهترین جایگزین شناخته شده است و در حال حاضر 200 میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد. تلگرام اولین سرویس چت بود که از رمزگذاری نهایی به پایان رسید. آنها از رمزگذاری AES متقارن 256 بیتی ایمن استفاده می کنند. علاوه بر این ، تلگرام یک سرویس پیام رسان بسیار سریع است زیرا آنها سرورهایی در سرتاسر جهان دارند.

تلگرام گزینه های زیادی برای سیستم عامل دارد؛ تقریباً در همه دستگاه ها و سیستم عامل ها می توانید از این سرویس استفاده کنید. تلگرام همچنین عملکردهای جالب دیگری نیز دارد. آنها گزینه ایجاد چت گروهی را ارائه می دهند که حداکثر 100000 نفر می توانند به آن بپیوندند. علاوه بر این ، هیچ محدودیتی در میزان تصاویر یا پرونده هایی که می توانید به اشتراک بگذارید وجود ندارد.

تلگرام همچنین امن ترین سرویس گپ برای همه آنهاست. آنها به قدری از خود اطمینان دارند که پاداش 300000 دلاری را به شخصی که رمزگذاری آنها را خراب می کند ارائه می دهند. با این حال ، برخی از انتقادات به سیستم امنیتی آنها وجود دارد. ظاهراً این سرویس در هنگام ذخیره پیام ها دارای نقاط ضعفی است. همه پیام ها در سرورهای Telegram ذخیره می شوند ، در حالی که کارشناسان می گویند برای ذخیره این اطلاعات در دستگاه کاربر ایمن تر است.

تلگرام همچنین به دلیل اینکه رمزگذاری نهایی به انتها به طور خودکار روشن نمی شود ، واکنش عجیبی پیدا کرد. این فقط هنگام شروع مکالمه چت خصوصی روشن می شود. هنگامی که از چت معمولی استفاده می کنید ، رمزگذاری نهایی به پایان خاموش می شود و گزارش های رفتاری حفظ می شوند. این بدان معنی است که آنها می توانند پیگیری کنند که با چه کسی چت می کنید و چه موقع. شما نمی توانید از تلگرام ناشناس استفاده کنید ، زیرا آنها شماره تلفن شما را می خواهند و به لیست تماس شما دسترسی دارند.

طرفداران
منفی
رمزگذاری نهایی به پایان (در گپ خصوصی)برخی نقاط ضعف در امنیت
توابع بی نظیرسوابق رفتاری را نگه می دارد
سرویس گپ سریعاستفاده ناشناس نیست
200 میلیون کاربر

گزینه های محبوب برای WhatsApp

در زیر می توانید اطلاعات مربوط به برخی از گزینه های بسیار کاربردی واتس اپ را پیدا کنید. به یاد داشته باشید که این خدمات لزوما از واتس اپ ایمن نیستند. ما آنها را گنجانده ایم زیرا محبوب هستند ، نه به این دلیل که بهتر هستند. داشتن بسیاری از کاربران ویژگی اساسی سرویس چت است. متاسفانه ، ایمن ترین گزینه ها لزوما محبوب ترین نیستند. اگر به حریم شخصی یا ناشناس بودن خود اهمیتی نمی دهید یکی از گزینه های زیر ممکن است برای شما مناسب باشد.

فیس بوک مسنجر (1،2 میلیارد کاربر)

لوگوی مسنجرفیس بوک مسنجر با بیش از 1،2 میلیارد کاربر در سراسر جهان یک رقیب جدی برای واتساپ است. برنامه با فیس بوک مرتبط است و به خصوص در آمریکای شمالی ، استرالیا و بخشی از اروپا مشهور است. مسنجر تمام ویژگی هایی را دارد که شما با واتس اپ و موارد دیگر عادت دارید. می توانید پیام ارسال کنید ، عکس به اشتراک بگذارید ، تماس ویدیویی بگیرید و در چت گروهی شرکت کنید. علاوه بر این ، مسنجر یک ویژگی اضافی را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد تصاویر خود را با دوستانی که پس از یک روز ناپدید می شوند به اشتراک بگذارید. در صورت استفاده از Snapchat ، این ویژگی ممکن است آشنا به نظر برسد.

فیس بوک مسنجر همچنین عملکرد مکالمه پنهانی دارد. این امر باعث می شود پیام ها به صورت رمزگذاری شده به پایان منتهی شوند. با این حال ، آنها این کار را با روشی کمی متفاوت از سایر برنامه های گپ انجام می دهند. پیام ها در مسنجر در برخی از مرحله رمزگشایی می شوند. پس از پایان یافتن سرور فیس بوک ، دوباره رمزگذاری می شوند. به همین دلیل ، فیس بوک می تواند به تمام داده های شما از جمله محتوای مکالمات شما در مسنجر دسترسی پیدا کند. این را هنگام استفاده از این سرویس به خاطر داشته باشید.

طرفداران
منفی
بسیاری از کاربراننقاط ضعف در امنیت
بسیاری از توابعداده های زیادی را جمع می کند
استفاده ناشناس نیست
رمزگذاری استاندارد برای پایان دادن به پایان وجود ندارد
فیس بوک به گپ دسترسی دارد

Viber (980 میلیون کاربر)

آرم وایبروایبر یک سرویس نسبتاً ناشناخته در اروپای غربی و ایالات متحده است. با این حال ، در مناطقی از آسیا و روسیه ، جایی که بیشتر کاربران آن در آن قرار دارند ، بهتر شناخته شده است. در برخی از کشورها این سرویس سهم بازار بزرگی دارد. Viber تمام ویژگی هایی را که اکثر برنامه های دیگر نیز انجام می دهند ارائه می دهد.

با Viber می توانید چت کنید ، یک تماس ویدیویی برقرار کنید ، چت گروهی ایجاد کنید و پرونده ها را به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید GIF را در Viber ارسال کنید. علاوه بر این ، Viber از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است که به شما امکان می دهد هنگام برقراری تماس ویدیویی ، بین دستگاه ها جابجا شوید. این بدان معناست که شما می توانید از لپ تاپ خود به تلفن همراه خود تغییر دهید بدون اینکه در انتهای آن شخص را به آن آویزان کنید.

همچنین با Viber می توانید تماس با مخاطبین برقرار کنید که برنامه Viber روی گوشی آنها نصب نشده باشد. شما می توانید این کار را با اتصال پی پال یا کارت اعتباری خود به حساب Viber خود انجام دهید. این امر به شما امکان می دهد بدون نیاز به پرداخت دلار بالا ، با مردم در سراسر جهان تماس بگیرید. Viber به وضوح برخی از ویژگی های خوب اضافی را دارد. شما می توانید Viber را روی همه بزرگترین سیستم عامل ها ، مانند Android ، iOS ، Windows و Mac OS X استفاده کنید.

وایبر از محافظت مناسبی برخوردار است. آنها از رمزنگاری پایان 256 بیتی استفاده می کنند و هیچ اطلاعاتی در سرورهای خود ذخیره نمی کنند. این به طور کلی به عنوان یک محافظت کامل از ترافیک داده ها در نظر گرفته می شود. همچنین به شما کمک می کند که برخلاف واتس اپ و پیام رسان فیس بوک ، وایبر بخشی از فیس بوک نباشد. وایبر می گوید آنها هیچ اطلاعاتی را با شرکت های دیگر به اشتراک نمی گذارند. با این حال ، برخی از نقاط ضعف در محافظت از آن وجود دارد. Viber گزارش را حفظ می کند و می تواند ببیند با چه کسی چت کرده اید و چه موقع است. هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید از این برنامه کاملاً ناشناس استفاده کنید.

نکته منفی این است که منوها به اندازه منوی واتس اپ کاملاً واضح نیستند. این برنامه نسبت به بسیاری از برنامه های ذکر شده در بالا ، کاربرپسند تر است.

طرفداران
منفی
بسیاری از کاربراننقاط ضعف در امنیت
بسیاری از توابعبه لیست تماس شما نیاز دارد
رمزگذاری نهایی به پایاناستفاده ناشناس نیست
تصادف زیادی می کند
سیاهههای مربوط به اتصال را نگه می دارد

WeChat (963 میلیون کاربر)

آرم WeChatWeChat بیش از 963 میلیون کاربر بیشتر در چین دارد و این باعث می شود پربازدیدترین برنامه در کشور باشد. در خارج از چین ، افراد معدودی درباره این برنامه اطلاع دارند. ما آن را در لیست خود قرار می دهیم زیرا بسیار بزرگ است و ممکن است برای کسانی که می خواهند با مردم در آن منطقه ارتباط برقرار کنند مفید باشد. با این حال ، زیرا به شدت توسط دولت چین سانسور شده است ، ما این برنامه را برای ارتباط ناشناس توصیه نمی کنیم.

WeChat بسیار محبوب است زیرا چیزی بیش از یک برنامه چت است. این ویژگی بیش از هر برنامه دیگری که در بالا ذکر شد ویژگی های بیشتری را ارائه می دهد. می توانید از WeChat برای سفارش غذا ، قفل دوچرخه خود و هزینه کارها استفاده کنید. علاوه بر این ، این ویژگی را ارائه می دهد که مانند Snapchat ، موسوم به “لحظه ها” عملکرد دارد. در اینجا می توانید تصاویر و فیلم های زندگی روزمره خود را نشان دهید. WeChat امکان ایجاد گپ گروهی با 500 نفر را نیز فراهم می کند. همه اینها فقط نوک کوه یخ است.

این ممکن است به نظر برسد که حقیقت و خیلی خوب است. از آنجا که این چت توسط دولت چین سانسور شده است ، شما حق ندارید آنچه را که می خواهید بگویید. علاوه بر این ، آنها می توانند مکالمات شما را در هر زمان که دوست دارند گوش دهند. این برنامه رمزگذاری نهایی به پایان ارائه نمی دهد ، بنابراین ما نمی توانیم آن را به هر طریقی ایمن بنامیم.

طرفداران
منفی
بسیاری از کاربرانسانسور سنگین
بسیاری از توابعبه لیست تماس شما نیاز دارد
محتوا را بلوک می کند
بسیاری از نقاط ضعف در امنیت
ذخیره ای رمزگذاری نشده

انتخاب خود را با VPN انجام دهید

دلایل زیادی وجود دارد که شما ممکن است بخواهید به گزینه های مختلف WhatsApp نگاه کنید. ممکن است این کار را انجام دهید زیرا می خواهید داده های شما بهتر محافظت شود. اگر این مورد باشد ، توصیه می کنیم به 5 گزینه اول مطمئن تر که ارائه داده ایم ، نگاهی بیندازید.

همچنین می تواند به دنبال این باشد که شما به دنبال جایگزین هستید زیرا WhatsApp در کشور شما مسدود شده است. می توانید گزینه های دیگری را جستجو کنید اما روش هایی برای انسداد WhatsApp وجود دارد. می توانید این کار را با VPN انجام دهید که آدرس IP واقعی شما را پنهان می کند. به این ترتیب می توانید از طریق WhatsApp با اتصال به اینترنت از طریق سرور در کشور دیگری استفاده کنید. اگر می خواهید در مورد VPN بیشتر بدانید می توانید مقاله ویژه ما را بخوانید که همه چیز درباره VPN را با جزئیات توضیح می دهد.

افکار نهایی

برنامه های گپ به قسمت اساسی زندگی روزمره ما تبدیل شده اند. هر روز بیش از 55 میلیارد پیام از طریق واتس اپ ارسال می شود. در میان این پیامها اطلاعات شخصی زیادی وجود دارد که ما نمی خواهیم فقط کسی بخواند. از آنجا که واتس اپ دارای برخی از خطرات امنیتی است ، نگاه کردن به برخی از گزینه های دیگر ممکن است عاقلانه باشد.

در زیر 5 ایمن ترین گزینه برای واتس اپ را می یابید: Surespot ، Signal، Wire ، Threema و Telegram.

با یکی از این گزینه ها داده های شما امن تر خواهد بود و می توانید در مورد هر آنچه دوست دارید چت کنید. اگر نمی توانید از واتس اپ یا هر برنامه چت دیگر استفاده کنید زیرا در کشور شما مسدود شده اند ، می توانید از VPN استفاده کنید.

همه ما می خواهیم با دوستان خود چت کنیم ، اما اگر بتوانیم این کار را در حریم خصوصی کامل انجام دهیم ، بسیار خوب است.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me