خطرات حریم خصوصی عینکهای هوشمند شما | VPNoverview.com

شخصی که از عینک واقعیت افزوده استفاده می کندزمینه واقعیت افزوده (AR) یکی از نجواهای مقدس صنعت الکترونیک است. این عینک های هوشمند گرافیکی را در مقابل شما قرار می دهند تا اطلاعاتی را از طریق رایانه یا تلفن هوشمند به شما ارائه دهند. اگر دوست دارید در لبه برش باشید ، بدون شک به دنبال عینک های هوشمند یا از قبل خود هستید. نگرانی های مربوط به حریم خصوصی فقط مربوط به افرادی نیست که ممکن است با احتیاط عکس بگیرید. در حقیقت ، این شرکت ها ممکن است اطلاعات بیشتری راجع به شما جمع آوری کرده و از آنها استفاده می کنند.


عینک های هوشمند در نزدیکی افق

پتانسیل استفاده خارق العاده از عینک های هوشمند باعث شده است که بسیاری از شرکت ها به بازار بیایند. برخی از آنها یا در حال حاضر یا تقریباً در گوشه و کنار در دسترس هستند. این فناوری پتانسیل دارد که زندگی ما را به طور اساسی بهبود بخشد. با این حال ، این نیز خطرات جدید زیادی را برای حریم شخصی ما ایجاد می کند.

عینک گوگل

Google Glass چند سال پیش با تلاش برای آوردن این فناوری به مشتریان ، چشمه بزرگی ایجاد کرد ، اما نگرانی های مربوط به حریم خصوصی عمدتاً این امر را غیر عملی کرده است. این مانع از ادامه Google برای توسعه این فناوری نشده است. در ابتدا برای مصرف کننده معمولی در نظر گرفته شده ، Google Glass اکنون در استفاده از شرکت متمرکز شده است. این عینک های هوشمند کارگران را قادر می سازد که به سرعت موجودی ها ، وضعیت ماشین ها را بررسی کنند یا در زمان واقعی بروزرسانی کنند. گوگل امیدوار است که کاربران در هنگام کار به این فن آوری عادت کنند ، این کار را در خانه نیز می خواهند.

اینتل است

اینتل با ساخت پردازنده هایی که بسیاری از رایانه های امروزی را تأمین می کند ، مشهور است. آنها آماده هستند تا با ارائه پیشنهادی به نام Vaunt وارد بازار شیشه های هوشمند شوند. استراتژی اینتل این است که کارهای بیشتری را با کمتر انجام دهد. به جای یک هدفون بزرگ و پروژکتور آشکار ، محصول اینتل از نظر ظاهری تقریباً قابل توجه نیست. نمایشگرها محو می شوند مگر اینکه کاربر به طور مستقیم به آن نگاه کند و فقط کاربر می تواند زمان استفاده از آن را بگوید.

Microsoft HoloLens

مایکروسافت HoloLens مدتی است در اختیار گروه انتخابی کاربران قرار گرفته است. HoloLens 2 ، مانند عینک های Google ، در درجه اول به مشاغل مربوط می شود. HoloLens بر روی نسخه ای از ویندوز کار می کند و به همین دلیل با اکوسیستم مایکروسافت از جمله مایکروسافت آفیس و نرم افزار بهره وری کاملاً به هم می خورد..

جهش جادویی

سالهاست که علاقه مندان به شیشه های هوشمند فیلم های تبلیغاتی Magic Leap را با حس تعجب تماشا می کنند. در آخر ، Magic Leap برای مصرف کنندگان در سال 2018 راه اندازی شد. این محصول نوید تصویری همهجانبه را می دهد که مستقیماً در قسمت دید شما تحمیل می شود. برنامه های کاربردی برای این محصول می توانند تقریبا بی حد و مرز باشند. رازداری شرکت هر دو باعث برانگیختگی علاقه شده و عده ای نیز از پذیرش ادعاهای آنها جلوگیری کرده اند. فقط زمان می تواند بگوید.

چرا عینک های هوشمند می توانند کابوسی برای حفظ حریم خصوصی باشند

خرابی Google Glass تا حد زیادی به وجود آمد زیرا مردم احساس کردند این حمله به حریم خصوصی آنها رخ داده است. عینک های هوشمند می توانند عکس بگیرند ، فیلم ضبط کنند و مکالمات را ضبط کنند. اگر با کسی که Google Glass را پوشیده است در اتاق بودید ، احساس می کنید که هر حرکتی در حال تماشا و ضبط است. این امر باعث شد که Google Glass در بسیاری از کافه ها و رستوران ها ممنوع شود.

تنها کسانی که در جلوی دوربین عینک های هوشمند قرار ندارند می توانند انتظار حمله گسترده به حریم خصوصی خود را داشته باشند. خود کاربران نیز در معرض نمایش اطلاعات شخصی از طریق عینک هوشمند خود آسیب پذیر هستند. عینک می تواند در همه زمان ها با کاربر باشد و تقریباً می تواند آنچه را که کاربر در بسیاری از موارد می بیند مشاهده کند. این باعث ایجاد شکاف در امنیت حریم خصوصی شما می شود.

عینک هوشمند و نکات مربوط به داده موقعیت مکانی

عینک های هوشمندتبلیغ کنندگان سعی می کنند داده های مکان را از کاربران دریافت کنند. سایر اشکال اطلاعاتی که بصورت آنلاین به اشتراک گذاشته می شوند ، معمولاً در اینترنت و فعالیت ها و علایق شما متمرکز می شوند. داده های موقعیت مکانی داده هایی را درباره زندگی شما در دنیای واقعی ارائه می دهد. تلفن هوشمند شما در حال حاضر اطلاعات زیادی را در مورد مکانی که می خواهید به آنجا بروید ، مغازه هایی که مکرر می کنید ، و نحوه ورود به آنجا را ارائه می کنید. عینک های هوشمند می توانند حتی بیشتر ارائه دهند. نه تنها تبلیغ کنندگان می توانند بدانند که کجا هستید ، بلکه چه مدت به یک نمایشگر خاص نگاه کرده اید ، یا اینکه چه مدت زمان خواندن عناوین روی کاغذ را در روزنامه صرف کرده اید. اطلاعات مکان شما برای تبلیغات هدفمند دقیق تر می شود.

شیشه های هوشمند برای هکرها آسیب پذیر هستند

مانند هر فن آوری جدید ، زمان لازم است تا تمام راه هایی که در برابر استفاده های مخرب آسیب پذیر است کشف شود. اما اگر رایانه های خانگی ، لپ تاپ ها و تلفن های هوشمند هدف هوس آور هکرها بودند ، عینک های هوشمند فقط بیشتر از این است. اگر هکرها بتوانند با داشتن یک دوربین تعبیه شده ، کنترل عینک های هوشمند را به دست آورند ، می توانند تماشای شما را در پسورد ها ، شماره های پین و سایر اقدامات امنیتی که انجام می دهیم تایپ کنند. نقض حریم خصوصی شما نه تنها باعث خجالت می شود بلکه ضرر مالی نیز به همراه خواهد داشت.

حتی برای آن دسته از عینک های هوشمند بدون دوربین ، خطر حریم خصوصی بسیار زیاد است. این لیوان ها اعلانات حساس را به دید شما منتقل می کنند. یک هکر با کنترل دستگاه شما می تواند اعلان ها را از طریق رسانه های اجتماعی ، ایمیل و پیام های متنی شما بخواند. از آنجا که بسیاری از ارتباط ما با دوستان و کار از طریق اینترنت است ، این قرار گرفتن در معرض حریم خصوصی شما می تواند عواقب مخربی داشته باشد.

پاسخ نهفته است در حرکت به جلو نه به عقب

خطرات ناشی از حریم خصوصی ما از فن آوری های جدید مانند عینک های هوشمند می تواند باعث شود که ما در مسیر پیش رو تردید کنیم. اما مزایایی که عینک های هوشمند ارائه می دهند می تواند فوق العاده باشد و در صورت اجتناب از آن نباید رد شود. جواب این نیست که بازگشت به روزهای بدون این فناوری ، بلکه در ادامه کار با احتیاط باشد.

یکی از بهترین محافظاتی که می توانید برای حفظ حریم خصوصی خود داشته باشید ، کیفیت VPN است. VPN داده های شما را از طریق سرور VPN رمزگذاری می کند. اطلاعات شما سپس از طریق سرور VPN به وب سایت یا خدمات ارسال می شود و به VPN باز می گردد. از آنجا که داده ها هرگز به طور مستقیم به شما خطاب نمی شوند ، ناشناس بودن شما حفظ می شود و از حریم شخصی شما محافظت می شود. هنگامی که با فناوری مانند عینک های هوشمند جفت شده اید ، این امر می تواند اطمینان حاصل کند که حتی اگر امنیت شما به خطر بیفتد ، ممکن است از حریم خصوصی شما محافظت شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای استفاده از VPN ، پست ما را در انتخاب بهترین VPN برای نیازهای خود بررسی کنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me