نشت WebRTC و WebGL چیست؟ | VPNoverview

یک VPN (شبکه خصوصی مجازی) از داده های شما در برابر هکرها ، تبلیغ کنندگان و بسیاری دیگر از ردیاب های آنلاین ناخواسته محافظت می کند و با رمزگذاری ترافیک اینترنت شما حریم شخصی شما را حفظ نمی کند. متأسفانه ، تکنیک های نظارت آنلاین بطور مداوم در حال تغییر و پیشرفت هستند. حتی با وجود امنیت یک VPN ، ممکن است هویت شما با استفاده از تکنیک های جدید مانند اثر انگشت مرورگر ، ردیابی شود که باعث می شود از WebRTC و WebGL نشت کنید.


در این مقاله ، ما دقیقا توضیح خواهیم داد که نشت WebRTC و WebGL چیست و چرا می خواهید اگر می خواهید کاملاً ناشناس آنلاین باشید ، از آنها خسته شوید.

اثر انگشت مرورگر

چاپگر اثر انگشت در مرورگراثر انگشت مرورگر نمونه بارز نوع جدیدی از ردیابی آنلاین است. اگر واقعاً می خواهید از حریم شخصی آنلاین خود محافظت کنید ، مجبور خواهید بود تلاش بیشتری برای متوقف کردن این شکل از ردیابی انجام دهید. اثر انگشت مرورگر روشی است که سعی می کند بر اساس تنظیمات مرورگر و رایانه خود ، یک پروفایل منحصر به فرد را به شما اختصاص دهد. WebRTC (ارتباط وب در زمان واقعی) و WebGL (کتابخانه وب گرافیک) بخش مهمی از این اثر انگشت را تشکیل می دهند و می توانند آدرس IP شما و همچنین بسیاری از اطلاعات شخصی دیگر را آشکار سازند – حتی هنگام استفاده از VPN. بنابراین ، WebRTC و WebGL دقیقاً چیست؟ این واقعیت ها است.

اثر انگشت WebRTC و WebGL

WebRTC و WebGL دو افزونه هستند که به یکی از ویژگی های استاندارد بیشتر مرورگرها ، مانند Chrome و Firefox تبدیل شده اند. WebRTC شما را قادر می سازد مستقیماً از مرورگر خود گپ تصویری داشته باشید ، بنابراین لازم نیست یک نرم افزار جداگانه مانند اسکایپ نصب و باز کنید. از طرف دیگر ، WebGL ارائه گرافیک های سه بعدی را در مرورگر شما تقویت و فعال می کند و در صورت داشتن رایانه گرافیکی شتاب سخت افزاری را ممکن می سازد..

این دو افزونه برای افزایش تجربه کلی مرور شما معرفی شدند. متاسفانه ، آنها همچنین ناشناس بودن آنلاین شما را کاهش می دهند. در حالی که WebGL به طور کلی یک شاخص قوی از اثر انگشت مرورگر شما است ، گاهی اوقات WebRTC به طور تصادفی آدرس IP واقعی شما را بیرون می زند ، حتی اگر از VPN استفاده می کنید..

چگونه WebRTC آدرس IP واقعی من را فاش می کند?

بسیاری از افراد برای مخفی کردن آدرس IP واقعی خود از VPN استفاده می کنند. این به آنها کمک می کند ناشناس تر و ایمن تر باقی بمانند. با این وجود ، گاهی اوقات ، عملکرد همتا به WebRTC مجبور است آدرس IP واقعی خود را برای کار ارسال کند. هنگامی که مرورگر شما اجازه اتصال به وب کم خود را درخواست می کند ، برای ایجاد ارتباط باید آدرس IP شما منتقل شود. این ارتباط مستقیم به شما امکان می دهد تا به راحتی از درون مرورگر فیلمبرداری کنید ، اما همچنین به موقعیت واقعی شما خیانت می کند.

آدرس IP شما حتی می تواند بدون رضایت شما فاش شود. با استفاده هوشمندانه از JavaScript ، یک وب سایت می تواند اطلاعات شخصی زیادی راجع به رایانه و هویت شما جمع کند. این نوع نشت اغلب به عنوان “یک نشت مداوم وانیل” شناخته می شود. اکثر VPN های معروف ادعا می کنند شما را در برابر این حمله به حریم خصوصی شما محافظت می کنند ، اما همه آنها واقعاً این کار را نمی کنند.

کدام VPN از شما در برابر نشت WebRTC محافظت می کند?

از دسامبر سال 2019 ، تنها دو ارائه دهنده محبوب VPN به طور مداوم آزمایش نشت WebRTC را پشت سر می گذارند: ExpressVPN و NordVPN. سایر ارائه دهندگان VPN قادر به خنثی کردن نشت WebRTC به مناسبت هستند ، اما به اندازه کافی سازگار نیستند که به طور کلی از این مسئله چشم پوشی کنند. بیشتر ارائه دهندگان بودجه یا VPN رایگان حتی سعی در حل نشت WebRTC ندارند. این مشکل بر اهمیت انتخاب ارائه دهنده VPN معتبر و تأکید شده تأکید دارد ، نه اینکه با یک ارزان یا رایگان همراه باشید.

ExpressVPN

ExpressVPN احتمالاً یکی از بهترین ارائه دهنده های VPN در این لحظه است. اگرچه ارزان ترین گزینه موجود در آنجا نیست ، این سرویس شما می توانید به آن اعتماد کنید. ExpressVPN علاوه بر اینکه شما را از نشت WebRTC در امان نگه می دارد ، در سراسر جهان هزاران سرور دارد. با برخی از قوی ترین پروتکل های رمزگذاری در خارج کار می کند و به شما امکان می دهد تا همزمان با پنج دستگاه مختلف در یک حساب کاربری متصل شوید. این یک VPN عالی همه جانبه است وقتی سرعت و ایمنی به وجود می آید.

NordVPN

درست مانند اکسپرس ، NordVPN از جمله خدمات مورد علاقه VPN ماست. این مقرون به صرفه است ، بیش از 5000 سرور را در مکان هایی در سراسر جهان ارائه می دهد و تقریباً در همه سیستم ها کار می کند. آنها خط مشی دقیقی در مورد ورود به سیستم ندارند و همچنین از نشت WebRTC جلوگیری می کنند ، بنابراین می توانید مطمئن باشید که اطلاعات شما بی خطر است و ناشناس باقی مانده است. علاوه بر این ، NordVPN نصب ساده ای دارد و رابط کاربری مشخصی دارد و استفاده از آن به صورت روزانه نرم افزار دلپذیر است..

چگونه می توانم بررسی کنم که مرورگر من اطلاعات خصوصی را فاش می کند یا خیر?

چندین وب سایت وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید تا بررسی کنید مرورگر شما اطلاعات شخصی شما را نشت می کند یا خیر. برخی از بهترین ها عبارتند از:

 • مرورگرها (همچنین آزمایشاتی را برای WebRTC و WebGL نشت ارائه می دهد)
 • اطلاعات دستگاه
 • AmIunique
 • Brax

این وب سایتها به شما می گویند مرورگر شما داده های ناخواسته را فاش می کند یا خیر. اگر در حال بررسی نشت WebRTC هستید ، بسیار مهم است که بدانید تفاوت بین آدرس عمومی و آدرس IP محلی شما وجود دارد یا خیر. آدرس IP عمومی شما آدرسی است که برای هر نهاد آنلاین دیگری (وب سایت ، کوکی ، ردیاب و غیره) ارسال می کنید. آدرس IP محلی شما با روتر شما در ارتباط است. هر دو آدرس IP را می توان جعلی کرد. نکته مهم این است که مطمئن شوید که هیچ یک از این آدرس های IP واقعی شما نیست.

اگرچه WebGL آدرس IP شما را مانند WebRTC تمایل به انجام دادن ندارد ، این امر به ایجاد اثر انگشت مرورگر منحصر به فرد کمک می کند. این اثر انگشت بدون توجه به آدرس IP شما یکی دیگر از روشهای شناسایی شماست. در جدول زیر می توانید تعدادی از عملکردهای WebGL گرفته شده از مرورگر Microsoft Edge و همچنین Firefox را مشاهده کنید.

برنامه های افزودنی WebGL پشتیبانی (Edge)
برنامه های افزودنی WebGL پشتیبانی شده (Firefox)
s3tc بافت فشرده WEBGLشناور بافر رنگ EXT
شناور بافت OESمخلوط شناور EXT
بافت OES خطی شناور استEXT فشرده سازی بافت bptc
EXT فیلتر ناهمسانگرد فیلترEXT فیلتر ناهمسانگرد فیلتر
مشتقات استاندارد OESبافت OES خطی شناور است
ANGLE آرایه ها را شروع کردs3tc بافت فشرده WEBGL
فهرست عناصر OESبافت فشرده شده WEBGL s3tc srgb
بافت عمق WEBGLWEBGL زمینه را از دست می دهد
عمق قطعه EXT
بافت OES نیمه شناور
بافت OES نیمه خطی خطی
WEBGL زمینه را از دست می دهد
شیء آرایه vertex OES
WEBGL بافر رسم می کند
EXT مخلوط minmax
EXT shader lod
بافر رنگ EXT نیمه شناور
شناور رنگی WEBGL بافر
اطلاعات ارائه دهنده اشکال زدایی WEB GL

توجه داشته باشید که عملکردهای کمتری در مرورگر فایرفاکس نسبت به Edge نشان داده شده است ، به این معنی که تعداد شناسایی کمتری برای Firefox وجود دارد. به عبارت دیگر ، Firefox امن تر و خصوصی تر از این دو است ، زیرا عملکردهای WebGL کمتری دارد که مجاز به اجرای آن در مرورگر هستند..

چگونه می توان از نشت WebRTC و WebGL جلوگیری کرد?

اگر از یک سرویس VPN سطح بالا مانند ExpressVPN یا NordVPN استفاده می کنید ، دیگر لازم نیست نگران باشید. این ارائه دهندگان VPN محافظت داخلی در برابر چنین نشت هایی دارند. با این حال ، اگر شما از بسیاری از ارائه دهندگان VPN یا اصلاً VPN استفاده نمی کنید ، لازم است یک برنامه افزودنی ویژه را بارگیری و نصب کنید.

مبدا uBlock

برای جلوگیری از نشت احتمالی WebRTC ، می توانید از uBlock Origin استفاده کنید. این یک adblocker قابل اعتماد و قابل اعتماد است که اغلب به عنوان یکی از بهترین آدبلاکرهای رایگان در بازار شناخته می شود. استفاده و کار در Safari ، Opera، Edge، Chrome، Firefox و Brave کاملاً رایگان است. به سادگی افزونه را در مرورگر خود بارگیری کنید ، و آماده باشید. شما در برابر اکثر اشکال ردیابی آنلاین محافظت می شوید و به طور معمول نمی توانید تبلیغات آزار دهنده زیادی را ببینید. uBlock Origin همچنین عملکرد WebRTC را به راحتی غیرفعال می کند. تنها کاری که باید برای اطمینان از محافظت از آنها انجام دهید ، تغییر یک تنظیم است. در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است:

 1. بر روی پسوند در گوشه سمت راست بالای مرورگر خود کلیک کنید
 2. روی نماد تنظیمات در سمت راست ، درست در زیر سوئیچ بزرگ روشن / خاموش کلیک کنید
 3. کادر را علامت بزنید “از نشت آدرس IPRTC WebRTC جلوگیری کنید“، که مورد سوم تحت”حریم خصوصی“برگه

پس از انجام این کار ، می توانید مطمئن باشید مرورگر شما از طریق WebRTC آدرس IP محلی شما را فاش نمی کند.

حفاظت WebRTC و WebGL برای هر مرورگر

همانطور که قبلاً ذکر شد ، مرورگر شما می تواند در مورد مقدار اطلاعات WebGL ارسال شده ، تفاوت واقعی ایجاد کند. به همین دلیل ، مراحلی که باید برای محافظت از ترافیک آنلاین خود در برابر WebRTC و WebGL نشت کنید بسته به نوع مرورگر شما متفاوت است. در زیر ، ما به شما می گوییم چگونه می توانید حریم خصوصی خود را در محبوب ترین مرورگرها بهبود بخشید.

کروم

Google Chrome Logoمتأسفانه ، مرورگر Chrome هنگام محافظت از خود در برابر نشت WebRTC و WebGL امن ترین گزینه نیست. تنظیمات استاندارد آن برای ناشناس ماندن شما کاری نمی کند. با این حال ، گزینه های بسیاری برای بهبود امنیت Chrome وجود دارد. ساده ترین راه اضافه کردن تعدادی برنامه افزودنی است که به شما امکان می دهد تنظیمات WebRTC و WebGL خود را فریب دهید.

گزینه های مختلفی برای کلاهبرداری WebRTC وجود دارد. به سادگی یکی از برنامه های افزودنی ذکر شده در زیر را انتخاب کرده و آنها را به مرورگر خود اضافه کنید.

 • WebRTC محافظت کنید
 • محدود کننده شبکه WebRTC
 • کنترل WebRTC
 • جلوگیری از نشت WebRTC

در زمان نوشتن ، فقط یک برنامه افزودنی وجود دارد که به شما کمک می کند تا مشکل WebGL را برطرف کنید ، و این مدافع اثر انگشت WebGL است. افزونه دیگری نیز وجود دارد که شما را از هر نوع اثر انگشت مرورگر محافظت می کند. این افزونه با نام Firewall Privacy Plug Fingerprint Firewall ، مدت زمان زیادی طول خواهد کشید ، اما محافظت گسترده تری را ارائه می دهد.

شجاع

آرم مرورگر شجاع

مرورگر Brave در Chromium ، یک پروژه منبع باز توسط Google اجرا می شود. این بدان معنی است که تمام برنامه های افزودنی Google Chrome برای Brave نیز کار می کنند. اگر می خواهید با افزودن برنامه های افزودنی ، این مرورگر را ایمن تر کنید ، می توانید از همه برنامه های ذکر شده در بالا استفاده کنید. علاوه بر این ، می توانید با تنظیمات Brave بازی کنید تا از خود در برابر کوکی ها ، ردیاب ها و نشت WebRTC محافظت کنید. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید آنرا انجام دهید:

 • از یک موتور جستجوی ناشناس مانند DuckDuckGo ، Qwant و Startpage استفاده کنید. حتماً آن را به عنوان مورد نظر خود تنظیم کنید موتور جستجوی پیش فرض. از Google استفاده نکنید ، زیرا Google یکی از بزرگترین جمع آوری داده در جهان است.
 • قابل اعتماد و متخصص “تنظیماتبا کلیک روی سه نوار در گوشه سمت راست بالای مرورگر خود کلیک کنید. به قسمت پایین برویدسپرها“و فعال کردن”اتصالات را به HTTPS ارتقا دهید” اتصال HTTPS نسبت به HTTP امن تر است ، بنابراین این گزینه به شما کمک می کند تا در حین مرور از حریم شخصی آنلاین خود محافظت کنید.
 • در “بیسکویت ها“بخش تنظیمات خود ،”فقط کوکی های سطح سایت را مسدود کنید” این امر باعث می شود وب سایت ها از قسمت های مختلف اینترنت پیروی نکنند.
 • به پایین بروید و به “تنظیمات اضافی” گزینه “مرور ایمن“.
 • با انتخاب “شانس نشت WebRTC را به حداقل برسانید.UDP غیر پروکسی را غیرفعال کنید“در زیر”خط مشی دستیابی IPRTC” همچنین می توانید یکی از گزینه های کمتر ایمن مانند “فقط رابط عمومی پیش فرض” یا “رابط های پیش فرض عمومی و خصوصی” این گزینه ها در صورت درخواست یک وب سایت ، به مرورگر اجازه می دهد تا عملکردهای WebRTC خاصی را بارگیری کند. با این حال ، آنها همچنین خطر نشت اطلاعات خصوصی را افزایش می دهند. به همین دلیل توصیه می کنیم که به دنبال ایمن ترین گزینه بروید و عملکرد را به طور کلی غیرفعال کنید.

حاشیه، غیرمتمرکز

Microsoft Edge بدون شک بهترین و ایمن ترین مرورگری است که مایکروسافت منتشر کرده استآرم مایکروسافت لبه تا حالا. متأسفانه ، Edge نسبت به برخی از مرورگرهای دیگر در برابر نشت های بالقوه WebRTC و WebGL مقاومت بیشتری ندارد. Edge به طور پیش فرض از این پروتکل ها استفاده می کند و به شما امکان نمی دهد آنها را غیرفعال کنید. با این وجود ، این گزینه به شما امکان می دهد تا هنگام استفاده از قابلیت WebRTC ، آدرس IP محلی خود را مخفی کنید. به خاطر داشته باشید که این تقریباً ایمن نیست بلکه به سادگی غیرفعال کردن این ویژگی ها است. اگر می خواهید به استفاده از Edge ادامه دهید ، بهتر است از سایر برنامه های دیگر مانند uBlock Origin یا پسوند مرورگر ExpressVPN از خود محافظت کنید.

سافاری

آرم اپل صفری

تنظیمات استاندارد Safari تنظیم شده است تا درخواست های وب سایت که به دنبال دستیابی به دوربین یا میکروفون شما هستند را مسدود کند. به همین دلیل ، لازم نیست بیش از حد نگران WebRTC نشت آدرس IP واقعی خود باشید. با این وجود ، اگر می خواهید مطمئن شوید که اطلاعات شما ایمن است ، می توانید عملکرد WebRTC را به طور کامل غیرفعال کنید. همچنین می توان uBlock Origin را نصب کرد. اگر به طور خاص به دنبال محافظت در برابر اثر انگشت بالقوه WebGL هستید ، با این حال ، بهتر است از مرورگر دیگری استفاده کنید.

اپرا

جدا از افزودن uBlock Origin به مرورگر Opera ، می توانید تنظیمات موجود در Opera را نیز افزایش دهید تا امنیت آنلاین شما افزایش یابد. برای انجام این کار ، “WebRTC“در نوار جستجو در فهرست تنظیمات. به شما چهار گزینه نشان داده می شود ، که با چهار سطح مختلف ایمنی در برابر نشت WebRTC مطابقت دارد. عملکرد WebRTC را روی “UDB پروکسی را خاموش کنید” دقیقاً مانند مرورگر Brave ، می توانید یکی از سه گزینه دیگر را نیز انتخاب کنید. با این حال ، این بدان معنی است که تجربه مرورگر شما کمی ایمن تر خواهد بود.

فایرفاکس

آرم Firefox

نکته جالب در مورد Firefox این است که می توانید این مرورگر را به اندازه دلخواه خود تنظیم کنید. به عبارت دیگر ، سطح ایمنی Firefox بستگی به نحوه پیکربندی آن دارد. با تغییر چند تنظیم ، می توانید آن را به خصوصی ترین مرورگر موجود تبدیل کنید (جدا از مرورگر Tor ، یعنی). آیا می خواهید دقیقاً بدانید که کدام تنظیمات را تغییر دهید تا مرورگر فایرفاکس شما در مقابل نشت WebRTC و WebGL و همچنین اثر انگشت مرورگر مقاومت کند؟ در اینجا چهار نکته مهم وجود دارد.

تنظیم 1: محتوا و ردیابها را مسدود کنید

این تنظیم به شما کمک می کند تا ردیاب ها و کوکی ها را از دنبال کردن شما در وب متوقف کنید. روی نماد اطلاعات (حلقه با i در وسط) در سمت چپ نوار آدرس کلیک کنید. این فهرست نشان داده می شود:

تنظیمات Firefox

با کلیک بر روی چرخ در سمت راست “مسدود کردن محتوا“، درست کنار”سفارشی” گزینه “سفارشی“و جعبه ها را قبل از”ردیاب“،”Cryptominers“، و”اثر انگشتهمانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

مسدود کردن محتوای Firefox

همچنین می توانید جعبه را جلوی “بیسکویت ها“و”کوکی ها از وب سایت های بدون نظارت“از منوی کشویی. این باعث می شود کوکی های وب سایت هایی که از آنها بازدید نکرده اید ردیابی شما در وب را متوقف کند. حتی می توان همه کوکی ها را از ردیاب های شخص ثالث مسدود کرد ، اما این امر توانایی بارگیری تعداد زیادی از وب سایت را به طور جدی محدود می کند..

تنظیم 2: عملکرد WebRTC را خاموش کنید

برای جلوگیری از نشت WebRTC ، تایپ کنید “درباره: پیکربندی“در نوار آدرس مرورگر و وارد کردن فشار دهید. به شما هشدار داده می شود ، با بیان اینکه تغییراتی که ایجاد می کنید ممکن است باعث مرورگر مرورگر شود. تا زمانی که مراحل ذکر شده در اینجا را دنبال کنید و تنظیمات دیگری را تغییر ندهید ، دیگر نیازی به نگرانی نیست. روی اخطار کلیک کنید و تایپ کنید “media.peerconnection.enabled“در نوار جستجو ، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است. این تنظیم به طور پیش فرض تنظیم شده است “درست است، واقعی” روی این تنظیم راست کلیک کرده و روی “تغییر وضعیت“برای تغییر مقدار به”غلط“.

گزینه های جابجایی Firefox

تنظیم 3: WebGL را خاموش کنید

به طور مشابه برای خاموش کردن WebRTC ، می توانید WebGL را با تایپ کردن “درباره: پیکربندی“در نوار آدرس و جستجو برای”را فعال کنیدWebGL” تنظیم این گزینه را به “غلط“با کلیک راست.

تنظیم 4: از پسوند Trace استفاده کنید

Trace یک پسوند مرورگر است که به شما امکان می دهد تنظیمات مختلفی را که اثر انگشت مرورگر شما را تشکیل می دهد ، فریب دهید. اگرچه افزودن افزونه به مرورگر شما چیزی است که کمی بیشتر از تغییر تنظیمات اصلی فراتر می رود ، اما می تواند بسیار مفید باشد و اگر نگران اثر انگشت مرورگر هستید ، آن را به شدت توصیه می کنیم. پسوند Trace گزینه های مختلفی را برای تنظیم اثر انگشت شما ارائه می دهد. شما می توانید “بوم” ، “صدا” ، “وضوح صفحه” ، “سخت افزار” و بسیاری از عملکردهای دیگر را تنظیم کنید. در تصویر زیر ایده ای از این پسوند ارائه شده است.

تنظیمات پسوند ردیابی

بعد از اینکه Trace را به مرورگر خود اضافه کردید ، می توانید با کلیک روی برنامه افزودنی در گوشه بالا سمت راست ، تنظیمات را پیدا کنید. با این کار یک برگه جدید باز می شود ، در آنجا مجبورید دوباره روی تنظیمات کلیک کنید. بعد ، می توانید “ویژگی های ردیابی“،”حفاظت از WebRTC ““، و”محافظت از اثر انگشت WebGL” اثر انگشت مرورگر شما دیگر به مانند گذشته منحصر به فرد نخواهد بود و باعث افزایش حریم خصوصی آنلاین شما می شود.

تور

آرم روتر پیاز پیازاحتمالاً Tor خصوصی ترین مرورگر خارج از کشور است. با مرورگر Tor ، کاربران می توانند تقریباً ناشناس وب را مرور کنند ، زیرا شبکه ای که Tor از آن استفاده می کند شامل گره های مختلفی است که ترافیک آنلاین شما را مجدداً رمزگذاری می کند. این مرورگر همچنین به شما امکان می دهد از وب تاریک بازدید کنید ، اگرچه بدون اقدامات صحیح ایمنی بسیار خطرناک است.

خوشبختانه ، مرورگر Tor در اکثر نشت WebRTC و WebGL مستعد نیست. تنظیمات اصلی Tor آنقدر سخت است که به طور متوسط ​​کاربر نیازی به نصب برنامه های افزودنی اضافی ندارد. پس از خاموش کردن JavaScript ، از بیشتر اشکال ردیابی آنلاین ایمن خواهید بود. این بدان معنا نیست که تور در مقابل نشت یا سایر آسیب پذیری ها آسیب پذیر است. اگر می خواهید درباره این آسیب پذیری ها بیشتر بدانید ، می توانید مقاله ما را در مورد ایمنی مرورگر Tor مطالعه کنید.

نتیجه

اینترنت مقدار قابل توجهی از اطلاعات را در مورد کاربران خود برای ذخیره و جمع آوری فراهم می کند. این کار از طریق ردیاب های وب سایت ، کوکی ها ، اثر انگشت و موارد دیگر انجام می شود. به عنوان یک کاربر مکرر اینترنت ، خوب است که از انواع مختلف شناسایی آنلاین موجود و گزینه های موجود برای محافظت از خود در برابر این امر آگاه باشید.

WebRTC و WebGL دو روش ردیابی بسیار مداوم هستند که بصورت آنلاین استفاده می شوند. این واقعیت که افزونه WebRTC می تواند آدرس IP واقعی شما را حتی با یک VPN فعال نشت کند بسیار مشکل ساز است. بنابراین ، همیشه ایده خوبی است که بدانید چگونه مرورگر شما این افزونه را پیاده سازی می کند و برای تغییر آن چه کاری می توانید انجام دهید. هر مرورگر نقاط قوت و ضعف خود را دارد. با این وجود ، توصیه ما این است که از Firefox به عنوان مرورگر استاندارد خود استفاده کنید. Firefox دارای بسیاری از ویژگی های قابل تنظیم است که به شما امکان می دهد آن را به یک مرورگر بسیار خصوصی و ناشناس تبدیل کنید. با داشتن Firefox و اندکی زمان در تنظیمات آن ، شما را در برابر نشت WebRTC و WebGL محافظت می کنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me