خطرات حریم خصوصی تلفن هوشمند شما – نمای کلی | VPNoverview.com

شاید هیچ ابزار دیگری در تاریخ مدرن مانند تلفن های هوشمند هوشمند زندگی ما را متحول نکرده باشد. این رایانه دستی جایگزین دوربین ، GPS ، ماشین حساب ، دفترچه آدرس و بسیاری موارد دیگر شده است. اکنون ما دسترسی بی سابقه ای به اطلاعات را با نوک انگشتان خود داریم. از طرفی تبلیغ کنندگان یا هکرهایی که به حریم شخصی ما حمله می کنند ، به راحتی می توانند ویژگی هایی را که بسیار مفید به اثبات رسیده اند ، در مقابل ما قرار دهند. چندین ابزار برای کمک به محافظت از حریم خصوصی شما در تلفن هوشمند وجود دارد.


چگونه تلفن های هوشمند به حریم خصوصی شما حمله می کنند

این تلفن هوشمند عملکردهای بسیاری را برآورده می کند که یادآوری اینکه چگونه بدون یکی موفق شده ایم ، برای بسیاری از ما دشوار است. تلفن شما با شما به همه جا می رود. این یکی از اولین مواردی است که شما در صبح به آن نگاه می کنید. شما هنگامی که صبحانه می خورید ، رسانه های اجتماعی خود را بررسی می کنید ، در همان نزدیکی محل کار و نوک انگشتان شما است ، پس از آن که نوشیدنی خود را قطع کردید. بیشتر ما وقتی احساس کردید که تلفن شما در جیب شما نیست ، آن لحظه وحشت را تجربه کرده ایم و تعجب می کنید که کجا آن را رها کرده اید.

تلفن شما به مجموعه حسگرها مجهز است. اینها همه چیز را از جایی که شما در آن قرار دارید ، رطوبت ، فشار اتمسفر و حرکت را کنترل می کنند. سنسورهای حرکتی تلفن شما بسیار حساس هستند. حتی ممکن است منطبق با جایی که صفحه را لمس می کنید با حرکتی که توسط تلفن شما تشخیص داده شده است. هر برنامه در تلفن شما که این داده ها را ردیابی می کند می تواند پیامک یا متن رمز عبور برنامه بانکی شما را با دقت بالایی بخواند.

موقعیت مکانی شما را می توان نه تنها از طریق GPS تلفن شما بلکه با نظارت بر برجهای سلولی در نزدیکی ، سیگنالهای Wi-Fi و حتی دستگاههای بلوتوث در این نزدیکی ردیابی کرد. در حقیقت ، حتی اگر فرستنده بلوتوث تلفن شما خاموش باشد ، می توانید مکان شما را از دستگاه های بلوتوث مشخص کنید.

چه برنامه هایی حریم خصوصی شما را تهاجم می کنند?

نشانگر مکان تلفنبرای دسترسی به ویژگی های مکان در تلفن شما ، یک برنامه باید اجازه استفاده از آن اطلاعات را داشته باشد. بیشتر افراد به سادگی می پذیرند که مجوزهای درخواست شده توسط یک برنامه هنگام نصب آن ضروری است و روی “تأیید” کلیک کنید. شاید درک نکنید که داده های مکان می تواند برخی از با ارزش ترین اطلاعاتی باشد که یک تبلیغ کننده می تواند داشته باشد. شرکت هایی که تبلیغات هدفمندی از جمله Apple ، Google ، Facebook را ارائه می دهند از داده های موقعیت مکانی برای شناسایی علایق و فعالیت های شما به صورت آفلاین استفاده می کنند که ممکن است در غیر این صورت آنها را فاش نکنید.

کدام برنامه ها از حسگرهای حرکت تلفن شما استفاده می کنند تا مشخص شود کدام کلیدها را روی تلفن خود فشار می دهید؟ شاید هیچکدام یا شاید همه آنها نباشد. برای استفاده از سنسورهای حرکت تلفن شما نیازی به مجوز ندارند. بنابراین ، هیچ راهی برای اطلاع از کدام شرکتها ممکن است سنسورهای تلفن را برای این اطلاعات کنترل کنند.

از حریم شخصی خود در گوشی هوشمند خود محافظت کنید

برخی اقدامات شما می توانید امروز برای محافظت از حریم شخصی خود در تلفن هوشمند مورد علاقه خود انجام دهید. در زیر خواهید دید که چگونه مدیریت برنامه های شما ، رمزگذاری داده های شما ، حذف برنامه های قدیمی و قفل تلفن شما می تواند به شما در حفظ امنیت کمک کند.

مجوزهای برنامه را مدیریت کنید

بررسی مجوزهایی که به تلفنهای خود برنامه می دهید می تواند برخی از حریم خصوصی های تلفن هوشمند شما را بازیابی کند. هر برنامه ای که مجوز استفاده از تنظیمات موقعیت مکانی ، میکروفون یا دوربین شما را درخواست کند ، واقعاً به آن سرویس ها نیاز دارد تا همانطور که می خواهید انجام دهید. ما راهنماهایی را نوشتیم که به شما کمک می کند تنظیمات حریم خصوصی بسیاری از سیستم عامل های محبوب رسانه های اجتماعی را تنظیم کنید.

داده های خود را رمزگذاری کنید

رمزگذاری دستگاه شما همچنین می تواند در صورت از بین رفتن یا سرقت تلفن یا هنگام خرید یک تلفن جدید ، از محافظت از اطلاعات حساس شما کمک کند. هنگامی که اطلاعات را در تلفن خود رمزگذاری می کنید ، همچنین به خواندن برنامه ها کمک می کند تا محتوای فایل های خود را بدون داشتن مجوز خود بخوانید. این می تواند اطلاعات شما را از حملات ویروس یا برنامه های مخرب که بیش از مرزهای آنها را پشت سر می گذارد ، ایمن نگه دارد. علاوه بر این ، قبل از دور ریختن یا فروش تلفن قدیمی خود ، مطمئن شوید که تمام اطلاعات شخصی خود را از دستگاه پاک می کنید.

برنامه های قدیمی را حذف کنید

این غیر معمول نیست که افراد یک برنامه را امتحان کنند ، مدتی از آن استفاده کنند و بعد به تدریج علاقه خود را از دست دهند. مگر اینکه مرتباً تلفن خود را تمیز کنید ، این برنامه های قدیمی ماه ها یا حتی سال ها دور هم جمع می شوند. در حالی که شما ممکن است از برنامه استفاده نکنید ، مجوزهایی که به آن داده اید هنوز قابل اجرا است. اگر برنامه اجازه استفاده از موقعیت مکانی شما ، دسترسی به برنامه های دیگر یا استفاده از میکروفون شما را داشته باشد ، ممکن است همچنان تلفن هوشمند شما را ردیابی کند. چرا برنامه های خود را طی نکنید و برنامه هایی را که دیگر نیازی به آن ندارید حذف کنید؟ حذف برنامه های قدیمی فقط خوب نیست اگر می خواهید از حریم شخصی خود محافظت کنید ، همچنین به گوشی هوشمند شما کمک می کند تا یکنواخت اجرا شود.

تلفن خود را قفل کنید

قفل گوشی های هوشمندبه نظر می رسد واضح است ، اما فعال کردن صفحه قفل محافظت شده توسط پین یکی از ساده ترین اقداماتی است که شما می توانید برای محافظت از داده های تلفن خود انجام دهید. با این حال بسیاری از مردم هنوز صفحه قفل را فعال نمی کنند. وقتی به اطلاعات حساسی که از طریق تلفن خود دارید از جمله عکس ، دسترسی به کارتهای بانکی و اعتباری خود و دسترسی کامل به لیست تماس و حساب های رسانه های اجتماعی خود فکر می کنید ، داشتن صفحه قفل معقول است. می توانید این اطلاعات شخصی را از هر شخصی که سعی در دستیابی به آن داشته باشد با دزدی از تلفن خود محافظت کنید.

VPN نهایی در محافظت از حریم خصوصی است

در حالی که سایر اقدامات به نوعی محافظت می کنند ، VPN یکی از ساده ترین و بهترین کارهایی است که می توانید برای حفظ حریم خصوصی خود در تلفن هوشمند انجام دهید. یک VPN به شما کمک می کند تا هنگام استفاده از دستگاه خود اطلاعات خود را ناشناس نگه دارید.

چگونه کار می کند?

اتصال VPNهنگامی که از طریق VPN به اینترنت متصل می شوید ، اطلاعاتی که به سرور VPN مراجعه می کنند رمزگذاری می شوند. سپس VPN داده ها را از سرور ناشناس خود منتقل می کند. این رویکرد واسطه ای به شما کمک می کند تا شما را از اطلاعاتی که ارائه می کنید یا درخواست کنید جدا کنید. هنگامی که داده ها برای شما ارسال می شود ، ابتدا باید به VPN بروید ، بنابراین فرستنده هرگز به طور مستقیم به شما دسترسی ندارد. سپس VPN اطلاعات را رمزگذاری می کند و آن را برای شما ارسال می کند. با یک VPN با کیفیت ، اطلاعات شما محرمانه باقی می مانند. از آنجا که می توان تمام داده ها را از طریق VPN مسیریابی کرد ، شما میزان بیشتری کنترل می کنید که چه اطلاعاتی از طریق دستگاه شما عبور می کند ، و اینکه چگونه این اطلاعات به شما نشان داده می شود.

ایمن عمومی Wi-Fi

هنگام استفاده از دستگاه خود از طریق Wi-Fi عمومی ، مانند کافی شاپ ، رمزگذاری VPN به شما در محافظت در برابر چشم کنج کمک می کند. هکرها غالباً با حسرت زدن به سیگنالهایی که از طریق یک اتصال Wi-Fi عمومی می روند ، اطلاعات حساسی به دست می آورند. استفاده از یک سرویس VPN اتصال شما را چنان ایمن نگه می دارد که گویی در خانه گشت و گذار می کنید.

مزایای بیشتر?

یک سرویس VPN همچنین مزایای دیگری را به کاربران ارائه می دهد. اتصال شما در محل کار ممکن است دسترسی به برخی وب سایت ها و خدمات خاص را مسدود کند. با اتصال به یک VPN ، شما می توانید از آن محدودیت ها برای دسترسی به سایت های مورد نظر خود در تلفن خود جلوگیری کنید. خدمات پخش ویدئو همچنین دسترسی به محتوا را با توجه به مکانی که در آن قرار دارید ، محدود می کنند. با اتصال به یک سرور VPN در بخش دیگری از جهان ، می توانید از این محدودیت ها برای استفاده کامل از مطالب موجود در اینترنت جلوگیری کنید..

افکار نهایی

در شرایطی که رسوایی های حفظ حریم خصوصی برخی از بزرگترین مشاغل را تحت الشعاع قرار می دهد ، اقدام برای محافظت از خود فقط معقول است. این تلفن هوشمند تنها یک دهه قدمت دارد ، بنابراین جای تعجب ندارد که ما هنوز در حال یادگیری چگونگی اثرگذاری بر حریم خصوصی هستیم. با انجام برخی اقدامات ساده برای محافظت از خود ، می توانید آرامش خاطر داشته باشید زیرا حریم شخصی شما محافظت می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه یک VPN می تواند به شما در حفظ حریم خصوصی شما کمک کند ، پست های ما را در انتخاب VPN مناسب برای نیازهای خود بررسی کنید..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me